atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi Greeksuudze.
S.R...
Iesūtīts: 2008.06.13 16:53:57
Vai to praktizeejat?
<< . 1 . 2 . 3 . >>
AutorsZiņas teksts
vilks
# Iesūtīts: 2008.06.15 23:22:53
Briinumsons
ak, draugs, nu tad netēlo paraugjaunieti
un kāda jēga izrādīt sašutumu un izbrīnu?
Donachka
# Iesūtīts: 2008.06.16 08:35:41
Briinumsons
Vai sashutumam un izbriinam ir kaads sakars ar greeksuudzi????
*Duksis
# Labojis *Duksis: 2008.06.16 09:24:36
Sakot, ka nespēja vai nevēlēšanās apzināties savus netikumus, vājības un kļūdas ir pats lielākais no netikumiem, vājībām vai kļūdām. Cilvēkam, lai notiktu vismaz kaut kāda viņa izaugsme, ir nepieciešama paškritiska attieksme pret sevi, savām domām un darbiem. ... . Cik šajā jomā ir noderīga grēksūdze, man ir grūti spriest. Laikam jau kaut kādā iluzorā veidā caur to realizējas reāla nepieciešamība pēc paškritikas, paskatīties uz lietām no malas vai kāda augstāka ideāla viedokļa, nevis no kāda šaura ikdienā iesūnojuša paša egoistiskā viedokļa.
vilks
# Iesūtīts: 2008.06.17 12:33:00
*Duksis
Jā, un regulāra grēksūdze var palīdzēt cilvēkam objektīvi skatīties uz sevi vienmēr.
*Duksis
# Labojis *Duksis: 2008.06.17 12:53:05
vilks Protams, ja kāds vai kāda izjūt [vairāk vai mazāk hronisku] nepatiku pret sevi, tad nepieciešamībai pēc tādas psihoterapeitiskas procedūras kā grēksūdze kāda reliģiska kulta ietvaros, kuras rezultātā var kaut kāda veidā mazināt šo nepatiku un ar to saistīto psiholoģisko diskomfortu, ir kaut kāds racionāls pamatojums. Hmm... vai nav dīvaini, kā pavisam racionālas lietas tiek apvienotas ar pavisam iracionālu to skaidrojumu un pamatojumu?
S.R...
# Iesūtīts: 2008.06.17 12:57:18
un kā mēs varam sevi novērtēt objektīvi? vai vispār tas ir iespējams bez tā, ka respektējam Dieva dotos baušļus? ja esam godīgi pret sevi, tad atzīstam, ka pildīt tos neesam spējīgi. ja paliekam tikai pie tā - tad , vai mums!!! - jo grēkos mēs esam dzimuši un tādi arī vazājamies pa zemes virsu līdz mūža vakaram. nevarētu teikt - ka īpaši iepriecinošs skats Ko darīt, kā būt?
vilks
# Iesūtīts: 2008.06.17 12:57:53
*Duksis
Nē, nav dīvaini. Jo cilvēks nav 100% racionāla būtne. Lielākā daļa tādā racionalitātē nemaz nespēj dzīvot. Jau luteriskā ticība daudziem ir par racionālu un domājošu, daudz vairāk cilvēku izvēlas tādas, kur vairāk uzrunā cilvēka neracionālās daļas.
Tāpēc arī grēksūdze.
Pie tam - kaut arī grēksudzei ir zināms racionāls pamatojums, es arī nedomāju, ka racionālais skaidrojums izsmeļ visu tās būtību. Bet to cilvēks, kurš netic Dievam, droši vien nepieņems.
vilks
# Iesūtīts: 2008.06.17 12:58:25
S.R...
Grēksūdze jau akurāt piedāvā sō novērtējumu Dieva baušļu gaismā.
vilks
# Labojis vilks: 2008.06.17 13:00:39
Ctulhu
Jā, mans saulainais ateistu draugs, Tu esi viens no izņēmumiem
Bet vairums nav tādi kā tu - ja tā būtu, tad mēs jau sen dzīvotu nookrātijā vai kā tur. (Un vispār, ja gribas šo tēmu apspriest sīkāk, tad vajadzīga cita diskusija, šeit ir par grēksūdzi.)

