atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību Kāpēc cilvēki mēdz neatrast atbildes?
vilks
Iesūtīts: 2009.07.11 09:01:43
Kāpēc cilvēki mēdz neatrast kristietībā atbildes uz savas dzīves nozīmīgajiem jautājumiem? Vai ir jautājumi, uz kuriem kristietība neatbild vai varbūt vienkārši nav meklēts pareizajās vietās?
Vai jūs esat saskārušies ar problēmu, ka jūs vai kādi jums tuvi cilvēki nespēj kristīgajā ticībā atrast atbildes? Ko ar to darīt?

Lūdzu diskutēt kristiešiem vai tiem, kas var ko būtisku par tēmu pateikt.
Citu reliģiju un pasaules uzskatu propagandu no sērijas "sāc ticēt kā es un visi tavi jautājumi tiks atbildēti" lūdzu veikt citur.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
AutorsZiņas teksts
Aivars
# Iesūtīts: 2009.07.15 13:08:52
Ctulhu
Neizvairies no atbildes! KODUS!
Aivars
# Iesūtīts: 2009.07.15 13:20:25
Nu re, jautājums jau bija tieši par to, ka nav obligāti sākot mācību stundu, steigties informēt, ko no tā visa eksāmenos neprasīs. Nav obligāti bērnudārzniekam mācīt, kā sintezējama lsd. Ir lietas, ko pieaugušais patur savā ziņā, un ir lietas, ko pieaugušais novērtē, ka Dievs tās nav darījis viegli izdibināmas.
Ingars
# Iesūtīts: 2009.07.15 13:27:12
Ctulhu
Tad kāpēc tu raksti to, kas nav būtisks attiecībā uz diskusijas tēmu?
Aivars
# Iesūtīts: 2009.07.15 13:29:25
Ctulhu
Nu kuram tad nepatika. Tikai atskatoties, esmu pateicīgs Dievam, ka visi pirksti vietās un acis arī nav cietušas. Taču ir liela atšķirība starp puišeļa slepus darītām blēņām, kaut arī izzinošām, un pieaugušā bezatbildību pasniedzot uz paplātes bērnelim bīstamas lietas.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.07.15 13:39:03
Tie, kas savu beernu attur no kaadaam zinaasanaam - tie veelas sava beerna naavi. Taa sanaak.

Nepareizi!

Ir laiks aizliegumiem un ir laiks apmācībai!

Nevar, piemēram, 1gadīgam bērnam iemācīt apieties ar granātu!
Aivars
# Iesūtīts: 2009.07.15 14:20:58
Ctulhu
Atļauj vispirms bērnam viņa bērnību izdzīvot. No tādiem granātu paraugdemonstrējumiem tāds viengadnieks vienīgi kādu garīgu traumu var saķert, nevis vērtīgas zināšanas gūt. Redzi, ar saukli `jo vairāk informācijas, jo labāk`, varam ne tikai serverus uzkārt, bet arī cilvēku sagraut. Pat smagas garīgas slimības izpaužas tieši tā, ka cilvēks nespēj kritiski atraidīt daļu informācijas, un iegūst jūkli, kurā pats nobirst.
Redzu tavu nepārejošo optimismu, ka ziņkārība ir automātiski laba, un arī Kristietībai tai ir jāizdabā, bet atļaušos ticēt, ka ziņkārība mēdz būt arī apbrīnojami perversa. Palasies par japāņu veiktajām vivisekcijām dzīviem ķīniešiem 2. pasaules kara laikā, Mengeles pētījumiem, un dažu moderno ģenētiķu embriju gaļasmašīnām, un paliks šķebīgi.
vilks
# Iesūtīts: 2009.07.15 15:06:17
Ctulhu
Vai buutu kautkaadi virzieni/teemas, kuras Aivars ieteiktu nepeetiit? Vai kur aptureetu peetiijumus, ja Aivaram buutu taada teiksana?


šie jautājui un atbildes uz tām iederētos kādā citā tēmā.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.07.15 16:22:56
Kaapeec ne? Domaaju, ka nodemonstreet granaatas spraadzienu var arii 1gadiigam beernam. No drosas vietas, protams.

