atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību Kur var "redzēt" Dievu?
Noasveidīgais
Iesūtīts: 2007.05.22 11:59:40
Daudzi neticīgie man to jautā: kur ir jūsu Dievs? Ja jūs nevarat Dievu "parādīt", tālākai diskusijai nav jēgas!
Es, protams, varētu atsaukties uz vārdiem, ka Dievu neviens nekad nav redzējis, bet tas īsti nebūtu vietā šādos kontekstos...

Man liekas, ka Dievu var "saskatīt" sākumā tikai mazās lietās. Un pēc tam nonākt pie satriecoša secinājuma, ka Dievs ir visur klāt ar Savu darbību un svētību - jo šo sīko lietu, kurās jau mākam ieraudzīt Dievu, kļūst aizvien vairāk...
. 1 . 2 . 3 . 4 . >>
AutorsZiņas teksts
Noasveidīgais
# Iesūtīts: 2007.05.22 12:03:33
Kad Kristus saka: "Kur divi vai trīs sapulcējušies Manā vārdā, tur Es esmu viņu vidū", nāk prātā kāda krievu teologa vārdi, ka šis teikums jāsaport burtiski. Ja kādu no mums vienu pašu ieliktu būrī un izstādītu apskatei, Dievu mūsos nevarētu īpaši daudz redzēt. Vairāk mērkaķa līdzība, nekā Dieva!
Bet - saliekot divus vai trīs cilvēkus kopā, viņu attiecībās sāk parādīties gars - vai nu Dieva, vai pasaulīgais gars.
Tāpēc vajadzīgi vismaz divi vai trīs vienā Garā, lai Kristus kļūtu redzams viņu vidū... Dievs ir ieraugāms mīlestības pilnās attiecībās.

Bet - kā jūs skaidrojat cilvēkiem Dieva esību? Kā to pamatojat? Kā demonstrējat vai "pierādāt"?
Mulders
# Iesūtīts: 2007.05.22 12:08:33
Man Dievs devis prātu ar kuru arī man Dievs kļūst īpaši redzams, bet kas interesantākais man vēl nevienam nav izdevies parādīt, ka man ir šis prāts. Kas interesanti, daudzi ir teikuši, ka man tāds ir un ka tas esot ass. Taču nekādi nesaprotu kā viņi ir tik pārliecināti par mana prāta existenci. Kad es viņiem to uzdodu, viņi atzīst, ka apziņu mēs ieraugām pēc tās darbības. Tas ir brīdis, kad es viņeim varu sākt parādīt Dievu! Kā tu Noasveidīgais pareizi teici, ir grūti aiziet uz veikalu pēc maizes un piena, lai pa ceļam nepakluptu uz Dievu. Un tamdēļ mūsos laikam ir tas Diva Gars kas ir gatavs pats ciests un pazemoties, lai tikai citiem parādītu šo mīlestības jēgu un prieku, lai arī apzinoties, ka tās ir un būs ciešanas!
Noasveidīgais
# Iesūtīts: 2007.05.22 12:11:48
Mulder,
bet vai arī prāta darbību nevar izskaidrot kaut kā mehāniski?
Mulders
# Iesūtīts: 2007.05.22 12:17:18
Noasveidīgais, nezinu! Bet pagaidām nav nācies dzirdēt pārliecinošu apziņas definīciju. Es gan saku, ka ticība nav gluži prāta funkcija. Prāts "uzkabinās" ticībai un dažkārt kapitulē. Tamdēļ man ir dota ticība, jo ar prātu jau es nespēju saprast nedz pašu Trīsvienību, nedz pestīšanas brīnumu u.c. lielas lietas. Arī inkarnāciju. Man var "šķist" ka es to saprotu un es varu līdzībās liecināt, bet Gars ir autonoms un pats rada ticību, ne jau prāta argumenti.
Prātu es drīzāk izmantoju, lai parādītu pierasto - nepierastā aspektā. Cilvēki dzīvo uz lodveida planētas jau tūkstošiem gadu. Tas viņiem ir zem kājām, bet to pa īstam ieraudzīja tikai pavisam nesen. Šeit "ieraudzīja" es domāju pirmatnējo atziņu par Zemes formu nevis ka no kosmosa nofoķēja.
Tāpat Dievs man un es cilvēkiem cenšos parādīt Dievišķās lietas, kuras mums ir blakus un ikdienā, bet par kurām nekad neesam domājuši kā par dievišķām.
Bet pārfrāzējot slaveno teicienu... Kur prāts ceļ mūrus, tur ticība kāpj pāri.
Noasveidīgais
# Labojis Noasveidīgais: 2007.05.22 12:49:05
Ko Tu saki par ideju, ka attiecībā uz Dievu nevar lietot vārdu "ir" jeb "eksistē"?

