atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par mūsu attiecībām ar tautiešiem ārzemēs Dievkalpojumi Niderlande
dafne
Iesūtīts: 2020.02.13 13:19:12
Meklēju informāciju!Kādas ir iespējas Nīderlandē strādājošiem luterāņiem ņemt dalību dievkalpojumā un saņemt Sv.Vakarēdienu(nav obligāti latviešu valodā,bet vispār...vai tāda iespēja pastāv)
AutorsZiņas teksts
dafne
# Iesūtīts: 2020.02.13 13:21:49
Nezinu cik šeit ienāk.Bet ,ja nu..Būtu pateicīga par jebkādu informāciju!
incognito
# Iesūtīts: 2020.02.13 17:38:09
Viena gudra draudzes locekle rekomendēja, ja gadās nokļūt Vācijā, un nepieciešams ņemt dalību Dievkalpojumā ar Vakarēdienu, apmeklēt katoļu Dievkalpojumu.Iespējams, Nīderlandē līdzīgi.
dafne
# Iesūtīts: 2020.02.13 19:37:17
incognitoKāpēc tieši katoļu?
Aivars
# Iesūtīts: 2020.02.13 20:01:01
Varbūt, lai nejauši kāda sieviete nebūtu konsekrējusi?
Bet nu tad jau nāksies iztikt tikai ar oblati vien.

Kroņavīrusa sakarā gan anglikāņi arī sāk tērgāt, ka varot jau bez tā biķera iztikt arī anglikāņu tradīcijā, un varot arī roku nedot, tikai aci pamirkšķināt miera sveicienam...

Bet iegūgļojot it kā Nīderlandes kartē tur ir kāds pulciņš luterāņu draudžu atrodams
dafne
# Iesūtīts: 2020.02.13 21:43:12
Aivars ir jau svarīgi saprast ko tur dievkalpojumā runā,ja angļu valodā,tad vēl kaut ko,bet ja holandiešu,tad ir kā ir.Latviešu tur daudz,LELB nav bijusi doma tur kādu mācītāju nosutīt?
dafne
# Iesūtīts: 2020.02.13 22:06:46
Cik pašai pieredze,tad Leidene es vienkārši netiku baznīcā iekšā,jo nebija durvīm rokturi no ārpuses.Zvani zvana,bet iekšā netiec.Varbūt drošības apsvērumu dēļ,nezinu.Un tā bija tieši katoļu baznīca.Gribēju vienkārši apskatīties no iekšpuses.
Aivars
# Iesūtīts: 2020.02.13 22:47:26
dafne
Par nosūtīšanām neko nezinu, bet diez vai ir diža jēga sūtīt, ja nav konkrēta draudze, kam tas mācītājs tiešām vajadzīgs, vēl jo vairāk, ja ņemam vērā visādus likumdošanas vipendronus nodarbinātības, nodokļu, reliģisko organizāciju reģistrācijas uttt jomā.
Nu jā.. tā holandiešu mēle gan ir tāda nezināma. Bet nu savulaik Norvēģijā vēroju, ka liturģija jau līdzīga. Paņem līdzi latviešu Bībeli, un palasies attiecīgās Rakstu vietas sprediķa laikā, bet Vakarēdiena pasludinājumu gan jau no galvas zini.
Par tiem rokturiem un drošības apsvērumiem.. mjā, tas varētu būt skarbi, ja tik tālu jau tā Eiropas Bābele nodzīvojusies. Nu tad jāsāk meklēt, vai kaut kur blakus pilsētai nav katakombas ar zivs simbolu, kas kaut kur uzšņāpts, kā Nērona Romas laikos! Lai gan tā vairāk ciniska ironija, nevis reāls ieteikums meklēt nepatikšanas aizdomīgos pilsētas nostūros.
dafne
# Labojis dafne: 2020.02.17 12:55:28
Aivarsja,paldies,doma laba par Bībeli.
Luterāņu mājas lapā ir it kā karte ar baznīcām,ja.Bet cik es saprotu lielās baznicas pārveido par krogiem vai muzejiem,vai noārda un uzceļ dzīvojamās mājas.Tur ir traki,jā.Tāpēc nez vai ir vērts riskēt ilgstoši uzturēties vietā,kurā nez vai būsi garīgi pabarots.Tad jau labāk paciest šo bardaku,kas notiek mūsu valstī,bet vismaz baznīcas ir vaļā un viss notiek.
Aivars
# Iesūtīts: 2020.02.17 19:02:35
dafne
Nu ja tā to jautājumu pagriež, tad, protams, esmu tajos uzskatos, ka Dievam kaut kāds funktieris bija padomā, kad lēma mums piedzimt Latvijā. Līdz šim esmu dzīvojis ar to domu, ka jāmēģina kaut kā kopt un sargāt to zemes stūrīti, "ko Dievs tev dod" un kaut kā manās konservatīvā nacionālpatriota izjūtā Briselostānas Bābele šķiet apmēram tikpat nepievilcīga kā Moskoļostānas Bābele.
Bet vai tādēļ jācieš bardaku, es neesmu tik pārliecināts. Jāmēģina vienkārši spirināties, dzenoties pēc Dieva Valstības, nevis jāpadodas bardakam.

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 23 , pavisam kopa bijuši: 3443