atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību Ēriks Delpers
-Jona-
Iesūtīts: 2009.02.13 15:01:51
Šī būs mana liecība par vienu Apbrīnojamu Cilvēku.

Vispārējam ieskatam:
http://www.aluksniesiem.lv/portals/sarunaspardzivi/raksts.html?xml_id=2316



Tēma tikai tiem, kas arī viņu iepazinuši/var liecināt, kā arī interesentiem.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . >>
AutorsZiņas teksts
Kristofers
# Iesūtīts: 2009.02.17 14:28:26
Vispār - labais tonis būtu šajā forumā nenolikt ap. Jāni un Atklāsmes grāmatu. Tāpat kā nedoties uz www.islam.lv forumu, un tur nenolikt Muhamedu un Korānu, apgalvojot, piem., ka Muhameds savas vīzijas alā ir redzējis tāpēc, ka pie tās ieejas ir halucinogēnās sēnes augušas.
Kristofers
# Labojis Kristofers: 2009.02.17 14:30:42
Ctulhu Nuja, bet Tu labi zini, ka sliktie auglji arii ir noveerojami abos gadiijumos.
Ap. Jānis nomira lielā vecumā kā svēts Dieva vīrs, visu cienīts.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.02.17 16:32:09
-Jona-

Nu ko tu gribi... Divi mācītāji (vismaz par tiem, kuriem zinu, ka šie ir mācītāji) atzina Delpera Darbus par neuzticamiem un apšaubāmiem. Vesela čupa laju arī to atzīst par nederīgu - gan tie, kas lasījuši, gan tie kas nelasījuši!

Kāpēc tev ir tik grūti sagremot, ka kāds var tev nepiekrist un neuzskatīt tavu subjektīvo viedokli par saistošu vai autoritatīvu! Ja Delpera darbs tev palīdzējis Jēzu atrast, burvīgi! Tak kā jau te rakstīts - mācītāji savām draudzēm neies ieteikt šo autoru un ļoti konkrētu un skaidru iemeslu dēļ, kas te vairrākkārt tika atkārtoti - Delpara Evanģēlijs nav Kristus evanģēlijs, Delpers sludina maldus un ved cilvēkus maldos...
Daudzi tavi texti un spriedumi kāreiz arī liecina, ka šāda Delpera ietekmē arī tu esi iepinusies tais pašos maldos, protams, no iekšpuses to nespēdama nedz redzēt nedz saprast, jo visu pasauli redzi kāreiz caur šo maldu prizmu un tāpēc, jau tieši šie Delpera murgi tev šķiet "pareizi" jo tieši tie jau ir tie, kas tev nosaka pareizumu... nevis Raksti! Vai arī... esi gana godīga un saki, ka mūsu Baznīcā mācītāji ir pilnīgi "čau".
Kas interesangi gan Jānis Ginters, gan Ivo Pavlovičs kritiski izskaās par Delperu, laigan viņi paši parstāv pietiekoši plašu un atšķirīgu teoloģisko "spektru" (cik var nojaust)!

Deal with it!
Jānis Ginters
# Iesūtīts: 2009.02.18 20:13:05
grūti pamanīt man adresēto msg, pēc tam sarakstītajos palagos....

Jona: Es visu noskaidroju lūgšanā un tad nav problēmu akceptēt nākamās lietas, lai vai cik brīnumainas. vnk pieņemu zināšanai.

Šī metode nebūs pietiekoša patiesības un maldu atšķiršanai. Daudzi herētiķi bija ļoti dievbijīgi cilvēki, kuri, bez šaubām, lūdza un sludināja brīnumainas lietas...