Vot mazāk domāt vajag, Kad uzaudzēsi pārīti, tad arī parunāsim kā tu viņiem granātu rādīji!
Mulders
# Iesūtīts: 2009.07.15 16:25:16
Savukaart, ja cilveeks ir skeptisks un netic nepamatotaam lietaam - tad vinjs arii dievam netic.

Es ar neticu nepamatotām lietām, tāpēc materiālismu sen uz nagliņas esmu uzkāris! Pamati tik laikam mums atšķirās!
Mulders
# Iesūtīts: 2009.07.15 16:43:46
PS Augoss beerns ir ljoti uznjeemiigs pret informaaciju, tas ir labaakais laiks, kad laadeet vinjaa informaaciju .

Es nestriidos, bet svariigi ir seciiba un saturs!
Domaat arii ir jaamaacaas un lielaakaa dalja informaacijas prasa speeju domaat un apstraadaat netriviaalus informaacijas apjomus, cilveeks to maacaas laika gaitaa, apguustot lietas pakaapeniski. Beerns, piemeeram, liidz apmeeram 12 gadiem neprot domaat abstraktaas kategorijaas, jeb tikai tad apmeeram taas saak nostabilizeeties, protams ir plus un miinus vissadi wunderkindi! Taapat valodas apguve, nevar iemaaciities to aatraak kaa beerns iemaacaas, un atkal, ja nokavee valodas periodu, var neatgriezeniski sachakareet valodu un pat domaashanu, jo domaajam mees valodas struktuuraas!

Tu esi teoreetikjis ne tikai shajaa, bet daudzaas citaas lietaas un tas ir redzams ar neapbrunjotu aci, ka tu veelamo (teoreetisko) uzdod par esosho (praktisko) - tikai reaalajaa pasaulee nav taa kaa tu domaa... Taapeec arii tev neviens Nobeli veel nav pieshkjiiris, jo visas tavas hipoteezes un teorijas nav sedzamas praktiskI!

Materiju mees noveerojam, dievu - ne.
Nu a kādā sakarā man būtu jūsu novērošanas spējas saistošas?
Mulders
# Iesūtīts: 2009.07.15 16:44:53
Nu saskaiti, cik ir ar augstaako izgliitiibu, atnjem nost humanitaaros...

Nu, piemēram, tu regulāri kompozīciju sofistiku pieļauj... tātad neesi loģisks!
Mulders
# Iesūtīts: 2009.07.15 16:56:49
es varu visiem apkaarteejiem nodemonstreet materiju, vai tu vari vinjiem nodemonstreet dievu?

Es nē... Dievs pats sevi var nodemonstreet!
A vari nodemonstrēt Obamu visiem interesentiem?
Mulders
# Labojis Mulders: 2009.07.15 17:02:01
Principaa jaa. Projekts , protams, buus padaargs... Bet metodika man ir zinaama.

Interesanta buutu metodika, kā tu demonstrētu varavīxni aklajam, vai čuxtus kurlajam?

Ctulhu tu joprojām neesi sapratis, ka cilvēkiem existē ne tikai tas, ko Ctulhu var demonstrēt un dot viņiem just, bet arī tas, ko viņi jūt, bet Ctulhu nespēj nedz redzēt nedz just...

Vairums cilvēku savu ikdienu vada izejot no subjektīvām pārliecībām par existenci, nevis no Fizikas grāmatā izlasītām... Tieši tāpēc tu netici, ka existē kaut kas, ko ik dienas piedzīvo miljoniem Kristiešu, jo tu to nepiedzīvo... Tu savu subjektīvo spēju kaut ko novērot padari par objektīvās realitātes arbitru...

Tas arī ir scientistu bāzes kļūda... viņi nespēj novērot un apjēgt realitāti, kas viņiem nav subjektīvi pārdzīvojama... Tieši tāpat kā aklais nevar neko daudz izpētīt un pateikt par varavīxni, jo to nespēj ieraudzīt... Un lai sevi nomierinātu, viņš atrod daudzus citus tādus aklos un kopā smejās par tiem, kas redz varavīxni...

