atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi Nepilnības kalpošanā
vilks
Iesūtīts: 2008.02.06 13:41:41
Pāvils 1.Kor.13 raksta-`nepilnīga ir mūsu atziņa un nepilnīga mūsu mācība.` Vienas citas diskusijas ietvaros man radās jautājums-kā rīkoties,kad sastopamies ar kļūdām. Te,LELB.lv forumā,mēs nekautrējamies palaikam vairāk vai mazāk asi norādīt uz to,ko,mūsuprāt,kādi dara nepareizi. Bet kā vajadzētu darīt,ja es redzu lietas,kas man šķiet aplamas? Zinu gan tekstus par runāšanu ar brāli personīgi un draudzes priekšā,gan to,ka draudzē par visu atbild mācītājs un Baznīcā attiecīgi prāvesti,bīskapi u.tml. Bet kā tas ir praktiski? Vai kristīgajā pazemībā vajadzētu klusēt par lietām,kuras atbildīgajiem cilvēkiem nešķiet būtiskas vai risināmas,vai arī vajag kaut kādā veidā runāt? Un,ja jā,tad kā?
Ateistus lūdzu atturēties no viszinīgu padomu došanas un komentāriem,izņemot gadījumus,ja jums tiešām sakāms kas tāds,ko Baznīcā būtu adekvāti pielietot.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
AutorsZiņas teksts
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.02.13 13:43:30
vilks, kad šo gudrību iegūsi... padalīsies!

Es reiz arī ar A. Biti par šo tēmu runāju, arī viņam nebij atbilde, jeb atbilde bij tā pati vecā... katrā situācijā būs savādāk... Būtībā mēs kā kristieši dzīvojam risinot nebeidzamas morālas dilemmas, trilemmas... etc.

Te tad droši vien izšķirami jautājumi... ko par to saka tava sirdsapziņa? Jo aceramies, Pāvils piekodina neapgrēcināt cilvēku sirdsapziņu... un pat nebūtiski sīkumi kā ēdiens var tomēr novest pazušanā dvēseles vājas... Tamdēļ laikam jāskata ko saka sirdsapziņa, tad ja tā klusē, tad lūkot pēc padoma ārpusē...

Bet galu beigās mums jāatcerās, ka atšķirībā no Pasaules mums ir safety-net - Jēzus Kristus...
Šai sakarā nāk tas psalms - Dievs sūtīs savus enģeļus, ka tu savu kāju pie zemes nepiedauzi! Dievs ZIN tavu sirdi un ja tu izdarīsi kļūdu darot labo, tev piedos... Kudī bīstamāk ir rīkoties aplami ZINOT ka tas ir grēks un aplamība skaidri! Tas ir pret savu sirdsapziņu!

Jo nu jā... iesi pa labi, zirgu pazaudēsi, iesi pa kreisi pats pazudīsi... stāvēsi uz vietas, tepat pa seju dabūsi

Pārfrāzējot Luteru - ja nezini pa kuru ceļu iet un abi liekas vienādi baisi, tad ej pa vienu droši un paļaujies uz Kristu vēl drošāk! Arī par mums skan šie Lūgšanu vārdi "Dievs piedod, jo viņi nezina ko dara"... dažkārt tiešām mēs esam aicināti ko darīt paši nezinot kas sanāks... bet mums ir Dievs, kurš ir gatavs par mums iestāties un uz sevi ņem pērienu, ja to tomēr mēs būsim pelnījuši tikai aiz lielas pārcentības būsim zarus salauzuši!

Manuprāt vienaldzība ir daudz bīstamāka!

Vēl varbūt var palīdzēt scenāriju modelēšana... kas sliktākais notiks, ja rīkosies tā... kas sliktākais notiks ja rīkosies šitā... vai citi cilvēki taps ietekmēti, bet ja nerīkosies, vai tad citi necietīs... nu tā...


