atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi Svētdzīve
vilks
Iesūtīts: 2008.07.14 19:33:27
Kas jūsuprāt ir svētdzīve un kas jūs kā kristiešus motivē dzīvot svēti? Kas iedrošina un palīdz?


Tikai kristiešiem.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
AutorsZiņas teksts
Sandis
# Iesūtīts: 2008.07.15 14:45:35
Balss
Es pieturos pie principa profilā neturēt bildes vecākas par 6 mēnešiem.Jaunu nav,tapēc nelieku.Bet uzklausot tavu ierosinājum,atsaucoties uz tavu aicinājumu ielikšu bildi.
Ingars
# Iesūtīts: 2008.07.15 14:52:42
vilks. [80.232.117.20]
vispār jau tev taisnība, jo mans un Sanda dialogs aiziet oftopikā (novirzās no pamattēmas), bet pilnīgi noteikti tas ko viņš raksta nav vis kādas alegorijas, bet vistiešākā Jēzus Kristus noliegšana un tā kā šis ir kristīgais portāls, tad mūsu visu pienākums ir uzturēt patiesību, citādi šitām diskusijām nav jēga, ja katrs te var staipīt patiesību kā vēlas. Es negribu sacīt, ka jāuzliek cenzūra, jānoliedz brīvdomība, nē - katram jādod iespēja izteikties, taču jābūt kādam, kas saka galavārdu, jābūt kādai absolūtai pateisībai, pēc kuras visus šos viedokļus izvētēt
Ingars
# Iesūtīts: 2008.07.15 15:03:53
Bet ja par tēmu, tad svēti dzīvot iedrošina apziņa, ka tu esi pilnībā atbrīvots no atbildības par saviem grēkiem un noziegumiem tā itkā tu nekad to nebūtu darījis. Protams mēs saņemam pārmācību, taču tas ir mūsu audzināšanai, nevis kā atmaksa par grēkiem. Pārmācība ir kā rūgtas zāles, kuras jāpacieš, lai kļūtu vesels.

Dievs un vienīgi Dievs ir mūsu svētdzīves avots. Grēku piedošana iedrošina un palīdz

Iedomājies situāciju, ka tu esi uz nāvi notiesāta, tevi uzsēdina uz elektriskā krēsla, piesprauž elektrodus, bet pēkšņi tev tiek pasludināta pilnīga apžēlošana, turklāt bez jebkādiem nosacījumiem - kā tu pēc tam vadītu savu dzīvi? Vai tu pēc tam necenstos par visām varītēm sākt jaunu labāku dzīvi?
Balss
# Iesūtīts: 2008.07.15 15:04:24
Sandis
Paldies! (Lai gan es jau nemaz nepieprasīju Tavu paša bildi... kauč puķīti vai zaķīti. )
Bat ir labi, ja ir priekšstats, kas apmēram ir runātājs - sirmgalvis, frīks vai vēl kas. Varbūt students...
Ingars
# Iesūtīts: 2008.07.15 15:10:18
Balss
kā tev ar to svētdzīvošanu?
Balss
# Iesūtīts: 2008.07.15 15:13:01
Ingars
Nu tā... svēta jau nu neesmu un laikam nekad arī nebūšu. Tikai Debesīs, Kristus svētumā.
Šeit virs zemes man neizdodas (nav gribasspēka) nopietni nodoties svētdzīves izkopšanai. Cenšos negrēkot. Bet tāpat jau kādreiz paslīd mēle vai domas...
Zive.
# Iesūtīts: 2008.07.15 15:19:59
Kas jūsuprāt ir svētdzīve
Iespēja dzīvot saskaņā ar Dievu un Viņa klātbūtnē. Nevis censties negrēkot, bet censties vairāk laika veltīt Dievam, no kā arī izriet negrēkošana.
kas jūs kā kristiešus motivē dzīvot svēti? Kas iedrošina un palīdz?
Atmiņa. Spēja saskatīt atšķirību.
Ingars
# Iesūtīts: 2008.07.15 15:20:51
Balss
varbūt tādēļ, ka centies to saviem spēkiem?
vilks
# Iesūtīts: 2008.07.15 15:24:44
Balss Zive.
Jā, tā ir interesanta doma - kā un vai svētdzīve atšķiras no cenšanās negrēkot.
Par to ir vērts domāt.

