atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību Ticība un dzīves jēga
*Duksis
Iesūtīts: 2008.12.15 20:23:03
Ticības būtība ir tur, ka tā piešķir cilvēka dzīvei tādu jēgu, kas pārsniedz tā individālās eksistences robežas. Cik šie pieņēmumi katrā atsevišķā gadījumā ir pamatoti, lai katrs izlemj pats personīgi. Tomēr nav noliedzams, ka tā cilvēka dzīvei, kam nav nekā tāda, kā dēļ būtu jēga mirt, nekādas lielās jēgas nav. Jēga ir kā tādā, kas atrodas ārpus mūsu eksistences. Pati eksistēšana kā tāda eksistences jēgu it kā nerada. Protams, ir arī diametrāli pretējs uzskats, ka eksitences jēga ir pašā eksitencē. ... . Ticības ir dažādas. Tās var būt gan teistiskas, gan materialistiskas, gan hvz vēl kādas, bet bez ticības, kas transcendē cilvēka būtību pāri tās individuālās eksistences rāmjiem - nekādi.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>
AutorsZiņas teksts
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.12.15 22:09:09
Balss Negribas. Bet tukša ļurināšana nav kaut kas tāds, kas mani aizrautu.
Balss
# Iesūtīts: 2008.12.15 22:11:51
*Duksis
x x x (klusuma zīme...)
Varbūt klusums tevi aizrauj?
Patiesībā klusums ir ļoti laba lieta... tikai drusku par maz.
Mazliet domīgais Jony
# Iesūtīts: 2008.12.15 22:13:07
*Duksis Vat tad tu ar trekniem pirdieniem pārtiec...
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.12.15 22:14:15
Balss Klusēt ir labi, kad klusēšana ir par runāšanu labāka. Liekas, ka mēs strauji tuvojamies šai robežai.
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.12.15 22:17:25
Mazliet domīgais Jony Nū, kas attiecas uz pirdieniem, tad izlauzies brīvībā pamatīgs zemniecisks "kāpostnieks" ij prātu, ij sirdi padara lustīgāku. ... . Labi. Tagad bez jokiem. Netraucēšu jūs jūsu smalkajās
pārdomās, kam tomēr šķiet nav nekādas saistības ar diskusijas tēmu.
Mazliet domīgais Jony
# Iesūtīts: 2008.12.15 22:19:02
*DuksisKā teica gudrais Sālamans-Viss ir niecība...Laikam viņam ir taisnība
*Duksis
# Labojis *Duksis: 2008.12.15 23:01:01
Pateicos Olitai par labu pir.. oi! ... saturīgu postingu! Tikai te ir viena lietiņa - pats velns ragus, nagus un kāju nolauzīs cenšoties atšķirt patieso dzīves jēgu no dzīves jēgas ilūzijas. A moš "patiesas dzīves jēgas nemaz nav "? Ir tikai tās ilūzija. Tādas tās lietiņas.

Bēdas tam, kas atdot savu sirdi ilūzijas - šīs vienīgās uz
zemes esošās realitātes - varā, bet bēdas arī tam, kas to
nedara. Vienu sagaida vilšanās un sāpes, bet otru -
novēlota nožēla.
-- Dreizers

Es ticu tikai vienas lietas mūžīgumam - ilūzijas
mūžīgumam, tā arī ir absolūtā patiesība. Visas pārējās
patiesības - relatīvas.
-- Flobērs
Balss
# Iesūtīts: 2008.12.15 23:08:48
*Duksis
Bet man vienlaga - ja ilūzija, tad neko nebūšu zaudējusi.
Ja patiesība - būšu VISU vinnējusi! Labu, miera un prieka pilnu dzīvi un vēl Mūžību vislabākajā variantā turklāt!
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.12.15 23:09:41
Balss Atļausiet pasmaidīt?
Balss
# Iesūtīts: 2008.12.15 23:11:00
*Duksis
Abet, LŪDZU!
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.12.15 23:47:32
Olita Ok! Lai jau tiek, protams, ja šī laime nepadara citus nelaimīgus.
S.R...
# Labojis S.R...: 2008.12.16 10:19:45
mums sev vajadzētu uzdot pavisam vienkāršu jautājumu. kam mēs ticam? vai šī ticība mūsos rod jēgu dzīvei, eksistencei, vispārējai rosībai.
ja dod - tad varam apgalvot - ticība ir priekšnoteikums jēgai. ja ne, tad apgalvojam pretējo - eksistence pati par sevi nes šo jēgu. kam piekritīsim?
es pesonīgi piekrītu pirmajam apgalvojumam.
varbūt - es esmu tas - kam es ticu.

nāk prātā kāds sižets no TV par bērniem-maugļiem. kādu meitēnu uzaudzināja suns, viņa mācījās gan ēst, gan rotaļāties viņa sabiedrībā - iemācijās izdzīvot. nu lūk - nokļūstot cilvēku sabiedrībā viņā šo savu identitāti nespēja aizmirst - nespēja kļūt par cilvēku. tā arī palika par suņumeiteni.