paareejie - racionaalaa eetika un tos ieveerot nav nekaadu problemu.
Jā, to, ka tos nav problēmu ievērot, mēs ikdienas novērojam mēdiju ziņotajā.
S.R...
# Iesūtīts: 2008.06.17 13:02:28
Ctulhu
apsveicu. tad Tu noteikti esi eņģelis, jo cilvēks vienkārši nespēj negrēkot.
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.06.17 13:18:54
Man kā ateistam nav jānožēlo viena lieta, proti, ka es būtu grēkojis pret to Kungu. Vai nav labi? Ir taču! Pārdomāt to, ka esmu bijis netaisns pret saviem līdzcilvēkiem, mana neticība mani netraucē, garīdznieks nav jāapgrūtina un jāalkst pēc grēku atlaides arī nav. ... . Ateisti tāpat kā visas citas dzīvas būtnes [gan kristītas, gan nekristītas] dažkārt cieš un ciešanas arī viņiem liek pārvērtēt savu attieksmi pret lietām, parādībām un līdzcilvēkiem. "Ciešanas - visātrākais dzīvnieks, kas aizvedīs mūs līdz pilnībai." /Meistars Ekharts (1260-1327), vācu mistiķis/. Šī "atgriezeniskā saite" (feedback) ar realitāti ir loģiskais pamats, lai mēs tādā vai citā virzienā koriģētu savu darbību. Nožēla ir viens no šī mehānisma darbības emocionāliem izpausmes veidiem - bēdas par savu "krišanu." Kāds cits pozitīvi lādēts emocionāls pārdzīvojums varētu būt arī - prieks par savu "celšanos." Dzīve taču ir kā saldskābmaizes kukulītis: brīžiem skāba un brīžiem salda, bet tikai šo abu pretstatu sajaukums spēj padarīt to garšīgu.
S.R...
# Iesūtīts: 2008.06.17 13:19:37
Ctulhu
tur Tev taisnība - pagrabs man ir pilns ar ievārījumiem, nevis cilvēku kauliem.
bet sirdsapziņa runā arī tad, ja esi cilvēku ne tikai nositis, bet kaut vai apvainojis, kaut vai dusmojies uz to, arī tas rada pamatīgu diskomfortu.
vilks
# Iesūtīts: 2008.06.17 13:22:20
kaut vai apvainojis, kaut vai dusmojies uz to, arī tas rada pamatīgu diskomfortu

Ja cilvēks klausās Dievā, tad kļūst arī dzirdīgāks attiecībā uz citiem cilvēkiem. Un tad arī baušļi iegūst citu skatījumu. Tāpēc bez pirmā baušļa izpratnes arī pārējie izskatās pavisam savādāk.
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.06.17 13:24:30
Jo cilvēks nav 100% racionāla būtne.

Kas gan to apgalvo? Kas gan izdara šādu vispārinājumu? Gadījumā, ja to apgalvo stulba zoss, tad kādus gan mēs varam no šī apgalvojuma izdarīt secinājumus?
vilks
# Iesūtīts: 2008.06.17 13:35:58
*Duksis
Un gadījumā, ja to apgalvo zinātņu doktore, kādus secinājumus no tā varam izdarīt?
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.06.17 13:37:13
vilks Ja zinātņu doktore teoloģijā, tad nekādus.
S.R...
# Iesūtīts: 2008.06.17 13:37:49
vilks
Pie tam - kaut arī grēksudzei ir zināms racionāls pamatojums, es arī nedomāju, ka racionālais skaidrojums izsmeļ visu tās būtību. Bet to cilvēks, kurš netic Dievam, droši vien nepieņems.
piekrītu. būtu interesanti dzirdēt, ko Vilks vēl domā par grēksūdzes būtību. kāda tā ir ticīga cilvēka uztverē.

vilks
# Iesūtīts: 2008.06.17 13:45:41
*Duksis
baidos, ka mūsus saruna nokļuvusi strupceļā.

S.R...
Grēksūdze ir viena no lietām, ar kurām Dievs cilvēkus audzina dzīvei Viņa valstībā. Pētera vēstulēs ir teksts par to, ka tiem, kas cieš un tiek šķīstīti (pārveidoti) jau pašlaik, mūžībā vairs nebūs jācieš. Grēksūdzē (ja tā ir patiesa, nevis formāla) Svētais Gars "izdedzina" no cilvēka viņa ļaunumu un pārveido viņu.
Cita kristieša klātbūtne palīdz grēksūdzei nekļūt par formalitāti un nodrošina vairāk objektivitātes. Un, kur divi kopā lūdz, tur Kristus ir viņu vidū.

bet tās jau tikai tādas nestrukturētas pārdomas.
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.06.17 13:46:57
vilks Saruna manuprāt nemaz nav notikusi.
S.R...
# Iesūtīts: 2008.06.17 14:03:13
vilks
vēl man šķiet ir svarīgs moments - pēc grēksūdzes izteikt vārdus -šos grēkus no sirds nožēloju un apņemos laboties. (man gan patīk teikt, lūdzu Dievam spēku laboties) manuprāt tur ir tas "suns aprakts". mēs varam nožēlot, sist sev pa krūtīm, vārtīties pelnos - ja nav atziņas, tikai Dievs spēj mani stiprināt, dot spēku laboties, mainīties. tad tāds riņķa dancis vien sanāk.
<< . 1 . 2 . 3 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 103 , pavisam kopa bijuši: 9435