atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību Kas mainītos, ja nebūtu nācis Jēzus?
Artis
Iesūtīts: 2009.05.14 19:13:13
Virsrakstā minētais jautājums un vēl daži apakšjautājumi:
1) kāpēc Jēzus tika sūtīts tieši tajā laikā?
2) kas notika ar tiem, kas dzīvoja pirms Jēzus atnākšanas? Kas noteica to, vai viņi nokļūs debesīs?
Paldies par atbildēm!
. 1 . 2 . >>
AutorsZiņas teksts
Artis
# Iesūtīts: 2009.05.16 10:02:48
Kā tad ir?
Ingars
# Iesūtīts: 2009.05.16 10:05:13
Hmm
1) To tik Dievs vien zina un mums par to galva nav jālauza
2) Arī to Dievs zina un par to nav jāuztraucas
Ослик
# Iesūtīts: 2009.05.16 10:38:35
tad mums nekā nebūtu ne šajā dzīvē , ne pēc nāves!
Papucs
# Iesūtīts: 2009.05.16 11:57:06
Manuprāt vispilnīgāko atbildi sniedz Ījaba grāmata (kaut kur dzirdēju, ka tā esot visvecākā Bībeles grāmata?).
Lai cik dīvaini nebūtu, bet šķiet arī, ka nekas no Ījaba grāmatas aktualitātes nav mainījies arī pēc Jēzus atnākšanas, daži momenti vienkārši ieguvuši dziļāku skaidrību.
Tas Pats
# Iesūtīts: 2009.05.17 22:42:13
Nekas.
Kas mainījās viņam nākot?
incognito
# Iesūtīts: 2009.05.17 23:45:20
Tas ir interesants jautājums.Ja nebūtu nācis Jēzus, nebūtu izveidojusies kristietība un mēs visticamāk būtu pagāni. Iespējams, musulmaņi, ja būtu izveidojies islams. Tad pasaule būtu mierīgāka, jo islama un kristietības cīņa ir fenomens, kas radījis daudz naida šajā pasaulē un turpina to darīt.
Rausītis
# Iesūtīts: 2009.05.18 08:51:35
Artis
1) par laikiem neviens tev nekādu prātīgu atbildi nevarēs sniegt, jo par laiku
2) manuprāt, vēstule ebrejiem daudz ko paskaidro, kas notika (vai un kāpēc tika pestīti cilvēki pirms Kristus)
Mulders
# Iesūtīts: 2009.05.18 09:33:09
Ja Kristus nebuutu naacis, tad visticamaak tev nebuutu iespeeja sho jautaajumu uzdot, jo tevis vienkaarshi nebuutu! Jo aceramies rakstos - Kristus naaca laiku beigaas... Kas tas par laiku beigaam, nu aciimredzot tas, kad bij kaut kaada "kritiskaa masa" sasniegta... Domaajams mums no iekshpuses nebuus redzams tas, kaapeec Dievs tieshi shajaa laikaa suuta savu Deelu, domaajams... ka tieshi taapeec lai panaaktu maximaalu pestiishanas efektu!
Evangjeelijs ir pasludinaats un Kristus ir pasludinaats tuuliit peec greekaa krishanas, ja palasa Iijanu, Abrahamu u.c. tad mees redzam, ka shii veests bij pieejama arii pirms fiziskas Kristus naakshanas un vinji taapat kaa mees tiek pestiiti ticiibaa uz Kristu, vinji uz Kristu kas naaks, mees uz Kristu, kas atnaaca un visu piepildiija!
Mulders
# Iesūtīts: 2009.05.18 09:49:36
Onu, iisti nesapratu funktieri!
Mulders
# Labojis Mulders: 2009.05.18 10:01:09
Onu, aaa... nu... jaa tik, redzi... Kristus galiigi aplauza visus ebreju expektaacijas, jo pat tad, kad shie jau saziepeejaas sho reaali demokraatiski par kjeeninju iecelt - vinjsh izvairiijaas... Tb Kristus vismazaak uz pashu ebreju politiskajaam juutaam speeleeja, tieshi otraadi... akuraat taam pretiim brauca un uzvedaas pavisam ne taa kaa buutu jauzvedaas Ebreju Mesijai! Taapeec Ebreji veel shodien netic, ka Kristus bij vinju Mesija, bet gaida citu...

Tachu es tev piekriitu tajaa zinjaa, ka lietas notiek, tad kad taam jaanotiek... kad ir taa teikt "visas zvaigznes pareizi sastaajushaas". Vienkaarshi par sho lietu spriest, personiigi es, nenjemos... jo es visai labi apzinos, ka, lai atbildeetu uz shaadu jautaajumu, perspektiivai ir jaabuut ja ne Dievishkjai, tad Engjeliskai gan! Man taadas nav un es iisti nezinu vai kaadam cilvim tas ir bijis vai buus vai ir!
Mulders
# Iesūtīts: 2009.05.18 11:45:57
Mmmm... es nemaz nedomāju, ka ebreji TIEŠĀM jamo par ķēniņu ziepējas iecelt.

Bij tāda epizode! Principā tūlīt pēc tam, kad šis visādus materiālus labumus bij provaidojis - tb vienā no gadījumiem, kad šis massu barošanu izveica!

