atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību Vai dvēselei ir dzimums?
vilks
Iesūtīts: 2008.09.26 14:17:07
S.R. saka, ka ir vīrišķa dvēsele un sievišķa dvēsele. Nekad to nebiju dzirdējusi. Vai tā ir RKB mācība, vai bibliska vai vēl kā savādāk? Lūdzu diskutēt kristīgās teoloģijas un ticības ietvaros, citu reliģiju uzskati šai gadījumā nav būtiski.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 .
AutorsZiņas teksts
Mulders
# Iesūtīts: 2008.09.29 13:53:03
Nu no vīrieša tika izņemts kaut kas, kas ir sievietei un V AIRS NAV vīrietim!

Es īsti tam nepiekrītu! Bet nestrīdēšos pārāk nikni!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.09.29 14:06:51
A.Lapšāns, vispār jau labi sarunāji... nepiekasīšos stipri!

Tam kam piekasīšos ir šis

"Bībelē teikts korintiešim - mācītāji ir -lai svētos sagatavotu evaņģēlija sludināšanai, nevis tikai liturģisku cermoniju izvešanai."

Šķiet ka tu kļūdies, jo rakstu vieta, uz ko referencējies ir Efezieshu 4:11-12, bet labi, ne visi mēs no galvas aceramies kur precīzi kuri vārdi teikti, svarīgi, ka zinām, ka tie ir Dieva Vārdi!

Otrs... Tas kas teiks par "dvēseli" Genesis 1 nenozīmē, ka šim vārdam "dvēsele" ir predefinēta nozīme visās citās rakstu vietās. Tas Kontexts nosaka vārda nozīmi, nevis vārda nozīme nosaka kontextu. Pietam daudz ticamāka šī vārda nozīme Genesis 1 ir kā "persona", ar nozīmi - ka Dievs iepūta garu un cilvēks tapa par dzīvu personu. Vārds "dvēsele" tiek lietots daudz dažādās nozīmēs rakstos un tikai kontexts nosaka to kā tas ir lietots, kaut kur tas ir lietots sādi kā "persona" citur kā "dzīva būtne" citur kā "Cilvēka Nemateriālā subjektīvā daļa" citur interčeindžabli ar vārdu "gars" etc. Jāskatās kotnextā kāda nozīme kuram vārdam ir.

Skaidrs, ka Cilvēks tas ir Miesa, Dvēsele, Gars kopā... cilvēks pats ir trīsdaļīga būtne. Domāt savādāk ir pakļauties gnosticisma ietekmei pret ko cīnījās Baznīca gadsimtiem!

*Duksis
# Labojis *Duksis: 2008.09.29 14:26:58
>Skaidrs, ka Cilvēks tas ir Miesa, Dvēsele, Gars kopā... cilvēks pats
>ir trīsdaļīga būtne. Domāt savādāk ir pakļauties gnosticisma
> ietekmei pret ko cīnījās Baznīca gadsimtiem!

Šāds trihotomisks iedalījums: ķermenis (soma), dvēsele (psyche) and gars (pnevma) diemžēl aiz borta atstāj ko ļoti būtisku, proti,- intelektu (nous). Mēs taču esam homo sapiens poņimaješ... it kā ar saprātu apveltītas būtnes. Protams, varbūt uz kristiešiem tas neattiecas.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.09.29 14:28:11
Duksis Intelekts tā ir Dieva dāvana, kam tā ir kam nav... Tie kam nav, tiem Dieva tautu toč nesaprast!
*Duksis
# Labojis *Duksis: 2008.09.29 14:30:59
Mulders Nu, tad ietilpini to (intelektu) savā trīdurvju skapītī lūdzu.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.09.29 14:32:49
Duksis, tas jau sen tur ietilpināts... protams, nav gan pakļauts tev un tev līdzīgo vērtību skalai, kura man nav nekāds ukazs!
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.09.29 14:42:48
Mulders Ja reiz ir ietilpināts, tad sanāk, ka cilvēks nav trīsdaļīga būtne un nāksies tev plūkāt sev matus un kaisīt pelnus uz galvas!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.09.29 14:46:37
Mulders Ja reiz ir ietilpināts, tad sanāk, ka cilvēks nav trīsdaļīga būtne un nāksies tev plūkāt sev matus un kaisīt pelnus uz galvas!

