atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par mūsu attiecībām ar tautiešiem ārzemēs LELB – LELBĀL Sadarbības padomes sēdes Rīgā 17.02.2012 lēmumi un atziņas
Talis
Iesūtīts: 2012.03.10 11:12:32
Aicinu un lūdzu šajā diskusijā piedalīties vien tikai LELB un LELBĀL garīdzniekus un ieinteresētos draudžu locekļus no Latvijas un pasaules luterāņu saimei piederīgajiem. Citu konfesiju ļaudīm vai nekristīgajiem interesentiem lūdzu šai diskusijai sekot līdz, paliekot vien kā lasītājiem...
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . >>
AutorsZiņas teksts
maska [85.254.74.143]
# Iesūtīts: 2016.03.11 22:24:40
Raimonds labi nav tas kas notiek vairumā luterisko baznīcu 77 % ordinē sievietes, ļoti daudzas svētī geju laulības, ir bīskapes lezbietes, vai geji bīskapi kas dzīvo ar savām otrām pusēm draudzes īpašumos, ar ko tas atšķiras no pirms reformācijas laika romas baznīcas pāvestu un kardinālu izdarībām? que vadis reformētā Baznīca? Ko darīt - skaidri mācīt ka šāda prakse ir nebibliska un visi kas to atbalsta vai propogandē ir sevi no Baznīcas izslēguši, tāpat kā Sants, Cālītis un Co.
Raimonds
# Iesūtīts: 2016.03.11 23:54:53
Vai LELBāL kalpošanā nav bijis nekā pozitīva, kas varētu viņus nedaudz redzēt pozitīvākā gaismā? Nu, kaut vai dēļ kristībām latviešu valodā...
Aivars
# Iesūtīts: 2016.03.12 00:13:42
maska [85.254.74.143]
Neredzu nevienā acī, kur es vispār būtu skāris jautājumu par laju konsekrētiem sakramentiem, bet runājot par tām sirdsāpēm par it kā Kristus miesas sašķeltību, domāju, ka tā ir varas un kontroles apsēstu ļautiņu neiroze, kas iedomājušies Kristus vietā regulēt viņa draudzes robežas.
Bet man ir jautājums par tēmu: "Taču iznest speciāli Baznīcas lietu un akcentēt viedokļu dažādību pasaulīgai apriešanai ar mērķi izdarīt spiedienu uz Sinodi, nav ne Bibliski ne pareizi. " Vai tu tiešām domā, ka Baznīcai ir jābūt kaut kādai slepenos kaktos čukstētājai, nevis pasaules gaismai, kas sludina Evaņģēliju VISAI radībai? Man, personīgi riebj, ja Ziemsvētkus vai Lieldienas kādi mēģina aizēnot ar visādām kristiešu grēcīgām šmucītēm, ka, lūk, tur kāds iedzīvojies uz baznīcas rēķina, vai padevies izvirtībai... bet kas gan tur slikts, ja sinode tiek spiesta apzināties atbildību par vēstījumu sabiedrībai, kas godīgi jāaicina pie Kristus, tā vietā, lai to pasūtītu ellē ratā, kā tādu, uz ko Baznīcas lietas neattiecas, un kas vispār nav tiesīga baznīcā savu smirdīgo šņukuru bāzt?
