atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību Vai dvēselei ir dzimums?
vilks
Iesūtīts: 2008.09.26 14:17:07
S.R. saka, ka ir vīrišķa dvēsele un sievišķa dvēsele. Nekad to nebiju dzirdējusi. Vai tā ir RKB mācība, vai bibliska vai vēl kā savādāk? Lūdzu diskutēt kristīgās teoloģijas un ticības ietvaros, citu reliģiju uzskati šai gadījumā nav būtiski.
. 1 . 2 . 3 . 4 . >>
AutorsZiņas teksts
Harry
# Labojis Harry: 2008.09.26 14:18:52
nav!

ja tas ir staasts par 7iem braaljiem un sievu tad taa sanaak.

Arī ar to saakuma radiishanas fishku,kad Dievs radiija Adam.
Tur bija taada kopiiba.
visinteresantaakais,ka piemēram Torā vispār ir maz runāts par cilvēka dievišķošanu un dvēselēm kā tādām.
(nu es pagaidaam esmu izbuuries plus miinus-genesis,exodus un leviticus)

Genesis 35,18 ir vieniigaa vieta kur atradu dvēseli.
Tur arii netiek mineets par pēcnāves dzīvi nekas.
incanti
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.09.26 14:20:17
vilks, es nedomāju ka pret "dvēseli" var attiecināt vispār jēdzienu "dzimums"
Tas būtu tāpat kā prasīt kādā krāsā ir taisns lenķis!

Savukārt attiecībā uz to precēšanu, ticīgie un ne tikai pārvērtē to, kas tur ir pateikts. Manuprāt ka tur nav pateikts nekas par dzimumiem, tur ir pateikts tikai kaut kāda patiesība par cilvēku savstarpējo attiecību statusu. Acīmredzot tiek pateikts tāds, ka uz to nav attiecināms "precēties vai tapt precētam". Tas manuprāt neko par dzimumu neimplicēs!

Un ja runājam paplašināti, nevis par dvēselēm, bet par to, vai Cilvēki Paradīzē būs dalīti pēc Dzimumiem - tad es atbildēšu, ka jā gan! Mēs taču augšāmcelsimies miesā! Un jēzus augšāmcēlies manuprāt bij vīrietis, nevis ONO!

Tādējādi var teikt, ka dvēselei ir dzimums pēc tā, kādā miesā tā augšāmcelsies! Un man ir pamatotas aizdomas, ka Dievs nemainīs dzimumu... ir aizdomas, ka es būšu joprojām puisītis!
S.R...
# Iesūtīts: 2008.09.26 14:21:25
es arī neesmu dzirdējusi ka RKB ko tādu māca tās ir manas privātās atklāsmes.(es jokoju) bet interesanti zināt, ko jūs par to domājat.
Harry
# Iesūtīts: 2008.09.26 14:24:35
tas sakristu ar ezoteerikas teoriju,bet taakaa mees kluseejam par taadaam``nekristiigaam lietaam`` tad neko.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.09.26 14:25:40
Jo jautājums atdursies, kas nosaka dzimumu? Vai radītājs, vai pati radītā lieta?
Harry
# Iesūtīts: 2008.09.26 14:27:59
laikam jau lōģiskāk būtu,ka YHWH,bet sanāk ka kopmumā viņš vienkārši sadala dvēseli divās daļās,tas nozīmē ka katrai daļai tādai ir jābūt un vārds dzimums-tāds nekorekts izklausās.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.09.26 14:35:55
Harry, nekas tāds nav izsecināms no Kristietības Rakstiem!
Harry
# Iesūtīts: 2008.09.26 14:43:04
1,27 Un Dievs radīja cilvēku pēc Sava tēla, pēc Dieva tēla Viņš to radīja, vīrieti un sievieti Viņš radīja.

2,7 Un Dievs Tas Kungs radīja cilvēku no zemes pīšļiem un iedvesa viņa nāsīs dzīvības dvašu; tā cilvēks tapa par dzīvu dvēseli.

