atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi Greeksuudze.
S.R...
Iesūtīts: 2008.06.13 16:53:57
Vai to praktizeejat?
. 1 . 2 . 3 . >>
AutorsZiņas teksts
S.R...
# Iesūtīts: 2008.06.13 16:54:35
un kaadaas formaas?
iepriekspateicos par atbildeem.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.06.13 17:04:00
Jā... pārsvarā vispārīgo... bet kad vajag pastorālu padomu, tad ejam uz personīgo bikti!
vasara
# Iesūtīts: 2008.06.13 17:10:08
he, Mulders atkal pasteidzies atbildēt arī par mani - man tieši tāpat.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.06.13 17:13:30
vasara, nu tad tu vari staigāt man aiz muguras vai blakus ar stencilu "Whatever he says!"
vasara
# Iesūtīts: 2008.06.13 17:14:24
būs jāpadomā vai "whatever"
Mulders
# Iesūtīts: 2008.06.13 17:16:09
vasara, man šķiet, ka tu esi neklausīga...
Briinumsons
# Iesūtīts: 2008.06.13 17:17:54
laiks atkal iet sūdzēt grēkus
sicilia
# Iesūtīts: 2008.06.14 14:18:31
Nuuuu baigi dažreiz... jo es tak vienalga dzīvoju grēkā:/ hmmmm bet kad šausmīg savajagās, tad aizeju.....
vilks
# Iesūtīts: 2008.06.14 14:28:30
Jā. Parasti uzreiz Dievam, kā saprotu, ka šoreiz nebija labi.
Bet, protams, draudzes dievkalpojumā, un paretam - pie mācītāja.

Jo vecāka kļūstu, jo vairāk saprotu, cik grēksūdze ir laba lieta.
rainars
# Iesūtīts: 2008.06.14 19:10:51
Jo vecāka kļūstu .......... . vilks tu ar mēdz novecot ? Man likās ka tikkai jaunāka.
Balss
# Iesūtīts: 2008.06.14 19:36:39
Es tāpat kā vilx.
Nez kāpēc Dievam izsūdzēt ir daudz vieglāk? Vai tāpēc, ka Dievs mūs mīl bez bet un tomēr ? Ka Dievs mums nepārmet un nenosoda? Ka mēs baidāmies no cilvēku nosodījuma, pat ja mācītājs pasludina absolūciju?
Bet arī viņš ir cilvēks ar savu kritizējošo prātu. Cik daudz viņš spēj sevi atlikt malā un patiesi būt Kristus pilnvarotais?...
rainars
# Iesūtīts: 2008.06.14 19:56:28
Mt:17 Un Jēzus atbildēja un viņam sacīja: "Svētīgs tu esi, Sīmani, Jonas dēls, jo miesa un asinis tev to neatklāja, bet Mans Tēvs, kas ir debesīs.
18 Un Es tev saku: tu esi Pēteris, un uz šās klints Es gribu celt Savu draudzi, un elles vārtiem to nebūs uzvarēt.
19 Un Es tev došu Debesu valstības atslēgas; un, ko tu siesi virs zemes, tas būs siets arī debesīs; un, ko tu atraisīsi virs zemes, tam jābūt atraisītam arī debesīs."


Visi kas pieņem Jēzu par mācītāju ir pilnvaroti atlaist grēkus brāļiem un māsām lai tiem dzīves sagrauztība netraucē tāļāk tuvoties Paradīzei.
sicilia
# Iesūtīts: 2008.06.14 22:50:40
Balss

Njā tāpēc... hmmm nezinu kā ir pie jums, bet nu pie mums ir tomēr iespēja izvēlēties priesterus, pie kuriem iet. Un patiesi ir tādi, kuriem nevajadzētu pieņemt grēksūdzes, bet tas protams ir viņu darbs....
bet man patīk viens vecs priesteris, kas tā vietā, lai sāktu savu lekciju par tēmu - blā blā un nākošo reizi utt, tā naivi pajautāja - nu māsiņ kā tad būs tālāk...... Es vienkārši apstulbu un tad mēs ar viņu baigi forši izrunājāmies
Briinumsons
# Iesūtīts: 2008.06.14 23:51:31
vēl neesmu bijis uz grēksūdzi pie pazīstama priestera. Tā viņu var nolikt neērtā stāvoklī.

