atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi Nepilnības kalpošanā
vilks
Iesūtīts: 2008.02.06 13:41:41
Pāvils 1.Kor.13 raksta-`nepilnīga ir mūsu atziņa un nepilnīga mūsu mācība.` Vienas citas diskusijas ietvaros man radās jautājums-kā rīkoties,kad sastopamies ar kļūdām. Te,LELB.lv forumā,mēs nekautrējamies palaikam vairāk vai mazāk asi norādīt uz to,ko,mūsuprāt,kādi dara nepareizi. Bet kā vajadzētu darīt,ja es redzu lietas,kas man šķiet aplamas? Zinu gan tekstus par runāšanu ar brāli personīgi un draudzes priekšā,gan to,ka draudzē par visu atbild mācītājs un Baznīcā attiecīgi prāvesti,bīskapi u.tml. Bet kā tas ir praktiski? Vai kristīgajā pazemībā vajadzētu klusēt par lietām,kuras atbildīgajiem cilvēkiem nešķiet būtiskas vai risināmas,vai arī vajag kaut kādā veidā runāt? Un,ja jā,tad kā?
Ateistus lūdzu atturēties no viszinīgu padomu došanas un komentāriem,izņemot gadījumus,ja jums tiešām sakāms kas tāds,ko Baznīcā būtu adekvāti pielietot.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
AutorsZiņas teksts
vilks
# Iesūtīts: 2008.02.11 12:44:34
Nu jā,bet tas jau nenozīmē,ka nav arī viltus pravieši vai ka pravieši būtu ekskluzīvi pasargāti no iedomības :-/
bet vispār tā vairs nav diskusijas tēma.
indriķis
# Iesūtīts: 2008.02.11 14:41:39
Noasveidīgais faktiski grib pateikt, ja es pareizi sapratu, ka vislielākais grēks ir apgalvot, ka kādā lietā ir iespējama patiesība.
Savukārt, lēnprātīgais grib lietas būtību pamainīt ar procesu.
Viena koka augļī...
Mulders
# Iesūtīts: 2008.02.11 15:46:39
indriķis, tas ko noasveidīgasi rakstīja ir Tāpēc es domāju, ka vienīgā lieta, ar kuru tiešām jācīnās gan sevī, gan ap sevi, ir nemaldīguma un nevainojamas patiesības izjūta.

Ir būtiska atšķirība starp patiesības iespējamību un cilvēka lepnību un pašpārliecinātību, ka nu viņš ir atzinis visu!

Pat Pāvils teic vārdus, Ja kas domā ko atzinis, tas nav vēl tā atzinis, kā pienākas. Jo nepilnīga ir mūsu atziņa un nepilnīga mūsu pravietošana. Atziņa dara uzpūtīgus, bet mīlestība ceļ.

Noasveidīgais tikai aicina pazemīgi atcerēties šos Pāvila vārdus! Patiesība pieder tikai Dievam un viņš Viens redz visu Pasaules bildi kopainā, tas kas tev dots redzēt ir tikai savs mazais laika/telpas pleķītis! Pārējais ir ticībā pieņema atklāsme no Rakstiem!

Ar Dievu stīdā tu vienmēr paliksi zaudētājos, kas norāda tieši to, tevī nav pilnīgas atziņas un ja kas ir, tad tas nav no tevis, bet no Dieva!
indriķis
# Labojis indriķis: 2008.02.11 16:37:53
Mulder , bet ja cilvēks atkārto Dieva svētītos vārdus, tad jau viņš pasaka patiesību. Tu jau zini, ka mani garlaiko tie - neko jau nevar skaidri zināt , atliek vienīgi minēt , spārna kristietīši. Bet ko Dievs atklājis, to viņš ir atklājis un tā ir patiesība.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.02.11 16:48:03
indriķis, tā viš i! Bēda ir tad, kad sāk skaldīt matus un spriest, ko tieši ir atklājis