Man nesanāk. Man joprojām viss kārtībā gan ar saprātu gan ar trīsdaļīgu cilvēka būtību! Tas, ja tu tam nepiekrīti, tā ir tava problēma. Kā jau teicu, neplānoju es būt "saprātīgs" Dukša izpratnē un Dukšā saprāta sertifikāts man nav vajadzīgs!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.09.29 14:48:16
Artos, vienmēr var izkauties un Raksti nesaka skaidri kas ir kas, jo dažķārt šie vārdi ir interčeindžabli!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.09.29 14:54:03
Artos - "inter-čeindžabli" - tb savstarpēji apmaināmi, aizvietojami. Tb šo terminu nozīmes pārklājās daļēji, un Raksti šķiet izmanto pilnu šo abu vārdu spektru, tamdēļ teikt, ka šeit dvēsele nozīmē to un to, tāpēc, ka tur un tur, tas nozīmē to un to, ir voluntārisms. Gan jau ka iesi cauri Bībeles Hermanētikai... un dažādi vārdi mēdz nozīmēt dažādas lietas dažādos kontextos...
Personīgi man patīk Vilxa izpratne, bet pats es neuzstāju uz baigi konkrēto!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.09.29 15:30:52
Artos, manuprāt tu kļūdies šo rakstu vietā izlasot vairāk kā tur ir pateikts.

Kristus salīdzina cilvēka nākotni ar Ēņģeļu nākotni nevis pēc viņu dabas, bet gan pēc viņu "precēts/neprecēts" statusa! Mūsu savstarpējās attiecības būs kā ēņģeļiem nevis mūsu daba!

Jo tad tu pasaki, ka Eņģeļi ir augstāki pēc savas dabas kā cilvēki un tas sanāk, ka Eņģeļi ir pēc Dieva Tēla un Līdzības... par to gan es neesmu drošs!

Mēs nebūsim Eņģeļi pēc dabas... bet pārlasi 1 Korintiešu 15 nodaļu, mums tiks dāvāta jauna miesa! Tālāk šķiet 2 Kor 5 nodaļā Pāvils runā par mūsu ietērpšanu jaunā debišķīgā mājoklī. Tātad nebūsim mēs tik viendabīgi kā Eņģeļi... ne par to Kristus runā, kad atbild jautājumu par precēto statusu!
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2008.09.29 17:04:15
Mulders
Tev vēl jāpaugās lai man piekasītos.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.09.29 17:10:02
Aivars Lapšāns, labs arguments, neko iebilst, satrieci mani!

Jau Duksim šodien teicu, Muldera personības apspriešana ir univērsāla kārts, kas sit visus trumpjus! Apsviecu, arī tu to apguvi!

Es, kā jau lecīgs, nesaprātīgs un lepns grēcinieks, šādu atbildi uztveršu kā komplimentu, kas liecina, ka oponentam bez ad_hominem īsti citu argumentu nav, tamdēļ tiri subjektīvi uzskatu ka man ir bijusi taisnība, kuru oponents nav gribējis atzīt!

Bet... tu drīxti turpināt domāt, ka esmu zaļknābis izlecējs! Esmu gatavs nest šo upuri, citu sirdsmiera labā!
Balss
# Iesūtīts: 2008.09.29 17:17:16
Mjā, Aivars Lapšāns ar pazemības komplexu neslimo...
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2008.09.29 17:26:10
Artos
Dievam par mums viss perfekti zināms. Jāņa atklāsmes grāmatā ir teikts par pēdējo tiesu : atvērta grāmata , tātad , tiek skatīti mūsu darbi un nedarbi. Identifikācija perfekta.
Bet par cilvēka dzimumu piedāvāju padomāt vienkāršotā veidā: Bībele raksta , ka bez mums vēl ir eņģeļi, serafi, kaut kādas dzīvas būtnes, dēmoni, sātana eņģeļi.... Cilvēks šajā Dieva radības kopumā ir divdaļīgs , proti, vīrietis un sieviete.
Bet par dvēseli un garu , šitā mācība ir dažāda. Esmu izgājis austrumu skolu nelielu spektru. Tāpēc man ir diezgan skaidra atšķirība starp kristietības un budisma skolām. Tās ir atšķirīgas. Es tikai brīnos kā kristieši var to visu savilkt kopā. Mācības ir atšķirīgas. Piem. budismā praktizējot dvēseles iziešanu un meditācijas ar piem. kristāliem , fiksi var ieiet spiritisma. Ko tas nozīmē? Dēmonu ielaišana sevī. Tad ir vakars. Cilvēks pat var nojūgties.
Ja tomēr Tev interesē Bībeles skaidrojums par garu un dvēseli , tad mazliet pie tā ir jāpastrādā. Jālasa Bībele un jāveido konspekts ar rakstu vietām par šim tēmām , tad pats par sevi izkristalizēsies atbilde. Un tā būs atšķirīgāka no budisma, psiholoģijas pamatu mācības new eagg utt...
Balss
# Iesūtīts: 2008.09.29 17:36:11
Aivars Lapšāns
Kas ir new eagg ?
New egg vai new age vai kas cits?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 .

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 117 , pavisam kopa bijuši: 3877