atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi Zināšanas, atziņa, pieredze un maksa par to iegūšanu
vilks
Iesūtīts: 2008.07.12 16:44:48
Aizdomājos par sekojošu jautājumu- ciktāl kristiešiem nepieciešams iegūt jaunas zināšanas, atziņas un pieredzi, īpaši runājot par dzīves ēnas pusēm? No vienas puses, ir sacīts `ļaunumā esiet kā bērni`, t.i.,nezinoši. Un katra pieredze,galu galā, kaut ko arī maksā. Bet,no otras puses,vai iespējams būt taisnīgam un mīlošam,nepazīstot lietas? Vai iespējams spriest par lietām,tās nepazīstot?

Lūdzu diskusijas dalībniekus vairāk dot pozitīvus rīcības modeļus,nevis kritizēt citu piedāvātos.
<< . 1 . 2 .
AutorsZiņas teksts
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2008.07.13 16:04:24
Ctulhu
Ugu, un tur ir piemeeram, teksts `Burvi neatstaaj dziivu`.
Ja Maartinjs sekos sai lieciibai, buus , domaajams, no 8 liidz 15 gadu...


Labi zini, ko JD saka par šo. Taču šī liecība dod mums skaidru info par burvestību ļaunumu.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2008.07.13 16:07:04
a_masiks
Kā gan varesi zināt, ka zālīte slikta, ja tas nebūs izpētīts?
Var but es tev saku, ka stāvēt uz vienas kājas ir slikti un grēcīgi!
Vai peldēties jūrā ir nāvīgi!
Tu tam arī ticēsi?
Bībelē par to īsti nekas nav teikts...


Par zālīti ir izpētīts. Tātad ir liecība.
Par stāvēšanu uz vienas kājas ir eksperimentāli rezultāti. Tātad ir liecība.
Par peldēties jūrā ir nāvīgi - atkarīgs no apstākļiem un peldētāja kvalitātes. Ir liecības.

Neapnīk jau kuro gadu uzdot vienus un tos pašus bezjēdzīgos jautājumus, uz kuriem visi zin atbildes?
Rosalie
# Iesūtīts: 2008.07.13 17:19:37
Ctulhu,

-mees varam izsleegt alkohola/ narkotiku lietosanu...
-mees varam izsleegt lauliibas paarkaaapsanu...

Varam? Tiesaam? Nopietni?

Varbuut vari teoreetiski, in vitro Nobeli nopelniit. Dziivajaa aber sie greeki cilveeka dabaa ir ielikti un liidz pasaules galam paliks. Neko dariit.
Rosalie
# Iesūtīts: 2008.07.13 21:32:51
Ctulhu ... un Tu tici, ka nekad arii nevajadzees... daudzi taa ticeejusi. Lepniibas greeks vispaar.
Rosalie
# Iesūtīts: 2008.07.13 23:36:10
Ctulhu,

dejavu Varu pieraadiit, ka 2#2 ir 5

Jebkura egocentreeta sisteema ir nedziiva. Tavs lepnums pat tevi pasu nedara laimiigu, bet uz kaut kaadiem nozeelojamiem alkoholikjiem u.c. atkariigajiem no dieva augstumiem skaties. Ctulhu ir Ctulhu dievs.
Balss
# Iesūtīts: 2008.07.14 00:14:33
Jautājums ir par ļaunuma pazīšanu.
Jā, iespējams spriest, nepazīstot personīgi, bet no liecībām.
Grēka darbi nav jāapgūst praktiski, lai zinātu, ka tie nav labi.
(C Mārtiņš)
Pilnīgi pievienojos.

Ir nepieciešama informācija tik daudz, lai cilvēks būtu spējīgs palīdzēt tiem, kam tā nepieciešama.
Nupat iepazinos ar kādas organizācijas darbu (kristīgas) , kas ir pēdējais atbalsta punkts un palīdzības sniedzējs mazgadīgām prostitūtām, liela daļa - narkomānes... ļoti smagi...
Tie ir būtībā ir nelaimīgi bērni, kas nekad nav piedzīvojuši mīlestību, toties atliku likām - varmācību, nonicinājumu, izmantošanu... pat no vistuvākajiem. Viņas tiek nogalinātas, izdara pašnāvības... tikai reta spēj izrauties...
Lai šādiem cilvēkiem sniegtu palīdzību, nav jāizmēģina prostituēties - pilnīgi pietiek ar sarunām, faktiem, dažādos veidos savāktu un sakopotu informāciju. Galvenais - vajadzīga līdzjūtība, vēlme palīdzēt un protams, arī zināšanas un līdzekļi.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2008.07.14 07:40:59
a_masiks
Nu bet tev kuro reizi saka - šīs liecības ir praktisku mēģinājumu rezultāts. Nekas nav no pirksta izzīsts. Jebkuru šo eksperimentu var atkārtot un saīdzināt ar liecībām. Tad nu jautājusm - ja ir neuzticama liecība vai neskaidra - vajag vai nevajag pārbaudīt?

