atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par mūsu attiecībām ar tautiešiem ārzemēs Mentalitātes maiņa latviešiem?
Balss
Iesūtīts: 2008.07.06 00:45:07
Atgriezos no skaista ceļojuma, kurā sastapāmies un parunājāmies ar dažādu tautību ļaudīm. Jau kuro reizi neklausīju apbēdinošajai pieredzei - latviešus neuzrunāt... Ja ar dažādu citu rietumzemju tautu piederīgajiem veidojās draudzīgs (parasti viņu uzsākts) cilvēcīgs ceļotāju kontakts, t.s. small talk, tad, uzrunājot sastaptos Latvijas latviešus, kārtējo reizi piedzīvoju gandrīz vai vienzilbīgas atbildes ar sajūtu kā nelūgtam, uzbāzīgam ciemiņam, no kura grib pēc iespējas ātrāk atbrīvoties.
Agrākos laikos, satiekoties kaut kur padomijas plašumos, latvieši draudzīgi aprunājās, novēlēja viens otram laimīgu ceļu - tāpat kā tas joprojām ir, sastopoties kaut kur pasaulē ar trimdas latviešiem.
Kas noticis ar Latvijas latviešiem?! Kur radies šis aizdomīgums un nedraudzīgums?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 .
AutorsZiņas teksts
Balss
# Iesūtīts: 2008.07.10 14:19:45
Tas Pats
Latvietis ir ne šis ne tas. Ne krievs, ne zviedrs, ne polis, ne soms.
Un nav arī jābūt! Katrai tautai bez valodas un kultūras mantojuma, savas vēstures apziņas, ir tomēr sava nenoliedzamā, kaut kur atšķirīgā mentalitāte. Protams, mums pāri gājuši un joprojām iet daudzas tautas un varas. Un globalizācijas rezultātā visas tautas aizvien vairāk nonivelējas.
Varbūt tieši tāpēc - kā mūsu identitātes dzīvas uzturētājs zināmā mērā - tik svarīgi ir Dziesmu svētki.
rosalie [81.198.4.182]
# Iesūtīts: 2008.07.10 17:18:51
Sheksna-tais 700 gados jau nenobeidza. Noruudiija driizaak.
Bet mongolju/tataaru genociids gan sekmiigi ij zemiiti sabojaajis, ij genofondu mankurtizeejis.
eglīte
# Iesūtīts: 2012.01.27 17:23:39
Ctulhu
Gadās tā un gadās citādi. Es nevienam ar brošūrām virsū neskrienu. Taču tas ir fakts, ka cilvēki sarunās - kad uzzina kaut ko par mani - paši virza sarunas uz ticības pusi, uzdod jautājumus.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 .
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 116 , pavisam kopa bijuši: 35834