atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību Par lakatiņiem
lēnprātīgais
Iesūtīts: 2009.06.01 20:17:55
Diskusijā par zviedru bīskapēm Solveiga jautāja, vai tas, ka mūsu baznīcā atmesta prasība pēc galvas apsegšanu sievietēm nav uzskatāma par atkāpšanos no Rakstu patiesības. Vai neesam nostājušies uz bīstama ceļa? Merlins atbildēja, ka zināmā mērā tā tas esot. Toties māc. Juris Uļģis savā rakstā,kurā viņš 10-tās tiesas principu atzīst par nekristīgu, saka: "Arī dažu luterāņu mācītāju uzskats par to, ka latviešu luterāņu sievietēm dievkalpojumā ir jānēsā lakatiņi, jo „tā saka Dieva vārds,” ir šīs pašas problēmas sastāvdaļa. Es šādu uzskatu dēvēju par „zilo lakatiņu teoloģiju.” Tātad, pēc Uļģa pārliecības, sievietēm dievkalpojumos galvas nav jāapsedz.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . >>
AutorsZiņas teksts
Mulders
# Iesūtīts: 2009.06.04 15:31:00
Mārtiņš, tāds jautājums - Kur VĒL Pāvils u.c. apustuļi savas cilvēcības dēļ ir kļūdījušies, valodā, izteiksmē, vārdu izvēlē? Vai var sarakstu studijā?
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2009.06.04 15:43:16
Mulders
Mārtiņš, tāds jautājums - Kur VĒL Pāvils u.c. apustuļi savas cilvēcības dēļ ir kļūdījušies, valodā, izteiksmē, vārdu izvēlē? Vai var sarakstu studijā?

Vispār jau es neapgalvoju, ka ir kļūdījušies. Lūdzu neuzpūt kārtējo ziloni.
Varbūt saasināti uztveru, bet kad tev pietrūkst argumentu, Tu sāc cīņu tā teikt nākamajā līmenī, t.i., no oponenta idejām ķeries pie paša oponenta. (Es tagad arī to daru) Tamdēļ, šķiet diskusija par lakatiņiem ir beigusies.
Mulders
# Labojis Mulders: 2009.06.04 15:47:24
Mārtiņš, kā jau teicu - mani argumenti ir Raksti... Citu tiešām nav... Ar rakstiem mani argumenti teoloģijā sākās un ar rakstiem beidzas!

Nedz piespiest ticēt Rakstiem, nedz ticēt citu vietā es tieshaam nevaru, tas ir pashu Raksta Autora uzdevums!

Un buutiibaa jau mani ne paaraak uztrauc vai kaads pareizi saprot kaut ko par galvassegaam, matiem, frizuuraam un parazhaam... Tas kas mani uztrauc un dara bazhiigu ir pats argumetnaacijas metodologjia... arii tas par ko Merlins runaaja sievieshu biiskapju sakaraa...

Tobish tas domaashanas aparaats, freimworks un argumenteeshanas metodologija ar kuru cilveeks pieiet rakstiem...
a_masiks
# Iesūtīts: 2009.06.04 17:47:57
Mulders
Es saku - Paavilam, jo par vinju zinaams, ka ar vinju Dievs runaajis un vinjsh ir Dieva apustulis, a ko shitais "Pravietis" te vaavuljo, to es nezinu...
Laikam jau blakus staaveeji, ij sveciiti tureeji? Ja?
A ja nee.... hmm.... viena tante teica ka Paavils dzirdeeja un tu tai tici, cita tante saka ka Delpers arii dzird... bet tai tu negribi ticeet.
Raadaas, ka ticiiba nevis Paavilaa balstaas, bet tajaa onkaa, kursh apgalvoja, ka Paavils ir pac pareizaakais. Cic neviens tas nebuus, kaa tas maaciitaajs, kursh tevi indoktrineeja....
Attieciigi - visi jautaajumi par lakatibjiem - TAM maaciitaajam. Shaize taada, ka indoktrinee dazjaadi maaciitaaji - ij dazjaada ir lakatinju lietoshanas interpretaacija. Tad nu sanaak, ka te riiveejas nevis idejas un to autori, bet gan ideju adepti. Ij kaa saka logika - uzvarees (ja uzvarees) nevis pareizaakaa ideja, bet taa ideja, kuras adepti buus vairaak un stipraaki.
Mja... iisteniibaa baigi druumi un skumji....
Mirga
# Iesūtīts: 2009.06.04 18:30:42
Raksti ir skaidri, sevī saskanīgi, skatāmi kopumā un ikvienam pieejami.

