atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību Jautājums zinātājiem (kristiešu tēma)
Mulders
Iesūtīts: 2009.02.23 10:53:40
Te Marijas tēmā pavīdēja tā doma, ka jāskatās ko sarakstījuši Baznīctēvi, lai tas palīdzētu saprast to vai citu jautājumu!

Man bik citādāks jautājums, bet droši vien nedaudz saistīts ar Baznīctēvu būšanu! Par Trīsvienību Ortodoxijā un RKB teoloģijā!
<< . 1 . 2 .
AutorsZiņas teksts
Mulders
# Iesūtīts: 2009.03.02 21:13:51
Ateistiem.lv ja tu esi kristiec, tad nu dikti neinformēts...

Palasi Ireneju vai Justīnu mocekli... 3,2 gadsimti... Kā arī to pašu Pāvila vēstules... un Jāņa Evanģēlija 1 nodaļas 1o pantu... TO, ka Kristus ir Dievs, to Kristietība ir zinājusi jau sen...

Šķiet, ka tu runā par Modālismu, to Kristietība nav pieņēmusi arī vēl šodien! Un tas arī nav tas, ko pasaka 3Vienība!
Ateistiem.lv
# Iesūtīts: 2009.03.03 18:23:50
Mulders
Ateistiem.lv ja tu esi kristiec, tad nu dikti neinformēts...

Hmmm.. vai kristiešiem ir jābūt informētiem? .. vai kristieši ir informēti?

Palasi Ireneju vai Justīnu mocekli... 3,2 gadsimti... Kā arī to pašu Pāvila vēstules... un Jāņa Evanģēlija 1 nodaļas 1o pantu... TO, ka Kristus ir Dievs, to Kristietība ir zinājusi jau sen...

Hmm.. Irenejs un Justīns Jēzu ir nosaukuši par Dievu? Nebūtu slikti kādus citātus..
Manuprātu Justīnam Jēzus bija tikai dievišķs un dievība (gluži kā antīkajos laikos)..
Bet savukārt Irenejs rakstīja interesantas lietas; ka Jēzus nemaz nenomira pie krusta, bet gan kā gadrīz simts gadu vecs vīrs..

Manuprāt viens bija adopcionists, bet otrs modālists..


Šķiet, ka tu runā par Modālismu, to Kristietība nav pieņēmusi arī vēl šodien! Un tas arī nav tas, ko pasaka 3Vienība!

Pirms modālistiem (un adopcionistiem) bija ebionīti, kuriem Jēzus bija vnk cilvēks.

Irenaeus, Against Heresies 5.1.3, “Vain also are the Ebionites who do not receive by faith into their soul the union of God and man, but who remain in the old leaven of the [natural] birth; who do not wish to understand that the Holy Spirit came into Mary and the power of the Most High did overshadow her"
Mulders
# Iesūtīts: 2009.03.03 19:10:05
Ateistiem.lv par nelaimi tev es esmu visu Against Heresies izlasījis... un visai droši varu teikt, ka Irenejs pārstāvēja klasisko 3vienību kā tā ir vienmēr un visur saprasta!

Vēlreiz... Jāņa Evanģēlija 1ais teikums jau pasaka, ka Kristus ir Dievs! Ar šo pantu vien pietiek arī bez visiem citiem apsvērumiem, lai pierādītu, ka Kristietībā Kristus vienmēr ir bijis Patiess Dievs un Patiess Cilvēks!

Viss pārējais jau ir lirika!

Ieteiktu šos baznīctēvus lasīt pašam, nevis ateistu forumos vai saitos no kontexta izrautus šo vīru citātus! Tādējādi apgalvojums, ka 3Vienība ir 4ā gadsimta Konstantīna pasūtījums ir ļoti laba indikācija, ka šī apgalvojuma autors ir vai nu slinks kristietis, kas nav iepazinies ar Baznīcas vēsturi, vai arī apzināts kaitnieks dezinformators, kas uz muļķi ķer tos, kas paši ir par slinku pastudēt Rakstus un Vēstures liecības!
Ateistiem.lv
# Iesūtīts: 2009.03.04 18:22:47
Ateistiem.lv par nelaimi tev es esmu visu Against Heresies izlasījis... un visai droši varu teikt, ka Irenejs pārstāvēja klasisko 3vienību kā tā ir vienmēr un visur saprasta!

Nu, nu nelielies.. tad jau nebūs problēmas iemest citātu kur ir teikts: "TO, ka Kristus ir Dievs.."

Vēlreiz... Jāņa Evanģēlija 1ais teikums jau pasaka, ka Kristus ir Dievs!

Jāņa ev. mēdz dēvēt pa filosofiskāko.. Bet tagad izrādās, ka tas ir jāuztver burtiski!!! Turklāt jāpiebilst, ka tur nav teikts, ka Jēzus ir Dievs, bet vārds ("pateikts vārds" aka Logoss) ir Dievs. Un vārds tapa miesa.. nevis vārds bija miesa..

Ja labi pameklē, tad bībelē var atrast, ka Dievs ir viss... un ja vēl pameklē, tad var arī atrast, ka Dievam bija ne viens vien dēls, jeb vienvārd sakot pasaule ir pilna ar Dieva bērniem.. mēs visi esam dieva bērni.. Un tā kā Dievs ir viss tad arī visā dzīvā radība ir radusies caur Dieva vārdu, un visa radība ir Dievs.


Ieteiktu šos baznīctēvus lasīt pašam, nevis ateistu forumos

Ateistus interesē trīvienība?! Interesanti..
Cik

nav iepazinies ar Baznīcas vēsturi, vai arī apzināts kaitnieks dezinformators

Tāpēc var sniegt informāciju, kas dezinformāciju neitralizētu. Pagaidām informācijas par to - kurā vietā Ireneja un Justīna darbos ir teikts, ka Jēzus ir Dievs - nav.

p.s. labāk skan "kristietības vēsture"
p.s.2 par pasūtījumiem neviens neko nav minējis (šoreiz tā patiešām ir dezinformācija)
<< . 1 . 2 .

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 30 , pavisam kopa bijuši: 12133