atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību Kas ir Svētā Gara zaimošana?
Ingars
Iesūtīts: 2009.03.17 10:58:53
Mat. 12:32 Un, kas ko runā pret Cilvēka Dēlu, tam tas tiks piedots; bet, kas ko runā pret Svēto Garu, tam tas netiks piedots ne šinī, nedz nākošā mūžā.


Lūk. 12:10 Un katram, kas teiks ko pret Cilvēka Dēlu, tam to piedos. Bet tam, kas zaimos Svēto Garu, to nepiedos.

-----------------
Kristiešu tēma. Mod.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . >>
AutorsZiņas teksts
Mulders
# Iesūtīts: 2009.03.20 13:29:01
Neviens šajā portālā neko tādu nav rakstījis ne domājis kā tu te pasniedz. Tu nosit garastāvokli ienākt šajā lapā.

Vai esi gatava savu galvu likt ķīlā, ka neviens tā nav domājis kā es rakstīju?
-Jona-
# Labojis Mods-1: 2009.03.20 13:40:46
Mulders

Es jautāju par pavisam ko citu , turklāt ne jau tev es to jautāju.
Koncentrējies ka labāk uz baļķu grēdu savā acī... Tas Laiks ir tuvu.
_____________________________
Aizrādījumi par pieklājīgu sarunu attiecas uz visiem. Mod.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.03.20 14:06:33
Ineta, un tāpēc, ka tu saki, ka tas ir uzbrukums, tāpēc tas tā ir. Bet ja man kaut kas "liekās" tad "neviens neko tādu nav teicis". Tātad tava manu textu interpretācija ir nekļūdīga, bet mana tavu textu interpretācija ir uzbrukums un agresija?

Redz, starp mums atšķirība laikam ir tajā, ka es šeit uzbrukumus turu, un varu dot pretīm. Tu, savukārt, neesi pieradusi, ka kāds var tavam viedoklim nepiekrist un arī to interpretēt kaut kā savādāk, nekā tu pati esi domājusi to pasniegt... Ja tu spēj Dievu Sludināt tikai sterilā inkubatora vidē, kur visi uztiepuši smaidu uz sejas māj ar galviņu un bļauj "Āleluja", tad tu nepareizā vietā esi atnākusi!
rainars
# Iesūtīts: 2009.03.20 15:58:10
rainars, tad jau labāk, lai kāds aizbaidās un nāk citreiz, nekā, kad iekrīt maldos Mulders butu jau labi ja pats tu dedzigi neskrietu preteja virziena savam viedoklim.Butu jau labi jatikai pa celam cilvekus nebutu aizvainojis.

Redz, starp mums atšķirība laikam ir tajā, ka es šeit uzbrukumus turu, un varu dot pretīm.
Vai tas ir kristigi ? - Apsaubu.
Atttopies.
Palasi 1.Kor.13 skumu.Tad ieteiktu palasit Dan.10. nod. kaa arii Ap.d.2.
Prlasi un prasi Dievam atklasmi Jesus varda ko tas vissnoziimee.Lai Jezus savaa zelastiba tev ir klat.
lēnprātīgais
# Labojis lēnprātīgais: 2009.03.20 16:07:10
Es tā lēnprātīgi lūkoju šo saasināto debati un savā prātā sapratu, ka Mulders tādā nepiekāpīgā un kontranstainā veidā cenšas aizstāvēt Luterisko mācību. Man tā nebūt neliekas ne nepareiza, ne aizskaroša, lai arī varbūt skarbāk izteikta. Un patiesi, jautājums ir būtiski svarīgs - par Svēto Garu. Būtu labi, ja mēs neņemtu tik pārāk pilnas mutes, runājot par šo būtiski svarīgo jautājumu, no kura ir atkarīga mūsu mūžīgā dzīvība. Grēks pret Svēto Garu ir traģēdija. Neapsūdzēsim tik vieglprātīgi viens otru šajā grēkā, lai uz mums neattiecas Jēzus vārdi no Kalna sprediķa: "Kas uz savu brāli saka bezdievis..."
Mulders
# Labojis Mulders: 2009.03.20 16:14:02
Prlasi un prasi Dievam atklasmi Jesus varda ko tas vissnoziimee.Lai Jezus savaa zelastiba tev ir klat.