2,16 Un Dievs Tas Kungs pavēlēja cilvēkam, sacīdams: "No visiem dārza kokiem ēzdams ēd,


21 Un Dievs Tas Kungs lika cietam miegam nākt pār cilvēku; un tas aizmiga, un Viņš izņēma vienu no viņa ribām, aizpildīdams vietu ar miesu.
22 Šo ribu, ko Viņš no cilvēka bija ņēmis, Dievs Tas Kungs izveidoja par sievu un pieveda to pie cilvēka.



REdzi tikai peedeejos punktos cilveeku sadala par diviem.Viss ir izsecinaams
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.09.26 14:43:52
JO Dievs atņēma kaut ko vīram un to izveidoja par sievu. par dvēseles dalīšanu gan nekas nav teikts, Viņš vienkārši iedvesa elpu/dvašu un cilvēks kļuva par dzīvu būtni (gan vīrietis, gan sieviete).

Vai tiešām atņēma?

Vai tomēr izmantoja vīrieša meisu un kaulu lai izveidotu vēlvienu dzimumu?

Un atceries, kad runa iet par laulību un sxu, tad Dievs lieto ļoti exkluzīvu idiomu "Kļūs par Vienu miesu" nevis garu vai dvēseli.

Gan Vīrietis gan Sieviete ir pilnvērtīgi cilvēki, jo Dieva priekšā nav nedz vīra nedz sievas nedz jūda nedz grieķa, bet viss ir Viens Jēzū Kristū!

Interesanta lieta... Dievs dzimumu ieraksta vienā sarakstā ar nacionalitāti!

Varbūt tāds skaidrojums... ka cilvēka identitāti Debesīs nenoteiks viņa miesa, bet gan Gars un Dvēsele... un šī Identitāte būs viena - Dievišķā Identitāte...

Dzimumu un Nacionalitāti pārsvarā nosaka Miesīgie parametri, asinis, dzimumorgānu esamība... Šai pasaulē miesa valda pār Garu... tomēr Dieva priekšā Gars dominē pār miesu! Un cilvēka ES nosaka nevis miesa, bet Gars. Miesa ir subordinēta Garam!
Tas manuprāt arī atrisina arī to problēmu kas saistīta ar dzimumu maiņu. Debesīs nebūs disonanses starp to kas tu esi Garā un kas tu esi Miesā!

Miesa būs Gara atspulgs!
Harry
# Iesūtīts: 2008.09.26 14:44:05
pirmajaa punktaa ``viirieti un sivieti Viņš radiija`` var domaat ka viirietis un sievete arii vareetu sleepties zem vienas kopiigas buytiibas-cilveeks.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.09.26 14:45:52
REdzi tikai peedeejos punktos cilveeku sadala par diviem.Viss ir izsecinaams

Sadalīt var kā maizes šķēli sadalot, bet var kā ugunskuru, aizņemoties uguni! Kā sveci...

Var dalīt, kad tu nolauz gabalu no cepumiņa, bet var dalīt kā disku, kad pārraksta informāciju!

Vai tad Vīriešiem ir par vienu ribu mazāk nekā sievietēm?
Mulders
# Iesūtīts: 2008.09.26 14:46:40
Harry, domāt tu vari, bet ir jautājums, vai tu Rakstiem diktē ko tiem runāt, vai ļauj Rakstiem ka tie runā uz tevi! Nemaz nav tik viegli šo vitu iztulkot!
Harry
# Labojis Harry: 2008.09.26 14:48:25
jaa,es piekriitu.

BEt zinaama loogika manis teiktajaa ir!

jo Cilveeks-viirietis un sieviete existeeja arii pirms
Jahve iznjeema no Adam ribas kaulu(lai vai ko vinjsh tur iznjeema)

Mulders
# Iesūtīts: 2008.09.26 14:49:46
Harry, nē... viņš izņēma kaulu un to IZŅEMTO materiālu pārveidoja par sievieti. Netika izņemta sieviete, tika izņemts materiāls, no kā tika radīta sieviete. Tāpat kā Vīrietis neexistēja zemes putekļos, bet Dievs šos putekļus padarīja par cilvēku!
Harry
# Iesūtīts: 2008.09.26 14:53:47
nu ,tas ir tulkojuma probleema.
(es atkal atsaucos uz lekcijaam)
bet taa iisti šo visu varot saprast tikai Ebrejiski izlasot-i to 100 dazhaados veidos iztulkosi.