Mums nekad neizbēgt no šī grēcīgā prāta kurš interpretēs Dieva Vārdu, acīmrdzot vajadzīga pazemība un klusums, lai dzirdētu Dievu Runājam... jo ja mēs ļaujam pa virsu savam prātam baurot, tad vienalga tur Dievs var uz ausīm stāvēt, nedzirdēsim ko šis saka!
vilks
# Iesūtīts: 2008.02.11 17:11:23
indriķis
taatad patiesiiba ir arii tas, ka nepilniiga ir muusu atzinja un nepilniiga muusu maaciiba, kaa rakstiits teemas pieteikumaa. Un tas liek ikvienam Dieva Vaarda runaataajam apzinaaties arii savu nepilniigumu iepretii Dievam. Jo, sakot Dieva vaardus, mees sakaam patiesiibu, bet tas automaatiski nenoziimee, ka riikojamies pareizi. Galu galaa arii velns, kaardinot Jeezu, runaaja Dieva vaardus, bet vai ar to vinja kaardinaajumi vairs nebija kaardinaajumi?
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2008.02.11 18:06:30
Mums , ticīgajiem ir jāatpazīst šis laiks. Un daudz, pat ļoti daudz notikumu liek secināt, lasot svētos rakstus par laiku beigām , ka ticīgie laiku beigās caur Dievu darīs brīnumus , pravietos utt. ...Tāpēc mums ļoti grūti pieņemt, ka kāds izrādās gudrāks par tevi, kaut tu esi beidzis garīgo bakalauru Norvēģijā. Notiek milzīgā daudzumā dziedināšanas, liecības tieši luterāņos. Un tie , kuri ir lūgšanu grupās un misjas darbos draudzē ir jaunie pravieši. Viņi klausa Dievu un Dievs ar viņiem runā.
Nedomājiet, ka kaut kas notiks savādāk. Svētais Gars izliesies vēl vairāk pār tām draudzēm , kuras ne tikai ies uz misi, kā saka Luters , bet dos Dieva vārdu visai tautai. Evaņģēliju. Un evaņģēlija galaprodukts ir atgriezies grēcinieks, kas pieņēmis Jēzu savā sirdī. Nevajag baidīties no pravietošanas. Tā ir ļoti plaša redzes forma. Sākot no pareizi, laikā izlasīta Dieva vārda no Bībeles, beidzot ar pareģojumu, kas notiks rīt, vai pēc gada. Dievs mums to ir apsolījis.
rainars
# Iesūtīts: 2008.02.11 21:03:24
Aivars Lapšāns
Kristīgais brāl vai nevarētu mani atbalstīt ar šo rakstu sadaļā dziedināšana.Man vajadzētu pastiprinājumu aŗi no tavas puses šaij pravietojumā .
rainars
# Iesūtīts: 2008.02.11 21:45:47
Par pravietošanu arBībelē ir raksts tik neatceros vai tur bij teikts kuri ir pravieši un kuri nav tik atminos tu sakām ja pravietojat tad jūs vedīs pravietotāju gars un ja viens runā un otram rodas atklāsme tad lai pirmais ciet klusu.
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2008.02.11 23:23:47
rainars,,Praviešu gars praviešiem klausa,, , otrs - korintiešiem 14
Mulders
# Iesūtīts: 2008.02.12 10:10:41
rainars, Ainārs Lapšāns, bet vēl ir teikts, ka pravietim ir jāsludina saskaņā ar ticības analoģiju...
vilks
# Iesūtīts: 2008.02.12 10:52:19
Klau,tēma `pravieši` bija kaut kur citur,jā?
Tas ir labi,ka cilvēki pravieto,bet pravietim jārunā saskaņā ar Rakstiem. Domāju,ka praviešiem mūsu diskusijas kontekstā ir vajadzīga īpaša pazemība,jo ir viegli paaugstināties par citiem,ja ir dota īpaša atklāsme.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.02.12 11:07:48
vilks, tieši tā!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.02.12 13:30:33
Aivars Lapšāns

Jes 53:7 Kad viņš tika sodīts un spīdzināts, viņš padevās un neatdarīja savu muti kā jērs, ko ved nokaušanai, un kā avs, kas paliek klusa savu cirpēju priekšā; tā viņš apklusa un neatdarīja savu muti.

Kam Kristus mazgāja kājas... Dievam vai grēciniekiem... tai skaitā arī tam, kas viņu nodeva?

