atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību Par lakatiņiem
lēnprātīgais
Iesūtīts: 2009.06.01 20:17:55
Diskusijā par zviedru bīskapēm Solveiga jautāja, vai tas, ka mūsu baznīcā atmesta prasība pēc galvas apsegšanu sievietēm nav uzskatāma par atkāpšanos no Rakstu patiesības. Vai neesam nostājušies uz bīstama ceļa? Merlins atbildēja, ka zināmā mērā tā tas esot. Toties māc. Juris Uļģis savā rakstā,kurā viņš 10-tās tiesas principu atzīst par nekristīgu, saka: "Arī dažu luterāņu mācītāju uzskats par to, ka latviešu luterāņu sievietēm dievkalpojumā ir jānēsā lakatiņi, jo „tā saka Dieva vārds,” ir šīs pašas problēmas sastāvdaļa. Es šādu uzskatu dēvēju par „zilo lakatiņu teoloģiju.” Tātad, pēc Uļģa pārliecības, sievietēm dievkalpojumos galvas nav jāapsedz.
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . >>
AutorsZiņas teksts
lēnprātīgais
# Iesūtīts: 2009.06.01 20:25:04
Kādas jūsu domas? Man jau šķiet, ka patiesi, ja jau apustulis Pāvils saka, ka tā darīt ir labi, kāpēc lai mēs teiktu, ka tā ir slikti, ka to nevajaga darīt? Vienīgi nezinu, vai to varētu izsludināt par obligātu prasību visām sievietēm, ienākot kādā LELB baznīcā apsegt galvu? Vai tas neradītu nevajadzīgus sarūgtinājumus un konfliktus?
KOALA [87.110.171.200]
# Iesūtīts: 2009.06.01 20:32:39
+1 Ulgis
Tas Pats
# Iesūtīts: 2009.06.01 21:05:26
Kā izskatītos, ja es LELB baznīcā ienāktu ar lakatu - turbānu?
:-)
Cik gan liela nozīme reliģijā ir visdažādākajām ārišķībām!?
:-)
Domāju, ka latviešiem pareizi būtu atgriezties pie pastalu nēsāšanas - laba, necila nodeva tradīcijām.
Mulders
# Labojis Mulders: 2009.06.01 21:07:35
A kur Rakstos ir kaut kas par lakatiņiem teikts?

Ja runa iet par 1 Kor 11, tad imo (peec galvas rekonstrueeju) tur teeze apmeeram taad

1) Spriediet paši ka sievai ar neapsegtu galvu neklaajas tur bla bla bla
2) Ja jūs spriežat citādi, tad mēs tādu paražu nepazīstam (kas ir loģiski)
3) Mati sievietei doti par galvas apsegu!

Kur cilvji no šitā izzīž lakatiņus... nesapratu!
A kāpēc ne koķeta micīte, platmale/kūka... Ja sieviete ir maucīga, viņa tāda būs ar vai bez galvassegas. Ja sieviete ir kārtīga un tikumīga, tad lakatiņa neesamība šamo nedz par... atvainojos... mauku nepadarīs, ij nevienu neapgrēcinās!

Pārdomām
http://images.google.lv/images?q=funny%20hats&oe=utf-8&rls=org.mozilla:en-US:official&client=firefox-a&um=1&ie=UTF-8&sa=N&hl=lv&tab=wi


BET

Protams pa pasauli staigā vesels lērums ļautiņu (pārsvarā sievišķi) kas ar šito jājamzidziņu sevi par svarīgām padara (pārsvarā tikai savējo acīs) un tā teikt, var sajusties "ne tik grēcīgas" citu sieviešu vidū, kuras lakatiņus nevalkā! Tā teikt... mazvērtības komplexus cilvēki mēdz dažādi ārstēt, un ja vajag pamatojumu Rakstos, tad tur var atrast arī pamatojumu, ka Elvis Presiljs ir Kristus otrā inkarnācija...

Kā arī... tā teikt, ja nekā cita nav tai galvā... vismaz lakatiņš būs! Ja galvā tukšums, tad toč... labāk to apsegt! Ij vēl labi, ja muti vaļā never... atbalss pārāk tāla!
Дона Маргарита
# Iesūtīts: 2009.06.01 21:13:47
Mulders
varbuut lakata vietaa var lietot seksiigu miciiti ar nelielu vuaali?
Saulespuķe
# Labojis Saulespuķe: 2009.06.01 21:32:00
Lai par šo jautājumu runā tie, kas to pētījuši un - praktizē. Savādāk tikai lieki apgrēcināsies paši un citus paraus līdzi, kā tas parasti notiek! Esam gan šeit par to runājuši agrāk, čaklākie var pameklēt.

