atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību Ticībā veikts grēks
incognito
Iesūtīts: 2009.01.08 09:20:07
Vai ticībā veikts grēks ir grēks no teoloģiskā viedokļa?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
AutorsZiņas teksts
Mulders
# Iesūtīts: 2009.01.08 12:59:16

A pret to paliidz modeleesana un tie passi manis proponeetie komplexitaates veerteejumi, lai arii tuvinaati un bez pilna vispaariigaa risinaajuma.


Modelis bes craš-testiem ir multene. Savukārt craš-testus ar dzīviem cilvēkiem taisīt ir cūcība!

9K116
# Iesūtīts: 2009.01.08 13:52:13
Mulders
Man jau personīgi ir iespaids, ka vairums RKB konfliktu bij politiskas spēlītes nomaskētas ar reliģisku mērcīti... Kāds kādu princesi nesadalīja, kāds kādu zemes gabalu nesadalīja... nu tad, kuram azotē labāks pazīstamāks kardināls, tas arī otru par ķeceri uzzīmēja uz skaitli 3
Man ir nelabas aizdomas, ka pamatā tomēr par raganām un ķeceriem dezignēja nevis aristokrātus un augstmaņus, bet gan zemniekus un tēju tantiņas...
Mulders
# Iesūtīts: 2009.01.08 13:58:32
Var taisiit virtuaalos modeljus, njemot veeraa veesturiski jau izveiktos crash-testus. (C)

Es tev saku no reālās dzīves... Ir nācies lasīt par šīm lietām. Neviena nopietna firma nedabūs licensi savu autiņu uz ielas laist bez REĀLIEM craštestiem. Jā, virtuālie modeļi stipri stipri palīdz, un tomēr, neviens tiem neuzticās visur un visā... bet vienmēr pārbauda ar īstu reālu automašīnu, jo pagaidām nevienam nav izdevies uzprogrammēt pilnīgu visos sīkumos fizikālu modeli. Taču tieši pie "crash" sistēma darbojas ēxtrēmos apstākļos, kad nelielas pertrubācijas var nospēlēt būtisku lomu - tauriņa efekts. Un tas ir jāpārbauda uz īstas automašīnas! Modelis nelīdz... Mūsdienu datori nespēj aizstāt šādus modeļus!

A mēs te runājam par Cilvēku Uzvedību... Tev ko ir kaut kur kāds Cilvēku UZvedības modelēšanas sistēma? Mēs pat nezinām kādā veidā cilvēki rīkojas... mēs nezinām kas ir apziņa un kā to modelēt, tad tev pat līdz virtuāliem cilvēku uzvedības modeļiem ir kā zapiņam līdz mēnesim!

Mulders
# Iesūtīts: 2009.01.08 13:59:07
Man ir nelabas aizdomas, ka pamatā tomēr par raganām un ķeceriem dezignēja nevis aristokrātus un augstmaņus, bet gan zemniekus un tēju tantiņas...

Baiļu faktors, autoritātes nostiprināšanas mehānisms.
9K116
# Iesūtīts: 2009.01.08 14:06:18
Ctulhu
gadiijaas arii, ka aristokratus - rekets tipa, lai nokaastu jamiem iipasumus.
Nu jā, bet cik jamo bija %?
Mulders
# Iesūtīts: 2009.01.08 14:11:47
Hmmm.... kas to lai zin... maz pēc tā izskatās, vismaz no baznīcas puses. Ibo baznīca nebija šķirta no valsts...

Kas to lai zin... tāpē diez vai spekulācijas būs labs arguments! Ne tev ne man!
Mulders
# Labojis Mulders: 2009.01.08 14:12:53
Nu tad mums atliek njemt teoretiski vislabaako modeli un taalaak to optimizeet jau po hodu dela...

Tā jau var! Laigan nekad nedrīxt atmest citus modeļus, jo var gadīties, ka kādus extrēmus tas modelis labāk modelē, nekā šitais, kas ir labs 99% gadījumos, bet tajā 1% noiet greizi!

Nu ij modelis noteikti nevar derēt kā pierādījums tiesā... vismaz ne cilvēku un sabiedrības attiecībās! Jo tur tādu modeļu nemaz nav...

Te bij nesen viens kuriozs, par ko safanojās mediķi u.c. katastrofu speciālisti... Vienā geimā veči nolažoja ar kādu maģisku slimību, kurai bij jānogalina tur kaut kādi playeri kaut kādā salā, tb pielipa un ātri vien sita... Taču stiprākie spēlētāji to spēja pavilkt un teleportējās normālos apdzīvotos rajonos, un slimība ķēra parasto spēles vidi un tad tik sākās... un reālu cilvēku uzvedība parādīja to, ko neviens epidēmiju modelis nespēja parādīt - to ka cilvēku rīcība ir neparedzama un dažkārt neadekvāta, bet tas ir būtisks faktors slimību izplatībā!

