atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību Kāpēc Dievs pieļauj netaisnības?
Juventus
Iesūtīts: 2009.01.19 11:59:32
Kāpēc Dievs pieļauj netaisnības? Lūk, vienkāršs jautājums, uz kuru neviens tā arī sakarīgi nevar atbildēt... varbūt šeit ir kāds, kurš tomēr var?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . >>
AutorsZiņas teksts
Aiko_Saule
# Iesūtīts: 2009.01.27 11:44:06
Džamšuds Nē - bet ja neklausa JHVH tad cilvēks izvēlas ceļu - kur jāpiedzīvo tas ko cilvēce piedzīvo ! Genocīdus visādus utt. Ja mani klausītu uz vārda - vis planētas Zeme iedzīvotāji - es sakārtotu visu planētu - tā ka nebūtu ciešanu un moku ! Bet redzi - mani neatzīst - kamēr neatzīs - tikmēr pašiem būs jāmācās - jāvada cilvēce pa ciešanu realitātēm !
Aiko_Saule
# Labojis Aiko_Saule: 2009.01.27 12:01:57
Džamšuds ... jā un neesošos kraukļus arī pie dzimšanas un nemirstības novedīsim ...
Aiko_Saule
# Iesūtīts: 2009.01.27 12:45:36
Cik man zināms - parādība netaisnība ir cilvēces jaunuma dēļ - mēs esam kā mazi bērni - kuri dara daudz muļķību - dauzās gar galdu - tā radot sev ciešanas. Ne jau galds uzskrēja - bet pats. JHVH pieļauj ciešanas - jo mēs mācāmies dzīvot un macīšanās procesā rodas kļūdas. Protams - ja visi grēkos - tad visi izmirs - bet ja kaut viens negrēkos - tas dzīvos ! Dēļ tā ka mēs vēl negrēkojam tik daudz lai mēs izmirtu - es domāju cilveces - tāpēc mēs dzīvojam. Ciešanas un netaisnība ir mūsu nezināšanas sekas - nevis Dieva brīvās gribas izpausme. Protams var jau cēloņseciski nonākt līdz netaisnībai - JHVH radīja cilvēci - un lika tai ciest mokās - mācīšanās procesa laikā, bet taisnība ir tā - ka JHVH deva prātu - cilvēcei, ar kuru tā var nedauzīties pret galda malām.
Es grēcinieks - kas nepilda JHVH likumus - esmu pelnījis sodu
daudzi cilvēces vadītaji ir pelnījuši nāvi - JHVH apželojas un nenogalina - jo mīl to ko radījis - jo ar laiku ikviens kļūst vecāks - es domāju cilvēce - un tad redzēs JHVH tādu kāds tas ir un nedauzīsies ap galdiem - tad cilvēce būs saprātīga un apzinīgi - pagaidām vēl kā miglā - taustās. Atbilde uzģenerējās - šada kāda tā uzģenerējās - man mijiedarbojoties ar Tavu jautājumu !
Aiko_Saule
# Labojis Aiko_Saule: 2009.01.27 12:59:55
Tēvs - kurš redz, ka bērns dauzās kar galdu - un tam rodas ciešanas - bērnu neiznīcina - bet bērns ir žēl un protams ir žēl arī tas sadarītais ļaunums - kas kompensējas ar to - ka rezultātā radīsies gudra būtne. JHVH - protams dod padomu kā mīlošs Tēvs - cilvēci neatstāj neziņā - jo vismaz viens (bet īstenībā daudzi) no cilvēces zina JHVH prātu kādu tas ir !

