atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi samierināties vai cīnīties?
vilks
Iesūtīts: 2008.04.06 23:54:39
sarunā ar kādu draugu sapratu, ka man nepieņemama šķiet doma samierināties ar sliktu pastāvošo iekārtu neatkarīgi no tā, vai tā būtu valstī vai Baznīcā, vai draudzē. Ja lietas tiek darītas negodīgi, ar meliem un krāpšanu, man šķiet, ka ar to ir jācīnās. Pat ja visas manas dzīves laikā nekas nemainīsies, tik un tā man dzīve šķiet vērtīgāk dzīvota, ja būšu iestājusies par labo.
pastāstiet, kā jūs to redzat? tas ir tikai jaunības ideālisms un muļķība vai arī savādāk?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 12 . 13 . >>
AutorsZiņas teksts
vilks
# Iesūtīts: 2008.04.07 16:12:04
Ctulhu
nu ja. man Dievs ir ir draudzīgs, līdz ar to es pieņemu to, kas no Viņa nāk un ko Viņš nosaka. Ja Tev ir savādāk, tā ir Tava darīšana.

un, jā, ir lietas, uz kurām es šobrīd nezinu atbildi, tomēr tas man nav iemesls šaubīties par Dieva draudzīgumu.
(tikai par to, vai Dievs ir draudzīgs vai ne, neizvērsīsim tagad sarunu, tas aizvedīs nepareizā virzienā. tāpat viens otra uzskatus neizmainīsim. man vairāk interesē samierināšanās vai pretošanās tēma.)
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.04.07 16:12:21
Balssn Varētu Jūs vēlreiz palūgt neapgrūtināt mani ar šādiem *****iskiem spriedelējumiem. Atvainojos, bet mani tas vienkārši šokē.
Balss
# Iesūtīts: 2008.04.07 16:21:55
*Duksis
Beidz te mēģināt mums uzmaukt uzpurņus! Tas lai paliek moderatora ziņā. Mani citāti ir tēmas kopsakarā.
vilks
# Labojis vilks: 2008.04.07 16:22:18
Runājot par šo, man ik pa brīdim jāatceras kāds citāts no K.S.Luisa grāmatas "Sudraba krēsls," kurā galvenie varoņi nokļūst pazemē. Viņus tur ir aizkavēt Ragana, viņus noburot un pierādot, ka vienīgā īstā zeme ir pazeme, bet nekādas Virszemes nav, jo tā ir izdomāta. Un tad viens no galvenajiem varoņiem saka, ka tādā gadījumā iedomātā pasaule ir krietni vērtīgāka par īsto, ja pazeme ir viss, kas īstajā pasaulē ir. Un tādēļ viņš labāk ir ar mieru visu savu dzīvi veltīt virszemes meklēšanai (pat ja tā ir izdomāta), nekā samierināties ar eksistenci "īstajā pasaulē," kas ir gluži nožēlojama.
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.04.07 16:25:16
vilks Tātad ir jācīnas par "īedomāto pasauli", vai?
vilks
# Iesūtīts: 2008.04.07 16:26:58
*Duksis
jācīnās par taisnīgumu un labo, pat ja tā nepieciešamību ne vienmēr var loģiski un empīriski pierādīt. (redz, tā "iedomātā pasaule" grāmatā ir gluži īsta, tie jaunieši jau no turienes ir ieradušies. tikai "loģiskie pierādītāji" var samusināt prātus ne vienā vien veidā.)
*Duksis
# Labojis *Duksis: 2008.04.07 16:33:58
vilks Kas tevi samācīja tā izrunāties, ko-e? Pamēģini lūdzu vēlreiz šo domu izteikt latviešu literārā valodā, jo var pagadīties, ka šeit ir kāds cilvēks, kam patiešām interesē, ko tu te raksti un ko tu vispār domā. Šāds teksts viņam radītu nopietnas grūtības.