Paprasīju! VIņš man atbildēja - Mulder, ej un cīnies ne pret miesu, bet pret gariem pasaules telpā, kas izgājuši un kā Gaismas Eņģeļi nāk cilvēkus maldināt! Tie piesedzas ar labprātību, lēnību un mīlestības vārdiem, bet iekšā tie ir plēsīgi vilki, kas nāk avis izklīdināt un nolaupīt. Viņi Manā vārdā sludina to, ko es tiem neesmu pavēlējis! Pēc tā viņus pazīsti, ka viņi manus Vārdus Netur, bet savus par Maniem uzdod! Jo tu zini Svētos Rakstus, kas ir dērīgi pestīšanai un pazīsti tos, kas tev tos ir mācījuši!

Nu?
rainars
# Iesūtīts: 2009.03.20 16:19:29
Mulders (Viņi) Manā vārdā sludina to, ko es (tiem) neesmu pavēlējis!
rainars
# Iesūtīts: 2009.03.20 16:24:16
1.Kor.13:3 Jo jūs vēl esat miesīgi. Kamēr jūsu starpā naids un ķildas, vai tad neesat miesīgi un vai nedzīvojat kā šīs pasaules cilvēki?
4 Jo, kad viens saka: es turos pie Pāvila,(pie Lutera) bet otrs: es pie Apolla, - vai tad neesat miesīgi?
5 Kas tad ir Apolls, un kas ir Pāvils? Tik kalpi, ar kuru palīdzību jūs kļuvāt ticīgi, ikviens tā, kā Tas Kungs viņam devis.
6 Es dēstīju, Apolls aplaistīja, bet Dievs deva spēku augšanai.
7 Tamdēļ nav cildināms ne dēstītājs, ne laistītājs, bet Dievs, kas audzē.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.03.20 16:26:42
rainars, nu bet tu tagad Svēto Garu zaimo, jo netici to, ko viņš man ir atklājis un kāpēc mani ir te sūtījis! Tad ko mēs tagad darīsim?

Skaidrs, ka tie, kurus Kristus sauca par Čūsku Dzimumu un Nobalsinātiem Kapiem, viņu apsūdzēja agresijā un viņš viņus apbēdināja... Galu beigās viņu salīdzinot ar Belcebulu u.c. tādiem fruktiem!

Tā kā... tas jau ir TAVS arguments, ka redz Mulders te plosās, tāpēc daudzus apbēdina un daudzi grib iet prom. Nu bet arī Kristus laikā Kristus daudzus apbēdināja un daudzi no viņa novērsās, un galu galā par Dieva Zaimotāju apsauca un krustā piesita!

Manuprāt tieši to pašu ko te viens otrs tieši tāpat dara... Redz viņš apvainots, viņam uzbrūk, un viņam pretojas, Zaimo Garu, tāpēc... labi nesit krustā, bet ar visādiem piemēriem piesola visādas nelaimes!

Atbilst precīzi Jūdu profailam!

Nu tev no tavas puses viss izskatās tieši otrādi!

Nu un ko tagad darīt... tu svēti pārliecināts, ka tevi Sv. Gars vada. Es arī tā pārliecināts. Kam taisnība? Kurš izšķirs? Jo redz... katrs mēs varam just sazin ko! Tā teikt mērīsimies ar sajūtām, kuram tās lielākas un daiļrunīgākas... kurš skaistākus epitetus un lielākus stāstus no sērijas "Kā viens, kas pretojās Garam, dabūja ciest" izstāstīs?

BTW kā tev šķiet, vai es šeit kādu tādu stāstu esmu stāstījis un visus lasītājus ar to biedējis... no sērijas, runāsi man pretīm, pa muti dabūsi!
rainars
# Iesūtīts: 2009.03.20 16:31:21
Tātad netiesājiet priekšlaikus, tiekāms Tas Kungs atnāks; Tas arī cels gaismā, kas bija apslēpts tumsībā un atklās siržu nodomus, un tad ikvienam būs sava uzslava no Dieva.
Bet to, brāļi, es esmu attiecinājis uz sevi un uz Apollu, jūsu labad, lai jūs pie mums mācāties nepacelties pār to, kas ir rakstīts, lai jūs viena cilvēka dēļ neuzpūšaties pret citu.
Ar ko tu esi pārāks? Kas tad tev ir, ko tu nebūtu saņēmis? Bet, ja tu esi saņēmis, kāpēc lepojies, it kā nebūtu saņēmis?
Mulders
# Labojis Mulders: 2009.03.20 16:39:38
rainars, bet man jau nav uzdevums būt mīļam!