JHVH nevis pakļauj savu gribu cilvecei - bet suverēni eksistē paralēli cilvēcei.
Aiko_Saule
# Iesūtīts: 2009.01.27 14:09:20
Vispār runa ir nevis par galvas atdauzīšanu pret stenderi, bet gan par lielām mokām un nāvi. Tb - tavs piemērs ir nepatiess. Bērnu tomēr iznīcina.
Tēmas jautājums bija - KĀPĒC Dievs tā dara (vai pieļauj tā notikt)?
tu atbildēji, ka tāpēc, ka cilvēki izvēlas ļaunumu.
Es atbildēju - tāpēc, ka cilvēce ir vēl jauna - kosmosā
Tātad cilvēku izvēle noska Dieva rīcību.
Cilvēces izvēle ir tāda kāda tā ir un JHVH izvēle ir tāda kāda tā ir - katram ir sava.
Tb - brīvā griba ir nevis Dievam bet cilvēkam.
Brīvā griba ir abiem ja tev tas nepatīk - maini aksiomas, nevis loģiku. Uz priekšu!
Patīk vai nepatīk - kas man ir atklāts tas man ir atklāts
Tāpat paliks fakti:
1) notiek ļoti ļaunas lietas, bieži vienkārši pašas par sevi.
2) cilvēks mēdz izvēlēties darīt ļaunu - un tad viņš paņem ieroci un iebiedē ar nāvi citus - un sāk izmantot vardarbīgi citus.
3) Dievs it kā negrib darīt ļaunu. Bet ļaunums notiek, lai gan it kā Dievam ir iespēja visu kontrolēt vai novērst. Vai ļaunums ir uz Plutona vai uz Proksimas vai vēl kur citur kosmosā ? Nē Tas ir starp cilvēkiem - kur cilvēki tur ļaunums.
4) Dievam it kā ir brīvā griba - un kā grib tā dara
5) Dievs itkā respektē cilvēka brīvo gribu - dara tā kā cilvēks grib(?)
Dara nevienmēr kā grib cilvēks - ja cilvēks ir attīstījies līdz tādam līmenim, ka viņa apziņā var ievietoties atklāsme par JHVH tādā mērā - ka saprot kas cilvēcei piemērots un kas nepiemērots - tad tāda būtne var darīt tā - kā JHVH grib - jo arī JHVH grib labu cilvēcei - dzīvi bez ciešanām - normālu dzīvi !
Ij kā tu tos saistīsi savā starpā, lai cilvēkam paliktu brīvā griba, Dievam paliktu brīvā griba, lai Dievs paliktu labs nevis ļauns - HVZ.
Var būt Dievs nav ne labs, ne ļauns - varbūt ir vienaldzīgs? - Svēts
Bet varbūt ir tieši ļauns? Ļauna var šķist tikai JHVH daļa - kas ir ļauns cilvēks - bet šis ļaunais cilvēks - nav mērķis - bet moments, kamēr JHVH pārkārtojas - jeb dzīvo. Kas būtībā nav ļaunums - bet normāli - tāpat kā -kad notiek zemes trīce - pēkšņi mainā zemes plāknses - un cilvēki iet bojā - ne jau tāpēc ka Zeme ir ļauna
Varbūt viņam nav brīvās gribas, jeb viņš ir no tās attiecies par labu cilvēkam? Ir ir griba - dara kā grib
Lūdzu - vari izvērties.
jenocs
# Iesūtīts: 2009.02.15 00:39:23
Juventus
nav iisti korekti formuleets jautaajums.nav it ne viens labs ,iznjemot Dievu.
taapeec pareizais jautaajums ir "kaapeec Dievs pieljauj mani(tevi)?"
jo tu esi ljaunums un netaisniiba.gribi ,lai Dievs tevi pieljauj?gribi jautaat;"kaapeec Dievs mani pieljauj?"tev joprojaam tas liekaas aktuaali?
incognito
# Iesūtīts: 2009.02.15 11:07:41
jenocs
Tad faktiski jautājums ir - kāpēc labais Dievs radīja ļauno radību (esamību).
jenocs
# Iesūtīts: 2009.02.15 23:57:08
incognito
no kura pirksta tu izziidi,ka Dievs radiija kaut ko ljaunu,lasi kaa rakstiits pirmajaas rakstu lappusees,Dievs visu radiija labu.ar iespeeju izveeleeties ljaunu.par cik tev pasham tava iespeeja izveeleeties ko pats veelies,pat ja tas ir pret Dieva gribu ir ljoti tiikama un svariiga,tad nespreegaa un nepaarmet te tagad Dievam.
incognito
# Iesūtīts: 2009.02.16 07:59:41
jenocs sacīja Juventum:
jo tu esi ljaunums un netaisniiba.gribi ,lai Dievs tevi pieljauj?