Mēs par kādu lietu sakām, ka tā eksistē tad, ja tā pieder lietu kopai "pasaule". Ja kaut ko nevar nevienā pasaules punktā vai laikā konstatēt, tad tā nav, tas neeksistē. Tā kā Dievs nepieder lietu kopai "pasaule", tad no tradicionālā eksistences jēdziena skaidrojuma izriet, ka Dieva nav.

Bet tas nenozīmē, ka Dievu nevar piedzīvot!
To sauc par Dieva neesamības teoloģiju. Vienreiz dzīvē man tas palīdzēja kādu racionālistu novest pie Tevis pieminētās apziņas robežas, aiz kuras sākas ticība.
Mulders
# Labojis Mulders: 2007.05.22 12:56:23
Noasveidīgais, Ko Tu saki par ideju, ka attiecībā uz Dievu nevar lietot vārdu "ir" jeb "eksistē"?
---
Piekrītu par visiem 100%. Manuprāt ontoloģija izriet no Dieva konteksta, spriest tālāk mēs nespējam. Tur jāizdomā jauni vārdi... bet kamdēļ lai to darītu, ja pats Dievs atklāja savu vārdu "Es esmu kas es esmu", manuprāt jums ir pazīstama šī Dievišķā Vārda dziļais saturs, ko nespēj nodot nekāds tulkots versija. Tamdēļ es pilnīgi izprotu Izraēla bijību pret šo Dieva Vārdu. Nevajag lēkt pāri tam, ko Dievs ir atklājis - sanāks vai nu elks, vai ilgs kritiens pret zemi! Ko Dievs par sevi ir pateicis, ar to jāpietiek, un pateica viņš ārkārtīgi daudz, tik reti jau kurš spēj pieskarties šai gigantiskajai Dieva Vārda atklāsmei par Dieva Personvārdu! Tas ir riktīgi mūsu Dieva stilā, ko varenu pateikt pāris vārdos!
lielais brālis
# Iesūtīts: 2007.05.22 14:29:04
Dievu kur var redzēt? Jāņa evaņģēlijā 1:18.
Balss
# Iesūtīts: 2007.05.22 21:25:20
Teologu diskusijas ir interesantas un vērtīgas. Tikai man kā lajam, sarunājoties ar sev līdzīgiem, šādi argumenti nav pa spēkam. Aizvien vairāk ieraugot un apbrīnojot Dieva ģenialitāti (ja vispār šo epitetu var lietot attiecībā uz Dievu) visā radībā - no kosmosa līdz mikrokosmosam - mēdzu sarunās ar nebaznīciskiem ļaudīm aicināt viņus pārdomāt šo radības brīnumu. Vai iespāja, ka tik ģeniāla sistēma varētu rastes haosa un nejaušības rezultātā, nav daudz niecīgāka, nekā Radīšanas ceļš.
luteranis [195.122.30.197]
# Iesūtīts: 2007.05.23 09:38:48
Tad var atbildet, ka Jezus Bibele ar pretjautajumiem, piermeram, vai elektribu var redzet, kaut mes to neredzam ta plust pa vadiem un darbina daudz dazadu lietu, ka ari nevar redzet milestibu tai nav krasas formas, utt. bet ta tomer pastav.
Lidz ar to ne jau visas lietas iegust matwerialu formu.
kaut..
# Iesūtīts: 2007.05.23 10:36:00
Neticīgie patiesībā zin, ka Dievs ir, tikai negrib vai nevar ticēt. Parasti neticīgie meklē Dievu pierādīt, piemēram, prasot no Dieva kādas egoistisklas lietas, kā peļņu, uzvaru... utt... Bet vislabākais pierādijms šādus cilvēkus ir paturēt aizlūgšanā , pieredze rāda, mēs varam tikai dalīties ar to, ko esam pieredzējuši, bet Dievs ir tas kurš dod Viņiem ticību, ne mūsu argumenti.
Balss
# Iesūtīts: 2007.05.23 11:33:04
Nu, protams, kaut..! Tas jau arī ir mūsu uzdevums - apliecināt! Un aizlūgt.
Tāpat kā luterāņa minētie it kā tik vienkāršie argumenti varbūt liek cilvēkam tā kārtīgāk aizdomāties...
Zaurs
# Iesūtīts: 2007.05.23 11:39:00
dievu var redzēt cilvēkos.
(pēc dieva ģimja un līdzības radīti tak)
kaut..
# Iesūtīts: 2007.05.23 11:40:52
Līdzības var atrast daudz un dažādas kā argumentus. Par skudru arī viena ir, ka skudra dzīvo un strādā čakli dziļi mežā, bet nekad nav redzējusi cilvēku, bettas nenozīmē ka cilvēks nav.