Un aceries vienu lietu... bezdievīgas Valdības Dievs pats atceļ!
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2008.02.13 14:13:28
Mulders
Mana kristīgā identitāte ir iet un sludināt evaņģēliju. Nepaklausīt sātanam, - tas ir, arī redzēt un atmaskot sātana darbus cilvēkos. To ir darījušu visi ticīgie. Un es netaisos paklausīt uz noziegumu aicinošu augstākstāvošu personu. Netaisos pret savu brāli , vai māsu nostāties. Tā ir ļaunu lietu darīšana. Un nepavedini ar saviem citātiem cilvēkus uz to. Kad apjēgsi , ko raksti , būs par vēlu: būs jau daudz cietušo.
Par Luteru šaubos, vai saproti viņa reformācijas jēgu. Piedod. Vēsture ir jālaiž caur sirdi , citādi būsi tāds rakstu urbējs bez kādas jēgas. Pārdomām - kādreiz Fords maksāja Dievam desmito tiesu , tad vēl vairāk , tagad ši firma no katra pārdotā autiņa finansē pedarastu organizācijas.
,, Varbūt paskaidro kā TU saproti rakstu vietu
"Kalpi, paklausiet saviem kungiem visā bijībā, ne vien labajiem un lēnajiem, bet arī ļaunajiem."? Vai tu tā dari?,,

,,Kā tu saproti rakstu vietu "Pakļaujieties ikkatrai cilvēku starpā ieceltai kārtībai Tā Kunga dēļ" vai tu tā dari? Jeb vai tomēr nav tā, ka Harizmāti visādi Ļedājevieši un arī Jencīši atklāti deklarē, ka viņi ir nākuši mainīt Valsts iekārtu? ,,
Atbildu.
Ir situācijas , kad kalpiem jāpaklausa ļaunajiem , lai neciestu , teiksim , pārējie. Piem. - gūsteknim liek izģērbties, ja ne, tad nošaus visus pārējos. Tādu piemēru ir daudz, kad ir jāpaklausa ļaunajam. šo rakstu vietu nedrīkst vispārināt , tas ir noziegums. To ņem vērā. Ir visādi kungi.
Uz Jencīša Dievkalpojumiem iet arī luterāņu mācītāji. Kāpēc? Tāpēc , ka viņi ir izmisumā par savu veselību. Nevajag to pārmest, ne mums tiesāt, Jencītis ir atbildīgs Tā Kunga priekšā.
Par Ļedjajevu. Ledjajevam Dievkalpojumos ir daudz īpatnēju darbību , kas neatbilst apsutuļu rakstiem. To varbūt citreiz. Jāskrien.
Bet par Luteru gan , brāl , pārdomā. Kas no viņa Tevī palicis? Un kāpēc viņš nepaklausīja varai?

Mulders
# Iesūtīts: 2008.02.13 14:21:29
Aivars, nu šoreiz es pilnīgi visam piekrītu ko tu uzrakstīji... es arī neiebildu par Jencīša dziedināšanas dāvanām... nezinu vai tādas ir vai nav... es iebildu pret Harizmātu nereti pausto jaukšanos Valsts lietās...

Tā kā, vari būt mierīgs... tu atbildēji tieši tā kā es arī ticu un mācu, tik tu ar savu dedzību nezkamdēļ redzi ēnas arī tur kur tās nav!

Ar Luteru man viss kārtībā... un man nekad nav bijusi vēlme lai manī ir Luters... ne jau Luters par mani miris! Bet šo to no viņa mācīties gan vajag ikvienam... mācamies!

Reformāciju arī saprotu... tik nezinu vai tāpat kā tu... varbūt savādāk... varbūt tāpat!

Ārēji pat var gadīties ka viss notiek, jautājums ir cik daudz tu iestājies pret Velnu sevī pašā... ne citos... ??? Vot kur prikols... un kā tu zini, ka tu nekļūdies, vai tu zini un esi pārliecināts par savu pestīšanu nešauboties tagad un tūlīt?