11. nodaļā rakstītais par galvas apsegu (jaunajā tulkojumā) īstenībā grūtības nerada.
Sievām draudzē, kas, kā saprotams, bija sākušas nākt atsegtām galvām, Pāvils norāda, ka tā viņas apkauno savus vīrus, (nāk prātā citur teiktais par greznošanos ar matu pīnēm) un pamato to, atgādinot Dieva iedibinājumu no sākuma.
Piebilde beigās (13 – 16) būtībā neko nemaina.

Plašāk par to un mūsdienu situāciju jau labi rakstījis Mārtiņš savā analīzē (2.lapā) un atbildē Balsij (3. lapā).
a_masiks
# Iesūtīts: 2009.06.04 19:09:54
Mirga
Tatad, pec Maartinja (un aciim redzot arii peec tavaam) domaam - Pavils var teikt vienu, bet mums jadara pa savam, ta lai buutu smuki un pieklaajiigi? Taa?

PS- a ko dariit, ja sievas jaukaa frizuura, safrizeeta vakara teaatra izraadei, vai saviesiigam vakaram - nemazaakajaa meeraa neapkauno vinjas viiru? Tb- tas ka sho frizuuru redz citi, viiram nav viss par kaunu, bet par lepnumu??? Ko tad? Tik un taa likt lakatinju virsuu, lai frizuura sapljeckaajas kaa taadai slampai?
Дона Маргарита
# Iesūtīts: 2009.06.04 19:51:00
a_masiks
varbuut var uzlikt pa virsu nemanaamu matu tiiklinju galu galaa Biibelee par lakatinju noteikti nekas nav teikts , ir teikts, ka galvai jaabuut apsegtai un lai tik kaads iedroshinaas teikt, ka caurspiidiigais matu tiiklinsh nav apsegs.
a_masiks
# Iesūtīts: 2009.06.05 01:05:04
Дона Маргарита
Var, protams. Tiiri formaali laikam buus OK.
Bet manupraat shaada riiciiba buus tiira un klaja liekuliiba.
Nu kaut kaa taa, ka ja uzskatiitus ka lauliibas paarkaapshana nenotiek, ja tiek lietoti prezervatiivi. Nu tur - tiesha miesas kontakta nav - nav arii paarkaapuma.
Ij rezultaataa masiks neizpratnee luukosies uz kristieshiem, kuri patiesiibaa neveelas izpildiit maz saprotamo un sameeraa bezjeedziigo Paavila noraadiijumu, bet lai tai pat laikaa justos "pareizi" - taisa siikas bleediibas, veerstas uz evangjeelija texta noraadiijumu apieshanu vai nepildiishanu. Nafiga kaadam tas viss vajadziigs, ja tik un taa neveelas neko taadu pildiit?
KOALA [87.110.171.200]
# Iesūtīts: 2009.06.05 10:41:24
Raimonds pats izdomaji?
Mulders
# Iesūtīts: 2009.06.05 15:33:58
Ctulhu, es pat pieļauju ka tas varētu būt no Ortodoxu rekomendācijām... pameklē iekš www.eleison.lv, ja šis vēl dzīvs!
Mulders
# Iesūtīts: 2009.06.05 15:43:09
Ctulhu, nana... vairāk pavilka uz Krievu batjušku ortodoxiju kaut kādu...
a_masiks
# Labojis a_masiks: 2009.06.05 15:59:12
Ctulhu
Ko ta jamie TĀDU darīja? Saplēsa visus ortodoxu lakatinjus, vai pārkrāsoja viņus raibos toņos?