Tik daudz, ka labi ir tur, kur mūs nav, es sapratu. Tagad jāpalauza galva par to, kas ir taisnīgi.
S.Rrrr....
# Iesūtīts: 2008.04.07 16:43:04
nu gan aizrunājāties - tas kā alā kurai uz sienas slīd ēnu spēles - atliek vien mazliet padomāt, pagriezties un ieraudzīt gaismu tuneļa galā, lai zinātu īsto virzienu - bet var visu mūžu vērot "ēnu spēles"...
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.04.07 16:43:56
vilks Man ir jautājums. Vai par Dieva valstību zemes virsū ir jācīnās jebšu tā atnāks (ja atnāks vispār, jo tie grēka pagales nemaz to nav pelnījuši!) pati?
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.04.07 16:46:00
S.Rrrr.... Ahā... "ēnu spēles"... Platonu būsi salasījusies - lietu pasaule, kuru mēs uztveram kā īstenību, ir bāla un nožēlojama ideju pasaules ēna.
S.Rrrr....
# Iesūtīts: 2008.04.07 16:51:31
nu, es to uztvēru pavisam prozaiski - galvenais ir noteikt seku cēloni, nevis blenzt uz sekām vien. un iedomāt, ka tā ir vienīgā patiesība.
S.Rrrr....
# Iesūtīts: 2008.04.07 16:54:01
... tātad, galvenā cīņa notiek cilvēka prātā, apziņā - patiesības meklējumos - lūk arī viss. ārējie apstākļi ir maznozīmīgi. kā diktatūras, politika, režīmi - viss ir pupu mizas.
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.04.07 16:54:11
S.Rrrr.... Ar sirpīti to ļaunuma saknīti šņiks un nost!
S.Rrrr....
# Iesūtīts: 2008.04.07 16:59:32
bet ar ko tad pačurās? (šutka)
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.04.07 17:04:37
To ("ļaunuma sakni" varēja iztulkot arī tā:

"Ikviens, kas tic, ka ir elle un debess, un ka debess ir mūžīga laimība, un ka elle ir mūžīga nelaimība, un kas tic, ka ellē nāk tie, kuri ļaunu (dsk.) dara, un debesī — kuri labu (dsk.) dara; tas cīnās; un kurš cīnās, tas darbojas no iekšienes (no iekšējākā), un pret pašu iekāri, kura veido (iztaisa) ļaunuma sakni; jo, kas pret kaut ko cīnās, tas to negrib, un iekārot ir gribēt. No tam ir skaidrs, ka ļaunuma sakne nav atstādināma citādi kā ar cīņu." /Emanuels Svedenborgs/
vilks
# Iesūtīts: 2008.04.07 19:18:41
*Duksis
kurš grib īsti saprast manis rakstīto, tam jālasa grāmata

Vai par Dieva valstību zemes virsū ir jācīnās jebšu tā atnāks (ja atnāks vispār, jo tie grēka pagales nemaz to nav pelnījuši!) pati?
Tā ir mūžsena kristietības dilemma.
Protams, tā atnākspati, kad būs tās laiks, un cilvēks ar savām aktivitātēm, to nemaz nespēj noorganizēt. Tomēr - un tas ir būtiski - kristietis ir aicināts tā dzīvot it kā šī valstība jau būtu klātesoša, līdz ar to jārīkojas taisnīgi un jādzīvo saskaņā ar tās likumiem.
vilks
# Iesūtīts: 2008.04.07 19:26:32
Ctulhu
izpausmes ir ļoti līdzīgas, jā. līdz ar to nebūtu, par ko strīdēties. principā.
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.04.07 20:16:56
vilks Protams, tā atnāks pati, kad būs tās laiks, un cilvēks ar savām aktivitātēm, to nemaz nespēj noorganizēt.

Šeit ceļi ar kristietību šķiras ne tikai komunistiem-ateistiem, bet arī kapitālistiem u.c. -istiem.

"Tas jaunais laiks, kas šalkās trīs,
Tas nenāks, ja ļaudis to nevedīs;

Ikvienam ir rokas jāpieliek,
Lai lielais darbs uz priekšu tiek;

Ikviens lai uguni kurina,
Kas visu pasauli sasilda;

Lai palīdz katris to namu celt,
Kur vien tik cilvēces laime var zelt,

Kur katris ir iecelts saulītē,
Ar visiem kopā gavilē.

Bet jaunais laiks, kas šalkās trīs,
Tas nenāks, ja ļaudis to nevedīs."

/Rainis "Jaunais laiks"/
Balss
# Labojis Balss: 2008.04.07 21:09:50
Jā, šito smuko Raini mēs visi (vecie) skolā mācījāmies. Skaista ideja, tikai diemžēl, mūsu pasaulē tā paliek utopija, kurā ideālisti piedalās - katrs pēc savām spējām, altruisma pakāpes u.t.t.
Bet galu galā mēs visi esam spiesti atzīt savu egoismu un piedzīvot idejas sakāvi kā mūsos pašos, tā sabiedrībā kopumā.
Bet es jorpojām esmu PAR, Vilks! IR jāiestājas pret meliem un netaisnību, pat ja apsmej un saukā par muļķa ideālistu.
Sheksna
# Iesūtīts: 2008.04.08 09:33:47
IR jāiestājas pret meliem un netaisnību, pat ja apsmej un saukā par muļķa ideālistu.
Jautājums ir par ko drusku citu, un proti - cik lielā mērā ir jāiestājas pret meliem un netaisnību? Nav jau liela māksla būt <virtuves disidentam>, bet cik tad ir to, kas ir REĀLI gatavi iziet ielās ar karogiem un plakātiem pēc, teiksim tā, PAŠU iniciatīvas?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 12 . 13 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 84 , pavisam kopa bijuši: 34176