reizēm es brīnos par cilvēkiem, kuri manuprāt dzīvo bezjēdzīgi - bet kādas man tiesības vērtēt, nosodīt, salīdzināt...?
Mulders
# Iesūtīts: 2008.12.16 20:19:47
Fromms muļķības runā! Duksis arī līdz ar to!
Tas Pats
# Iesūtīts: 2008.12.16 21:57:13
Kāds, reiz prātodams par to, ka Dievam viss ir zināms, nonāca pie secinājuma:"Dievam jābūt noskumušam".
Varbūt šis cilvēks nonāktu pie citāda secinājuma, ja atcerētos par Ticību.
*Duksis
# Labojis *Duksis: 2008.12.16 22:03:05
Mulders Nu tad, Mulder, tebje i flag v ruki ! Apgaismo jel neapzinīgo tautu! ... . Dari jel to, ko dari vienmēr - pats sev un citiem centies pierādīt, ka tā substance, kurā esi iekāpis, ir marmelāde nevis kas cits!
*Duksis
# Labojis *Duksis: 2008.12.16 22:23:40
Tas Pats Visas jūtošās būtnes noskumst, kad apzinās, ka cietušas neveiksmi. ... . Tātad, acīmredzot nevis zināšanu kopums, bet gan pašrefleksija ir nošņurkšanas pamatā.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.12.17 10:24:46
"Cilvēks nespēj dzīvot bez ticības. Mūsu un nākošo paaudžu dzīves laikā izšķirsies, vai tā būs iracionāla ticība vadoņiem, mašīnām, panākumiem, - vai racionāla ticība cilvēkam, kas pamatosies mūsu pašu radošās darbības pieredzē."

Vispirms par Fromma citātu!

Fromms glorificē empīrismu un racionālismu. Taču interesantākais ir tas, ka Dekarst, racionālisma pamatlicējs, to izmantoja lai apstiprinātu un parādītu ka ticība Dievam un dvēseles/ķermeņa šķirtībai ir racionāla. Tāpat kas tad ir vadoņi, tie ir tie paši cilvēki, kuriem ticēt Fromms vienā teikuma daļā pasaka, ka tā ir irracionāla, ka cilvēka saprāta produkts - mašīnas - ir neuzticams veidojums, bet lūk "abstraktam cilvēkam" ticēt un uzticēties mūsu EGO ir racionāla ticība.
Rodas iespaids, ka Fromms pasaka - ticēt "Tiem Tur" ir irracionāli bet ticēt "MAN" ir racionāli!

Podā tādu gudrīti!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.12.17 10:29:25
Ticības būtība ir tur, ka tā piešķir cilvēka dzīvei tādu jēgu, kas pārsniedz tā individālās eksistences robežas. Pilnīgs Blefs. Jo jēga nevar extendēt šīs jēgas subjekta existenci, tad Jēgas nav. Te gan acīmredzot autors paģēr, ka viņam ir precīzas zināšanas par cilvēka existences ilgumu

Jēga ir kā tādā, kas atrodas ārpus mūsu eksistences. Pati eksistēšana kā tāda eksistences jēgu it kā nerada. Runāt vispār par kāda objekta existences jēgu ir bezjēdzīgs, bez jēgas devēja - Dizainera. Matērijai pašai par sevi nav nekādas jēgas. Matērija neimplicē nekādu jēgu, jo Jēga implicē mērķi, mērķtiecīgu teleoloģisku pasaules skatījumu, ko izslēdz materiālisms. Runāt par dzīves vai pat kastroļa jēgu var tikai tad, ja pieļaujam mērķtiecīgu pasaules virzību, implikatīvi - Mērķa Devēju un definētāju - Radītāju, kas ir Racionāls, un kurš vienīgais var nodefinēt kas ir Jēga. Cirvis var domāt ka tā jēga ir sist naglas sienā, bet tikai cirvja radītājam ir tiesības definēt šo jēgu un tikai šāda jēga būs jēdzīga, visas pārējās jēgas būs tikai un vienīgi ilūzija

EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2008.12.17 10:33:11
Mulders
Runāt vispār par kāda objekta existences jēgu ir bezjēdzīgs, bez jēgas devēja - Dizainera
1) ... bet tad sanāk, ka tā objekta eksistences jēga ir tikai - jēga priekš Dizainera. Priekš paša objekta tā jēga ar būt nepieņemama. Kā cūka, kas tiek barota kaušanai - no Saimnieka viedokļa, cūkas jēga ir gaļa, bet diez vai cūka piekristu tādai sevis jēgai.
2) Pats Dizaineris tad ir bezjēdzīgs, jo neviens viņam nav piešķīris jēgu.
Tas Pats
# Iesūtīts: 2008.12.17 20:35:07
Eksistences jēga ir nepieciešamībā nepārtraukti definēt savas eksistences jēgu.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 6 , pavisam kopa bijuši: 32719