Tādos jautājumos par to kā mēs saņemam pestīšanu un vai tikai, mēs noteikti nevarēsim vienoties... Jautājumā par to kas ir Kristība un cik tās ir, mēs nevienosimies... Jautājumā par Vakarēdienu un Kristus klātbūtni tajā mēs nevienosimies... un šo nevienprātību mēs abi tulkosim kā Velna darbu oponentā... un stāvēsim kā āži katrs savā laipas pusē... jo būtiskais ir nevis ielauzt galvaskausu tam otram grēciniekam, bet pašam sevī izdeldēt Velna darbus... a tas darbiņš nav paveicams vienā "Kristus Pieņemšanas" seansā
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2008.02.14 01:40:37
Mulders
Te Tev atkal mazs teksts no Lutera. Patvaļa nav iespējama svētajā miesā. Uzbraucieni , apmelošana, nepareiza kalpošana, tikai Dievkalpojumi, nepatiesas liecības sniegšana....Luters ļoti vienkārši skaidro arī šodien , ka , tur , kur nepareiza hierarhija , tur būs nepakļaušanās. Es nevaru iedomāties, man ir daudz draugu evaņģēlija sludinātāju, ka starp mums būtu kādas netiklas darbības, pazemošanas...utt... Vecīt, nu nav kaut kur kaut kas kārtībā. Un , ja nav , tad kad mēs sāksim atklāti par to runāt, vai tad , kad jau izvarošana notikusi un tā nākusi gaismā , vai tomēr sakārtosim hierarhiju Jēzus svētajā miesā bez traipa. To var izdarīt zaprosta. No kā mēs raustamies. Bet , ja īdētāju ir pārsvars.. nu , tad sorī. Viss notiek uz...Bībeli izmanto ļunai ideoloģijai.
Te Tev atkal Luters , ne es.