Maska [85.254.74.143]
# Iesūtīts: 2016.03.12 16:23:39
Raimonds protams Raimond neviena Baznica nav vienveidīga masa, noteikti starp lelbal garidzniekiem un draudzem ir gan ordinetie, gan laji kuriem ir nepieņemama shāda nebibliska lelbal prakse. Es domāju pēc tā kad lelbāl četras lelb draudzes atļāvās uzņemt savās rindās, neviss aizsūtīja tās atpakaļ runāt ar saviem bīskapiem, kā to identiskā situācijā izdarīja lelb arī lelb durvis es ceru turpmāk būs atvērtas tām lelbāl draudzēm, kurām nav pieņemams ne liberālisms, ne fakts ka tās vada un tajās par mācītājām kalpo sieviete/es. Paskatieties, kas šobrīd notiek Zviedrijas valsts baznīca, tas pats ļoti drīz būs lelbāl. Jums tas škiet pieņemami? Jo teoloģiskie argumenti ar kuriem tiek pievilktas shādas pārmaiņas ir vieni un tie paši. Ja lelb sāktu ordinēt sievietes tā neglābjami sašķeltos. Balsojums mācītāju konferencē skaidri parādija balsu samēru. Es personiski redzēju, kuri un kā balsoja un kā mazākums neapmierin
Maska [85.254.74.143]
# Iesūtīts: 2016.03.12 16:28:38
Raimonds lelb būtu jāiet vēl tālāk un jāatceļ no amata visas evaņģēlistes m.p.i. Savādāk Proferoram Teivānam taisnība lelb neordinē sievietes viņi tās ieved kalpošanai Baznīcā par mazajām ķēķa durtiņām. Ja vēlamies būt konsekventi tad neviena evaņģēliste nevar pildīt mācītāja pienākumus ne aizstājot ne patstāvīgā kalpošanā kalpojot pie altāra.
Raimonds
# Iesūtīts: 2016.03.12 21:40:28
Maska [85.254.74.143]
par šo tēmu tik daudz jau runāts... vai vērts vēl?
Aivars
# Iesūtīts: 2016.03.13 00:59:30
Maska [85.254.74.143]
Par to tālo iešanu runājot, vai esi lasījis Dullo Dauku? Vai veco leģendu par Ikaru?
Saulu ceļā uz Damasku Jēzus paspēja pārķert, bet kur ir tas punkts, kad aiziets tik tālu, ka atgriešanās praktiski ir drīzāk neiespējama?

Un kā tur poēts Melgalvs tika teicis par dvēseles stāvokli, kad cita varianta vairs nav, `ka jāsit, jāsit vēl`?
Maska [85.254.74.143]
# Iesūtīts: 2016.03.14 22:06:21
Raimond, ko tu piedava? Ka lelb ar lelbal sadzivot?
Maska [85.254.74.143]
# Iesūtīts: 2016.03.14 22:21:50
Aivars Jus esat demagogs. Vel latvju dainas pilnam komplektam pacitējiet... Kāda atgriešanās ir neiespējama, pie Svēto Rakstu autoritātes??? Jeb lelb gabals nokritīs kad padsmit māsas kalpot nevarēs? Nu moška veči beidzot pratīsies... Nu Aivar jūs esat luterānis es skatos. Par Sola Scriptura neesat aizmirsis... Jeb mums būtu ar emocijām jāsāk krāmēties kur ir runa par skaidru Macību, tā paša Pāvila pavēlētu. Esiet reiz konsekvents līdz galam. Lelbal, lai savāc kaut visus liberāļus no lelb ieskaitot visas tās sievietes kuras raujas altārī. Atdzimšana ir iespējama tikai ar skaidru apustulisku Evaņģēlija mācību, ari Baznīcā. P.S. Kurš Jums Dogmatiku mācīja, izskatās ka točno ne Slencka.
Maska [85.254.74.143]
# Iesūtīts: 2016.03.14 23:01:04
Aivars labi Aivar nav ko mums kasīties, pec komentāriem citos forumos domāju, ka izkodu, no kuras draudzes tu esi. Neesi nemaz tik liberāls, kā izskatās šaja komentāru sadaļā. Atvaino, ja diskusijā nebiju korekts. Mums vienā Baznīcā Lelb jādzīvo. Saprotu arī to ka Tev māsu draudzē sieviete mācītāja, turies. Es Sieviešu neordinācijas jautājumā Slensku atbalstu, ka daudzi tavi brāļi Aleksandrieši. Miers ar Tevi.
aivars lapsāns [78.28.194.103]
# Iesūtīts: 2016.03.16 03:35:29
Te latvju tauta var redzēt, kā Gailīti nomainot ar Vanagu Lutera mācība LA ir nomainīta pret to, pret kuru karoja Luters. Kad es saku draugiem mācītājiem - būtu Gailītis, jūs dziedātu viņa dziesmu, jūs Vanags ir ievedis pret Luteru svešā mācībā ...nē nē, Aivar, mēs visi būtu pret Gailīti.....Ko tas nozīmē ? Tas nozīmē vien to, ka Luters, ne Bībele, kuru prezentē - Luteriski Evaņģēliskā Latvijas baznīca LELB ir tikai izkārtne. Viss pārējais ir demagoģiska un pat noziedzīga atsaukšanās uz Luteru. Latvija, Luteriskā latvija Jūnijā izbeigs savu pastāvēšanu. Ko darīs draudzes? Nu, Straupes draudze noteikti pieņems lēmumu izstāties no Vanaga , pret Luteru izveidotās pseidobaznīcas. Ne Lelbāl, Ne LELB vairs nespēj prezentēt Luteru.
