atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību Meklēt mūžību - ko tas nozīmē?
Logopsīchais 9K116
Iesūtīts: 2009.01.13 16:15:32
Te Zaurs vienā diskusijā pieminēja šādu vārdu sakopojumu. Ko tas īsti nozīmē?
AutorsZiņas teksts
Logopsīchais 9K116
# Iesūtīts: 2009.01.13 16:16:02
Mans nezināt - nekad mūžību neesmu meklējis un neatceros, ka būtu arī tādu pazaudējis.
Balss
# Iesūtīts: 2009.01.13 17:08:06
Logopsīchais 9K116
Varbūt = gribēt, tiekties pēc mūžīgās dzīvības?
Balss
# Iesūtīts: 2009.01.13 17:14:21
a_masiks
Nezinu, vai esmu bijusi mūžīga. Bet mūžība mums visiem ir priekšā - vienīgi, KUR? (Vecu vecā tēma...)
Princis Marvins-Briinums I
# Iesūtīts: 2009.01.13 17:22:48
“Brīnumu komūna”

“Brīnumu komūna” ir māja, kur dzīvotu komūnas iemītnieki – komunāri!
Komūna tiktu būvēta uz kristīgiem pamatiem. Komūnā galvenokārt varētu apmesties kristieši, bet izņēmuma kārtā citu reliģiju pārstāvji un cilvēki bez reliģijas.
Kristiešiem būtu kopīgas lūgšanas.

Komūnas iemītnieki būtu neprecēti, bet izņēmuma kārta var arī būt ģimenes. Te jāsaka – komūna ir ģimene un ja ģimenē vēl ģimene, tad jocīgi sanāks.

Māja būtu krusta formā veidota trīsstāvu māja.

Mantas komunāriem būtu kopīgas. Šeit katram Komunāram būtu istabiņa un 10 kopējas istabas - lūgšanām, ciemiņiem un kopīgiem pasākumiem.

Komunāri strādātu vai nu komūnas īpašumos vai arī saglabātu esošo darbu, kāds bija iestājoties komūnā.


kādu jautājumu man apskatīt?
||||| [81.198.233.21]
# Iesūtīts: 2009.01.13 17:26:02
"Mantas komunāriem būtu kopīgas." saprāta robežās protams - apenes, ko var nesāt katrs un katra u.tml., laikam nevajadzētu ieviest
||||| [81.198.233.21]
# Iesūtīts: 2009.01.13 17:28:27
Princis Marvins-Briinums I kādu jautājumu man apskatīt? kas ar ko un kā guļ kopā?
Princis Marvins-Briinums I
# Iesūtīts: 2009.01.13 17:31:39
||||| [81.198.233.21]
Pa vienam , draugs!
||||| [81.198.233.21]
# Iesūtīts: 2009.01.13 17:35:53
Princis Marvins-Briinums I Māja būtu krusta formā veidota trīsstāvu māja. varbūt nesākt ar tādām utopiskām prasībām, bet pateikties par katru mājokli, kur komūna potenciāli varētu mitināties? vai Tu parēķināji, cik tāds projektiņš izmaksās? ja izdodas dabūt lielā Jāņa P. svētību un piķi, tad jau ok
||||| [81.198.233.21]
# Iesūtīts: 2009.01.13 17:45:24
artos nezinu, neviens nezin, kads izskatās Dievs, bet mēs esam aicinati Viņu meklēt kā tad nezin? Dievs svētajos Rakstos neko par sevi nav atklājis? cits jautājums - vai pilnībā pazīstam Dievu? tas gan!
Solveiga
# Iesūtīts: 2009.01.13 18:10:32
Ctulhu
Tikpat labi var žēlot arī alkoholiķi, kurš nosmacis, aizrijoties ar saviem vēmekļiem, un būt tālab mūžam nelaimīgs, un vainot
sevi, ka neesi glāzīti no rokām izrāvis
Žēlumam ir jēga tikai tad, ja žēlotājs patiešām var palīdzēt. Citos gadījumos tas ir "žēlojamā" šantāžas ierocis. Piem., "esmu tik nelaimīgs, man jādara sev gals, vai vismaz tu mani mīlēsi?" Tas jau nekas, ka "nelaimīgais" pēc pāris mēnešiem svilpodams notinas
P.S. Pārstāstīts un interpretēts K.S. Luiss, protams
Selma
# Iesūtīts: 2009.01.13 22:55:47
Dvēseles meklē mūžību,jo ilgas pēc mūžības liktas cilvēku sirdīs. Dabā viss nolietojas, novīst un mirst, un cilvēks ir vienīgais, kurš savā dziļākajā vecumā beidzot ir sasniedzis atziņu, kā tad būtu varējis dzīvot... vai tas nenorāda uz mūžīgo dzīvību? Un no kurienes jēdziens `mūžība`, ja tas nav jau likts cilvēku sirdīs?
Zaurs
# Iesūtīts: 2009.01.14 10:08:39
Logopsīchais 9K116 un pārējie.
meklēt Mūžību ir neloģiski, bet iespējami.
par mehānismu laikam vislabāk skaidro etnogrāfs un antropologs Mirča Eliade savās esejās par cilvēka reliģiozitāti, proti,
katra cilvēciska būtne kādā brīdī apjauš savu pārejošos dabu, savas dzīves piesaistītību lineārajam laikam, kas ir neatgriežams un neatgīstams, un vēlas nonākt ārpus laika plūsmas. Šādu stāvokli cilvēks var sasniegt dažādos veidos, iesk. dažādus rituālus utt., bet viņa ilgošanās ir pēc mūžības - pēc vietas, kur pār viņu nevaldītu laiks un telpa. Arī t.s. ateisti, agnostiķi un citi a- ļaudis vēlas sasniegt to pašu laiktelpu ārpus laika un telpas, tikai viņi to atzīst citādāk un dara citādāk nekā reliģijām piederīgie.
nu tad , lūk - Zaurs meklēja Mūžību, jo bija Dieva radīts, lai arī to nezināja un neapzinājās. Atradis Dievu, Zaurs atrada arī Mūžību.
Vai tas skaitās kā atbilde?
9K116
# Iesūtīts: 2009.01.15 08:57:41
Zaurs
Vai tas skaitās kā atbilde?
Jā, paldies. Taču nevarētu teikt, ka tā ir izsmeļoša un piemērojama visiem gadījumiem. Jā, cilvēkiem nepatīk novecot un atzīt savu ierobežotību laikā (un arī telpā) - tas ir fakts. Bet vai no tā izriet kādas īpašas mūžības meklēšanas konsekvences? Atkal, domāju ka atbilde ir stipri individuāla, un ne vienmēr pozitīva. Teiksim, sugas turpināšana arī savā ziņā ir cīņa ar ierobežotību laikā, bet ne katrs sugas turpinātājs uztver to tieši tā (kā fatālu, izmisuma pilnu cīņu par mūžību).