un incognito sev prasīja - kas gan ir radījis Juventu, tak Dievs laikam. Un tad sanāk ka pēc jenoca uzskatiem Dievs ir radījis ļaunumu.

Bet pirmo rakstu lappušu sakarā - kurš gan radīja čūsku?
no malas [195.8.115.229]
# Iesūtīts: 2009.02.16 09:22:33
Labais un ļaunais viens bez otra, šeit uz zemes, nevar iztikt. Tie vienmēr būs līdzās, jo kā vienam ,tā otram ir vajadzīgs cilvēks. Redz cik Jūs esat nozīmīgi un vērtīgi.
viedoklis [80.233.141.157]
# Iesūtīts: 2009.02.16 18:17:28
Bībele saka, ka dievs ir viss. Bet tā kā netaisnības notiek, tad rodas divi pieņēmumi.
Vai nu ..
1. dievs nav viss
2. dievs nevar būt mīlestība
incognito
# Iesūtīts: 2009.02.16 18:41:05
Džamšuds
Nope. Labais un ļaunais tikpat labi var realizēties arī cilvēkā vienā pašā, cilvēka attiecībās pašam ar sevi.
Negatīvs piemērs varētu būt pašnāvība.
rainars
# Iesūtīts: 2009.02.16 18:50:06
Negatīvs piemērs varētu būt pašnāvība.
Ir realas liecības ka ļaunais ietekmējis cilvēku uz pašnavību kamēr cilvēks nav saucis uz Dievu.
jenocs
# Iesūtīts: 2009.02.16 21:20:01
incognito
incognito
no kura pirksta tu izziidi,ka Dievs radiija kaut ko ljaunu,lasi kaa rakstiits pirmajaas rakstu lappusees,Dievs visu radiija labu.ar iespeeju izveeleeties ljaunu.par cik tev pasham tava iespeeja izveeleeties ko pats veelies,pat ja tas ir pret Dieva gribu ir ljoti tiikama un svariiga,tad nespreegaa un nepaarmet te tagad Dievam.
----------------------------------------------
neizskataas ka tu izlasiiji sho.taa buutu viena iespeeja.otra buutu,ka tev kaut kaa nepielec tas ,kas tev nepatiik.
chuuska nebij radiita ljauna,Juventus ne tik.
incognito
# Iesūtīts: 2009.02.17 20:24:20
jenocs
Tu raksti tā, lai arī cilvēks no laukiem var saprast!

Juventum tu teici:
"jo tu esi ljaunums un netaisniiba.gribi ,lai Dievs tevi pieljauj?"

Un tad tu saki:
"chuuska nebij radiita ljauna,Juventus ne tik."