Es kāreiz šeit ar domu - būt briesmīgs un nikns - lai visi maldu mācītāji bīstās un nākot šeit jau zin, ka pa ļeku dabūs, ja sāks ļurināt visādas privātās atklāsmes, kas ir pretrunā Svētā Gara Vārdam!
rainars
# Iesūtīts: 2009.03.20 16:45:06
Te jāizsakās ka Edža dziedāja:Citam ir vairak dots, citam vairāk ņēmts.
-Jona-
# Labojis Mods-1: 2009.03.20 22:28:43
lēnprātīgais
Mulders tādā nepiekāpīgā un kontranstainā veidā cenšas aizstāvēt Luterisko mācību. Man tā nebūt neliekas ne nepareiza, ne aizskaroša, lai arī varbūt skarbāk izteikta.

Un vai citiem arī tas pats būtu ļauts, t.i., tikpat skarbā veidā aizstāvēt SAVU Luteriskās mācības izpratni? Jo nav dzirdēts, ka Luters būtu iecēlis tādu Mulderu par savu pēcteci un visupareizāko izpratēju.
Ja es JDerībā skaidri un gaiši lasu, ka pravietojumi ir apsolīti līdz pat laiku beigām, bet viens tos pilnīgi visus (turklāt vēl neiepazītus) piedēvē sātanam, tas būtu kas - Luterisms? Varbūt turēšanās pie Vārda un Sv.Gara vadības??
Gribētu to reiz par visām reizēm noskaidrot.
Ingars
# Iesūtīts: 2009.03.21 07:55:23
Aivars Lapšāns

Ja stāsies tādam ticīgajam ceļā , tad ... tā ir Svētā Gara zaimošana. Par ko Tu satraucies. Ja, ko tādu esi darījis , tad nožēlo. , izlīdzinies ar to , kuram esi ļaunu darījis un Tas Kungs tevi apžēlos.

Aivar, draugs, es vēlreiz tev saku - vispirms iepazīsties ar bībeli un tikai tad raksti par šo tēmu. Vai nelasīji, ka Svētā Gara zaimošanu NEPIEDOD ? Tu pats nonāc pretrunās. Stāv rakstīts, ka piedots taps tiem, kas zaimo Tēvu vai Dēlu, bet, kas zaimo Svēto Garu, tam netiks piedots ne šinī ne nākamajā laikā. Tātad loģiski - zaimot Tēvu vai Dēlu nav tas pats, kas zaimot Svēto Garu, vēl jo vairāk - zaimot Aivaru Lapšānu vai zaimot Vilkersonu arī nav tas pats, kas zaimot Svēto Garu. Neklausīt Svētajam Garam arī nav Svētā Gara zaimošana, bet gan mūžīga palikšana nepaklausībā un Svētā Gara nosaukšana par velnu ir Svētā Gara zaimošana

Nesaprotu, kāds tiesāšanas un brāļu apsūdzēšanas gars tevi ir apsēdis, bet viens gan ir skaidrs - tu vēlies atriebību, tev trūkst pazemības un gudrības dāvanas. Jā, protams - Dievs soda un pārmāca tos, kuri zaimo un ņirgājas par kristiešiem, bet ieskaties savā sirdī un pasaki godīgi - vai tu mīlestībā brīdini, vai arī aiz naida draudi, jo tavs ego ir aizskarts? Dievam nav vajadzīgs advokāts, bet tavs advokāts ir Dievs - gan viņš iztiesās visas lietas. Palasi Jonas grāmatu - Jona bij sašutis, ka Dievs gribēja nevis sodīt, bet apžēlot grēciniekus.

Un vakara nagla, kas tieši runā par tavu situāciju Aivar

Lūkas evaņģēlijs 9. nodaļa
52 Un Viņš nosūtīja Sev priekšā vēstnešus. Un iedami tie nonāca kādā samariešu ciemā, lai Viņam apgādātu vietu, kur nomesties.
53 Un tie Viņu neuzņēma, tāpēc ka Viņš bija ceļā uz Jeruzālemi.
54 Kad Viņa mācekļi Jēkabs un Jānis to redzēja, tie sacīja: "Kungs, ja Tu gribi, mēs sacīsim, lai uguns nāk no debesīm un tos sadedzina."

Ko Jēzus atbildēja? Jā, lai sasper viņus deviņi zibeni? Nu paskatīsimies, ko tad viņš iekarsušajiem mācekļiem atbildēja

55 Bet Viņš apgriezdamies tos aprāja un sacīja: "Vai jūs nezināt, kādam garam jūs piederat?
56 Jo Cilvēka Dēls nav nācis cilvēku dvēseles nomaitāt, bet pestīt." Un tie gāja uz citu ciemu.