Man,redz,nepatiik nostaaja,ka tad sieviete ir kaut kas pakaartots viirietim.(subjektiiwais wiedoklis)

Bet tur taču ir minēts-Genesis 1,27 par to ka Jahve radiija cilveeku-viirieti un sievieti kaa kopumu,kaa iņ un jan.

un tad izdomaaja ka cilveeks kaa kopums ir vientuljsh un izdomaaja no shii kopuma radiit veel vienu cilveeku,kopumu sadalot par viiru un viireni(lai ar kaadu gaļīgu paņēmienu)
Harry
# Iesūtīts: 2008.09.26 14:55:04
jaa,Vilks,dziiwiiba tika iepuusta CILVĒKAM

Mulders
# Iesūtīts: 2008.09.26 15:00:28
Man,redz,nepatiik nostaaja,ka tad sieviete ir kaut kas pakaartots viirietim.(subjektiiwais wiedoklis)

Bet tā ir Dievišķā kārtība! Pietam daudzi šo pakārtotību izprot kā verdzisku pakļaušanos. Bet tur sievietei ir dots ļoti atbildīgs uzdevums - būt par palīgu. TĀTAD būt tam, kas palīdz izdarīt un atrisināt to, ko pats vīrietis tik labi neprot! Sieviete pildot šo misiju būs laimīga, jo tā ir viņas Dievišķās jēgas piepildījums, vai tiešām domā, ka Dievs radīja zivi, bet neradīja ūdeni?

Bet tur taču ir minēts-Genesis 1,27 par to ka Jahve radiija cilveeku-viirieti un sievieti kaa kopumu,kaa iņ un jan.
Nē tur nav tas tā rakstīts. To var lasīt arī tā, ka Dievs radīja jaunu būtību "Cilvēks" un pirmās divas šīs būtības instances - Vīrieti un Sievieti!

Harry
# Iesūtīts: 2008.09.26 15:06:24
Cilvēku,viirieti un sievieti vinjsh radiija.

genesis 2,18
Un Dievs Tas Kungs sacīja: "Nav labi cilvēkam būt vienam; Es tam darīšu palīgu, kas atbilstu viņam."

bet viņš jau pirmstam bija radiijis Cilvēku(viirieti un sievieti)
Harry
# Iesūtīts: 2008.09.26 15:07:55
katraa gadiijumaa ir visnotalj nekorekti spriest no latviskajiem tulkojumem mums abiem.

Es ebrejiski veel nu taa taa.

Pat latviskajos tulkojumos daudzas vietas nav vienaadas.
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.09.26 15:30:49
bet viņš jau pirmstam bija radiijis Cilvēku(viirieti un sievieti)

Nē pirms tam bij uzrakstīts ka Dievs vispār vēsturē radīja cilvēku - tālāk seko uzskaitījums ko tad viņš radīja - vīriet un sievieti!

Pēc tam notiek šī notikuma detalizēts apraksts KĀ viņš šo jauno būtņu klasi "Cilvēks" radīja. Vispirms viņš paņēma vieni 70kg putekļu un tajos iepūta dzīvību. Tad šo sagraizīja un radīja Sievieti

Pavēro Genesis... tur Radīšana ir aprakstīta divkārtīgi!

Pirmkārt vienkārši - īsi un kodolīgi, bez detaļām. Bet pēc tam seko DETAĻAS tieši attiecībā uz cilvēka radīšanu!

Saiklis "un" nebūt nenozīmē, ka runa iet par vienu objektu.

Viena klase, divas instances.
. 1 . 2 . 3 . 4 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 139 , pavisam kopa bijuši: 17338