atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par mūsu attiecībām ar tautiešiem ārzemēs Mentalitātes maiņa latviešiem?
Balss
Iesūtīts: 2008.07.06 00:45:07
Atgriezos no skaista ceļojuma, kurā sastapāmies un parunājāmies ar dažādu tautību ļaudīm. Jau kuro reizi neklausīju apbēdinošajai pieredzei - latviešus neuzrunāt... Ja ar dažādu citu rietumzemju tautu piederīgajiem veidojās draudzīgs (parasti viņu uzsākts) cilvēcīgs ceļotāju kontakts, t.s. small talk, tad, uzrunājot sastaptos Latvijas latviešus, kārtējo reizi piedzīvoju gandrīz vai vienzilbīgas atbildes ar sajūtu kā nelūgtam, uzbāzīgam ciemiņam, no kura grib pēc iespējas ātrāk atbrīvoties.
Agrākos laikos, satiekoties kaut kur padomijas plašumos, latvieši draudzīgi aprunājās, novēlēja viens otram laimīgu ceļu - tāpat kā tas joprojām ir, sastopoties kaut kur pasaulē ar trimdas latviešiem.
Kas noticis ar Latvijas latviešiem?! Kur radies šis aizdomīgums un nedraudzīgums?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>
AutorsZiņas teksts
Zive... [62.85.109.98]
# Iesūtīts: 2008.07.06 19:45:31
Bet padomiskaas ne-komuniceesanaas paaudzei ir jaaizmirst
Uij, man gan likās, ka tieši postpadomju paaudze ir tā īpatnējā ar komunikāciju problēmām
Briinumsons
# Iesūtīts: 2008.07.06 20:49:48
Zive... [62.85.109.98]

es tak in English mēdzu pārstāstīt padomju filmas
sicilia
# Iesūtīts: 2008.07.06 20:54:18
Zive.

njā ir tādi, bet nu.... es ceru, ka mazākums un cilvēki kam patīkās runāt tomēr neizmirs
Briinumsons

nu nu nu..... laikam nāksies paklausīt expertam Brīnumam lai gan.... man gan vienalga kāds tas cilvēks - liekulis vai nea - ja man iespēja ar viņu parunāties.... un nezinu, ja esi iespiest strap 2 svešiniekiem, patīkamām ir pakumunicēt ar liekuli, kuru tu redzi pirmo un pe`dējo reizi mūžā
sicilia
# Iesūtīts: 2008.07.06 21:02:56
SFINKS

10 stundas ceļa?
es sēdēju starp savējiem, bet man jau jumts brauca.... frrrrr gribējās pagriezties un parunāties ar kādu citu
sicilia
# Iesūtīts: 2008.07.06 21:07:25
SFINKS

hmmm nezinu.... es parasti nevienam virsū nemaucos, bet ja mani uzrunā un sarunu biedrs man liekas simpātisks es labprāt iesaistos sarunā

nu jā... bet es pat ceļojumos braucu pārsvarā tikai ar autiņu, jo tā ir iespēja ietusēt ar svešiem cilvēkiem
Briinumsons
# Iesūtīts: 2008.07.06 21:08:49
ceļā var iepzīties ar mietenēm, bet man kaut kā neizdodas
sicilia
# Iesūtīts: 2008.07.06 21:11:10
šodien 7diena... es būšu laipna.....
tev viss izdotos, ja
a) nebildinātu meiteni uzreiz pēc iepazīšanās
b) katram pretimnācējam (īpaši meitenei) neteiktu, ka esi nevainīgs
c) katram pretimnācējam (īpaši meitenei) neteiktu, ka esi pozitīvs personāžs un paraugs jauniešiem....
emmmm nu domāju, ka tad tev rullētu iepazīšanās ar meitenēm
sicilia
# Iesūtīts: 2008.07.06 21:22:32
SFINKS

nu Brīnums tak iet tikai svētceļojumos un tur jau 80 % ir katolietes
Briinumsons
# Iesūtīts: 2008.07.06 21:23:55
sicilia un kapēc tad Briinumsons iet svētcēlojumā, tavuprāt?
sicilia
# Iesūtīts: 2008.07.06 21:26:02
Briinumsons

nea nea es teicu, ka Tu jau ej tikai svētceļojumos nevis ceļo.... tāpēc uzrauties uz katolieti tev ir visai lielas iespējas