Nu bet es Tev kuro reizi saku - nē, nevajag pārbaudīt to, par ko rezultāts jau ir zināms. Praksē kudī vairāk ir tādas situācijas, par kurām zinām "fui, kaka, mutē nebāzt". A neuzticama vai neskaidra - ja no grēka viedokļa, parasti uzstādīt korektu eksperimentu ir neiespējami, jo kā jau teicu, eksperimentētājs nav neitrāls pret to.
vilks neielog. [80.232.117.20]
# Iesūtīts: 2008.07.14 09:13:54
Balss
paldies par viedokli. Bet mans jautājums jau nebija tikai par pieredzi,bet arī zināšanām. Iepazīt to pašu meiteņu dzīvesstāstus arī var būt visai smagi un sāpīgi. Un zināšanas par to var dot iespēju jauniem kārdinājumiem - kaut vai radīt vēlmi ienīst konkrētus vīriešus vai vispār viņu pāridarītājus. Vai kādus,kas tiem līdzīgi. Kas savukārt var izprovocēt uz grēku.

Tas,kas mani mulsina šai pasaulē,ir sekojošais- ar jaunām zināšanām un pieredzi es kļūstu spējīgāka palīdzēt citiem,bet arī vienlaicīgi ievainojamāka ļaunumam. Savādi? Vai arī likumsakarīgi?
Papucs
# Iesūtīts: 2008.07.14 09:20:17
vilks neielog.
zināšanas par to var dot iespēju jauniem kārdinājumiem - kaut vai radīt vēlmi ienīst konkrētus vīriešus vai vispār viņu pāridarītājus
Ko Tu piedāvā? Raudzīties uz šiem pāridārītājiem, kuri taču arī nekad nav piedzīvojuši mīlestību , ar tādu pašu līdzjūtību, kā uz viņu upuriem? Varbūt pat sniegt arī viņiem palīdzību tajā pašā Balss pieminētajā organizācijā?
Balss
# Iesūtīts: 2008.07.14 15:07:11
vilks
ar jaunām zināšanām un pieredzi es kļūstu spējīgāka palīdzēt citiem,bet arī vienlaicīgi ievainojamāka ļaunumam. Savādi? Vai arī likumsakarīgi?
Saskare ar ļaunumu ir smaga. Saprotu tevi par iespēju rasties naidam pret citiem. Bet NAV jau nevainīga cilvēka - arī šīs meitenes ir grēcīgas kā visi mēs. Un varbūt nabaga narkotiku tirgonis pats ir sists un izmantots, līdz nonācis apburtajā lokā?
Ļaunumam ir atvara daba. Tuvojoties tam, tu pats tiec vilkts tajā iekšā. Tikai Dieva spēks var būt tas, kas spēj noturēt uz pareizās robežas, lai netiktu ierauts līdzi.
Šīm darbiniecēm notiek regulāras supervīzijas - t.i.sesijas ar kristīgu padomdevēju.
Balss
# Iesūtīts: 2008.07.14 15:18:05
a_masiks
Visi cilvēkti no sākta gala ir inficēti ar grēku...
Bet par ļaunuma izcelsmi un tā darbību cilvēku dzīvēs cilvēki domās un runās līdz pat mūžībai, jo izskaidrot līdz galam neviens to nespēs, kamēr neredzēs kopainu. Varbūt mūžībā to redzēsim arī mēs.

Un cilvēkiem tik patīkamā reinkarnācijas loģika arī diez vai būs tā īstā atbilde.
Balss
# Iesūtīts: 2008.07.14 16:35:33
a_masiks
Nē, ar to es gribu teikt, ka es jau tajā vecumā, kad runā vēl tikai gu-gu, rāvu citiem mantiņas ārā no rokām un brēcu, ja nedabūju tās sev.
Balss
# Iesūtīts: 2008.07.14 17:00:08
a_masiks
Aiz Dieva žēlastības laikam. Ka piedzimu tādā ģimenē, kur zināmā mērā nāca Dieva vēsts. Varbūt tas sargāja? Potences tādiem kļūt ir ikvienam.

Bet - esmu piedzīvojusi aizlūgšanu spēku un iedarbību, pat pāri paaudzēm. Ka cilvēki nāk pie Dieva pēc savu vecvecāku aizlūgšanām.
Varbūt tas ir tas Bībelē minētais svētības apsolījums uz daudzām paaudzēm?

Protams, šādas lietas mēģināt izskaidrot ir ļoti slideni. Tāpat kā ļaunumu vispār.
Balss
# Iesūtīts: 2008.07.15 02:36:02
a_masiks
Mēs it visi un ikviens piederam grēkam (mafijai) līdz tam brīdim, kad tā teikt, vai nu paši griežamies policijā (pie Dieva) pēc plīdzības vai to izdara mūsu vecāki, vecvecāki vai draugi.
TAD policija iejaucas.
Nesāc piekasīties pie tehniskām detaļām. Paskaidroju - tā ir līdzība.
Balss
# Iesūtīts: 2008.07.15 10:44:33
Ctulhu
Toties kļuvi par iedomīgu ateistu... un nezinu pat, kas tavai mūžības nākotnei būtu ļaunāk...
Balss
# Iesūtīts: 2008.07.15 10:48:36
Ctulhu
Nē, tikai tava iedomība tevi pašu atturēs no Dieva mīlestības - tāpat kā šodien.
vilks. [80.232.117.20]
# Iesūtīts: 2008.07.15 12:03:36
Atgriezieties pie tēmas,lūdzu. Šī diskusija nav par ļaunuma rašanos.
<< . 1 . 2 .
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 128 , pavisam kopa bijuši: 33452