atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību Dieva meklējumos ... kāpēc tā neiet?
EzītisMiglā
Iesūtīts: 2009.05.06 15:05:34
Ir cilvēki, kas meklē Dievu, pat ļoti intensīvi, taču bez rezultātiem.
Piemēram, kā šis - no kāda krievu pareizticīgo foruma:
http://kuraev.ru/index.php?option=com_smf&Itemid=63&topic=24649.. 7.80
Te tā kā nevarētu teikt, ka lepnība, bailes, engribēšana atteikties no laicīgiem labumiem, u.c.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>
AutorsZiņas teksts
Mulders
# Iesūtīts: 2009.05.07 14:00:53
A neierobezotai buutnei izveidot kaut katram cilveekam individualu komunikaciju formu - nekaadu probleemu.

Tu taads experts neierobezhotu buutnju jautaajumos!

Redzi komunikaacija ir divvirzienu, un ja viena puse uzstaada prasiibas, bet nepienjem prasiibas no otras puses... tad vieniigais ko vareetu dariit neierobezhota buutne, tevi vardarbiigi paaprogrammeet, ka tu pakljaujies simetriskai komunikaacijai...
Pagaidaam izskataas, ka tu sevi uzskati par vieniigo speeleetaaju laukumaa, a Dievam, kaa neierobezhotai buutnei, jaakljuust par tavu WishMakeru Tu te Dievu ar Dzhinu putro... a to ij ar liidaku
Mulders
# Iesūtīts: 2009.05.07 14:03:42

EEE, pag, par ko vispaar bazars? Par kautkaadaam darba vai dienesta attieciibaam, kur tjipa noteikumi, instrukcijas, birokraatija, reziims?


Par kaartiibu kaa notiek komunikaacija. Shii kaartiiba ir jau no saakta gala iestaadiita un sevi par gana labu paraadiijusi un neko... nesuudzamies. Vajag stipri pamatotaakus iemeslus kaa tikai tavas subjektiivaas veelmes, lai sho kaartiibu mainiitu

Ilji par personiskaam draudziibas/miilestiibas attieciibaam?
A tev kaut kaa "draudziigas attieciibas" izsleedz "kaartiigas pieklaajiigas abpuseejas cienjas pilnas attieciibas?"

A zin miilestiiba, paklaujoties esosajai kaartiiba un instrukcijaam -tas peec miilestiibas padomju praporscika gaumee izklausaas, konkreetaak - peec perversijas.
Neputro nu Miilestiibu ar Haosu!
Neticu ka tavaas attieciibaas ar sievu, beerniem, vecaakiem valda haoss!
Mulders
# Iesūtīts: 2009.05.07 14:24:49
Ctulhu, nu redzi... JK pagjeereetas komunikaaciju formas tu uzskati par greizu komunikaaciju formu. Nu un vinjsh tavus pagjeereejumus arii var uzskatiit par greizu komunikaaciju formu!
Vismaz tur jums var izraadiities vienpraatiiba... Tik komunikaacja rezultaata nenotiek...
A tie, kas patieshaam grib ar Kristu komuniceet, tie pienjem vinja iestaadiito komunikaaciju formu un komunicee... un nesuudzas, izskatas tik tev vienam taadas neertiibas! Nu a ko dariit... maacies pakljauties kaartiibai, arii tad, ja taa tevi neapmierina. Jo nav jau nekaada maaxla pakljauties pasham savai kaartiibai!
Nezkamdeelj tu diez ko neprotestee pret Latvijas kaartiibu, laigan ir skaidrs, ka tu to neatzisiti nedz par optimaalu nedz labu... Tad kapeec nevari paciest veel kaadas neertiibas... liela meerkja labad - iepaziit Dievu?

EEE, ko potenciaalas draudziibas/miilestiibas attieciibas muusu starpaa vinjam nav pietiekams iemesls?
Nu ja nav, tad neko... Ar varu miiljs nekljuusi...


Tieshi taa... A tev tas nav pietiekams iemesls, lai pienjemtu vinja iekaartoto komunikaaciju formu?
Mulders
# Iesūtīts: 2009.05.07 14:28:12
Nu tas ir braukt uz Mangaljiem caur Mongoliju.
Napig taada sarezgiitiiba?


A ja taa var Chingizhana kapu atrast? Mosh ir veerts? Ne jau par aviizees izlasaamu infu komuniceesi tak! Exotiskas buutnes prasa exotiskus komunikaaciju kanaalus par exotiskaam teemaam

A ja taa, tad kursj no mums ira apseests ar lepniibu?

