atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību Kāpēc cilvēki mēdz neatrast atbildes?
vilks
Iesūtīts: 2009.07.11 09:01:43
Kāpēc cilvēki mēdz neatrast kristietībā atbildes uz savas dzīves nozīmīgajiem jautājumiem? Vai ir jautājumi, uz kuriem kristietība neatbild vai varbūt vienkārši nav meklēts pareizajās vietās?
Vai jūs esat saskārušies ar problēmu, ka jūs vai kādi jums tuvi cilvēki nespēj kristīgajā ticībā atrast atbildes? Ko ar to darīt?

Lūdzu diskutēt kristiešiem vai tiem, kas var ko būtisku par tēmu pateikt.
Citu reliģiju un pasaules uzskatu propagandu no sērijas "sāc ticēt kā es un visi tavi jautājumi tiks atbildēti" lūdzu veikt citur.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
AutorsZiņas teksts
Aivars
# Iesūtīts: 2009.07.18 19:55:04
lēnprātīgais
Varbūt, te ir tā reize, kad vispirms būtu jājautā, kas cilvēku nomāc, pirms atšujam ar `pats vainīgs, memmīti".

noguris [91.200.65.140]
Attiecībā uz iedzimto grēku, gan jāsaka, ka Dievs jau to ir piedevis, tikai grēks ir sapostījis pašu cilvēku. Nav runa par nosodījuma spēlīti. Ir runa par katostrofu, kas sakropļojusi cilvēku.
Gnostiķis
# Iesūtīts: 2009.07.20 01:21:12
da vienkaarhsi cilveekiem bail pienjetm, ka atbildes moshka nemaz nav.
noguris [193.200.201.75]
# Iesūtīts: 2009.07.20 11:42:06
lēnprātīgais, Aivars, es tikai gribu pateikt ko, ka Dievs pats nav uzdevumu augstumos, ja skatāmies uz viņu ne labticībā, bet uz realitāti apkārt. Viņa visvarenība klibo, bet bezdarbīgas žēlsirdības pret visiem - taisniem un netaisniem pārāk daudz.
noguris [193.200.201.75]
# Iesūtīts: 2009.07.20 11:45:12
Piemēram, ļaundabīgu notikumu mēs , pat nebūdami īpaši taisni, gribētu novērst, ja tas būtu mūsu spēkos.
Bet visuvarenais to nespēj, viņš joprojām tā apvainojies uz nabaga ādamu un viņa trako dāmīti, ka mums joprojām it visā mirdamiem jāmirst.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.07.20 11:49:58
Piemēram, ļaundabīgu notikumu mēs , pat nebūdami īpaši taisni, gribētu novērst, ja tas būtu mūsu spēkos.
Bet visuvarenais to nespēj, viņš joprojām tā apvainojies uz nabaga ādamu un viņa trako dāmīti, ka mums joprojām it visā mirdamiem jāmirst.


Tas ir viegli tā runāt, kudī jautrāk šī lieta paliek, kad par to sāk domāt daudz daudz dziļāk...

Jo, redzi, ja tu prasītu no Visu Varenas un Visu Zinošas būtnes kaut kādu rīcību, un paģēri sev spējas to novērtēt, tad tu paģēri, ka tu pats esi visuvarens un visu zinošs... jo no savas pozīcijas kaut kā uzskati, ka daudz labāk par Dievu novērtē gan situāciju gan rīcības plānu un implementāciju!

Bet, ja tu pieprasi no Dieva nekavējošu rīcību attiecībā uz ļaunumu, tad... var sanākt tā, ka Dievs vispirms sāks ar tevi!

Vai tu gribētu, lai Dievs vispirms jau tevī likvidē ļaunumu?
noguris [193.200.201.75]
# Iesūtīts: 2009.07.20 12:05:48
mulder, bet vai šī būtne ir visuvarena un visuzinoša, varbūt tie ir tikai tituli?
Man mans mazītiņais ļaunums, ar kuru es nevienam tik pat kā nenodaru pāri, sekojot šī paša Dieva tuvākmīlestības bauslim, ir realitāte, no kuras es nevaru izbēgt. Bet svētā Dieva pieļautais launums ir ļaunums ar lielo burtu.
noguris [193.200.201.75]
# Iesūtīts: 2009.07.20 12:07:32
Kur gan ir redzama šīs būtnes rīcība, izņemot skaistas pavēles darīt labu un paša Dēla nonāvēšana?
noguris [193.200.201.75]
# Iesūtīts: 2009.07.20 12:12:26
kas attiecas uz šis būtnes rīcību, kā tev patiktu, ja viss , par ko esi lūdzis un nupat, nupat jau saņēmis, aiziet tutū.
Un tu sāc baidīties lūgt par ikvienu nozīmīgu lietu, lai pēc šis pašas loģikas arī tā neaizietu tutū.
Mulders
# Labojis Mulders: 2009.07.20 12:12:42
Man mans mazītiņais ļaunums, ar kuru es nevienam tik pat kā nenodaru pāri, sekojot šī paša Dieva tuvākmīlestības bauslim, ir realitāte, no kuras es nevaru izbēgt. Bet svētā Dieva pieļautais launums ir ļaunums ar lielo burtu.

