atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas visiem Foruma lietotajiem Kāpēc vīrieši neiet baznīcā?
Agucis
Iesūtīts: 2011.12.05 17:47:39
Labs vakars visiem!

Esmu LU Teoloģijas fakultātes studente un vēlējos jums lūgt, lai padalaties ar savu viedokli. Darbu rakstu par tēmu: dzimuma disbalancs baznīcā. Kādas ir Jūsu pārdomas, emocijas, pieredze par šo tēmu. Kādi ir cēloņi, kas ietekmē to, ka vīrieši baznīcā ir sastopami daudz mazāk nekā sievietes?

Paldies Jums jau iepriekš, būšu pateicīgas par jebkuru viedokli.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>
AutorsZiņas teksts
garaamejot [106.187.35.18]
# Iesūtīts: 2011.12.11 18:19:02
Atbilde uz jautaajumu var buut tieshaam sleepjas viirieshu un sievieshu atshkjiriigajaas lomaas sabiedriibas kaa taadas un konkreeti sabiedriibas pamatshuuninjas (gjimenes veidoshanaa)?

Es, piemeeram, zinu paaris gjimenees, kur sieva ir ticiiga, religjioza un regulaari apmeklee bazniicu. Savukaart viirs ir ja ne karojoshais aeists, tad vismaz agnostikjis vai... eee.... teiksim nosaciiti religjisks pofigists. Lai ka tur arii nebuutu - gjimenes modelis ir visnotalj funkcioneejoshs.
Toties preteeju situaaciju - viirs aktiivs kristietis bet sieva ateiste - es pat iedomaaties nespeeju, un par taadaam gjimeneem neesmu pat dzirdeejis.
Manupraat, taa arii ir teema, par ko ir veerts aizdomaaties....
Donatella
# Iesūtīts: 2011.12.11 18:21:31
Trusis Rodžers [82.145.216.47]
par cik tika izdzeesti teksti uz kuriem devu savu komentaru,t ad nodzeesu arii saveejo, citadi, manuprat, tas izskatiijas kaa no konteksta izrauts
Džonijs
# Iesūtīts: 2011.12.11 18:22:21
garaamejot [106.187.35.18] He he...mans kā reiz ir no tiem, kas tic, bet sieva netic ...nekas...esmu vēl dzīvs
Zive.
# Iesūtīts: 2011.12.11 18:23:59
Vēl blakus visam minētajam - man liekas, ka vīrieši ir audzināti tā, ka viņiem ir jābūt stipriem, ar visu pašiem jātiek galā utt. Bet kristietība zināmā mērā ietver arī sava nespēka atzīšanu. Sievietēm ir vieglāk atzīt, ka viņas nav visvarenas.
Donatella
# Iesūtīts: 2011.12.11 18:24:13
garaamejot [106.187.35.18]
viirs aktiivs kristietis bet sieva ateiste - es pat iedomaaties nespeeju, un par taadaam gjimeneem neesmu pat dzirdeejis.
nu redz, domaju, ka jebkura kristiete tomeer gribeetu appreceet viirieti - kristieti, bet nu taa proporcija baznicaa ir taada kaada taa ir.... bet viirietim kristietim gan nav jaaiespringst, atliek tikai no plashaa piedaavaajuma klaasta izveeleties sev tiikamaako....nu jaa, liela izveele, protams, arii rada probleemas shad tad
Donatella
# Iesūtīts: 2011.12.11 18:32:54
smart devian [78.84.198.30]
kaa tad! Vinsh tak vairaakkaartiigi ir uzsveris, ka gan jau atrastos kaada, kas vinuu grib, bet vinjam jau tadas nevajagot
garaamejot [106.187.35.18]
# Iesūtīts: 2011.12.11 18:52:03
Džonijs
nu tad tu buusi tieshaam pirmais iznjeemums, kuru es zinu! Goch pendele!
Gribaas jau man mazliet miikstinaat sho situaaciju ar veerteejumu ka tu esi stipri liberaals kristietis.... tachu labaak tomeer paliksim pie taa, ka esi stingrs un aktiivs kristietis, lai man buutu iespeeja turpmaak atsaukties uz tevi kaa piemeeru! Vo!

Zive.
jaa, arii tas. es to nokluseeju, tachu prieks ka kaads cits manaa vietaa to pateica.
Džonijs
# Labojis Džonijs: 2011.12.11 18:55:50
garaamejot [106.187.35.18] tomeer paliksim pie taa, ka esi stingrs un aktiivs kristietis