Tu... jo gribi vietaam mainiities, tik bez tavas sofistiskaas iideeshanas, tev iisti nav pamats kachaat pravas! Pats zini, ka armijaa leciigos par komandieriem neliek!


Zin tas buutu taa, itkaa Ct pageereetu, ka Ct taapat vis ar Mulderu nerunaas, bet Mulderam , lai tiktos ar Ct jaavelk galvaa lillaa salmu platmale un jaasazinaas araabu valodaa caur tulku...

Un es to respekteeshu, it iipashi, ja Ctulhu buus vieniigais, kas man varees pastaastiit vai atklaat mani intereseejoshos jautaajumus! Analogjiski, sagaidu, ka Ctulhu respektees manas maajas likumus, ja vinjam buus kas vajadziigs no maniim un vinjsh naaks to jautaat!

Mulders
# Iesūtīts: 2009.05.07 14:40:22

Redzi, man no biedra JK buutiibaa nekaa nevajag, man vnk buutu interesanta saada buutne kaa sarunu biedrs, kaa personiiba, pats par sevi.


Nu ibitiit... tad ko tu chiixti! Nu vinjam arii no tevis neko nevajag. A visu ko vajag, jau vinja ticiigie tev ir nokomuniceejushi. Tad hulji vispaar par kaut ko satraukties, ja iisti jau parunaat nav par ko!


Bet ja ir tikai interes par otru personu un satiksanaas neitraalaa teritorijaa - tad neviens neieveero kaadus otra noteikumus.

Zinjkaariibas apmierinaashana kaa FriikShowaa arii nav gluzhi Dieva dabaa Vinjsh tevi paziist kaa vecu zekji, vinjam shai zinjaa tu neesi "interesants"... Savukaart izlikties par klaunu! Hmm... a tu vinja vietaa uz katru svilpienu izgjeerbtos ikviena intereseejoshaa frukta priekshaa...?
Mulders
# Iesūtīts: 2009.05.07 14:42:32
Nu a pamatot vinjs to var? Kaapeec manis piedaavaataas formas ir greizas? Pats JK saadas formas lietoja un neatzina par greizaam, sk. JD.

Nuu veci... vinjam ko tagad katru reizi, kad kaads Ctulhu sagrib ar sho komuniceet, organizeet jaunu nevainiigo ienjemshanu, dziivot un tad mekleet tevi komuniceet... Tu ko gaidiisi naakamso 30 gadus?

Tad kapeec JK nevar paciest veel kaadas neertiibas... liela meerkja labad - iepaziit Ctulhu?
A kam taads meerkjis? Vinjsh tevi redz un paziist taapat... veel labaak nekaa tu pats! Vinjam tas nahren nav vajadziigs! Tas tu izraadi interesi par Vinju inensiivu... vot ij pienjem vinja noteikumus shiis intereses apmierinaashanaa! Ir taa veerts, peec pieredzes saku!

Mulders
# Iesūtīts: 2009.05.07 14:48:20
Ctulhu, Kristus tieshaam grib veidot ar tevi attieciibas, bet nevis taapeec, ka tu vinjam intereseetu kaa izpeetes objekts, bet taapeec, lai tevi izglaabtu no greeka.
Savukaart tava interese par Kristu ir tiiri akadeemiska un izpeetes formaataa! Tb taa nav miilestiiba un draudziiba, ja viss ko tu gribi, vinju prepareet un izmantot savas zinjkaariibas apmierinaashanaa! Taadeehaadi Kristus sevi tev neuzspiezh! Vinjsh tevi pienjem jebkuraa laikaa tajaa komunikaaciju kanaalaa kas ir valjaa 24x7 Bet ar konkreetu meerkji... tavai pestiishanai, nevis tavas zinjkaariibas apmierinaashanai! Taa teikt, vispirms topi dziivs, tad runaa par infas apmainju!
A taa kaa tu neuzskati, ka tev pestiishana vajadziiga, taa kaa tu principaa nemaz netici JK existencei... tad uvi... tu arii paliec bez attieciibaam un komunikaacijas!
Mulders
# Iesūtīts: 2009.05.07 14:51:34
Ee, pag, Mulderu es prepareeju un izmantoju savas akademiskaas zinaatkaares apmierinaasanai?