Lūk redzi, te jau sākās šī atmazka... ka tu par sevi domā, kā nu tjipa sīkums...
Tātad problēma nav tajā, ka Dievs kaut ko nedara, bet tajā, ka viņš to nedara saskaņojot rīcības plānu ar tevi!
Vēl vairāk, tu kaut ko uzskati par ļaunumu, kā tev šķiet, vai tā pat domā pārējie 6.5 miljardi ļaužu? Vai tava spēja identificēt ļaunumu, tā cēloni un sekas ir salīdzināmas ar Dieva spējām?
Kā tu zini, ka tas tavs "mazais ļaunums" ilgtermiņā nav tieši cēlonis kādam lielākam ļaunumam.
Tikai tāds mazs sīkums kā "uzsmēķēšu" nereti pārvēršās par milzīgām nelaimēm. Tad kā... vai tu esi ar mieru, ka Dievs visus smēķētājus nu tā... "saremontē" Un kā tam būtu jānotiek tavuprāt?

Kur gan ir redzama šīs būtnes rīcība, izņemot skaistas pavēles darīt labu un paša Dēla nonāvēšana?

Nu re... atkal... savu nespēju redzēt tu novel uz Dieva nespēju darīt!

A es ta domāju, ka būs kāds nopietnāks arguments, a izrādās - parastais ateistiskais mīts par Dievu - Dievs ir Kosmiskais Džins, kam jāpilda ateista iedomātās funkcijas!



Protams, nerunāsim jau par to, ka jēdziens "ļaunums" nereti ir tāds... hmmm... izplūdis, un cilvēki jau ne vienmēr spēj vienoties, kas tas ir, vai konkrētā lieta ir vai nav ļaunums, un tad nespēj vienoties, kāds būtu vēlamais risinājums-iznākums? Kas vienam labais, tas citam ļaunums, kas vienam ienākumi, tas citam zaudējumi... Kur labums ir šodien, tur ļaunums ir rīt, jeb otrādi... !!!
Bet cilvēki iedomājas, ka viņi spēj to pārredzēt, novērtēt un zin, kā tas būtu jāsačiņī...
Aivars
# Iesūtīts: 2009.07.20 13:37:56
noguris [193.200.201.75]
Kāpēc man liekas, ka Tu kaut ko nepasaki līdz galam?
Vai runa par grēka sekām - nāvi? Vai jautājums par to, kā grēks skar citus? Vai tā ir vēlēšanās pašam piedzīvot Dieva mīlestību, vai arī - redzēt Dievu sodām kādus nejaucēnus?
Mulders
# Iesūtīts: 2009.07.20 16:16:07
Ctulhu, btw pēdējais Geo žurnāls (2.50ls gan) ir ar vismaz 4iem labiem rakstiem!

Viens no tiem baigi forši izvirza hipotēzi kas zāģē pamatīgi zaru visiem tiem, kas uzskata, ka emocijas un jūtas traucē racionālajā "progresā", tur pilnīgi kas pretējs pateikts un izskaidrots intuīcijas jēga - pietam izskaidrots racionāli (cik nu vispār racionāli var skaidrot cilvja rīcību)

Noteikti tev patiks raksts par Indijas jauniešu attiexmi pret hi-tech izglītību. Protams, visi nopietni žurnāli šogad uzskata par savu pienākumu veidot atskatus uz Cilvēces izkāpšanu uz Mēnesi, tur arī raksts... Nu tā!

Bet tas raksts par to kā cilvēki pieņem lēmumus, tas ir baigi labais...
noguris [193.200.201.75]
# Iesūtīts: 2009.07.20 16:59:28
mulder, kāpēc tu domā, ka es esmu ateists?
Vai nabaga grēciniekiem kristiešiem kā papagaiļiem jāatkārto pareizie teksti, kā sacīt jāsaka - kopējais konsensus apskatāmajā jautājumā?
Man vienkārši gribas Dievu aizvainot un sāpināt. Tāpat kā viņš mani. Aci pret aci un zobu pret zobu. Viņš, protams, var mani iemest pie mūžīgo kliedzēju kora, bet vai vajag.
noguris [193.200.201.75]
# Iesūtīts: 2009.07.20 17:01:29
Aivar, gan tas, gan tas.
Rausītis
# Labojis Rausītis: 2009.07.20 17:21:19
noguris [193.200.201.75]
Vai tā ir vēlēšanās pašam piedzīvot Dieva mīlestību,

nu šo tev ir visas iespējas pieredzēt, bet iespējams ne tādā veidā un ne tajā laikā, kad tev tas šķistu vislabākais un visgaidītākais. pacietība un pastāvība ir visgrūtākā lieta (vismaz man).

vai arī - redzēt Dievu sodām kādus nejaucēnus?
nu par šo es ieteiktu vispār aizmirst. galu galā tev no tā reāla labuma nekāda.

savukārt, nāves un dzīvības jautājumi nav mūsu varā, tāpēc ir bezjēdzīgi (te mūsu domas ar Ctulhu sakrīt) dusmoties un vēlēties aizvainot Dievu. Bet ja sāp, tad neviens nevar liegt bēdāties.

ja viss , par ko esi lūdzis un nupat, nupat jau saņēmis, aiziet tutū.