Tā kā drīzāk jau sociālos experimentus toč izvērst virtuālās spēlēs!
Mulders
# Iesūtīts: 2009.01.08 14:17:03
Ctulhu, apmēram sapratu... un pat piekrītu!
Bet arī visādi zinātniskie komunismi, eigēnika, freida teorijas arī parāda, ka racionāls pamats arī var rezultātā dot baigos mēslus..> Te tas tauriņa efekts...
Un pareizi... ticīgajiem kā nevienam ir pazīstams teiciens, ar labiem nodomiem ceļš uz elli bruģēts!
Mulders
# Iesūtīts: 2009.01.08 14:36:07
2. Eigenikai buutiibaa naff nekaadas vainas - nu kas slikts, ja , piemeeram, sterilizeejam alkoholokjus, psihopaatus? (C)
Skat Nacismu

3. Freida teorijas - skjiet, ka nekaa iipasi slikta to deelj naff noticis, laba gan arii ne. (C)

Nū... neiedziļināšos... Bet gan jau ka ir kādi aptraumētie babuči, kas domā, ka viņu sirdsklapes no pārāk reta sexa!
Mulders
# Iesūtīts: 2009.01.08 14:37:10
a_masiks, par Salemas raganām bij raksts foršais... arī parāva... Nu rdzi tak skaidri - cilvēciņu bailes, neizglītotība sajaukta vēl ar reliģisko fanātismu (tie nebij Luterāņi) un gotovs... cilvēki deg!
Mulders
# Iesūtīts: 2009.01.08 14:54:14
a_masiks, nu Puritāņi tuvāk ir Baptistiem... toč toč ne Luterāņi! Doktrinālas atšķirības mums... un Puritāņiem bij tas bzdings uz "pareizību" ārējo, tur arī var tad sadzimt visādi ķēmi, kas mēģina nahrenizēt nepareizos
Lukturiem tās raganas nemaz nebij tik izplatītas, laigan arī šķiet Lukturi sakāpa daudz kur auzās!
A vot pasaki kādu ideoloģiju, kas savā "varas pīķī" nav uz mietiem rāvusi savus ideoloģiskos oponentus... Man pat liekās te miermīlīgiem Budistiem atradīsies pa kādam skeletam!
Mulders
# Iesūtīts: 2009.01.08 14:55:30
Ctulhu, nepareizi... Eigēnika bij tā laika ūber zinātne, faktiski racionālais pamatojums rasismam! Pietam šodien mēs zinām, ka dzērājiem un debīliķiem var piedzimt veseli bērni... kas gan pirmo gadījumā tiešām paaugstina risku, ka bērns saslims... bet vispārējas tādas likumsakarības nav!
9K116
# Iesūtīts: 2009.01.08 14:58:11
Mulders
Eigēnika bij tā laika ūber zinātne, faktiski racionālais pamatojums rasismam!
Tādā veidā, kādā eigēniku praktizēja nacisti, tā NEBIJA zinātne
incognito
# Iesūtīts: 2009.01.09 12:41:47
Bet lūk, kas mani mulsina:
Kā mēs zinām, Tas Kungs piedod grēkus tiem, kas tic uz Jēzus vietniecisko upuri. Cilvēkam, kas grēko ticēdams tātad grēki tiek piedoti jau grēka izdarīšanas mirklī.
Vai tad tie vairs uzskatāmi par grēkiem?
Mulders
# Iesūtīts: 2009.01.09 12:45:27
Tādā veidā, kādā eigēniku praktizēja nacisti, tā NEBIJA zinātne

Nacisti to noveda līdz loģiskām beigām! Taču kastrēja trakos arī Amerikā un to visu ar likuma spēku!
Mulders
# Iesūtīts: 2009.01.09 12:46:48
Bet lūk, kas mani mulsina:
Kā mēs zinām, Tas Kungs piedod grēkus tiem, kas tic uz Jēzus vietniecisko upuri. Cilvēkam, kas grēko ticēdams tātad grēki tiek piedoti jau grēka izdarīšanas mirklī.
Vai tad tie vairs uzskatāmi par grēkiem?


Eeee... cilvēks kas grēko ticēdams, burtiski sit kristu krustā un Svēto Garu acē ar pirxtu baxta... Sv. Gars var aiziet... un TAD ir ķezā līdz tomātiem!
incognito
# Iesūtīts: 2009.01.09 12:53:15
Mulders
Ļoti daudz kas viduslaikos tika uzskatīts normāls, mūsdienās tiek saukts grēks. Es pieņemu, ļoti daudz kas mūsdienās liekas normāls, nākotnē tiks uzskatīts grēks, piemēram mūsdienām raksturīgā dzīvnieku ekspluatācija - vistu turēšana sprostos mūža ieslodzījumā, lopkautuvju bizness un tamlīdzīgi.
Iespējams, mēs arī grēkojam, uzskatīdami, ka tas nav nekas īpašs.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.01.09 13:07:16
incognito... ja grēko nezinot, dabūs mazāk sitienu nekā ja grēko, zinot
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.01.09 13:09:41
incognito
Es pieņemu, ļoti daudz kas mūsdienās liekas normāls, nākotnē tiks uzskatīts grēks
Jā, bet tas būs grēks viņiem, nevis mums. Mūsu attīstības līmenī tas nav grēks. Tas līmenis ir ļooti svarīgs.

Tāpēc, ticībā veiktu grēku Dievs piedos, un sūtīs grēkotāju uz tālāku audzināšanu. :-)
Mulders
# Iesūtīts: 2009.01.09 13:32:11
Ezītis Miglā... te ir cita lieta...

Redz, ja kāds māk rēķināt pirmā desmita robežās, ir cerība, ka pratīs arī difiņus galu beigās rēķināt!
Bet ja putrojas rēzrēķinā, tad difiņus toč neizrēķinās!

Dievs jau var redzēt, kurš pēc būtības ir uz pareizā ceļa, un kurš nav... Ne jau noietais ceļa gabals nosaka taisnību, bet tas, vai tu vispār uz šī ceļa esi jeb pa grāvi stūrē!

A ja tu skaidrosi, ak tu nepareizi sareizināji 7 ar 6 un kā pamatojumu rādīsi, ka tad trešās pakapes parciālais diferencālvienādojuma atrisinājums ir nepareizs, tak uz tevi kā uz jukušu skatīsies
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 123 , pavisam kopa bijuši: 33277