Mhm... kad runaajam par metafiziskaam lietaam, tu visai dzilji urkjeejies manos pasaules uzskatos... un tavas teemas un iebildes parasti ir no seerijas kaa diskrediteet Muldera uzskatus vai saveejos par paaraakiem izcelt! Tb sacensiiba un konkurence!
incognito
# Iesūtīts: 2009.05.07 19:31:31
Vispār šī diskusija man lika aizdomāties par cilvēkiem, kas uzskata, ka ir atraduši Dievu (jeb vai - ka Dievs ir atradis viņus). Cik var spriest pēc diskusijām šajā forumā, šo cilvēku priekšstati par to, kas ir Dievs, ir atšķirīgi. Kā tad var pārliecināties, vai Dievs tiešām ir atrasts jeb vai tās ir tikai paša cilvēka subjektīvas iedomas?
EzītisMiglā
# Labojis EzītisMiglā: 2009.05.08 09:08:31
incognito
Tieši par to arī ir jautājums. Tas puisis bija atradis Dievu, un viņa pārliecība noturējās kādu laiku, varbūt dažus gadus, nezinu, bet ne jau laiks ir svarīgs.
Vienam tas posms īsāks, otram garāks. Dažam tik ļoti garš, ka dzīve izbeidzās.
Pārliecināties nevar, jo ir tikai savas paša izjūtas, kuras saka "tiešām esmu atradis".
Tik tā muļķīgi sanāk, ka atraduši sakās esam daudzi, bet tai pat laikā viens uz otru rāda pirkstiem un saka "tu neesi atradis, tev tik tā liekas, bet es gan patiešām atradu".
incognito
# Iesūtīts: 2009.05.08 09:26:24
EzītisMiglā
Pārliecināties nevar, jo ir tikai savas paša izjūtas, kuras saka "tiešām esmu atradis".

Nu principā ir vēl Evaņģēlijos aprakstītās metodes, kuras gan kristieši parasti noraida, saucot tās par Dieva kārdināšanu (nez kāpēc). Nu piemēram " Bet Viņš sacīja: "Ja jums būtu ticība kā sinepju graudiņš un jūs sacītu uz šo vīģes koku: izraujies ar savām saknēm un dēsties jūrā,- viņš jūs paklausītu" (Lk 17:6)
Katrs var veikt šo eksperimentu, bet, domāju, rezultāti liecinātu, ka ticīgu cilvēku Evaņģēlija izpratnē - kuri patiešām ir atraduši Dievu - ir gaužām maz.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.05.08 09:41:43
incognito
Vēl ir: "Bet šīs zīmes ticīgiem ies līdzi: Manā Vārdā tie ļaunus garus izdzīs, jaunām mēlēm runās, tie ar rokām pacels čūskas, un, kad tie dzers nāvīgas zāles, tad tās tiem nekaitēs. Neveseliem viņi rokas uzliks, un tie kļūs veseli."

Garu izdzīšana un runāšana mēlēs ir Jaunā Paaudze / Prieka Vēsts.
Par čūskām ir dzirdēts, bet tur šķiet ka bija neliela grupiņa, saukta par sektu, kas ar čūskām ņēmās, un tad ar viņiem pa laikam kāds tomēr atdeva galus. Par nāvīgām zālēm nekas nav dzirdēts. Roku uzlikšana - jā, ir bijis.
Taču, ja pat ticīgos skaita pēc vismaz vienas pazīmes, tāpat tur nekas daudz nesanāk.

Ja nu tikai šo bija jāsaprot simboliski. ;-)
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.05.08 09:52:37
Mulders
Ctulhu

Situācija ar Ctulhu ir kā ar mazu, niķīgu bērnu, kas nenāk pie vecākiem, kad vecāki viņu sauc (tb, vecāku noteikta komunikācijas kārtība), bet gan grib uzspiest savu kārtību.
Tikai - jāņem vērā, ka bērns ir muļķītis, un atrodas lielās briesmās. Parasti normāli vecāki tādos gadījumos bērnu paņem aiz ausīm un aiznes no tām briesmām prom, pret viņa gribu - vēlāk pats paldies pateiks. Jautājums - kāpēc Dievs tā nedara?

Ir viena atbilde, kas man šķiet pieņemamāka - Būtnes var izvēlēties, cik lielā mērā tās ir attālinātas no Dieva. Ir vietas, kur redz aci pret aci, tipa Paradīze, un ir tādas, kur Dieva "vispār nav", viss smalki izpētīts, nu dzīvo vieni vienīgi ateisti.
Kā arī plašs spektrs starp tiem abiem poliem. Mēs tātad dzīvojam pasaulē, kas ir kaut kur "pa vidu", un kur 100% pieradījumu nekad nebūs.
P.S. bez reinkarnācijām vai vismaz iepriekšeksistencēm te nu atkal nekādīgi - lai būtu ievērota brīvā griba un taisnīgums.
Mulders
# Labojis Mulders: 2009.05.08 10:34:36
EM, kad ir uzdoti jautaajumi Ctulhu un tev, vai gribi, lai Dievs izvelk tevi aiz ausiim no tava greeka, nekonsulteejoties ar tevi pashu, nu tad tur ir kaut kaadas iideeshanas un chiixteeshanas... Iisteniibaa nedz tu nedz Ctulhu taadu "izglaabshanos" nemaz nenoveerteetu un/vai nepienjemtu!
Visi totalitaarie rezhiimi tieshi iet zem shii lozunga, kaartiiba un droshiiba pret briiviibu! PAT ateisti ir gatavi iet revoluucijaas pret shaadiem rezhiimiem, ljoti labi zinot, ka shii briiviiba naak arii ar taas eenas puseem!