Bet tāpēc Dievs nekļūst ļauns. neizprotams, gan. tāpēc ņem par mierinājumu - Jer. 29:11 Jo Es zinu, kādas Man domas par jums, saka Tas Kungs, miera un glābšanas domas un ne ļaunuma un ciešanu domas, ka Es jums beigās došu to, ko jūs cerat.

Un tu sāc baidīties lūgt par ikvienu nozīmīgu lietu, lai pēc šis pašas loģikas arī tā neaizietu tutū.

aiziet tutū var visas lietas un katrā laikā. kur tad lai rod mieru?

man, savukārt, ir bail pārāk karsti lūgt par kādu lietu, ka beigās neizrādītos, kad es to dabūju, tad es to nespēju nest.
un tomēr vienīgais mierinājums - Jāņa 16:24 Līdz šim jūs neko neesat lūguši Manā Vārdā; lūdziet, tad jūs dabūsit, ka jūsu prieks būs pilnīgs.

Tad nu lai Dievs dod to tādā veidā un laikā (kuru es nezinu), lai prieks ir pilnīgs. arī mierinājumu, da jebko.
Rausītis
# Iesūtīts: 2009.07.20 17:49:17
Ctulhu
vinjiem nav uz ko dusmoties, iznjemot sevi

tieši tā un tur arī pamatojas pilniga bezcerība un pilnīgs izmisums
Aivars
# Iesūtīts: 2009.07.20 18:36:34
noguris [193.200.201.75]
Tie protams ir jautājumi, kur daudz kas ir apcerēts teodīcijas ietvaros. Bet ne jau tev `objektīvi` izskaidrojumi, bet Dieva nevienaldzība rūp. Ir tikai normāli, ja tu ar Dievu neauklējies vairāk, nekā Viņš ar tevi. Psalmi un Ījaba grāmata rāda, ka arī frustrācijas neslēpšana Dieva priekšā, ir īsta lūgšana.
Rausītis
# Iesūtīts: 2009.07.21 08:21:33
Raimonds
Bail, ka pareizi neticam, bail, ka citi atklās manas šaubas, bail būt pašam, garīgi brīvam. Bail ieraudzīt, cik esi bagāts un svētīts

nē tas nav tas, ko es domāju. ar pārāk karsti es domāju vēlēties kādu lietu tik ļoti, ka bail uz to ieciklēties. jo lai arī cik laba lieta būtu pati par sevi un arī man vajadzīga, es tomēr nezinu tās patieso ietekmi uz mani, vai ja tas ir pienākums, tad es patiesībā nemaz nezinu vai es to varu "panest".

un visādu citu iekšēju cīņu.
un kāpēc lai tas būtu slikti?

Savukārt, šis ka dažreiz ir jāiemācās uzspļaut pilnībai, citādi neizkustēsies no vietas. varbūt kādam tas noder, man šie vārdi nekādā veidā nesaistās ar garīgām cīņām, bet ar tiem apgrūtinājumiem, kurus jebkurš cilvēks vai sab-ba ir sev uzkrāvuši. arī pie kristiešiem tā mēdz notikt, bet pilnība tajā nav vainīga. varbūt labāk iemācīties uzspļaut saviem stereotipiem.

Aivars
ka arī frustrācijas neslēpšana Dieva priekšā, ir īsta lūgšana.
es arī tā domāju. citādi - kuram tad vēl mana frustrācija tā pa īstam interesē un kam tad vēl ir zāles pret to
Mulders
# Labojis Mulders: 2009.07.21 10:42:41
Mums pašiem vispirms jau ir jāiemācās saprast, bet ja ne saprast, tad vismaz ticēt... ka Dieva atbilde pasaules ļaunumam ir Kristus!

Tā ir ārkārtīgi paradoxāla atbilde...

Nevis rīcība (nonest visus ļaunos)
Nevis aizliegumi un ierobežojumi (bauslība)

Bet Inkarnācija! Paša Dieva dalīšanās šajā ļaunumā, pietam dalīšanās tāda, ka viss ļaunums tiek Dievam, bet mums paliek Kristus Taisnība!

Un acerēsimies, atšķirībā no mums - Dievs nesīs Zemes dzīves rētas līdzi mūžībā!
Mirga
# Iesūtīts: 2009.07.21 11:51:57
Maza variācija:

Mums pašiem vispirms ir jāpieredz, ka
nevis aizliegumi un ierobežojumi,
nevis mūsu rīciba,
bet gan tas, kas mēs kļūstam, Kristum dzīvojot mūsos.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.07.21 12:05:21
Mirga, vai nu es tevi nesapratu, vai tev kaads vaardinjsh tavaa teikuma konstrukcijaa pazuda... nenokjeeru ideju. Paarfraazeesi, jo manupraat pateici labu domu, tik es nesapratu ko tieshi?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 107 , pavisam kopa bijuši: 9991