Precizēsim detaļas - nav obligāti lakatiņi, jo runāts tiek par "apsegtu galvu".
Tā ir teoloģiski absolūti pamatota prakse, kam nav nekāda sakara ne ar tā laika tradīcijām, ne ar kultūru, ne ar konkrēto apstākļu sieviešu specifiku - prostitūtām vai godīgām sievietēm un to atbilstošu matu sakārtojumu.
Tas tiek darīts - kā Rakstos teikts - ne cilvēku, bet eņģeļu dēļ, kas bija klāt pie radīšanas un savām acīm skatīja un gavilēm pavadīja pirmā cilvēku tapšanas procesu, no kuriem Ieva, kā zināms, tapa pakārtotā veidā. Apsegta galva ir kā redzama zīme šīs kārtības atzīšanai un repektēšanai. Ieva ir zem - zem Dieva un zem Ādama. (Nesāciet tik kādi uzreiz brēkt par diskrimināciju!) Un loģiski, ka galva tiek apsegta vietā un veidā, kur Dievs visvairāk klātesošs - baznīcā lūdzoties.
Jā, es to nemainīgi praktizēju jau visai ilgu laiku - gadus 7, grūti atcerēties precīzi. Vēl mācoties LA, mums ar lektoru Ulģi bija par šo domu apmaiņa. Jāatzīst tomēr, ka šai jautājumā katrs esam tikai nostiprinājušies savās pozīcijās.
Дона Маргарита
# Iesūtīts: 2009.06.01 21:38:54
Saulespuķe
nu, kurai patiik buut pakaartotai, lai tik sien lakatus ap galvu.
Mani interesee, vai shaadas pakartotas sievietes viirieshiem vispar patiik un vinji taadas ciena? Laikam buus jaaliek ieksha jauns diskuss.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.06.01 21:39:33
Tā ir teoloģiski absolūti pamatota prakse, kam nav nekāda sakara ne ar tā laika tradīcijām, ne ar kultūru,

Nu būsi iebraukusi auzās!
1 Kor 11:
13 Spriediet paši: vai pieklājas sievai neaizsegtai Dievu lūgt? Tātad jautājums, vai mēs varam spriest paši, jeb tas ir no Dieva pavēlēts, tā teikt akmenī kalts?
14 Vai pati daba nerāda jums, ka gari mati ir vīram par negodu. Interesanti, ka runa ievirzās par matiem, nevis galvassegām
15 Bet, ja sievai gari mati, tad tas viņai par godu. Jo mati viņai doti par apsegu. Jautājums uz aizbēršanu. Kas sievietei ir tas galvas apsegs, par ko runā šis pants un kontexts
16 Bet, ja kāds tur grib tiepties, mēs nepazīstam tādu ieražu, Dieva draudzes arī ne. Tātad vai runa ir par ieražām, kā to saka Pāvils, jeb ar to nav nekāda sakara, kā to saka Saulespuķe

Tas tiek darīts - kā Rakstos teikts - ne cilvēku, bet eņģeļu dēļ, kas bija klāt pie radīšanas un savām acīm skatīja un gavilēm pavadīja pirmā cilvēku tapšanas procesu, no kuriem Ieva, kā zināms, tapa pakārtotā veidā.
A ja lasa to kas rakstīts? Nevis par teoloģisku argumentu uzdod savu sacerējumu!

Un loģiski, ka galva tiek apsegta vietā un veidā, kur Dievs visvairāk klātesošs - baznīcā lūdzoties.
Jā un pie radīšanas, KAS sievietei ir dots par apsegu - lakatiņš, micīte... jeb kaut kas cits? Ko pati daba rāda?

Apbrīnoajma ir cilvēku stūrgalvība... Viņi gatavi uzbūvēt veselu teoloģisko kāršu namiņu uz 3 pantiem, bet nākamos 3 atmetīs... un labprāt no Rakstiem izkasītu, lai tik savu liektu!