Dievs rada vislabaako pasauli, un vislabaakaa ir briivaa pasaule nevis tiraaniska kaartiibas un kontroles pasaule, kur gan buutu droshiiba, bet nebuutu briiviiba... Taadeejaadi, shii "Dieva kluseeshana" savaa zinjaa ir cena par tavu Briiviibu! Cena, ko maxaajam par to, lai mums buutu iespeeja tapt par briivaam pus-dievishkjaam buutneem peec Dieva teela un liidziibas, nevis kontroleetiem droshiibaa balstiitiem automaatiem!
EzītisMiglā
# Labojis EzītisMiglā: 2009.05.08 10:40:53
Mulders
shii "Dieva kluseeshana" savaa zinjaa ir cena par tavu Briiviibu!
tipa, vecāku mierīga noskatīšanās, kā sīkais iet pie nikna suņa, tev šķiet esam normāla? Sīcim ir izvēles brīvība, kaut arī nav nekādas saprašanas par to, kas ir suns, un vai vispār tāds suns tur ir.

Visi totalitaarie rezhiimi tieshi iet zem shii lozunga, kaartiiba un droshiiba pret briiviibu!

Kāpēc tomēr, ja vecāki attur savus sīčus no suņiem, skaitās ka viss kārtībā?

Ctulhu problēma taču ir tā, ka viņš netic, ka Dievs ir. Dievs viņaprāt ir neiespējams objekts. Tātad pēc nāves Dievs personīgi parādīsies Ctulhu, kurš sēž uz Ftopkas konveijera, un atvadām pamās ar nēzdodziņu? Nesanāk pastulbi?
Mulders
# Labojis Mulders: 2009.05.08 10:56:40
tipa, vecāku mierīga noskatīšanās, kā sīkais iet pie nikna suņa, tev šķiet esam normāla? Sīcim ir izvēles brīvība, kaut arī nav nekādas saprašanas par to, kas ir suns, un vai vispār tāds suns tur ir.

Jaa un taa vietaa lai siici ljautu saplosiit, pats Dievs aiziet pie sunja un ljaujaas saplosiities, taa ka tad, kad beerns atnaak pie sunja, suns ir paeedis un omuliigs (baigi rupji, bet apmeeram Dieva funktieris taads)

Kāpēc tomēr, ja vecāki attur savus sīčus no suņiem, skaitās ka viss kārtībā?
Taapeec, ka vecaaki iejaucas tad, ja tas apdraud beerna dziiviibu - fizisko. Dievs var saakt darboties visai drastiski, ja cilveeka izveele apdraud vinja muuzhiigo dziiviibu!
Tu tach pats saproti, beerns nesaprot kaapeec jaaiet pie sunja. Vecaaku gadiijumaa, vecaaki var apeleet pie savas autoritaates un beerni meedz ticeet saviem vecaakiem. Ar Dievu ir bik savaadaak, mums uz sejas ir beerns, kursh principaa saceelies pret savu teevu un pat ja teevs raus ar speeku un teiks, ka nedriixt pie sunja iet... beersn Teevam neticees, domaas, ka Teevs vinjam grib atnjemt kaut ko ljoti labu (vai tieshaam Dievs ir teicis? Juus buusiet kaa Dievs...) taadeejaadi vieniigais veids shajaa pasaulee kaa cilveeku paarliecinaat neiet pie sunja ir a) Ljaut aiziet un tapt sakostam b) Ljaut redzeet, kaa citi tiek sakosti c) Pasham nostaaties starp suni un cilveeku un ljauties, lai suns sakozh Teevu pasha beerna acu priekshaa, lai beerns saprot no kaa tad Teevs vinju pasargaajis un cik ljoti tai pat mirklii Teevs sho beernu miil!


