atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi samierināties vai cīnīties?
vilks
Iesūtīts: 2008.04.06 23:54:39
sarunā ar kādu draugu sapratu, ka man nepieņemama šķiet doma samierināties ar sliktu pastāvošo iekārtu neatkarīgi no tā, vai tā būtu valstī vai Baznīcā, vai draudzē. Ja lietas tiek darītas negodīgi, ar meliem un krāpšanu, man šķiet, ka ar to ir jācīnās. Pat ja visas manas dzīves laikā nekas nemainīsies, tik un tā man dzīve šķiet vērtīgāk dzīvota, ja būšu iestājusies par labo.
pastāstiet, kā jūs to redzat? tas ir tikai jaunības ideālisms un muļķība vai arī savādāk?
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 12 . 13 . >>
AutorsZiņas teksts
vilks
# Iesūtīts: 2008.04.06 23:56:04
mūsu sarunā mēs līdz tam aizrunājāmies, domājot, vai ir jāparakstās par referenduma rīkošanu vai nē, bet to var attiecināt arī daudz dažādām citām situācijām.
Balss
# Iesūtīts: 2008.04.07 00:03:28
vilks
Pret meliem, negodīgumu un krāpšanu būtu jācīnās vienmēr un visur. Tikai jāsargās, lai neiekristu uz demagoģisku faktu sagrozīšanu, jo tā ir zagļu un krāpnieku iemīļota taktika - apmelot taisnos, lai paši izskatītos par vajātajiem un pazemotajiem.
Lai gan - dažkārt ir sekmīgāk un vērtīgāk - cīnīties ne tik daudz PRET kaut ko sliktu, kā PAR kaut ko labu.
vilks
# Iesūtīts: 2008.04.07 00:12:37
Balss
aha, paldies.

man ienāca prātā - nekas jau būtisks, iespējams, nebūtu mainījies,ja PSRS laikā būtu mazāk disidentu..bet vai tas nozīmē, ka nevajadzēja iestāties par Latvijas neatkarību?
Vai iestāties par to, ka Latvija ir valsts, kurā melot no valstsvīru puses nav normāli, ir bezjēdzīgi un nevajadzīgi, jo no tā nekas nemainīsies?
Balss
# Iesūtīts: 2008.04.07 00:21:28
vilks
Vajadzēja un vajag iestāties PAR taisnību vienmēr un visur. Ne tikai citās, bet arī pašu zemē - vēl jo vairāk.
S.Rrrr....
# Iesūtīts: 2008.04.07 09:49:32
cīņa par labo kādam nodarot ļaunu? kāpēc Jēzus dziedināja kareivja ausi, kad Pēteris svētās dusmās taisnību aizstāvot to nocirta? Kāds ir mūsu motīvs iestājoties par taisnību? biezāka maizes ņuka un treknāks sviests? eh, jūs.... vai taisnība vispirms nav jāatrod sevī?
S.Rrrr....
# Iesūtīts: 2008.04.07 09:51:17
Lai gan - dažkārt ir sekmīgāk un vērtīgāk - cīnīties ne tik daudz PRET kaut ko sliktu, kā PAR kaut ko labu.
>>>
starp sēnalām gadās arī kāds labs grauds.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.04.07 09:55:49
Lai ļaunais uzvarētu, pietiek, ka labais neko nedara!

Tātad mans uzskats, ka ir jācīnās, vismaz minimāli, vismaz izsakot viedokli kaut vai tikai draugu pulkā. Jo izsacīts vārds var krist labā augsnē un dot augļus reālus!
S.Rrrr....
# Iesūtīts: 2008.04.07 09:59:54
Mulders
jācīnās ar zobenu un vārdu tad - kad Dievs uz to aicina... vai tad visas varas un valdīšanas nenāk no Dieva? ko tauta pelnījusi, tas arī viņai tiek. bet dievbijīgais arī bada laikā trūkumu necietīs.
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.04.07 10:39:39
Kādā 1968.g. kādā aukstā un lietainā rudens dienā Maskavā jauna sieviete pēdējo reizi ar krūti pabaroja savu pavisam mazo bērniņu, nopūtās, vērīgi paskatījās uz savu lolojumu, tad devās uz Sarkano laukumu, kur kopā ar domubiedriem attina plakātus, kuros tika nosodīta karspēka ievešana Čehoslovākijā. Plakāti attīti nostāvēja ne ilgāk par 20 sekundēm. Bet ar to pietika. Vēstures ritenis bija iekustējies. Nevienu tagad īpaši neinteresē, kā sauca šo sievieti un vai viņa pēc ilgiem cietumā pavadītajiem gadiem vēl kādreiz satika savu bērnu.
S.Rrrr....
# Iesūtīts: 2008.04.07 10:43:09
cerēsim ka vīrietis - bērna tēvs veiksmīgi turpināja barot bērnu ar krūti - citādi, kāda no tāda veča jēga? ne tāds plakātu spēj atritināt - ne bērnu ar krūti barot!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.04.07 10:45:16
It kā jau cīnīties!
No otras puses - kur tagad ir senprūši?
Mulders
# Iesūtīts: 2008.04.07 10:46:02
S.Rrrrrr Dievs pats atceļ negodīgas valdības, bet ja to mēģina cilvēki, tad līst asinis! Salīdzini, piemēram, 17 gada revolūciju, kad cilvēki saziepējās atcelt valdību un 91 gada 4 maiju, kad Latvija leģitīmi atceļ iepriekšējo iekārtu un pasludina jaunu! Pietam pat likumīgi!