Nu kāpēc uzreiz tā...ko es tādu esmu izdarījis
Bet var tikai pabrīnīties, kā sieva mani pacieta, kad biju Jehovas liecinieks...
Pirtniece
# Iesūtīts: 2011.12.11 19:08:24
Džonijs toč labāks nekā dzērājs
Aivars
# Iesūtīts: 2011.12.11 20:11:20
garaamejot [106.187.35.18]
Tas tikai apliecina, kāds ambālis esi.
Ne vienu vien pazīstu tieši tādu gadījumu
sabio
# Iesūtīts: 2011.12.11 22:33:27
vai tiešām neviens no diskutētājiem nav bijis kādā musulmaņu zemē? Tad nu apgalvot, ka vīrieši nevar paļauties ua augstākiem spēkiem, mazāk ticīgi, emocionāli utt , būtu diegzan dīvaini... Un tos miljonus vīriešu kas tur iet uz mošejām lūgties vairākas reizes dienā par vīriešiem ta kā neūtu jāsauc... (???).
Labi, zinu, ka sievietes nedŗīkst ieiet šajos dievnamos, bet tas jau nemaina lietas būtību....
Tā kā manuprāt problēma (ja to uzskata par problēmu) jau nu gan nav vīriešu psiholoģijā, bet gan kautkur citur...
vilks
# Iesūtīts: 2011.12.11 22:53:34
sabio
zinu, ka sievietes nedŗīkst ieiet šajos dievnamos
drīkst, drīkst tikai sievietēm skaitās ieteicami lūgt mājās, tāpēc viņas biežāk to dara tur.
Aivars
# Iesūtīts: 2011.12.11 22:59:30
vilks
Vispār man viens čoms stāstīja, kā viņa sievai kaut kādas ļenkaru biksies piedāvāts uzvilkt, ij tad turcijā pa mošeju pastaigājuši. Tiesa, radies iespaids, ka neskatoties uz visu muslimi tādi glūnīgi noraidoši bijuši
vilks
# Iesūtīts: 2011.12.11 23:06:05
Aivars
Nē nu skaidrs, ka sievietei jābūt atbilstoši ģērbtai, lai ietu uz mošeju - pie mums jau arī gluži peldkostīmā nav pieņemts pa baznīcu staigāt. Par to noraidošumu - nu, viņi jau konservatīvi un droši vien domā, ka mošeja ir lūgšanu vieta, nevis muzejs - un taisnība viņiem ir.

Par tēmu - man šķiet, ka cilvēki paliek draudzē tad, ja atrod sev domubiedrus un draugus. Līdz ar to baznīcā, kurā ir gandrīz tikai sievietes, ir grūti iejusties vīrietim. Saulkrastos, piemēram, vīrieši vairāk parādījās baznīcā līdz ar vīru vakaru ieviešanu - jo bija aktīvs mācītājs, kas vīru kalpošanai pievērsa uzmanību un kļuva viņiem par draugu. Pati vēsts dievkalpojumos (sprediķi) un pasniegšanas veids (liturģija, mūzika u.tml.) nekļuva radikāli citādāka kā bija pirms tam pie citiem mācītājiem, faktiski vispār nemainījās. Līdz ar to šaubos, vai tiešām liturģija un sprediķi varētu būt pie vainas vīriešu trūkumam dažās draudzēs.
Aivars
# Iesūtīts: 2011.12.11 23:09:10
vilks
Par otro daļu Tev visai piekrītu.
Pavasara Briinums
# Iesūtīts: 2011.12.11 23:59:15
nu redz, domaju, ka jebkura kristiete tomeer gribeetu appreceet viirieti - kristieti, bet nu taa proporcija baznicaa ir taada kaada taa ir.... bet viirietim kristietim gan nav jaaiespringst, atliek tikai no plashaa piedaavaajuma klaasta izveeleties sev tiikamaako....nu jaa, liela izveele, protams, arii rada probleemas shad tad
nepiekrītu
kāpēc mēs ar Ādamu neesam precējušies????
wienalga [213.226.131.133]
# Iesūtīts: 2011.12.12 00:00:09
Vispaar jau moshejaas ir speciaals, tipa, aizslietnis, aiz kura ir vieta sievieteem, bet vispaar man ir vienalga, es tikai par moshejaam pielaboju...
neielog. [213.102.159.243]
# Iesūtīts: 2011.12.12 00:08:07
Vispār jau islamā par neiešanu uz mošeju var uzraut stabā vai ierakst zemē un nomētāt ar akmeņiem, arī pielaboju...
vilks
# Iesūtīts: 2011.12.12 00:22:18
Pavasara Briinums
kāpēc mēs ar Ādamu neesam precējušies????
jo jūs to negribat.
garaamejot [106.187.35.18]
# Iesūtīts: 2011.12.12 00:42:11
Aivars
Cik miilji no tavas puses!
Starp citu, tieshi tu biji tas, kas nesen apgalvoja ka shaadas lauliibas ilgi kopaa neturaas...

vilks
Tas ka viiru vakari mudina vairaak viirieshus iet bazniicaa - tas ir logjiski. Tachu tas neatbild uz jautaajumu - kapeec taa ir sanaacis iesaakumaa (lai kas tas arii nebuutu) ka bazniicaa vairaak ir sievieshu un ka viirieshiem taapeec ir gruutaak iejusties?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 30 , pavisam kopa bijuši: 33596