Ctulhu problēma taču ir tā, ka viņš netic, ka Dievs ir. Dievs viņaprāt ir neiespējams objekts. Tātad pēc nāves Dievs personīgi parādīsies Ctulhu, kurš sēž uz Ftopkas konveijera, un atvadām pamās ar nēzdodziņu? Nesanāk pastulbi?

Redz te ir tas gadiijums, ka Ctulhu ar savu sacelshanos noraida Dievu visaa vinja pilniibaa... Ctulhu ir gudrs lai racionalizeetu dajebko, tikai lai izstumtu Dievu no savas realitaates, vinjsh gatavs ticeet taadam pasham nepieraadaamaam empiiriski neredzamam objektam kaa Dievs - Multiversam, vinjsh pat ir ar mieru, ka shis Multiverss taapat kaa Kristieshu Dievs ir ceelonis shim visumam... bet vinjsh nekad nespees pieljaut, ka Radiitaajs ir miilosha, moraala ar gribu apveltiita buutne, kas implicee taadas vai citaadas lietas... Taadeejaadi vinjsh neticees arii pat tad ja Dievs vinja acu priekshaa staaveetu kaut uz ausiim... arii uguniigs texts un visas atbildes par Ctulhu intereseejosaham teemaam tiks norakstiitas uz advacneetiem alienjiem!

Dievs visas shiis podljankas zin... un vieniigais veids ir shii nostaashanaas starp Ctulhu un Suni... Es nezinu kur un kad un kaadaa veidaa... bet arii Ctulhu Dievs var vest pie saprashanas!

Buutiibaa juus - neticiigie (attieciibaa pret kristietiibu) esat ar Evangjeeliju jau taa piesuucinaat, ka nojums jau dazhkaart tas pat pil uz citu izkaltushu zemi... Taakaa man ir ljoti pamatotas aizdomas, ka mees visi tomeer buusim Paradiizee... jo viss kas jums vajadziigs tagad ir... sho puzli sasleegt ar kaut kaadu juusu personiigo paardziivojumu, notikumu... lai izveidojas shis empiiriski subjektiivi paardziivotais tilts no teorijas uz ieksheejo praksi! Tas ir Ticiibas Leeciens... kas to izraisiis, kad tas notiks... es nezinu! Bet ir ljoti liela varbuutiiba ka tas notiks... es savu Dievu paziistu, vinjsh pavisam diivaini riikojaas!
Mulders
# Labojis Mulders: 2009.05.08 11:02:27
p.s. peedeejaa laikaa padomaaju un parlasiiju par sho "Problem of Evil" un esmu secinaajis, ka vislabaakaa atbilde tieshaam ir Kristietiibaa... taa mani paarliecina veel vairaak un paraada cik ljoti Dievs par to ruupeejas un atrisina!

Kristietiiba atbild gan logjiski, gan teologjiski, gan psihologjiski...
Mulders
# Iesūtīts: 2009.05.08 13:35:26
Ctulhu, a bet ateisma atbilde ir no seerijas "Nav Ljaunuma, nav arii Ljaunuma probleemas"

Ateisms ljaunuma probleemu atrisina principaa sho jeedzienu izdefineejot aaraa... Tb Ateismaa, konsekventi, ja seko ateisma postulaatiem, ljaunums neexistee vispaar! Taada nav... ir tikai dazhaadi cilveeku viedoklji par dazhaadiem procesiem pasaulee un sabiedriibaa!

Es jau esmu pamaniijis, ka ateisms neatrisinaamaas probleemas atrisina, pazinjojot, ka sho probleemu nav Nevar arii izskaidrot Visuma izcelshanos, tad nu pazinjo, ka tas ir vienkaarshi Random atrauga... kas to arii noziimee "Es nezinu", tik nosauc par "Random Procesu"... Tik "Es nezinu" iipashi nepaskaidro
Mulders
# Iesūtīts: 2009.05.08 13:36:24
Kas peec Muldera domaam ir tas risinaajuma elements, ko kristietiiba satur , bet ateisms ne?

Kaa jau rakstiiju. Kristietiibaa vismaz ir bolje menje konsekventa Ljaunuma definiicija un netiek pasludinaats, ka Ljaunums neexistee! Ateisma atbilde ir - "Shit happens, deal with it"
Mulders
# Labojis Mulders: 2009.05.08 13:36:50
Nepareizi, launums ir, tie ir defekti, `sboji`, avaarijas, kljuudas.

Beidz fleiteet... kaadi zboji un kljuudas var buut random haosaa? Tjipa asteroiidu saskrieshanaas kosmosaa ir ljaunums, jo taas ir novirzes no to saakotneejaas trajektorijas!
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 129 , pavisam kopa bijuši: 1731