Vēl no saviem personiskajiem novērojumiem varu teikt, ka man ikdienā apkārt esošie cilvēki sevi ar jelkādiem mūžības meklējumiem neapgrūtina.
Zaurs
# Iesūtīts: 2009.01.17 19:51:17
9K116
hmm.. vai tiešām tavā tuvumā esošie cilvēki nekad nesapņo, neiet ciemos, nelasa avīzes, nedzeŗ kafiju, nespēlē datorspēles, neveic citus ikdienas rituālus? cilvēks bieži meklē mūžību neapzināti, nezinot, ka viņš/a meklē tieši to. Viena pazīme, kā augstāk rakstīju - ir ikdienas rituāli, kas strukturē pasauli tā, ka laiks uz mirkli apstājas.
par sugas turpināšanu es īsti nezinu. prātā nāk kautkur lasīts raksts par vienu Madagaskaras hamelelonu sugu, kuŗas indivīdi pusgadu tup aprakti olās smiltīs, bet ptru pusgadu - mēģinot attīstīties līdz olu dēšanai, pēc kuŗas tūdaļ mirst. kāda tur mūžība, viena vienīga sugas turpināšana..
9K116
# Iesūtīts: 2009.02.08 19:51:20
Zaurs
vai tiešām tavā tuvumā esošie cilvēki nekad nesapņo, neiet ciemos, nelasa avīzes, nedzeŗ kafiju, nespēlē datorspēles, neveic citus ikdienas rituālus?
Nu skaidra lieta, ka visi to dara, tikai - kāds tam sakars ar mūžību? Sapņošana - nu tā ir sev tīkamas virtuālas pasaules modelēšana savā prātā, ciemos iešana - socializācija, avīžu lasīšana - iepazīšanās ar to, kas notiek pasaulē, kafijas dzeršana - būtibā kofeīna uzņemšana koncentrētā formā, datorspēles - izklaide. Nē nu ok, šim tam var pievilkt klāt apzīmētāju `mirkli, apstājies!` ©, bet es to tomēr īsti nesauktu par mūžības meklēšanu.

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 163 , pavisam kopa bijuši: 14369