atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību Kā mācās pazemību?
maasa
Iesūtīts: 2007.03.14 22:24:39
Kā mācās pazemību?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>
AutorsZiņas teksts
Kārlis sj
# Iesūtīts: 2007.05.29 14:05:15
Ctulhu, nu, un, ka vinji tavaas smadzenees ir? Ja vinji Tev ir konstruktiivi, tad priecaajies. Biibeles Dieva modelis pagaidaam man ir atklaajies kaa viskonstruktiivaakais.
Kārlis sj
# Iesūtīts: 2007.05.29 14:14:10
Nee, censhos pieiet selektiivi - aprakstiitaa dazhaadiiba tikai liecina taa augsto sarezhgjiitiibu.
Kārlis sj
# Labojis Kārlis sj: 2007.05.29 14:16:19
tikai tad, ja taas tiek selektiivi atlasiitas - bet to dariit nedriikst, tad tieshaam ir probleemas.
Kārlis sj
# Labojis Kārlis sj: 2007.05.29 14:31:05
Redz, man atkal taa neliekaas. Pirmaa priekshrociiba pret ZF ir taa, ka taa ir dziivu cilveeku reaalaas dziives refleksija daudzu gadsimtu garumaa. `Ideaalu dievu` konstrueet nav gruuti, bet pirmais, ko es par vinju vareetu pateikt, ka tas nav tas Dievs (te ar lielo burtu vienmeer domaaju to, kas atklaajies Biibelee). Taapeec dodu priekshroku, kaa saku, dziivajam Dievam, nevis fantastiskajam.

Bet vispar shii saruna jaapaarcelj citur, jo par pazemibu mees abi jau izrunaajaam.
Zaurs
# Iesūtīts: 2007.05.31 15:33:30
tiem , kam interesē: litānija nāk no Mātes Terēzes Kalkutas māsām, tātad Romas katoļiem. Pastāv apm. 3 man zināmi tulkojumi.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.01.04 09:24:27
Kārlis sj
Ctulhu
Ja nepatīk ZF, skatieties dažās citās reliģijās, tur Dievs sanāk labāks.
Krišnaītu, piemēram.
Balss
# Iesūtīts: 2008.01.05 00:39:54
Visiem...
mēs mācāmies pazemību? Kā savaldām dusmas un labāk zināšanu? Un savu lepnību?...
Mulders
# Iesūtīts: 2008.01.05 11:32:11
Kārlis sj, tad kas ir Radītājs tu vai Dievs? Ja tu pārstāj existēt, vai pārstāj existēt Dievs?
Balss
# Labojis Balss: 2008.01.05 16:20:40
BET - kā tad MĒS mācāmies to pazemību? Vai jums ir kāda pieredze, kāda vērtīga aplaušanās savā lepnībā?
Tēma taču ir par pazemību, vai ne?
Saulespuķe
# Iesūtīts: 2008.01.05 16:31:06
Pazemība kopš cilvēces grēkā krišanas laikiem NAV cilvēku dabiskais tikums. Tāpēc - lai mācītos pazemību, iesākumā jāiepazīst tas, kas cilvēcei kopš grēkā krišanas ir dabiski raksturīgs, proti, pamatkaisles - rijība, izvirtība, naudaskāre, dusmas, pasaulīgās skumjas, grūtsirdība, godkāre, lepnība, no kurām atvasinās visi pārējie netikumi. Te nav jāizgudro velosipēds no jauna, jo Baznīca gadsimtiem jau ir uzkrājusi mācību šajā jautājumā. Iepazīstot un mācoties atpazīt šīs kaisles un to darbību pie sevis, cilvēks mācās tās apkarot ar tām pretējiem tikumiem, to skaitā pazemību, kas cilvēkiem kopš grēkā krišanas NAV dabisks tikums, bet tiešām ir jāmācās un tajā jātrenējas. Neiepazīstot savus (cilvēces) kaisles un to dabu un taš neapkarojot, grūti vai pat neiespējami pārlēkt uz nākamo etapu - pieaugšanu tikumos. Jāiet soli pa solim.
Balss
# Iesūtīts: 2008.01.05 16:41:27
Saulespuķe
Teorija laba un izskaidrojoša. Bet kā būtu ar kādu praktisku pieredzi, padomiem?
Saulespuķe
# Iesūtīts: 2008.01.05 18:14:27
Balss
Kādus nu es, ticības iesācēja un niecība, varu padomus dot
Lasi Baznīcas tēvus - tur gan padomi, gan pieredze rodama. Kādus konkrēti tēvus? - tos, kas katram tuvāki, citam tas austrumu, citam rietumu virziens. Tagad jau iespējas bagātas, būtu tik vēlēšanās mācīties.
Sanits
# Iesūtīts: 2008.01.06 16:46:47
Manuprāt, pazemība nav sevis nonicināšana vai nostādīšana zemāk (piemēram, mazvērtība, mazohisms, atteiksanās no labām iespējām un talantu pilnveidošanas utt.). Pazemība ir nenostādīšana sevi augstāk par citiem. Ja tev ir kas dots vairāk par citiem, tad lieto to, bet nelielies un nedižojies ar to - izmanto tev dotās dāvanas tā, lai celtu citus, nevis liektu tos pie zemes vai dubļos.