Izklausās mazliet neticami, bet ja esam patiesi paklausīgi Dievam, tad mēs nevaram atcelt Valdību nelikumīgi - tas ir ar šo dzelzs zobenu. Bet ar Dieva Vārda zobenu, gan... varam cīnīties un piespiest negodīgos atkāpties... savukārt, ja valdība turpina būt ļauna, tad Dievs pats tādu soda un atceļ... Tak cilvēkiem ir raksturīgi Dievam pa priekšu skriet un ar pirxtu viņu mācīt!
*Duksis
# Labojis *Duksis: 2008.04.07 10:49:21
Mulders 91 gada 4 maiju, kad Latvija leģitīmi atceļ iepriekšējo iekārtu un pasludina jaunu! Pietam pat likumīgi! Zināšanai: 1991.g. 4. maijā "leģitīmi iepriekšējo iekārtu" atcēla neleģitīms (!) pārvaldes orgāns Latvijas PSR Augstākā padome. Nado že... .
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.04.07 11:12:01
Liekas, ka tomēr par varoni (cīnītāju) piedzimst. Par varoni (cīnītāju) nekļūst. Ne katrs, arī es tajā skaitā, lai arī cik pārgudri spriestu un "pareizs" nebūtu, atbildīgos mirkļos spēs rīkoties tā, kā to prasa situācija un paša uzskati par pareizo. Domāju, ka teiktais vienādā mērā attiecas gan uz nekristiešiem, gan kristiešiem. Rakstu zināšana vēl nevienu par cīnītāju nav padarījuši. "Ēzelis zināja septiņus peldēšanas stilus, bet ieraudzījis ūdens plašumu visus uzreiz aizmirsa." (Austrumu sakāmvārds)
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.04.07 11:35:08
Rainis: "Visu zemju vārgdieņi savienojieties!" (Salīdz.: "Visu zemju proletārieši savienojieties!" (sociāldemokrātu lozungs))

"Ko vienpatnis nespēj,
To kolektīvs spēj!" (Rainis?)

Kas mūs pestīs? "... ņe bog, ņe carj i ņe geroj!" (vārdi no Internacionāles)
vilks
# Iesūtīts: 2008.04.07 11:42:18
S.Rrrr....
cīņa par labo kādam nodarot ļaunu?

hmm, Esere, kur tu izlasīji, ka es aicinu cīnīties ar zobenu?
Jēzus arī cīnījās, tas, ka Viņš dziedināja nocirsto ausi, arī ir sava veida iestāšanās par to, kas ir labs. Viņš nenoplātīja rokas un neteica, ko nu es, ja jau tas Pēteris tāds dunduks, es jau neko nevaru padarīt.

un man šķiet, ja Jēzus dzīve ir paraugs manai dzīvei, tad arī es nedrīkstu, redzot ko sliktu vai netaisnu, noplātīt rokas un teikt - ko nu es, es jau tāds mazs gariņš. Protams, ka tas ietver cīņu pret netaisnību arī sevī. Bet ne tikai. Jēzus savus mācekļus pirms sūtīšanas sludināt evaņģēliju visā pasaulē arī nepadarīja par bezgrēcīgiem eņģēliem.
S.Rrrr....
# Iesūtīts: 2008.04.07 12:02:55
vilks
hmm, Esere, kur tu izlasīji, ka es aicinu cīnīties ar zobenu?
>>>
nee, es nerunāju konkrēti par Tevi - es runāju vispārīgi. šoreiz piekrītu masikam - vardarbība vienmēr provocēs jaunu vardarbību - nevardarbīga pretošanās? manuprāt tā ir lūgšanaTavs prāts, ne mans lai notiek...
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.04.07 12:16:56
"Tīra un neapgānīta kalpošana Dieva Tēva priekšā ir šī: pieskatīt bāriņus un atraitnes viņu bēdās, sevi no šīs pasaules pasargāt neapgānītu." /no Jēkaba vēstules/ Kādā veidā "sevi no šīs pasaules pasargāt neapgānītu"? Tāds ir jautājums uz kuru jāatbild kristietim katrā laikmetā un katrā paaudzē. Kā gan lai cilvēks nesašmucējas? Viens no risinājumiem ir sekojošs: laikam jau nelienot netīrumos iekšā, t.i. distancējoties no pasaules un tajā valdošajiem tikumiem. Galu galā ne jau šī pasaule ir tā pēc kuras dzenas kristietis. ... . Protams, ir iespējams vēl kāds cits praktisks risinājums, bet tas neglābjami radīs lielāku vai mazāku disonansi ar kristietības pamatnostādnēm.
S.Rrrr....
# Iesūtīts: 2008.04.07 12:30:33
*Duksis
Galu galā ne jau šī pasaule ir tā pēc kuras dzenas kristietis. ... . Protams, ir iespējams vēl kāds cits praktisks risinājums, bet tas neglābjami radīs lielāku vai mazāku disonansi ar kristietības pamatnostādnēm.
>>>
ko Tu ar to domā?
*Duksis
# Labojis *Duksis: 2008.04.07 12:41:11
S.Rrrr.... Nu, kāds risinājums tad vēl var būt? Nošķaudīties uz skaistām pēcnāves perspektīvām un gāzties šīs pasaules cīniņu virpulī iekšā, t.i. atteikties no aktīvi-pasīvās, bet dikti kristīgās, dzīves pozīcijas. . ... . Protams, ar laiku jau katrs cilvēks atkal kļūst par priekšzīmīgu kristieti, jo "kristietība ir vislabākā reliģija pēc zaudētas kaujas" (Heine), kad cilvēks būs nācis pie atziņas, ka šīs pasaules cīniņos uzvarētāju nav, vismaz viņš tas nav. Uzvarētāja uzvarētājs atradīsies vienmēr.
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 12 . 13 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 42 , pavisam kopa bijuši: 4473