Platona alas līdzība pilnā krāšņumā! Tas ka tu spēj demonstrēt kaut ko, tas nenozīmē, ka nekas cits neexistē Kā jau teicu, tavas spējas novērot un demonstrēt diez vai būs saistošas citu cilvēku realitātes uztverē... ja tu nespēj to redzēt vai konstatēt vai sajust, tas nevienu nešūpo... Bad for you... sorry! Nu neko darīt... dzīvo ar to, ko vari saredzēt un saskatīt!
Mulders
# Iesūtīts: 2009.07.15 17:10:56
katram gaismas vilnja garumam piekaartojam skanjas vilnja garumu, atskanjojam + sniedzam paraadiibas teoretisku aprakstu.

Un viņš sapratīs kas ir varavīxne, tāpat kā, ja to redzētu?

Sapņotājs tu mūsu!

Abet lai sito attiecinaatu uz ticiigajiem/neticiigajiem, tav vispirms ir jaanodemonstree, ka ticiigajiem ir taadi orgaani/sensori, kas neticiigajiem nav.

To arī demonstrē tādējādi, ka neticīgie nespēj ticēt Dievam, kā ticīgie spēj! Tātad ticīgajiem ir kaut kas, kas nav neticīgajiem... tas arī viss... Smadzeņu Wirings ir cits!

Un lai cik labi es apzinātos autostereogrammu un telpiskās redzes teorētisko pamatojumu, es nespēju redzēt telpiski... No tā, ka es perfekti pārzinu fiziku, kas stāv aiz divu acu saskaņotas redzes, es vienalga nespēju visās situācijās novērtēt priekšmetu attālumus adekvāti, jo man nav binokulārā redze... Un ja es rīkotos kā tu - demonstrējiet man to - tu to nespētu, jo nekad nevarētu man iedot subjektīvu telpisko pārdzīvojumu!
Man gan tas netraucē ticēt, ka cilvēki telpu redz un uztver savādāk nekā es...

Tev, acīmredzot, ir grūti samierināties, ka pasaulē ir cilvēki ar spējām, kuras tev nav un kuras tev demonstrēt nevar, bet vienkāršam stāstam tu netici!
Mirga
# Iesūtīts: 2009.07.15 18:17:55
Ne gluži tēmai garām:
Šajā diskusijā Ctulhu komentāros reiz atkal spilgti parādās cilvēka nespēja uzņemties jelkādu atbildību. – Sākumā: Mēs zinām, mēs darām, mēs varam, mēs progresējam! Un kad beigās iznācis vien sabrukums un posts, un iznīcība: Bet viņš iesāka, un es jau teicu, ka jābūt uzmanīgam...

Paliek ikvienam un ik brīdi lielais jautājums: Kāpēc mēs ar šo ‘cilvēka varēšanu’ samierināmies, kaut gan par Jēzu patiesībā zinām (varam uzzināt), ka viņš ir teicis bez manis nenieka nespējat un gaida vien mūsu atļauju, lai sāktu vest mūs savas mīlestības ceļā uz mīlestības pilnību, skaidrību, laimi un prieku, par ko ceļa sākumā nevienam nav nekāda priekšstata.
Aivars
# Iesūtīts: 2009.07.15 21:11:42
Ctulhu
Vai buutu kautkaadi virzieni/teemas, kuras Aivars ieteiktu nepeetiit? Vai kur aptureetu peetiijumus, ja Aivaram buutu taada teiksana?