Raimonds
# Iesūtīts: 2016.03.16 13:00:46
Maska [85.254.74.143]
Un kas būs jūnijā? Ko kurš īsti gaida? Šobrīd pat šeit redzam divus galējus viedokļus - un kur vēl "uzvilktāk" - abas puses gatavas saraut jeb kuru sadraudzību. Vai tas ir tas ko gaidīt jūnijā? Un kas vēl kura galvā un sirdī nedarās un nedarīsies?! Hm... īpaši Sinodes sievišķajā pusē. Kurš pēc kautiņa, oi, kā citiem gribās, to visu "savāks"?
Maska [85.254.74.143]
# Iesūtīts: 2016.03.17 12:12:10
Raimonds Es domāju, ka grozījumi tiks pieņemti. Jautājums ir kas notiks tālāk. Mācītājas mums ordinētas ir tikai trīs, pie tam neviena no viņām draudzē aktīvi nekalpo. Tā arī paliks. Jautājums ir ko darīs ar Evaņģēlistēm m.p.i. - domāju ar laiku aizstās ar evaņģēlistiem vai mācītājiem.
Sadraudzībai ar Lelbāl, domāju ka viss no LELB puses paliks, kā ir, ja Lelbāl turpinās pieņemt Latvijas draudzes, LELB sāks pieņemt ārpus Latvijas draudzes. Saites LELB nesaraus, par LELBāl nemāku teikt, domāju ka atstās katra draudzes locekļa ziņā pašam izlemt būt Dievgalda kopībā vai nebūt ar Lelbāl.
Par sinodes sievišķo pusi es neuztrauktos, balsojums būs no 85:15 - 75:25 robežās, kā tas bija par Vanaga atkāpšanos vai neatkāpšanos. Esmu pārliecināts kā LELB sievišķā daļa ir ne mazāk konservatīva par vīrišķo.
Raimond, problēma jau ir tā, ka Baznīcās kas sievietes neordinē, ordinācijas pretinieki tiek vajāti,
Maska [85.254.74.143]
# Iesūtīts: 2016.03.17 12:14:36
Raimonds Atvaino sapinos meistarībā, pēdējais teikums jālasa: Baznīcās kas sievietes ORDINĒ, ordinācijas pretinieki TIEK vajāti. Hanss Jensons un vēl 2 brāļi,kas kalpo LELB tam ir spilgts piemērs.
Maska [85.254.74.143]
# Iesūtīts: 2016.03.17 12:17:39
aivars lapsāns [78.28.194.103] Aivar lūdzu pierādījumus studijā, kur Vanags,kā Bīskaps māca mācības kas ir pretrunā ar Bībeles mācību un konfesionālajiem dokumentiem. Lai nebūtu lieli jātērē papīrs, adioforās lietas par amata tērpiem un liturģiju atstāj aiz kadra runājam par MĀCĪBU. Uzskaiti lūdzu, kur mācība ir sagrozīta.
Aivars
# Iesūtīts: 2016.03.17 12:46:29
Maska [85.254.74.143]
"Baznīcās kas sievietes ORDINĒ, ordinācijas pretinieki TIEK vajāti. Hanss Jensons un vēl 2 brāļi,kas kalpo LELB tam ir spilgts piemērs. "
Klau, nestrēb karstu! Iespējams, ka būsi pārsteigts, ja pats savas informētības labad precizēsi dažus faktus.