bet Luterāņiem un Rietumeiropas katoļiem laikam tikai un vienīgi savas draudzes priesteris/ mācītajs
jo tur jau iepriekš jāpiesakās ......
moritz :)
# Iesūtīts: 2008.06.15 10:44:50
praktizeeju sekojošo: jēk.5:16 Izsūdziet cits citam savus grēkus un aizlūdziet cits par citu, ka topat dziedināti. Daudz spēj taisna cilvēka lūgšana, darbodamās savā spēkā.
Grēciniece
# Labojis Grēciniece: 2008.06.15 17:07:20
Par grēksūdzes veidiem...
Nu ļoti retajam uz zemes ir "tiešais vads" ar Debesīm , tālab arī tiešā tekstā - tā, kā runā cilvēks ar cilvēku - komunicēšana ar Dievu visbiežāk nesanāk, līdz ar to, sūdzot grēkus "pa taisno" Dievam, nav jābaidās, ka var tikt saņemta kāda pamatota pamācība, varbūt tā var izbēgt, lai par kādu lietu neuzdotu precizējošus un netīkamus jautājumus, kas liek mulst, kaunēties un pat pa īstam nožēlot. Vārdu sakot- nu dikti jau ērti ir tā, "pa taisno"! Bet tas mācītājs - ja kaut ko tā kā cenšas tikai puspateikt, uzreiz skaidrā tekstā noliek pie vietas. Ak, cik nepatīkami, vai ne? Un tad vēl reizēm šis liek izlabot savu grēku, kā piemēram, ir jāiestiklo izsists logs vai jāatvainojas, kad esi kādam pāri nodarījis. Bet Dievam, ja āda bieza un sirds gana cieta, var nostāstīt savu sakāmo un varbūt pat bišķu paraudāt, un lieta darīta - savējais taču, sapratīs un neliks lieki kaunēties vai pat gandarīt, Viņš taču ir tik mīlošs un piedodošs!
Labi, ironizēju, protams, bet kādam varbūt tā ir realitāte.

Privāto bikti praktizēju un nevaru iedomāties, kā vispār to var nedarīt. Daru to gadiem pie sava mācītāja un par brīnumu viņš, zinot manu grēcīgo dabu, mani vēl joprojām pacieš ne tikai pie bikts, bet arī pastorālās sarunās un vispār mēs labi satiekam! Laikam jau mācītājiem nav ilūziju par mūsu svētumu un viņus īpaši neietekmē tas, ar ko ikdienā cīnāmies un kamā dalāmies pie bikts. Drīzāk jau viņiem būtu jāsāk uz mums ar aizdomām skatīties, ja mēs pie sevis nekādu melnumu nevarētu ieraudzīt
vilks
# Labojis vilks: 2008.06.15 22:05:12
Grēciniece
Nu ļoti retajam uz zemes ir "tiešais vads" ar Debesīm

Pieņemu, ka Tu to domāji tieši pamācības kontekstā, kura parasti nenāk kā "balss no debesīm". Bet viens no Jaunās Derības galvenajiem vēstījumiem ir, ka Jēzū Kristū IKVIENAM ir "tiešais vads" ar Debesīm.
Privātā bikts ir svarīga, un es piekrītu Taviem argumentiem, tikai par to "tiešo vadu" arī nedrīkst aizmirst. Mācītājs manā vietā nelūgs un Dievam neticēs. Un šī bija viena no atziņām, kuru Luters atgrieza Baznīcai, proti - nevis mācītājs ir starpnieks starp Dievu un cilvēkiem, bet Kristus ir vienīgais starpnieks starp Dievu un cilvēku.
Grēciniece
# Iesūtīts: 2008.06.15 22:15:56
vilks
Nu protams, ka domāju ļoti praktiskā izpildījumā - kā "balsi no debesīm".
Briinumsons
# Labojis Mods-1: 2008.06.15 22:50:52
[dzēsts] M.

Tāds ļoti aptuvens manu pastāvīgo grēku uzskaitījums, bet, ja priesteris, kas mani pazīst to uzzinātu, tad gan , laikam man būtu liels kauns, protams , priesteris / mācītajs ir tikai Instruments Dieva rokās , bet ne vienmēr cilvēcisko dabu izdodas atslēgt un palikt tikai par instrumentu Dieva rokās.

nu ja jau es to saņemos stāstīt priesterim , tad jums pastāstāstīt man nav nekādu problēmu !

__________________________
Publiska grēksūdze interneta forumā - tas nav pats ieteicamākais grēksūdzes veids. Labāk tomēr priesterim/ mācītājam vai kādam kristīgam brālim. Moderators.
Briinumsons
# Iesūtīts: 2008.06.15 23:18:08
ja es varu teikt priesterim , tad brāļiem un māsam VB-šņikiem nav problemu pateikt , bet time , kas neizlasīja -
atrodiet kkur grēku uzkaitījumu , man ir vairāk kā varat iedomāties

Tajā pašā laikā manas draudzes jauniešiem laikam es šķietu parug jaunietis par katru sīkumu izrādu sašutumu un izbrīnu ...

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 97 , pavisam kopa bijuši: 9823