90. Pat ja iepriekš minētie argumenti nebūtu pietiekami secinājuma izdarīšanai šajā lietā, tad pilnīgi pietiktu arī ar piekodināt un apstiprināt to ar Kristus vārdiem, kas ir pierakstīti Mateja evaņģēlijā 18. nodaļā: „ja divi no jums virs zemes ir vienā prātā kaut kādas lietas dēļ, ko tie grib lūgt, tad Mans Debesu Tēvs to tiem dos. Jo, kur divi vai trīs ir sapulcējušies Manā Vārdā, tur Es esmu viņu vidū. (18.19. panti). Ja jau reiz divu vai triju vienprātība Kristus vārdā iespēj visas lietas, un Kristus pats atbalsta to un piesakās būt viņu vidū, tad mums nāktos vēl vairāk uz to paļauties, ka tā ir jānotiek pēc Dieva prāta un ka tas arī tā notiks, ka Viņš pats ir mūsu vidū, kur mēs Viņa vārdā sanākam un lūdzam kopā; un arī tāpat pēc Viņa prāta ir, ka izvēlām visus bīskapus un vārda kalpus no pašu vidus. Pat pirms šādas ievēlēšanas mēs bijām derīgi šādam amatam, jo ar Kristību mēs esam tam dzimuši un uz to aicināti.
91. Ja mēs gribam tam kādu piemēru no Rakstiem, tad tas ir Apollo, par kuru mēs Apustuļu darbu grāmatā 18, 24 ff. uzzinām, ka viņš bez nekāda citu aicinājumu un ordinācijas bija ieradies Efezā un tur lielas gara dedzības un mīlestības vadīts sludināja tā, ka pat uz jūdiem tas ir atstājis krietnu iespaidu. Draugs, es tevi, lūdzu, pasaki, ar kādām tiesībām un ar kādu pilnvaru viņš ieņēma kalpošanas amatu ar Dieva vārdu? Viņam nebija nekādu citu tiesību un pilnvaru, kā vien šīs vispārējas, visiem kristiešiem kopīgi piemītošās, par kurām ir rakstījis Sv. Pāvils 1. vēstulē korintiešiem14, 30: „Bet, ja kādam citam, kas tur sēd, nāk atklāsme, tad pirmais lai cieš klusu” apustulis Pēteris savā pirmajā vēstulē 2, 9 saka: „bet jūs esat izredzēta cilts, ķēnišķīgi priesteri, svēta tauta, Dieva īpašums, lai jūs paustu Tā varenos darbus.” Šis pats vīrs vēlāk ir kļuvis par apustuli bez nekādas iesvētīšanas jeb ordinācijas procedūras. Viņš jau neieņēma sludināšanas amatu patvarīgi, bet gan pierādīja, ka viņa darbība nes labumu tieši tiem, kuri jau bija kļuvuši ticīgi. Tā ir jārīkojas katram kristietim, kad viņš redz, ka kaut kur klibo Dieva vārda mācība un viņš spēj to skaidri pārstāvēt – viņam ir jālieto viņa priestera amats, ja arī draudze viņam to nemaz neprasa. Un kur nu vēl tad, ja viņu uz to aicina kristīgie brāļi un māsas draudzē, kuriem ir tādas pašas tiesības, un kaut vai tas būtu viens cilvēks no draudzes!
92. Vēl kāds piemērs ir Sv. Stefans un Sv. Filips, kuri tika nozīmēti tikai kalpošanai pie galda. Bet līdzās tam Stefans arī darīja daudzus brīnumus tautā un diskutēja ar jūdiem par teoloģiju sinagogās un ar Dieva vārda spēkā apgāza viņu pozīciju viņu kopsapulces jeb koncila priekšā (Apustuļu darbi 6, 8 ff.). Tāpat arī Filips atgrieza daudzus Samarijā, ceļoja daudz pa apkārtni Azotonā un Cēzarejā (Apustuļu darbi 8, 12). Mīļais draugs, ar kādām tiesībām? Kādā pilnvarā viņi to darīja? Viņus pilnīgi droši neviens nebija ne lūdzis, ne aicinājis, bet viņi paši to uzņēmās un darīja to tajā vispārējā pilnvarā un ar tām vispārējām tiesībām, kādas ir visiem kristiešiem. Viņi to darīja, jo sastapās savās gaitās ar tādu vajadzību, redzēdami tautas neizglītotību un saprazdami, ka cilvēkiem ir liegts Dieva vārds un tāpēc bija nepieciešams pielietot viņu garīgās kalpošanas amatu. Cikkārt viņi to būtu darījuši vēl vairāk, ja viņus kāds būtu lūdzis vai aicinājis – kāds atsevišķs cilvēks vai visa draudze?
rainars
# Iesūtīts: 2008.02.14 10:11:48
Svētīgu kalpošanu ticīgiem Dieva kalpiem un mazticīgiem stiprināties no ticīgiem,man gribas novēlēt Valentīndienā.
Nepalieciet cits citam parādā kā tikkai to ka viens otru mīlat
Mulders
# Iesūtīts: 2008.02.14 10:41:27
AL, es nesaprotu... a nafig es esmu šī texta mērķauditorija? Vai es kur esmu noniecinājis Vispārējo priesterību vai Kalpošanas Amatu, kas no Dieva iestādīti tādā vai citādā veidā?

Ko gan es varu piebilst un lūdz neuztver to kā tava texta noraidījumu, bet uzreiz ja tu sakrāmē vienā kausā daudz argumentu, vaig paskatīties arī ko vēl Krisuts ir uzticējis saviem mācekļiem kādas tiesības un pienākumus!

Mēs Luterismā to saucam par Aclēgu varu, no kuras izriet arī Kristus dotās tiesības noraidīt un atmaskot maldu mācības un ķecerības. Visam jānotiek saskaņā ar ticības analoģiju (Rom 12:6) un Kārtīgi (1 Kor 14:40)!