Aivar - vai nezini, kādam Garam tu piederi? Tu esi Dieva bērns un tev nav tiesības nolādēt citus Dieva bērnus, sakot, ka viņi zaimojuši Svēto Garu, kur nekas tāds nav noticis

Ja tu gribi brīdināt, tad dari to mīlestībā un kas brīdina mīlestībā, tas vienmēr līdzi bauslībai nes arī evaņģēliju, kas piedod bez nosacījumiem. Dievs tev pavēl - svētī un lūdz par to, kurš tevi zaimo, kurš par tevi ņirgājas un nenolādi viņu, jo piedēvēt kādam Svētā Gara zaimošanu nozīmē to pašu, ko pateikt, ka viņš ir nolādēts mūžīgi.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.03.21 09:18:08
-Jona-

Drīxti tu aizstāvēt savu Luterisko izpratni, tikai neapvainojies, ka kāds cits to sasperu lupatu lēveros gan ar Rakstiem gan Luteriskajām ticības apliecībām, jo pagaidām tu savu izpratni balsti te katoļu te harizmātu te vēl kaut kādos reliģiskās fantastikas sacerējumos!

Jā pravietojumi ir un būs līdz pat pasaules beigām, tikai pravietojums ir nevis pareģojumi un zīlēšana, bet gan Dieva gribas izteikšana saskaņā ar Dieva Vārdu. Jo tie paši raksti, no kuriem tu izrauj vienu rindiņu par pravietojumiem, saka arī kā praviešus atpazīst, kā viņus pārbauda un saskaņā ar ko viņu darbs ir pārbaudāms... un Praviešu dāvana ir lietojama saskaņā ar ticības analoģiju... Tas nozīmē neko citu kā saskaņā ar to kas jau ir pasludināts. Neviens Pravietis nevar pasludināt neko, kas ir pretrunā rakstiem.

Visi tevis citētie Pravieši sludina pretēji Rakstiem un Prētēji tam, ko sludina Kristus... tāpēc arī es tos noraidu, jo, ja man ir jāizvēlās sekot Rakstu Vārdam vai kādam citam, tad es izvēlos pirmo un otro noraidu!

Apustuļu mācība ir reizi pa visām reizēm nodota un tagad lietojama. Tāpēc jau Rakstu Kanonu sauc par Kanonu - tas ir visu atklāsmju un pravietojumu collštoks, ja kas iet pretīm tam, tad tas tiek noraidīts un ir no velna... Pats Kristus Velnu atspēkoja ne kā savādāk kā "Tā Stāv Rakstīts" un nevis kurā katrā sacerējumā, bet Dieva Vārdā!
Tieši tāpatās tu pati piekrīti, ka jāseko Kristus piemēram, to arī darām... un ja kāds mudila sludina pats savas iedomas, tad ar "Tā Stāv Rakstīts" viņš tiek atspēkots un iebāzts atpakaļ no kurienes nācis! Ja tu tādam seko... tava izvēle... bet kāmēr tu uzdosi tādus "pravietojumus" par Dieva gribu, tikmēr es Dieva Vārdu likšu pretīm šiem pravietojumiem... un gan jau tad Dievs pats izvērtēs... vai viņš ir teicis to kas Stāv Rakstīts, jeb to, ko sludina visādi "Sv. Gara" apsēstie paštaisnie un iedomīgie, tomēr dikti nu daiļrunīgie jūsmotāji!

Tā kā tev nebūs miera no manis... vēlreiz... kāmēr tu sludināsi pretēji Dieva Vārdam, tikmēr es šo Dieva Vārdu likšu pretīm!
Mirga
# Iesūtīts: 2009.03.21 10:06:31
Dievs atklājas mums trīsvienībā, bet nekad, nekad nedrīkstam aizmirst, ka ir viens Dievs, kas var būt mums tik ļoti tuvs un palikt vienlaikus neaizsniedzams.

Svētais Gars ir Dievs un ne kāda daļa, kam mēs varētu norādīt viņas vietu un „lietojumu”.
Ingars
# Iesūtīts: 2009.03.21 10:13:08
Mirga

Nu to tu prasi Jēzum, kādēļ Viņš tā atsevišķi nolika Svētā Gara personu attiecībā pret zaimošanu
Mulders
# Labojis Mulders: 2009.03.21 10:26:04
Svētais Gars ir Dievs un ne kāda daļa, kam mēs varētu norādīt viņas vietu un „lietojumu”.

Tieši tā! Tāpēc mēs nevaram voluntāri izdomāt ka Sv. Gars ir dajebkas, kas mums šķiet viņš ir. Mēs esam saistīti ar to, kā Dievs ir atklājies... un tas ir Rakstos un Sakramentos, jo tieši tā Dievs gribēja un atklājās...