Saulespuķe, neviens jau tev neaizliedz lakatiņu valkāt. Problēma tāda, ka Bibliski tu to nespēsi pamatot... ne ar radīšanas kārtību, un pat ne ar tradīcijām, kuras, kā tu pati atzīsti, tu noliedz...
Дона Маргарита
# Labojis Дона Маргарита: 2009.06.01 21:41:28
Mulders
vispar, peec taa iznaak, ka iisi mati sievai tomeer ir par negodu. Tobish , sievieteme jaabuut ar gariem matiem, un tas ir tas apsegs, kuram jaabuut.
Дона Маргарита
# Iesūtīts: 2009.06.01 21:43:07
Saulespuķe
vai tu visu laiku staigaa ar lakatu vai tikai bazniicaa?
Tas Pats
# Iesūtīts: 2009.06.01 21:47:23
Par to lakatu, jeb galvassegu obligātu nēsāšanu ir interesants pastāsts, kas savu pamatojumu radis viduslaikos - raganu medību laikos.
Zinātāji teic, ka ragveida izaugumi uz galvas, jeb mati cilvēkam palīdz komunicēt ar visuma enerģiju. Jo garāki mati, jo labākas šīs saskarsmes iespējas. Nu lūk, lai novērstu vai mazinātu sieviešu (kam tradicionāli jau daudzas simtgades mati ir garāki) intuitīvās spējas, kas attiecīgi noskaņotu cilvēku grupā, speciālās meditatīvās telpās var pastiprināties daudzkārtīgi, daži indivīdi ieteica lietot "ekrānu" jeb signāla slāpētāju - galvassegu.
vilks
# Iesūtīts: 2009.06.01 21:50:21
Mulders
Cik saprotu, Saulespuķe atsaucas uz šo pantu "10 Tāpēc sievai jābūt galvā pilnvaras zīmei eņģeļu dēļ" (1. Kor. 11:10), kuru tu nezin kāpēc izlaid savos atspēkojumos.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.06.01 21:53:48
vilks, nuja... un tālāk par KO iet runa... par kādu apsegu? TUr tā problēma, ka te arī SPuķe iebuxē un tālāk nelasa!
Saulespuķe
# Labojis Saulespuķe: 2009.06.01 21:55:56
Дона Маргарита
Apsedzu galvu baznīcā. Un kādās īpašās lūgšanās, piem., rekolekciju laikā.
Iespējams, ka gribēsi zināt vēl ko - man nav īsi mati un es uzskatu, ka zēngalviņa sievietei tiešām ir apgrēcība (ja to nevar atšķirt no vīriešu frizūras). Toties garās bikses nēsāju, jo tās tiek pirktas sieviešu veikalā un nav vīriešu drēbes. Ikdienā nebūt nestaigāju garos svārkos un bezformīgās drēbēs, taču arī ne tā, lai būtu par apgrēcību - supermini un biksēs, kas no dibena jau krīt nost. Kopumā droši vien galīgi neatbilstu tam tēlam, ko šīs tēmas sakarā ņirgājoties māc. Uļģis ir ieskicējis kādās lekcijās ne jau nu tikai man dzirdot vien.

Tas Pats - ej tukšu muldēt citur!

Saulespuķe
# Iesūtīts: 2009.06.01 21:59:02
Mulders
Nu ja, SPuķe iebuksē līdz ar visu Ortodoksu Baznīcu, kura, izrādās, buksē jau gandrīz 2000 gadus... Nu traki gan, labi, ka Tu mums tāds gudrs un visus vari pamācīt, kā tās lietas pareizi jāsaprot!
Дона Маргарита
# Iesūtīts: 2009.06.01 21:59:32
Saulespuķe
bet vai tev neshkjiet, ka taa ir liekuliiba, ka tu sho pilnvaru engelu deelj turi galvaa tikai bazniicaa un rekolekcijaas? Es tev pilniigi bez ironijas jautaaju. Jo man shkjiet, ka taa ir liekuliiba - bazniicaa ar lakatu, bet aarpusee staigaaju be lakata, tad taa pilnvaras ziime neskaitaas, tipa - engelu aarpasaulee nav.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.06.01 22:12:58
Saulespuķe, bet vai tad es to Pāvila vēstuli sacerēju!

Nu TU vari izlasīt elementāru textu... un atbildēt uz elementāru jautājumu - KAS sievietei ir dots par galvas apsegu, kas ir iestādīts no pasaules iesākuma!

Tas nav īpaši grūts jautājums! Izlasīt un atbildēt pēc texta... to māca jau kaut kādā 1ajā klasītē, vai pat bērnudārzā. Izlasām textiņu, pāris teikumus un tad skolotājs jautā, kas tur rakstīts!

Nu a tas, kur tiek izpīpēti lakatiņi - tas man vienkārši ir noslēpums.

Tāpēc vot jautājums - kas tev autoritāte, Dieva Vārds, vai cilvēku tradīcijas, kuras nezkamdēļ tu saki, ka par to nemaz te neiet runa!
Дона Маргарита
# Iesūtīts: 2009.06.01 22:14:36
Mulders
nekaa, sievai jaabuut ZIIMEI galvai enjgjelju deelj....bet kas taa par ziimi, hrens vinju zina!
Tas Pats
# Iesūtīts: 2009.06.01 22:18:22
Saulespuķe, šķiet Nīcše savulaik teica apdomas vērtus vārdus:" nosaucot Mariju par bezvainīgu jaunavu, visas citas pasaules sievietes tika nolamātas par grēciniecēm".
Tas Pats
# Iesūtīts: 2009.06.01 22:19:54
Eju, eju.... ;-)
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 162 , pavisam kopa bijuši: 4593