Tālāk " Gara auglis ir: mīlestība, prieks, miers, pacietība, laipnība, labprātība, uzticamība, lēnprātība, atturība. "
Visai vienkārši, ja ir kaut kas pavisam cits, uzspēlēta mīlestība, samāxlots prieks jeb ekstātiska jūsma, ja miers ir māxlīgs, pacietības nav, laipnība tikai pret savējiem, labprātība tikai tad, ja pakļaujas tev, uzticamības pietrūxt un lēnprātība ir izmesta pa logu, tad tu vari kaut uz ausīm stāvēt... es neticēšu ka tur ir Kristus Gars!

Tālāk... Jānis raksta
9 Ikviens, kas aiziet no Kristus mācības un nepaliek tanī, ir bez Dieva; tam, kas paliek šinī mācībā, ir Tēvs un Dēls.
10 Ja kāds nāk pie jums un nesludina šo mācību, tad neuzņemiet viņu savās mājās un nesveiciniet viņu.

Bet Kristus mācība mums ir nodota... kā raksta Jūda
3 Mīļie, tā kā man ļoti rūpēja jums rakstīt par mūsu kopējo pestīšanu, tad sirds mani spieda jūs pamācīt šinī rakstā turpināt cīņu par to ticību, kas svētiem reiz uzticēta.

Tātad mēs neesam palikuši plikā vietā... Dievs ir parūpējies, lai mums būtu šī ticības analoģija - Rakstos to nododot no paaudzes paaudzē, ka mums ir iespējams ticēt un tapt pestītiem!

Interesanti, ka tu cepies par hierarhiju, domājot, ka ja būs pareiza hierarhija, tad arī mācība būs pareiza, un otrādi, no "nepareizas" hierarhijas tu patapini nepareizu mācību!

Interesanti ka tieši šādu pašu loģiku stumj arī Pareizticīgie un Katoļi, viņi kā neatņemamu hierarhijas sastāvdaļu pauž savu Apustulisko ordinācijas/roku uzlikšanas pēctecību, to padarot par Baznīcas pazīmi un īstuma mēru!
Tu kaut kādu citu "hierarhiju" gribi uzdot par Baznīcas pazīmi un patiesības mēru!

Mēs Luterismā par mācības patiesības un īstuma mēru liekam vienīgi Rakstus! Ja kāds māca saskaņā ar rakstiem, tad tur ir Baznīca, ja kāds nemāca to pašu mācību, ko apustuļi, tāds nav Baznīca un pilnīgi vienalga vai viņš to dara episkopālā vai kongracionālā hierarhijā... Jo hierarhijas vienīgais uzdevums ir nodrošināt pareiza un nesagrozīta Dieva Vārda pasludinājumu un Dievs pats labāk zin kā to pasludināt... vai vienu pliku pravieti pa pilsētu dzenāt, vai veselu draudzi par liecinieku likt!

Vai neredzi kontrastu starp VD un JD, kur VD Dievs patiešām dod striktas instrukcijas FORMAI, bet JD Dievs dod striktas instrukcijas SATURAM, formai uzliekot vienīgo prasību - lai viss notiek pieklājīgi un kārtīgi!

Tradicionāli Baznīcā ir izveidojies 3daļīgais kalpošanas amats... bet tā ir tradīcija, tā nav mācības daļa... ja ir nepieciešams, tā var tikt mainīta!

Luteram svarīgi bij Dieva Vārda pasludinājums, nevis forma... un viņš iestājās par jebkuru formu, kas šo funkciju nodrošina un krasi kritizēja jebkurus šķēršļus vai iekšējus vai ārējus, kas bremzē Dieva Vārda pasluidinājumu!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.02.14 11:05:01
vilks, par hierarhiju, kas noteikti ir kalpošanas jautājums un strīdamies, vai "pareiza heirarhija" ir vai nav ar saturu... manuprāt pat ļoti pa tēmu!
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2008.02.14 13:26:11
Nesapņo brāl. Esi reāls.
Es neko netaisos akcentēt. Vislielākā polemika man ir notikusi tieši ar pareizticīgajiem. Laikam jau Tev grūti mani atkost. Vēlreiz jautāju: kas mūsos ir izmainījies, ka Luteru vairs neklausām? Visas konfesijas sit pie krūtīm: mēs esam īstie Evaņģēlija glabātāji...Rezultāts ir ļoti švaks - latvieši maz zin evaņģēliju. Un nesapņo, ja Tu zini, tad visi zin....Mēs esam pie tā vainīgi. Un globāli domājot - nepareiza sludināšanas stratēģija. Luters aicina iziet ielās, - mēs uz liturģiju....
Varbūt metam mieru....?
Mulders
# Iesūtīts: 2008.02.14 13:35:54
Aivars Lapšāns, a kad vispār kāds ir Luteru klausījis?