aaaa nu svētceļojumos vispār iet citu iemeslu dēļ
se la vie [78.84.250.121]
# Iesūtīts: 2008.07.06 22:17:10
Jā, latvieši palikuši par vienu nejauku un nedraudzīgu tautu. Nekas, gan jau drīz izmirsim.
Briinumsons
# Iesūtīts: 2008.07.06 22:21:48
ja nebūs nevainīgu meiteņu - skaidrs izmirsim!
se la vie [78.84.250.121]
# Iesūtīts: 2008.07.06 22:21:51
Vo vienreiz atceros kā divi krieviņi , domāju, ka ne mūsējie, autobusā brauca. Neuzbāzīgi draudzīgi pret visiem pasažieriem , beigās no visiem atvadījās, sarokojās.
rosalie [81.198.4.182]
# Iesūtīts: 2008.07.06 22:47:00
Briinum, izmirsim kaa likts, ja nevainiigaas meitenes taadas arii palix
Melnais Šķiņķis
# Iesūtīts: 2008.07.06 23:46:38
Balss Varbūt šie steidzās uz pēdējo lidmašīnu uz Dzimteni ?
Balss
# Iesūtīts: 2008.07.07 03:11:21
Nē, viņi vai nu brauca metro vai grasījās kempingā pagaršot Melno Šķiņķi!
Piedošanu, šoreiz tas laikam bija jāraksta ar mazo burtu!
Sheksna
# Iesūtīts: 2008.07.07 09:54:26
Balss
Kas noticis ar Latvijas latviešiem?! Kur radies šis aizdomīgums un nedraudzīgums?
Man gan nav gadījies sajust kādu īpaši rezervētu attieksmi. Esmu parunājies ar nepazīstamiem latviešiem gan Šveicē, gan Īrijā. Jā, nu sarunas diez vai varēja nosaukt par ĪPAŠI sirsnīgām, bet viņas bija vpolne normālas un pozitīvas. Nu labi, tas gan bija kādu laiku atpakaļ, pēdējos pāris gados es šādā situācijā neesmu ieķēpājies un tāpēc nemācēšu komentēt.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.07.07 10:09:50
Aizdomīgums un nedraudzīgums latvieša dabā ir bijis vienmēr, vairāk vai mazāk.
Pie vainas būs visi tie vācieši, poļi, zviedri, dāņi, krievi un kuri tur vēl citi, kas mūsu zemītei gadsimtiem vēlušies pāri, to atbrīvojot vienam no otra.
Sheksna
# Iesūtīts: 2008.07.07 10:13:40
KarotesNav
Aizdomīgums un nedraudzīgums latvieša dabā ir bijis vienmēr, vairāk vai mazāk.
Latvietis pēc savas dabas ir vienpatis - nomaļas lauku viensētas iedzīvnieks. Ne ciemats, ne kolhozs, ne pilsēta nav īsti latvieša mentalitātei piemērotas.
filologs [87.110.168.14]
# Iesūtīts: 2008.07.07 14:30:20

Vilks : Vairākus gadus man, braucot mājās no ceļojuma (braucu tikai uz Rietumeiropu, pārsvarā Vāciju), traumējošākais moments bija lidostā sākt stāvēt rindās kopā ar citiem, kas grasījās lidot uz Rīgu. Jo tur bija ļoti daudz latviešu. Un es nemaz nebiju priecīga viņus redzēt.
No vēl citas puses - es īsti nesaprotu nepieciešamību draudzēties ar kādu tikai tāpēc, ka mums ir vienāda nacionālā piederība un valoda. Man daudz svarīgākas šķiet kopīgas vērtības, intereses un skats uz lietām. Un sarunas tikai sarunāšanās dēļ man arī palaikam grūti izprast.


Es teikšu godīgi, ka man parasti arī ceļojuma nepatīkamākais moments ir došanās uz Rīgas lidmašīnu, bet ne jau latviešu, bet gan kādas citas Latvijā dzīvojošas tautības nomācošā pārsvara dēļ...
Un es īsti nepiekrītu, ka būtu tik slikti ārzemēs ar kādu komunicēt tikai kopīgas nacionālās piederības dēļ. Manuprāt, tas ir līdzīgi kā
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 79 , pavisam kopa bijuši: 5632