Bet Raimondam ir liela taisnība par to radikalizēšanos abās frontes pusēs, kas nevienam neko labu nedos. Ne jau velti LELB veterāni sāka cilāt to tēmu par LELB un LELBāL norunām. Vanaga-Rozīša dialoga laikmetā bija savs diplomātisks balanss, ko tagadējie tomohauku vicinātāji abās `frontes` pusēs ātri vien draud pārvērst diezgan nelāgā lietu izkārtojumā, kas pilnīgi noteikti nenāks par labu Evaņģēlija pasludināšanai.
Tādēļ es arī Tevi lūgtu, vēlreiz pārvērtēt, vai ir vērts kārot izcīnīt kaut kādu "Pirra uzvaru" neteoloģiskā, bet politiskā veidā, lai beigās pakāstu pašu karu. Un kas būs, ja sinode nepieņems `labojumus`? Vai tas nozīmēs, ka bīskapiem būs pienākums ordinēt sievietes, vai arī jātinās prom no LELB? Vai arī tas beigsies ar vēl vienu LELB shizmu un tiesvedībām?
Man nav atbilžu, kā tagad pieklājīgi no šīs ķezas izkāpt, bet fakts ir tāds, ka karstgalvji ir ne tikai sevi stūrī iekrāsojuši.
Raimonds
# Iesūtīts: 2016.03.17 13:16:03
Aivars
Piekrītu, kā vispār no šī visa, kā vienai, tā otrai pusei nepazaudējot seju, izkļūt? Uzstāšana balsot, nu pasaki, parādi, kura pusē esi... vai tas nelīdzinās šantāžai? Vai visu labo, kas ir bijis, var ar vienu rokas vēzienu noslaucīt kā nebijušu? Vai var atteikties no cilvēkiem, kuriem esi uzticējies? Vai var pateikt, ka Dieva darbs ir bijis nederīgs? Un tagad balsojums to, lai izšķir? Nu, nav šie jautājumi tā lemjami. Jā, un kas būs ja, ļoti pat iespējams, 2/3 pietrūks? Izliksimies kā neesošu. Kaut kas te nav labi...
Maska [85.254.74.143]
# Iesūtīts: 2016.03.18 00:14:32
Raimonds 2/3 jau nevajag pietiek ar 50% un 1 balsi. Tā ka pieņems. Nesatraucies. jautājums ko darīs tās 7 darudzes kuru mācītāji ir pret domā stāsies laukā no LEL? Nedomāju Tornakalnam pārāk siltas un ienesīgas vietas. Jo ja stāsies, tad ēkas ir jāatstāj un jāizstājas bez tām, es nedomāju ka Torņakalns tam reāli ir gatavs
Taču pasakaties, kas notiks ja LELB sāks ordinēt sievietes, tad gan sašķelsies ar garantiju. Tā ka domāju pieņems, ka sievietes neordinē, un viss attiecībās ar LELbāl paliks kā bija. Paši redzēsiet. Šie pieņems šo mūsu vēlmi sievietes neordinēt ar garantiju.
Raimonds
# Iesūtīts: 2016.03.18 10:43:20
Maska [85.254.74.143]
Satversmes labojumiem šobrīd vajag 2/3 balsu. Ja nu vienīgi kaut kas nav "izdomāts."
Vai tiešām šis mērķis attaisno visus līdzekļus, lai nokārtotu rēķinus ar citu rokām? Galvenais, Aivars jau labi noraksturoja nelāgo gaisotni, tā kā neatkārtošos.
Aivars
# Iesūtīts: 2016.03.18 10:58:04
Maska [85.254.74.143]
Nu tad atliek vien sinodi gaidot uzvilkt:

Hа кладбище стаpом, где воскpесали вpаги.
Я кое-что понял, встав с левой ноги.
Hи секyнды без дpаки, веpим в жизнь и смеpть.
В глаза твоей собаки, нам не стpашно смотpеть.
Сегодня победа, пойми и пpости.
Hам ничего не осталось, но есть что донести.

Э-э-э-э-э-э-э-эй, pожденный в СССР. - 2pаза.

(ДДТ - Рожденный в Ссср)


Reiz Ķekavā kādam LELB bīskapam jau tika gādāti rokudzelži. Bet vēsture mēdzot atkārtoties, jo neviens no tās tāpat neko nemācoties.
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 43 , pavisam kopa bijuši: 2455