Luterā Klausās, jo viņš Dieva Vārdu sludināja...

A vot paša Lutera "dzejojumus" atvaino, ir jāfiltrē... UN jāskatās, ko un kad šis rakstījis un arī Luters ir pakļaujams tiem pašiem Rakstu kritērijiem, kurus viņš uzstāda uz citiem un arī sev!

Viņš pats ir teicis, ka viņam nevajag sekot, bet Dievam!

Luteru nevajag raut no kontexta, viņš iestājās par kārtību Baznīcā, par Liturģiju jēdzīgu! Nevis haotisku bļaustīšanos Haidparkā!

Luters ir Liels, jo viņš rāda uz Kristu! Lutera Lieluims nav Luterā, bet Kristū! Tad nu mēs arī uz Kristu nevis Luteru skatāmies... un Luters tikai to vien gribēja, lai cilvēki beidz blenzt uz Pāvestu, Konciliem, Baznīctēviem, Luteru, Augustīnu... bet lai visi skatās tikai un vienīgi uz Kristu, jo tikai Kristū ir pestīšana!

Man ir vienalga ar ko tu esi cīxtējies... Dievu vienalga tev neuzveikt Viss ko tu vari... ir Dievam pakļauties Arī es neko pret Dievu nevaru, tikai pakļauties vai pazust!
rainars
# Iesūtīts: 2008.02.14 21:22:12
Aivars Lapšāns
Paldies par stiprinājumu kuru saņēmu no citāta ko rakstīji Mulderam.
Mulders
Protams iepriekš prasu piedošanu ,bet nu liekas,pēc tā ko paud, ka tu kā luterānis arī tuvojies Kristum(svaidījuma) caur Luteru.Acīmredzot ka kaut kā jau ar caur Luteru var tikt svaidītam,tik liekas ka minimāli jo traucēklis.
Liekas nedaudz beztēmā ,laikam vajadzēja pie ...tautības likt.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.02.15 11:07:03
rainars, laikam nesapratu... bet ja godīgi, tad Luters visai maz pie manas teoloģiskās izpratnes ir pielicis... Vairāk to ir darījis Sv. Pāvils (tas kurš apustulis) un Sv. Augustīns... Luteru es relatīvi maz lasījis esmu (relatīvi!!!) un no Lutera es gribētu mācīties to Evanģēlija mīlestību un paškritiku... bet kā exeģēts viņš ir visai viduvējs, taču viņa mīlestība pret Dieva Vārdu ir varena!
Ingars
# Iesūtīts: 2008.02.15 23:02:04
Nu ar Augustīnu tā uzmanīgi, viņš tomēr tā arī pavisam neatbrīvojās no Aristoteļa ietekmes un ir jautājumi, kuros piemēram ar Luteru ir krasas pretrunas un šoreiz šķiet tiešām taisnība būs bijusi Luteram, nu kaut vai piemēram par sakramentu izpratni
Zaurs
# Iesūtīts: 2008.02.16 12:27:28
Beidzām beztēmas?
rainars
# Iesūtīts: 2008.02.17 20:19:37
Man te atklāsme par valmieras atstādināto mācītāju.Izlasīju db(dienas bizness) pielikumā interviju ar pašu mācītāju.Ja jau ir tā kā tur raksta tad jau vajadzētu atstādināt arī to biktstēvu kuram izdzītais sūdzējis grākus un kurš aiznesis pa pasauli pārkāpjot grēksūdzes konfidencianilitāti.
rainars
# Iesūtīts: 2008.02.17 21:04:10
Mulders
Nezinu kas ko kam ir pielicis, bet tavi texti