Ingars
es nedomāju tik slikti par šī foruma apmeklētājiem, ka viņiem par katru cenu nepieciešams kāds, kas autoritatīvi pasaka pareizo mācību. Un šaubos, vai Tev vajadzētu šo lomu uzņemties. Bet, protams, es Tev piekrītu tādā ziņā, ka, ja saskata kāda sacītajā pretrunas ar Dieva vārdu, tad viņam uz to vajag norādīt. Tomēr ir atšķirība uz norīdīšanu uz to un bezjēdzīgu diskusiju vairāku lapu garumā, kurā katrs turas pie savas taisnības. Ja otrs nesaprot, lai iet ar mieru.

vilks
# Labojis vilks: 2008.07.15 15:29:25
Sandis
pieņemu, ka nevarēšu Tev piekrist, jo Jēzus un Kristus ir viens un tas pats. Jēzus sevī iemieso Kristus mācību. (Cik saprotu, Tu to redzi savādāk.)

Vai tad mācība ir dota,lai tu līdzinātos mācības autoram?Vai,lai mācības autoru apkaunotu un pataisītu par elku,kas tavā vietā ir sasniedzis apziņas stāvokli,kuru tu atsakies pieņemt kā pašsaprotamu.Tātad,atkal runājam par Kristus apziņu un Kristus apziņas sasniegšana

Kristietība nav apziņas sasniegšana, ja Tu redzi lietas tā, tas drīzāk ir budisms. Ieteiktu Tev nemulsināt cilvēkus un nesaukt sevi par kristieti, jo Tu acīmredzami domā savādāk kā lielākā daļa pasaules kristīgo tradīciju, jo tajās Jēzus un Kristus netiek šķirti viens no otra.

Bet tas jau ir cits jautājums. Turpināsim par svētdzīvi.
Ingars
# Iesūtīts: 2008.07.15 15:34:05
Sandis
tavs viedoklis ir tavs viedoklis, mans viedoklis....to labāk vispār neizteikt, šeit es rakstu tikai to, kas ir bibliskā mācība. Tu neesi atzinis Kristus mācības dziļumus, nedz arī pašu Kristu. Kristus ir gan Dievs gan Cilvēks. Tam kas ir attēlots ikonās un piktogrammās ir informatīva nozīme. To attēlu ārējo izskatu ņemšana burtiski ir tas pats, kas bībeles rakstu vietu izraušana nop konteksta.

Un nesaprotu - kāda vaina mentālajai sekošanai Jēzum? Vēl vairāqk mums ir Jāseko Jēzum visos iespējamos veidos, jo tikai Viņš vienīgais ir ceļš, patiesība un dzīvība.

Kamēr tev Jēzus ir pārdievišķots,pārcilvēciskots,kamēr tu pieņem šo negantību,šo antikristīgo ideologiju,tu būsi maziņš un pelēks attiecībā pret Kristus apziņu un nespēsi nest Kristus apziņu.Nespēsi paplašināt Kristus mācību.Nespēsi garīgi augt,bet turpināsi mentāli sekot.

kas noliedz Jēzus dievišķību un cilvēcību, tas noliedz paša Jēzus mācību, tātad ir antikrists. Vai tu maz zini, kas ir Kristus apziņa? Vai tu maz zini, ko Kristus dod? Cilvēkam ir jāiet ārā prom no sevis, sevī nekad tu nekļūsi svēts, jo sevī tu tikai kļūsti vēl lielāks grēcinieks. Mums ir jātveras pie Kristus, pie tā, kas Viņš ir. UN atdalīt Kristu no Viņa tēla ir antikristīga un sātaniska mācība. Viņš ir krustā attēlots, jo samaksāja par mūsu grēkiem

Sātanam tas nepatīk, jo tas atņem viņa varu. Man sāk tā vien likties, ka tu esi pats antikrists, jo tik ļoti centies novirzīt mani no Kristus krusta nāves, no Viņa darbiem no Viņa būtības, kāda atklāta Rakstos
Ingars
# Iesūtīts: 2008.07.15 15:35:11
Sandis

Dieva godināšanas sākas tad,kad ir sasniegts patiesības mirklis Kristus apziņā.

un kas/kāds tavuprāt tas ir?
vilks
# Labojis vilks: 2008.07.15 15:36:28
Ingars Sandis
Pēdējo reizi atkārtoju savu aizrādījumu. jūsu diskusija ir attālinājusies no tēmas, un es negribu mežģīt smadzenes, lai pievilktu to atpakaļ. Ja gribat diskutēt, atrodiet citu diskusiju.

Sandis
Tev gan būtu jāsaprot,ka kristietība,ir nevis kristietība,bet pāvilība,kas ielika pamatus sinagogu un rabīnu analogijai.Trulai,nedzīvai personības kultivēšanai.Personības pielūgšanai.Mentālai sekošanai.Tas ir apkaunojoši.Un tā ir mana dziļa un nelokāma pārliecība.