Tik necilvēcīgi taču viņi neizpildījās!!!
a_masiks
# Labojis a_masiks: 2009.06.05 16:05:08
Ctulhu
Ja ortodoxi ir tie paši "staroveri" - tad jau viņu nīcināšana ir krievijas nacionālais sporta veids kopš Zirņu Ķēniņa laikiem!

Laikam Tretjakova galerijā esot glezna - "Lakatiņotā kņaziene Morozova tiek sūtīta uz Sibīriju apēst sniegu! Visu!!!"
Kā rādās - ar šo uzdevumu tas sievišķis netika galā...

skūzmī! Nevis kņaziene, bet bajāre!
http://en.wikipedia.org/wiki/Boyarynya_Morozova
indriķis
# Labojis indriķis: 2009.06.07 15:13:20
Nesen pārlasīju savu pirmo uzrakstīto sprediķi un pēdējo manā pentaksostālajā periodā pirms atgriešanās luteriskā baznīcā - viena lieta ko es tur nosodu asi , bija lakatiņu nēsāšanas mācība, kas pentakostiem raksturīgajā nespējā nesajaukt visu vienā putrā vismaz tolaik bija iecelta bezmaz pie sieviešu pestīšanas nepieciešamām lietām.

Ar tiem lakatiņiem ir tāpat kā ar bīskapa svētīto eļļu un zviedru sukcesiju, lietas, kas mierīgi varētu pastāvēt kā adiaforas (kādas tās arī ir) pamazītēm tiek vilktas iekšā ticības mācībā.
incognito
# Iesūtīts: 2009.06.07 15:20:30
Man liekās, pēc būtības uz baznīcu visiem vajadzētu iet plikiem. Jo apģērbs ir grēka zīme, tas tika ieviests, kad Ādams un Ieva apgrēcinājās, bet līdz tam viņi staigāja kaili. Tagad, pateicoties vietnieciskajam upurim, grēks ir izdzēsts un pēc apģērba vairs nav vajadzības.
Papucs
# Iesūtīts: 2009.06.07 15:28:58
incognito
Hmm..!!
Būs par to jāpadomā.
incognito
# Iesūtīts: 2009.06.07 15:30:37
Papucs
Pēc taisnības, ir vietas kur tā jau notiekot:
http://www.ananova.com/news/story/sm_1324405.html
Balss
# Iesūtīts: 2009.06.07 16:53:23
indriķis
Mācitāj, vispirms iemācies pareizi rakstīt... ( adiAfora, nevis, kā Tu jau atkārtoti raksti adiOfora ...)
Дона Маргарита
# Iesūtīts: 2009.06.07 17:07:48
incognito
Man liekās, pēc būtības uz baznīcu visiem vajadzētu iet plikiem. Jo apģērbs ir grēka zīme, tas tika ieviests, kad Ādams un Ieva apgrēcinājās, bet līdz tam viņi staigāja kaili. Tagad, pateicoties vietnieciskajam upurim, grēks ir izdzēsts un pēc apģērba vairs nav vajadzības.
varetu jau tev piekrist, tikai biistos, ka musuu platuma grados pirmajaa ziemas dienaa taads bezgreeciigs cilveecinsh buutu viens divi pagalam
bitch
# Iesūtīts: 2009.06.07 19:32:17
nu kā, acīmredzot gari mati ir tik seksīgi, ka jāaizcenzē, lai draudzes vīriešiem nenovērstu uzmanību no tā, ko runā mācītājs!
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 86 , pavisam kopa bijuši: 32958