viens no tiem :bet ja viņš pauž luterismam atbilstošu mācību.Var jau būt tu tamā reizē ko citu domāji.Es jau tikkai par to ,lai mēs pirmām kārtām būtu kristieši un tad caur ko aizgājuši pie ticības un kādā mēlē runājam.ja man evanģēliju pasludinājuši ir Ivars,Kaspars,Kristaps,Ivo,Lillija un t.t.kā tad lai es saucos ?Kā tu saki Lutera baznīcā tiku kristīts un iesvētīts ,bet bez evanģēlija vēsts pasludināšanas.Tas jau man netraucē aizlūgt un sludināt evanģēlija vēsti lai ļaudis tajā ciemā atvētos atmodai un lai mācītājam nebūtu jāvada dievkalpojums vienam tantukam.
Balss
# Iesūtīts: 2008.02.18 00:25:58
rainars
pielikumā interviju ar pašu mācītāju.Ja jau ir tā kā tur raksta
Tu pieņem par patiesību šāda cilvēka teikto? Viņš taču melo! Izlasi, kas par šo apgalvojumu teikts citur. Tie ir salti meli! Ja jau tas būtu taisnība, tad taču Korālis ne mirkli nešaubītos nosaukt viņu vārdā. Bet nav jau ko saukt!!!
rainars
# Iesūtīts: 2008.02.18 08:23:27
Balss Ko nozīmē ja teikumu sāk ar Ja.
indriķis
# Labojis indriķis: 2008.02.18 10:23:33
rainair , nemaz nebrīnoties par Korāļa pārkāpumiem un šādas viņa disciplinēšanas nepieciešamību, varu tikai pateikt, ka ar grēksūdzēm tiešām vajag uzmanīties un uzticēt grēkus 100% jau var tikai Debesu Tēvam un Viņa mīļajam Dēlam, ne jaunluteriskajiem "biktstēviem". Citiem arī - atceros kā viens krievu baptistu "pravietis" vājuma brīdī bija izsūdzējis grēkus savam kristīgam kolēģim, ka kritis zināmajā grēkā. Protams, pēc laika par to zināja jo daudzi interesenti.
Vēl kāda problēma pastāv, proti, grēciniekam ejot pie grēksūdzes, "biktstēvs" var pieņemt, ka sūdzētājs bikti gribot izmantot vien par nodrošinājumu pret grēka atmaskojumu un ar "tīru" sirdsapziņu kārt nodarījumu pie lielā zvana, īpaši, ja pašam tajā ir savi apsvērumi.
Tāpēc jau luterisms ir bikti dikti iegrožojis, protams, neatceļot to pavisam.
KLB jau arī Valteru neņemsim , ja kas, ja par meičām un naudiņu pārmācīts, ne par uzticību luteriskai mācībai.
Mr. Incognito
# Iesūtīts: 2008.02.18 17:49:04
Malači! Uzmanīgi sekoju A.L. un Muldera luteriskajām diskusijām, un neslēpšu, ka ir zināms gandarījums par labām, proti, saturiskām izmaiņām. Gottes Wort und Luthers Lehr vergeht nun und nimmer mehr , brāļi.
rainars
# Iesūtīts: 2008.02.18 20:28:52
indriķis
Es jau ar biju nonācis ka Debesu tēvam caur Jesus.Nu un tad radās viena akūta nepieciešamība un ceļos ar vaigu pie zemes izraudāju šo lietu un zini zināms miers bija un nāca ar atziņa.Nu redz tā jau ir ka mācītāju un dakteu kļudas mēs negribam atzīt.Tie Valtera augšas jau ar varēja brāli stiprināt un nosūtīt darbā uz citu reģionu un nekladzināt .Mēs takšu zinām ka pašiem atmērojas tas ar ko mērām.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 61 , pavisam kopa bijuši: 34053