Šis tevis uzstādītais arguments ir ļoti ērts tiem, kas negrib pieņemt un pakļauties Dieva gribai, tam kā Dievs izvēlējās atklāties un darīt sevi zināmu. Šie cilvēki kāreiz saka - nē Sv. Gars nebūs tāds muļķis ka sevi saistīs ar kaut kādiem Rakstiem... Nevar būt ka Sv. Gars sevi saista pats pie sava Vārda... Tad viņi izdomā visādus citus Sv. Garus, kuri nāk un iet neatkarīgi vai pat pretēji Dieva Vārdam un tad pret iebildēm, ka Sv. Gars nāk Vārdā - brēc, ka mums nebūs Sv. Garam norādīt kur un kā nākt. Jā, Sv. Garam mēs to nenorādām, jo viņš savu nākšanas veidu un formu ir izvēlējies un darījis to mums zināmu caur Jēzu Kristu, mēs to norādām jūsmotājiem... un ja kāds sevi uzdod par Dieva Pravieti, tad tāds tiks pārbaudīts ar šo pašu Dieva Vārdu un nekā citādi... ja Pravietis sludina pretēji tam, ko pats Sv. Gars atklāj Vārdā, tad ziepēs tādu Pravieti.... jo tas nav viens un tas pats Gars, kas pats pret sevi liecina!

Tāpēc, ja kāds saka Sv. Gars ir te un sludina šo un to... bet "sis un tas" ir pretēji Rakstiem, par kuriem IR zināms, ka Sv. Gars tur ir, tad ir skaidrs, ka tas pirmais nav Sv. Gars, bet kāds cits gars, kurš par Dievu grib uzdoties. Un Kosmosā ir zināms tikai viens gars, kuram zooloģiski gribās par Dievu maskēties!
-Jona-
# Iesūtīts: 2009.03.21 12:53:24
Mulders
Un Kosmosā ir zināms tikai viens gars, kuram zooloģiski gribās par Dievu maskēties!

Tieši tā, un tāpēc viņam jāizdomā pašam savs dievs, - tāda mākslīga prāta konstrukcija kā Dizaineris, jo to Jēzu, kas sirdī, tāds nemaz nezina un nesaprot.

Tev tik zooloģiski gribas pašam par to collštoku uzmesties, ka nekaunējies sagrozīt pat LELB mācītāja (konkrēti J.Rubeņa) domu, faktiski pierakstot viņu sātanam (!).
bet jo vairāk tu runāsi, jo vairāk sevi atmaskosi, tāpēc runā vien. Apmet ar dubļiem vēl kādu, tad vēl un vēl... līdz beidzot pat taviem aizstāvjiem pieleks (ja kam no H.testa vēl nav pielecis..).



-Jona-
# Iesūtīts: 2009.03.21 13:03:41
Ingars

Nu, teorētiski arī Sv.Gara zaimošana var tikt piedota , ja no tās (kā no jebkura grēka) atgriežas. Visa sāls te tajā, - ja kāds zaimo mīlestību ,labestību, kāro nodarīt ļaunu otram ,resp., dara pilnīgi visu pretēji S.Gara iedvesmām, tad tāds jau pa daļai ir padarījis to procesu neatgriezenisku. Tas nozīmē - nav uzkrāti gara augļi, Gara/sirdsapziņas balss praktiski noslāpēta un nav vairs ar ko atgriezties . Bībelē - noraktie un nevairotie talenti , kurus Dievs tad atņems. Jeb t.s. grēka baigais novads , kā tēlaini izteicies māc. N.Plāte.
Turpretī, ja zaimo Dēlu, bet tomēr vairāk vai mazāk dzīvo pēc sirdsapziņas, tas nebūt vēl nav zudis. Praktiski visas nekristīgās reliģijas jau zaimo Dēlu, bet tur arī ir cilvēki, kas taču mīl, nesavtīgi palīdz, ziedojas utml., un viņiem nebūt nedraud pazušana. Nevienu budistu taču nav radījis Buda, un ja budists klausa savai sirdsapziņai, tad faktiski viņš klausa tam pašam Radītājam. Ka nepazīst kā Personu, ir otršķirīgi.

rezumē - ne jau ka viena Dieva Daļa būtu nez kapēc svarīgāka par otru, bet - svarīgāk ir uzņemt Dievu sirdī, (kaut arī nepazīstot), nevis pielūgt ārēji (kaut arī izskatās pareizāk).
Reāla mīlestība ir augstāka par teorētisku ticību.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 65 , pavisam kopa bijuši: 9991