Te ieminētā Rakstu vieta par 2 vai trīs būšanu. Šo nekad neesmu sapratusi, jo kur otrs cilvēsk tur grēks .... man jau liekas Jēzus ir solījis būt pie mums līdz pasaules galam, tātad Viņš ir un nekas mūs nespēj šīrt no Viņa...
luteranis [195.122.30.197]
# Iesūtīts: 2007.05.23 12:01:46
Janoverte ari sarunu biedra interese ja ta sads jautajums izskan tapat, tad ari atbildet var ar manis mineto pretjautajumu. Daudzi cilveki ta var teikt vienkarsi tapat sarunas pec, bet ja var just ka diskusija bus neaugliga un izvertisies par straidu tad varbut vispar pakluset....
kaut..
# Iesūtīts: 2007.05.23 12:10:39
luteranis [195.122.30.197] es gan nekad neņemos vērtēt sarunu biedru... tas var būt bīstams un kļūdīgs rezultāts!!! cilvēks var kaut vai jokodamies jautāt, pat noraidīt un apsmiet atbildi, bet to atbildi viņš ir dzirdējis un pieredze rāda, ka cilvēks tomēr to ir ņēmis vērā.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.05.23 15:19:49
kaut... neuztraucies, drīz tu to darīsi pilnām mutēm KLB parūpēsies! Un domāsi tu arī kā viņi visi... te ir tā sektu ērtība, kad iepazīsti vienu tās locekli, faktiski esi iepazinis visus!
kaut..
# Iesūtīts: 2007.05.23 15:28:33
šaubos vai.... esmu vienmēr bijusi sava ceļa gājēja un šaubos vai kāds mani var pārliecināt darīt kā visi bez pamatojuma, tas nudien vairs nav manā gaumē... ak dieniņās tad jau es esmu vis KLB.... nu baigo godu Tu te man uzkrauj... paldies atteikšos no šī goda... un palikšu:dažreiz ar bezkaunību, bet bez cieņas aizskarānas vienkārši kaut..
lielais brālis
# Iesūtīts: 2007.05.23 15:40:03
Mulder , man gan prieks, ka visi LELB tā nepiņķerējas par lietām un mācībām kā tu, ak heterodoksijas apustuli.
kaut..
# Iesūtīts: 2007.05.23 15:43:49
l. brāli.... nu cik tad var? zini parasti saka, ka nav labi visu laiku vienu un to pašu malt vajag ko jaunu atrast, lai ir interesanti.... un kaut kāda attīstība notiek
luteranis to kaut.. [195.122.30.197]
# Iesūtīts: 2007.05.23 15:44:52
vienkarsi es gribeju uzsvert ka religija ir slidens sarunu temats, kur cilveki biezi ir emocionali un diametrali preteji viedoklos un iesligst stridos nav jegas
. 1 . 2 . 3 . 4 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 59 , pavisam kopa bijuši: 5083