Mulders
# Iesūtīts: 2009.02.18 20:58:25
Jānis, kā īsti ir? Kas jādara mācītājam, ja viņš pamana savā draudzē šādus pār-mistiski noskaņotus ļaužus? Kā pamācīt, ja jau pati viņu atskaites sistēma stāv uz citiem pamatiem? Kā parādīt un palīdzēt? Vai to mēs vispār varam?
rainars
# Iesūtīts: 2009.02.19 10:33:19
Mulders . .. bet pazemīgi un lēnprātīgi klausa dažus mācītājus! Dažreiz!
Ja arī dažreiz pazemīgi un lēnprātīgi tev izdodas kadam ko ieborēt.
-Jona-
# Labojis -Jona-: 2009.02.19 18:45:52
Jānis Ginters
Ok, pieiesim tam visam no otra gala - vai mācītājs Jānis Ginters ticētu bez vārda runas, ja kāds pēkšņi liecinātu, ka akmens acu priekšā atdzīvojies un par cilvēku notapis?
9 ... Jo es jums saku: Dievs no šiem akmeņiem var radīt Ābrahāmam bērnus. /Mt.3/ ?

Vai - vakar kāds redzējis runājošu ēzeli (zirgu, suni, jūrascūciņu)
Ticētu?
Ja jā, tad ar ko gan būtu brīnumaināki eņģeļi, kuri Dieva nodomā tiek iemiesoti (jo arī viņi tiek audzināti lieli garā līdzīgi mums, tb pārbaudot katra paklausību un uzticību).

PS.
varbūt palūdziet jūs adminus dzēst šos nejēdzīgos oftopus, man bail par to pat ieminēties, jo atkal var krist nežēlastībā/tikt dzēsta visa mana tēma... modi kārtējo reizi neko neredz.
tikaidrusciņzinātājs [80.70.23.14]
# Iesūtīts: 2009.02.19 19:00:40
Baznīcas tradīcijā ir vienkāršs veids kā pārbaudīt vai tas no Sv. Gara vai no cita. Proti, strikti noraidīt visas vīzijas un atklāsmes, teikt tādam ļaudim- tas viss ir bleķis ej mājā. Ja viņš tomēr uzstāj, tad točna nav no Gara, jo Sv. Gars ir lēnprātīgs, vienreiz pasaka un neuzbāžas. Tas, kurš par katru varīti grib dabūt savu, tas muld no cita gara. Bet ja cilvēks atraidīts, paklausa un iet prom neuzbāžoties, to vajag apturēt un pavaicāt kā tur tomēr bija, jo ļoti iespējams, ka tiešām Gars viņam ko atklājis. Ja pēc šitā par Jonas textiem spriež...
-Jona-
# Labojis -Jona-: 2009.02.19 19:32:08
Trilobīte
(piedod, Jona, kā jau teicu - var lasīt, bet ne kā gruntīgu mācību grāmatu)

Piedod, Trilo, es to nemaz ar nelasu kā kādu apnicīgu mācību grāmatu - es to lasu ar pietāti un bijībā, kā mūsu Kunga dzīves aprakstu.
Kungs mūs nenaglo pie Burta, bet aicina līdzi, lai mēs tuvotos Vārdam garā. Un , pat ja Valtortu noliegtu visi KĢ (katoļu ģimnāzijas ) mācībspēki reizē (ko viņi gan nemaz nedara!), mana Pirmā Autoritāte viennozīmīgi būtu tēvs Pio, jo - Svētais:

http://caccioppoli.com/Padre%20Pio%20bio,%20english.htm
-Jona-
# Iesūtīts: 2009.02.19 19:36:15
tikaidrusciņzinātājs [80.70.23.14]

ir vēl kāds pavisam vienkāršs veids - vispirms atsijāt evaņģelistus - samozvancus , kuri ir tik netīri, ka spējīgi pat akceptēt Noziegumus pret Cilvēcību.
Tālāk jau viss vienkārši - pēc tiem Augļiem.
Jānis Ginters
# Labojis Jānis Ginters: 2009.02.19 21:15:11
-Jona- vai mācītājs Jānis Ginters ticētu bez vārda runas, ja kāds pēkšņi liecinātu, ka akmens acu priekšā atdzīvojies (..) kāds redzējis runājošu ēzeli
Ticu lietām, par kurām var teikt: " this I know, For the Bible tells me so
"
Tātad ar Bīleāma ēzeli man "nav problēmas", bet, ja kāds teiktu, ka kaut kur Latvijas ārēs gove Pienaļa ir atkārtojusi Bīleāma ēzeļa fenomenu, tad, atzīstos, būtu problēmas ticēt...