Kā to konkrēti mācīties? Apzināties, ka ne ar neesi diži pārāks par citiem - noteikti atradīsies vietas, kur tas otrs būs pārāks par tevi. Meklē otrā labās lietas, nevis trūkumus. Un vislabāk attiecini so principu uz visiem pilnīgi vienādi - kā uz citiem, tā uz sevi. Varbūt tad kādreiz uz mazu brītiņu izdosies ieraudzīt, cik visi mēs tomēr esam līdzīgi - kaut kur kļūdamies, bet kaut kur spējam sasniegt visaugstāko virsotni.
Balss
# Iesūtīts: 2008.01.07 10:53:43
Ctulhu, mīļais draugs, šeit mēs runājam par vērtībām kristiešu izpratnē, par ko ateistam ir pilnīgi cita pieeja...
Balss
# Iesūtīts: 2008.01.07 11:02:01
Ctulhu
Jums pazemība = nav tikums, mums = ir. Cilvēks - tas skan lepni! (Majakovskis?)
Sheksna
# Iesūtīts: 2008.01.07 11:05:32
Balss
Jums pazemība = nav tikums, mums = ir. Cilvēks - tas skan lepni! (Majakovskis?)
Kas vispār ir `pazemība`? Kā mēs to definēsim?
Mulders
# Iesūtīts: 2008.01.07 13:29:09
Ctulhu -

pazemība = vērtēt savu tuvāko augstāk par sevi un tā arī attiekties.
lepnība = vērtēt savu tuvāko zemāk par sevi un tā arī attiekties...

Pietam zemāk/augstāk tiek domāts kvalitāte!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.01.07 13:34:53
Ctulhu, nu vo, a mēs par to, ka jāvērtē augstāk par sevi, tas neizbēgami rada konstruktīvu vektoru!

Jo ja tu mani vērtēsi augstāk par sevi, tad tu centīsies manu labklājību uzlabot un cīnīsies par manu pastāvēšanu un labklājību. Un tai pat laikā, ja es uzskatīšu tevi augstāku par sevi, es centīšos visādi tev palīdzēt un atbalstīt... savstarpēji rodas konstruktīvas darbības rezultāts!
Pie vienlīdzīga sadalījuma sanāk, ka es pie vajadzības vispirms uz sevi skatīšos, jo tu jau arī vari skatīties uz sevi, jo esam vienlīdzīgi... Rezultātā sanāk kolapss pašam uz sevi - egoisms!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.01.07 13:45:38
Mulders
Ctulhu
Jāvērtē būtu reāli. Viens cilvēks taču tiešām kaut kādā jomā var būt un ir, spējīgāks nekā otrs!
Tāpēc savu reizi "paej nost, palaid mani!" ir vietā, un tā nav lepnība.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.01.07 13:56:44
Ctulhu tas ok, tak modelis kā tiek veidotas SB attiecības ir būtisks, vai tas ir uz lepnību, pazemību vai egoismu balstīts?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 27 , pavisam kopa bijuši: 34932