Vai tas nozīmē, ka Juventus bija labs, kamēr bija bērns, bet pieaudzis izvēlējās kļūt ļauns? Jeb ko? Es laikam esmu pārāk stulbs, lai saprastu Tavu domu sarežģīto gaitu.
jenocs
# Iesūtīts: 2009.02.19 00:21:41
incognito
kas te sarezhgjiits?.Jaa kritushais enjgjelis kljuva par kritusho savu alkatiigo izveelju deelj.Juventus arii ir greecinieks savu izveelju deelj,kur probleema?incognito arii noteikti patiik dariit kaut ko kas nav taisns Jahves aciis,taatad arii jams ir greecinieks,ljaunums.nu i,kas veel neskaidrs?jenocs arii protams ir greecinieks,bet taksh negrib ,ka Jahve vinju nosistu (nepieljautu) uzreiz tikko jenocs sagreeko,ij kaapeec lai Juventus tagad buutu apvainojies uz Jahvi par to,ka Vinjsh "pieljauj" Juventusu.
rainars
# Iesūtīts: 2009.02.19 10:41:35
Mes varam te skatīt līdzību ar smēķešanu.Tad kad kāds ir sācis smēķet tak zin ka tas nav labi un uz paciņas ar tak rakstīts bija :minzdrav predupreždajet../... .Tomēr neskatoties uz to kādi sāk smēķēt aibildinoties ka daudzi tā dara.Laikam ejot sāk saprast ka tas patiešām nav labi,bet atbrīvoties no atkarības ir grūti .Te vietā liecības ka ticīgi brāļi kristū tikuši vaļā ar lūgšanu palīdzību.Te mēs redzam ka Dievs palīdzun un grib palīdzēt ikatram radījumam atgriezties no verdzības,atkarības ,nebrīves.Pateicība Jēzus Kristus Dzīvajam Dievam par dāvātu Svēto garu.
Juventus.
# Labojis Juventus.: 2011.12.27 15:49:40
Interesanta tēma te bija sanākusi...

Palasot atbildes, jāsecina, ka visas ciešanas un ļaunumi ir attaisnojami ar to, ka caur šīm lietām cilvēks vēlēsies atrast un atradīs Dievu. Viedoklis būtu it kā saprotams. Tomēr rodas papildus jautājums - ja Dievs ir atrasts/pieņemts/utt. un cilvēks ir kļuvis pilnīgi tikumīgs, vai tad ar šo cilvēku vairāk nekas ļauns nevar notikt (Dieviņam nebūtu vairs iemesla to pieļaut)? Tātad neviens dzērājšoferis viņu nejauši nenotrieks, ķieģelis noteikti nokritīs garām utt..?

jenocs
Es neesmu ļaunums. Vismaz es tāds noteikti nebiju piedzimstot. Tu te vari spriedelēt par kādiem "iedzimtiem" grēkiem vēlies, manā skatījumā tas ir galīgākais murgs, jebkurš bērns piedzimst bezgrēcīgs. Kur gan viņš būtu varējis paspēt pa ceļam sagrēkot?
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2011.12.27 16:37:16
Juventus

a) Greeka avots nav tikai un vieniigi pats greecinieks, bet arii citi greecinieki, taakaa. Veesture liecina, ka pat pashu Dievu shie duriki pamaniijaas piesist krustaa... taakaa pat pats Dievs nav pasargaats no "nelaimeem"
b) Greeks nav tikai aktuaals izdariits greeks, taadeejaadi par "greecinieku" sauc nevis recediivistu bandiitu, bet gan taadu buutni kuraa ir greeka sakne.. itogo jautaajums par jaundzimushu greeciigumu nenoreduceejas uz to vai shamais ir pamaniijies kaut ko apzagt vai sveshu sievu pavest... bet gan vai shamais izaugot aktualizees greekus, jebshu nee...
garām ejot [187.141.18.99]
# Iesūtīts: 2011.12.27 17:06:33
Jošs Mulders
Greeks nav tikai aktuaals izdariits greeks, taadeejaadi par "greecinieku" sauc nevis recediivistu bandiitu, bet gan taadu buutni kuraa ir greeka sakne.. itogo jautaajums par jaundzimushu greeciigumu nenoreduceejas uz to vai shamais ir pamaniijies kaut ko apzagt vai sveshu sievu pavest... bet gan vai shamais izaugot aktualizees greekus, jebshu nee...

nu tu atvēzējies! Tjipa - noziedznieks ir nevis tikai tas, kurš ir izdarījis noziegumu, bet arī tas kuram nākotnē var būt iespēja izdarīt noziegumu.... Gebelss nervozi stūrī pīpē.... neesi apsvēris iespēju jurista karjerai? Spriežot pēc šī domas lidojuma - tā varētu būt daudzsološa....
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 42 , pavisam kopa bijuši: 35465