Tāpat ir šeit. Ne jau notikumu "brīnumainība" ir primārais, kas nosaka vai kristietis tam var ticēt. Piemēram, psihisku traucējumu rezultātā slimnieks var stāstīt brīnumu lietas. Vairumā gadījumu to var viegli atšķirt, bet citreiz mēdz būt visai grūti.

Ar to es negribu teikt, ka mūsdienās nav iespējamas patiesas atklāsmes, kas nāk no Dieva. Ja pieņemam, ka kāds ir šāds vizionārs to redzējumi nekad neiet pretrunā Rakstiem, tā nedod nekādu jaunu revolucionāru atklāsmi, vienīgi aktualizē esošo, jau Rakstos pateikto. Pie tam, uzsveru vārdu “aktualizē”, nevis muļājās apkārt ar it kā saskanīgām, bet neko neizsakošām kaut arī pareizām frāzēm. Un pat arī šādu vizionāru starpā atklāsmju avotu pārbaudīt nebūt nav vieglākais.
Vēsturē pārbaudītus piemērus var lasīt pie daudzu mistiķu un svēto darbiem. Daži piemēri, Sv.Ģertrūde no Helftas, Sv.Katrīna no Siēnas, Sv.Avilas Terēze, u.c.
-Jona-
# Labojis -Jona-: 2009.02.19 21:55:16
Jānis Ginters
Es gan nesaredzu īpaši revolucionāru atšķirību starp pārnadžiem un nepārnadžiem - govi Pienaļu un Bileāma ēzelieni kāviņtur. Vai nu Visuvarenajam būtu problēma pievērsties citai kādai radībai..?

Jā, ir arī "pravieši", psihisku problēmu apēnoti, un ne mazums. Tak vai viņi spējīgi uz sakarīgiem tekstiem vairāku grāmatu garumā, vai spējīgi uz tādiem darbiem? Vai spējīgi dziedināt "ticībā" (resp., savā slimīgajā ilūzijā)? Un parasti gan tādi ir ļooti tālu no pielaides lidotāju darbam...

Un es vis neteiktu, ka atklāsmes domātas tikai lai aktualizētu esošo, jau Rakstos pateikto. Atkārtošos - atklāsme ir no vārda atklāt - tātad kas jauns, vēl nebijis. Ja tas būtu vārds vārdā Matejs, kāpēc to būtu jāsaucpar atklāsmi? tas būtu tas pats Matejs. Ja vārds vārdā Lūka? Tas tad būtu Lūka, un nebūtu nekādas vajadzības kabināt tur šo apzīmējumu.

Vispār nav taču nekā pārsteidzoša tajā ,ja tiek atklātas nākamās lietas un mēs vesti dziļāk visā patiesībā .
Pirmkārt, tas ir stingri apsolīts. Turklāt ir pavisam normāli, ka bērnudārzā vēl nestāsta sīkumos kā rodas bērni. Vai sīkie to maz saprastu, vai viņiem to maz vajag saprast. Bet ir ļoti pat normāli, ka uz jautājumiem, līdz kuriem jau paspējuši aizpētīties zinātnieki, Kungs dod atbildes Savējiem (kas mēs, kādi nolādētie, ka tikai nonstopā murmināsim - ak, mēs to vēl nezinām, ak, Kungs mums to vēl nesaka..)? Tā ka...
danar
# Iesūtīts: 2009.02.20 13:16:31
Arī es esmu lasījusi Delpera gramatas."Zelta graudi"vel tagat kaut kur plaukta stāv.Domaju,ka pateicoties tam,ka regulāri dzirdēju Dieva vārdu(dievkalpojumos,Bībeles stundas),man vienkārsi Delpera gramatas tālāk "nelasījās".
Vai tad mēs spējam "nest" visas tās lietas,kuras Bībelē aprakstītas,ka tiecamies jau pēc kādām īpašām nākamajām lietām?
-Jona-
# Labojis -Jona-: 2009.02.23 15:37:36
danar
Nu, Jēzu Kristu neapspriež, Viņam paklausa. Ja kas tāds reiz ticis piekodināts, es vnk ņemu un pārbaudu. un kas labs, to paturu. Šīs nākamās lietas jau tāpat nekur nepaliks,saprotams, kas arī skaidri un gaiši izlasāms:

"Visas svarīgākās prasības, kas cilvēkam jāpilda, ir ietvertas Jaunās Derības Jēzus Kristus Kalna runā. Vajag tiekties izpildīt Dieva likumus, tad Svētais Gars palīdzēs atturēties no grēka darbiem, palīdzēs izprast šīs prasības un vadīs pa ceļu, kuru ejot izveidosies skaidra sirds saikne starp Jēzu Kristu un cilvēku."
/Ē.Delpers, Zelta graudi, Sol Vita, 2001./

Tml. teksti atkārtojas tur nemitīgi. Tas joprojām arī ir un paliek Galvenais.
Bet - ir cilvēki, kam tieši šīs nākamās lietas ārkārtīgi palīdzējušas, kas citādi nemaz nespētu pieņemt Jēzu par Glābēju. Kamēr konfesijas savos strīdiņos putrojas (vieniem šķīstītava ir, otriem nav, vieniem stigmas no Dieva, otriem no velna, utt. utjpr.), tad ir lieliski, ja kāds, kas savu kvalifikāciju apliecina Darbos, tomēr ievieš skaidrību...
Bez tam - šādi atkārtoti piekodinājumi nogriež ceļu sagrozījumiem, jo vienmēr atrodas ļautiņi, kas kāro Rakstus atvieglot un nevis cenšas pacelties līdz JD prasībām, bet gan pārmālē tās pēc sava grēcīgā ģīmja un līdzības.
-Jona-
# Iesūtīts: 2009.02.23 15:59:46
Borac
Nu štanga , masik mīļais, štanga ... atkal viļ tevi tava grēcīgā atmiņa....
Kam vajadzēs, atradīs, un ir jau atraduši, nebaidies.
Adatainais2 [87.110.231.225]
# Iesūtīts: 2009.12.06 19:59:44
Esmu vina gramatas lasijusi. Tas man palidzeja izprast Dievu, izrapties no psixologiska bezdibena.
Ivo Pavlovičs
# Iesūtīts: 2009.12.07 00:36:51
Adatainais2 [87.110.231.225] Tiešām?
-Jona-
# Iesūtīts: 2009.12.07 16:48:47
Adatainais2 [87.110.231.225]

Jā, Ēriks Delpers tiešām ir palīdzējis daudziem un palīdzēs vēl, un ne viens vien viņam ir arī savu dzīvību parādā.....

bet jau savelkas aiz muguras melnas ēnas kapucēs... smagu skatienu... kļauzu azotē... sērkociņiem kabatā...

tāpēc pievienoju arī šeit lielākai informētībai:
http://forums.delfi.lv/read.php?f=97&i=172736&t=172736

incognito
# Iesūtīts: 2009.12.07 19:15:39
-Jona-
Cik interesanti... tas Delpers liekas līdzīgs Svēdenborgam, tāds kristīgais mistiķis. Nemaz nezināju, ka mums Latvijā arī tādi ir.
incognito
# Labojis incognito: 2009.12.07 19:58:46
Svēdenborgs ir intresants.. es gan neesmu lasījis visu, tikai fragmentus. Bet viņš, līdzīgi kā Delpera kungs, bija vizionārs, kas redzēja daudzas lietas un savus redzējumus aprakstīja. Tas droši vien ir sarežģīts liktenis - piedzīvot ilgstošu teofāniju, faktiski tas nozīmē zaudēt jebkādu izvēles iespēju. Kā teica Jona, Jēzu Kristu neapspriež, Viņam paklausa.
Jautājums, protams, cik šādas vīzijas ir noderīgas citiem cilvēkiem un cik - pašam vizionāram. Meditācijas ceļā viens no šķēršļiem esot visādas skaistas un patīkamas vīzijas un sajūtas, ko ortodoksu kristīgajā tradīcijā dēvē par Прелесть un saista ar velnu sūtītiem kārdinājumiem. Cik es saprotu, nav nekādas objektīvas iespējas kā atšķirt, kuras vīzijas nāk no kāda avota.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 56 , pavisam kopa bijuši: 7368