Nu, lai ir Tev tāda pārliecība. Es šo diskusiju izveidoju, lai parunātos ar domubiedriem, pie kuriem Tu acīmredzami nepiederi. Par mūsu uzskatu atšķirībām varam runāt citur.
vilks
# Iesūtīts: 2008.07.15 15:51:40
Tātad, atgriežamies pie svētdzīves.

Donachka
Varbuut vnk tagad kaut kaada vecuma kriize
Bet ja Tu atcerētos to laiku, kad kļuvi kristiete? (Es domāju laiku, kuru Tu atceries ar gandarījumu, nevis nožēlu.. vajadzētu taču tādam arī būt, pat ja pieredze ir tāda kā Tev?)

Briinumsons
kā man gribētos vienu dienu pārstāt grēkot
Vai Tu domā, ka mēģināt negrēkot un tiekties uz svētumu ir viens un tas pats?

Artos
kristietis, kā vīna koka zars, savienots ar vīna koku, nes vīna koka augļus, un nevar nemaz būt savādāk. Svētdzīve sākās kristībā, un turpinās mūžīgi. Kā vīna koks apgādā zarus ar dzīvības sulu, tā Kristus mūs iedrošina, motivē un palīdz dzīvot svēti.
Pilnīgi piekrītu. Bet jautājums, ar kuru es sāku šo diskusiju, ir mazliet cits. Proti - vai Tavuprāt tas notiek pats no sevis, ka kristietis dzīvo svēti? Vai, ja tas notiek pats no sevis, ja kristietis paliek vienībā ar Kristu, vai Tu vari pateikt, kas veido šo vienību ar Kristu? Kā tā izskatās praktiski? Es šeit domāju nevis par svētdzīves teoloģisko pamatojumu, bet gan praktiskajām izpausmēm. Protams, abi ir saistīti, bet gribētos izvilkt no Tevis praktiskāku un reālajai dzīvei piesaistītāku atbildi.
Ingars
# Iesūtīts: 2008.07.15 15:56:42
vilks
patiesībā diskusija ir ļoti par tēmu - kā dzīvot svētdzīvi. UN kā tad mēs dzīvojam svētdzīvi, ja ne atstājot sevi un sekojot Kristum, pieķeroties pie Viņa krusta nopelna. Tas ir pats pats pats galvenais pamatakmens, uz kā balstās visa mūsu svētdzīve, bet bez tā nekbūs nekādas svētdzīves, tikai sausa burta kalpība
Ingars
# Iesūtīts: 2008.07.15 15:58:46
Mūsu svētdzīve nav rodama mūsos, tā ir apslēpta Kristū. Īsti nesaprotu, ko Sandis te murgo, bet iesvētes mācībās tā arī māca, ka Svēti mēs dzīvojam Svētā Gara spēkā, ko saņemam caur kristību
Rosalie
# Iesūtīts: 2008.07.15 15:59:50
Vilks,

sveetdziive, manupraatir taads augsts uzstaadiijums. Meerkjis, uz ko tiekties. Celjs, process.

Bet, staajoties vieniibaa ar Kristu, cilveeks neapsaubaami kljuust labaaks. Gaisaaks. Gaisaas sejas draudzee tik ljoti atskiras no cietajaam, nosleegtajaam paareejaa publiskajaa telpaa.
vilks
# Iesūtīts: 2008.07.15 16:11:22
Rosalie
He he, nereti bēdīgās sejas draudzē atšķiras no priecīgajām ārpus baznīcas. Vai "sejas gaišums" ir svētuma kritērijs?
Ingars
# Iesūtīts: 2008.07.15 16:37:35
es ar tā domāju, nu nepiekrītu tam harizmātu tradicionālajam uzskatam, ka kristietis vienmēr smaidīgs kā saulīte. Ja jau mūsu Kungs bijis noskumis līdz nāvei un satriekts. Ir pat rakstīts, ka svētīgi tie, kam bēdas un arī - raudiet un vaimanājiet (par saviem grēkiem)
Balss
# Iesūtīts: 2008.07.15 16:46:23
Ingars
varbūt tādēļ, ka centies to saviem spēkiem?
Bet ar kāda spēkiem tad vēl, ja ne ar saviem?
Tā taču tomēr ir mana izšķiršanās, vai lasīt kādu garīgu grāmatu vai pasnauduļot pie TV... vai braukt uz rekolekcijām vai sauļoties... u.t.t.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 119 , pavisam kopa bijuši: 9852