Onu, Jūdaisms formāli ir miris kopš 70 gada, jo tā praktizēšanai neatņemama sastāvdaļa ir Templis, kurš ir čabaš... Pravda var jau saorganizēt nu tādu... hmm... karikatūru, bet principā ir piepildījies, tas kas VD jau bij rakstīts, tik Jūdi to tā neizprot... bet nu whatever, tā ir cita tēma... ij es nav specs jūdaismā!
pohainis [87.110.32.157]
# Iesūtīts: 2009.05.18 11:52:49
Mulders Jūdaisms formāli ir miris kopš 70 gada, jo tā praktizēšanai neatņemama sastāvdaļa ir Templis, kurš ir čabaš... nope! jūdaisms ir dzīvāks par dzīvu! kā tu domā, kāpēc notiek dažādas rabīnu diskusijas, kas tiek piefiksētas Talmūdā u.c. jūdu tradīcijā? Kāpēc šamie klanās pie Raudu mūra? Lai neaizmirstu savu tradīciju un baušļus, ja nu pēkšņi rodas iespēja atjaunot/ uzcelt (3.) templi Jeruzālemē, bet šamie visu jau būtu aizmirsuši!
Mulders
# Labojis Mulders: 2009.05.18 12:10:57
pohainis, es saku "formāli"... Tb visa Jūdaisma bauslība, kas pavēl veselu lērumu rituālu u.c. figņu, kuras ir izpildāmas tikai Templī, pietam tikai Templī kurā ir gan derības šķirsts, gan Arona zizlis... u.c. lietas... Tas viss ir kapec...
Un Dievs pravietojis ir, ka tas vairs nekad netiks atjaunots...

Tik pat labi var teikt, ka arī Romiešu un Grieķu reliģijas ir dzīvas... jo gan jau ka atradīsies sajiņa ļaužu kas to piekopj!
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.05.18 12:15:35
Mulders
Kurš katrs parastais jūds vai tad tika Templī?
Mulders
# Iesūtīts: 2009.05.18 12:30:37
Ezīt, kaut ko nenoķēru tavā jautājumā... izteicējs pietrūkās imo!
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.05.18 12:42:02
Mulders
Tu saki, ka ebreji nevar izpildīt rituālus, jo nav Tempļa, bet es prasīju, vai parastajam ebrejam Templis bija vajadzīgs rituālu pildīšanai?
A to tāda gara rinda pei Tempļa izveidotos, kā pie tā Mekas akmens. Vai nu tā arī bija?
pohainis [87.110.32.157]
# Iesūtīts: 2009.05.18 12:49:27
Mulders jūdaisms ir daudzveidīgs savās izpausmēs (novirzienos) kā kristietība. tas attiecas arī uz otrā tempļa laiku. sk. kaut vai esēņu kustību un viņu atieksmi pret Jeruzālemes templi.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.05.18 12:50:13
EzītisMiglā!

Tur jau tas prikols, ka tas rituāls jau nebij "rindas kārtībā". Bet nu tur, piemeŗam, visādi šķīstīšanās, mazgāšanās u.c. rituāli... tie kaut kā bij ar templi saistīti, notikās tempļa priekšpagalmā.
Tad tur rituāli kas šķiet 1x gadā notikās, kad visa tauta tika svētīta... tas arī saistīts bij ar virspriesteru ieiešanu!

Būtībā jau Samarija un Jūdeja bij sadalījušies... Jūdiem bij īstais templis, Samarieši izlāpījās ar savu substitūciju...

Es nav tik baigs specis, bet nu to, ka Jūdaisma centrs gan rituāli gan garīgi gan visādi citādi bij Templis, to parāda gan vēsture gan Raksti... Mēs Kristieši vismaz izprotam kāpēc Kristus gan pravietoja gan ļāva Dieva pavēlēto templi sagraut no pagānu rokām... Jo šodien Kristus ir šis templis... viņš ir mūžīgais templis un mūžīgais tempļa priesteris un upuris...

Līdz ar to jēdziens "Būt Kristū" iegūst pavisam jēgpilnu saturu! Bet pats jūdaisms bez tempļa Jeruzālemē nav īsti jūdaisms... bet es uzsveru "formāli"... Jo nu kā redzam, jūdi it kā praktizē un kaut kādus rituālus turpina izveikt un turpina savu mesiju gaidīt, interpretējot Rakstus kā politisku jaunas Palestīnas valsts apsolījumu, kura būs valdošā visā pasaulē mūžīgi... Tik nu, 2000 gadus šie jau dzīvo, bet paši savu Mesiju ir atmetuši - ko arī paredz viņu pašu Raksti... ka tieši tas notiks, ka Jūdi paši savu mesiju atmetīs!

Bet... kā jau to daudzreiz esmu teicis... atgriešanās ir Dieva darbs! Dievs pats zin kad kur un kā savējos vest pie Jēzus!
Mulders
# Iesūtīts: 2009.05.18 12:52:21
pohainis, neviens jau to nenoliedz... bet strikti pēc Rakstiem... nav tempļa, nav jūdaisma... Laigan par "jūdaismu" jau var saukt dajebko, tik diez vai pat viņi savā starpā viens otru atzīst!

Jūdaisma "degviela" jau vēl ir tas, ka jūdaisms tomēr ir ļoti cieši saistīts tieši ar nāciju! Tas veido konkrētas nācijas identitāti, tāpēc tas arī pastāv... Ij galu galā... no Jūdaisma pie Kristietības ir tikai viens solis... tad lai taču viņi dzīvo!

Man patika mans mācītājs - viņš forši pateica, pasaulē ir tikai divas reliģijas - Kristietība un Jūdaisms. Un Divas tikai tāpēc, ka tikai tajās ir Kristus!
pohainis [87.110.32.157]
# Iesūtīts: 2009.05.18 12:53:21
Mulders islāmā arī ir Jēzus Kristus!

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 145 , pavisam kopa bijuši: 35863