Piekrītu Vilkam, ka šī nu jau ir maza novirzīšanās no tēmas, bet īsumā atbildēšu. 1. Laikam neievēroji, ka es sākumā vairāk runāju par to, ka iespējams ir kāds iemesls, kādēļ dažus jautājumus Dievs atstāj savā ziņā, daudz nepaskaidrojot. 2. Iespējams būsi pārsteigts, bet uzskatu, ka cilvēks ir aicināts pētīt visu. Kristīgie astrofiziķi runā par antropo principu pie pasaules uzbūves, ne tikai sakarā ar izdzīvošanai optimālo, bet arī cilvēka veiktai pētniecībai optimālo visuma modeli. Iespējams te lielākā atšķirība starp Tavu un manu pozīciju, būs tā, ka tu noliedz iespēju, ka ir kaut kas vairāk par matēriju ko iepazīt. Sīkāka diskusija, kur atsevišķos punktos tavs humānisms nav nemaz tik tālu no manas kā kristieša nostājas, ir jautājumi par dažādu pētījumu metožu ētisko pusi. Ja varētu aizliegt, es aizliegtu māžošanos ap cilvēku embrijiem, kā arī dotu priekšroku medicīnas preperātu izmēģināšanu uz žurkām, ne trešās pasaules valstu bērniem. Miljardus, kas top ieguldīti teiksim kosmētikas attīstībā, labprāt novirzītu vēža vai kādu citu smagu slimību ārstniecības preperātu izpētei. Vispār jau sliecos piekrist Henrijam Ņūvenam, kas runājot par modernā cilvēka situāciju, saka apmēram tā, ka ir mulsinoši, ka vienā ziņu izlaidumā cilvēks sastopas gan ar informāciju, ka cilvēcei nu ir pa spēkam veikt kādu ūbersarežģītu sirds vai smadzeņu operāciju, bet nākamais sižets vēstī, ka visai pasaulei rokas pie dibena pieaugušas, kad dažā Āfrikas ciematā nevar normālu aku izurbt, lai cilvēkbērni aiz slāpēm nemirtu. Šai sakarā daži militārie manevri kosmosā arī noteikti varētu pagaidīt.
noguris [91.200.65.140]
# Iesūtīts: 2009.07.18 10:54:35
Kristietībā Dievs pieprasa augstus ētiskus/morālus kritērijus, Rakstos ir sarakstītas brīnišķigas un brīnumainas lietas, bet Dievs pats no savas puses ļoti reti pilda solījumus, kaut vai tos pašus par visu lūgšanu uzklausīšanu Jēzus Vārdā, kurām vienmēr jāmeklē izskaidrojums, lai tās apietu. Rezultātā kristietības derība starp Dievu un cilvēku ir vāja no abām pusēm. Kristietībā viss ir atrunāts - pārbaudījumus var panest, jo Dievs dara tiem pienācīgu galu, bet ja nepanes - cilvēks pats vainīgs. Lūgt vajag ticībā, bet ar katru neuzklausītu lūgšanu šī pati ticība iet mazumā. Atkal pats vainīgs.
noguris [91.200.65.140]
# Iesūtīts: 2009.07.18 10:58:21
Dievs pieļauj neizmērojamas ļaundarības, kuras viņa vietā novērstu pat ne tie svētākie cilvēki, bet viņš taču ir Visuvarens.
Jā, bet ar visu iedzimto grēku pat noziedznieki brīžam ir gatavi uz cēlsirdīgu rīcību.
Patiesībā ir nepieciešama neizmērojama labticība pret visu, ko Dievs ir savā vārdā atklājis par sevi, lai to pieņemtu par patiesību.
noguris [91.200.65.140]
# Iesūtīts: 2009.07.18 11:01:51
Jā, Ādams sagrēkoja, bet pat grēcinieki gatavi piedot saviem bērniem vai dzīvniekiem grēkus, nevis sākt šo totālo nosodījuma spēli gadu tūkstošu garumā.
Liekas, ka Dievs un velns ar mums spēlē spēlītes, līdzīgas šaham.
lēnprātīgais
# Iesūtīts: 2009.07.18 17:56:01
noguris [91.200.65.140]
Nekur neesmu lasījis tādu apsolījumu: dariet,ko gribiet, Es šā vai tā visu savedīšu kārtībā un pasargāšu jūs no jūsu nepaklausigās rīcības sekām! Esmu gan lasījis: "Ko sēsi to pļausi."

Mēs esam patstāvīgas, brīvas būtnes, kas izvēlamies savu ceļu. Mūsu izvēles sekas ir viss tas posts un ļaunums, kas notiek pasaulē. Paldies Dievam, Viņš savējiem dod spēku šajā ļaunajā pasaulē pastāvet un nereti arī ar brīnumainu iejaukšanos Viņš savus bērnus izglābj no fiziskām nelaimēm. Par to mēs Viņam varam būt no sirds pateicīgi,bet ja Viņš ļauj mums piedzīvot savu, t.i. visas cilvēces darbu sekas, tad tas ir tikai normāli.

Neesi pārsteigts, ja dabūsi iesnas, ja pliks stāvēsi aukstumā un caurvējā, lai arī Tu pats personīgi ne pie kā nebūtu vainīgs. Un nedusmo par to uz Dievu, kas nesūtīja eņģeļus Tevi apģērbt, sasildīt gaisu vai dezinficēt to no baciļiem...
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 157 , pavisam kopa bijuši: 2567