Pēteris arī tieši šo rakstu vietu citē

18 Kalpi, paklausiet saviem kungiem visā bijībā, ne vien labajiem un lēnajiem, bet arī ļaunajiem.
19 Jo tā ir žēlastība, ja kāds savas dievapziņas dēļ panes bēdas, netaisnību ciezdams.
20 Jo kāda slava jums būs, ja jūs panesīsit sitienus pārkāpumu dēļ? Bet, ja jūs, labu darīdami, cietīsit pārestības un tās panesīsit, tas Dievam labi patīk.
21 Jo uz to jūs esat aicināti; jo arī Kristus ir cietis jūsu labā, jums atstādams priekšzīmi, lai jūs sekotu Viņa pēdām.
22 Tas grēku nedarīja, nedz arī atrada viltu Viņa mutē;
23 Viņš zaimots neatbildēja ar zaimiem, ciezdams nedraudēja, bet atstāja visu Tam, kas spriež taisnu tiesu.
24 Viņš uznesa mūsu grēkus Savā miesā pie staba, lai mēs, grēkiem miruši, dzīvotu taisnībai; ar Viņa brūcēm jūs esat dziedināti.


Un Ap.D. 5:29 nav tik viegli ņemams, ka tu esi tas gudrais, kas zina Dieva Prātu un tamdēļ savu prātu uzdodams par Dieva Prātu neklausi Valdībai, kas pati savu varu saņem no Dieva, Jo nav valsts varas, kā vien no Dieva!!!

Ap.D. 5:29 attiecināms uz Dieva Vārda sludināšanu, lūk to nevar nekas aizliegt!

Daudzi "pravieši" un "mācītāji" ir nākuši ar Šo rakstu vietu tā uzdodami savus uzskatus par Dieva Pavēlēm un tā noraidīdami patiešām Dieva pavēlētus darbus!

Piedod, bet pie Harizmātiem tieši nākas redzēt šo augstprātību un lielīšanos ar "Dāvanām", izrādīšanos... un Sevis nevis Draudzes celšanu!

Pasaules Galā būs daudzi kas Kristus Vārdā brīnumus darīja, dziedināja, velnu izdzina u.c. brīnumus darīja... un tomēr Kristus viņus noraidīs? Tas vien liecina, ka pat Kristus Vārdā brīnumu darīšana nav nekāds rādītājs, ka tu esi Dieva Bērns... iedomājies... tādiem Kristus teiks "Es jūs neesmu pazinis"... tas liecina, ka viņi pat tuvu Dieva Valstībai nav stāvējuši...
Kā TU zini, ka tie brīnumi ar kuriem tu dižojies nav tieši tie, kurus Kristus Laiku beigās noraidīs? Kā tu vari būt drošs? Ar "labklājību"... nu un... lasi Jeremijas 44 nodaļu, tur tieši ar šādiem argumentiem Jūda noraidīja Dievu un turpināja elkdievību pret Debesu Ķēniņieni!

Pielūko, ka tevi nepieviļ ar ārējiem brīnumiem un ārējo spozmi un dedzību, ko tad tu domā Pāvils par velti brīdina "Jo es dodu viņiem liecību, ka viņi deg par Dievu, bet bez izpratnes. "
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2008.02.13 00:06:42
Mulders Piedod brāl, šādās sakarībās mēs nonāksim pie pāvestības. Lutera laikā šitādi teksti no ideologiem gāzās pār visu Romas impēriju. Bet Luters nezkāpēc nepaklausīja. Nepaklausīja milzīgs daudzums. Miljoni sirdīs nekad nav klausījuši. Un Luters nav neko tādu sludinājis savām draudzēm. Viņa hierarhija tika veidota perfekti pēc Bībeles. Hierarhiju veidoja draudzes - ievēlēja savu priesteri. vecajus , ja bija pravietis draudzē , tad viņš automātiski bija pār visiem. Tagad praviešus neciena neviens. Nav taču izdevīgi . vai ne? Bībele ir, varam ar to cilvēkus manipulēt , ja gadīsies pravietis , tad ....kauns, atliek tikai viņu nomelnot draudzes priekšā - lai pakļaujas... ja ne, nedos viņam vakarēdienu...Bībelē teikts - ievēliet labākos. Ja veido hierarhiju pēc šī principa, tad viss ok. Un visi klausīs pareizai hierarhijai, bet sātanam kristietis neklausīs , negaidi. Hitlera Vācijā milzums kristiešu nepakļāvās un viņi tika nogalināti. Arī laiku beigās kristieši nevienam neklausīs. Jau Latvijā suņiem špricē verichipus. Vai Tu ļausi sev to darīt, jo verichipi ir domāti arī cilvēkiem. Kristietis atpazīst garus.. Ja mēs vadīsimies pēc Tevis sastādītiem tekstiem, tad korāļa baznīca agri vai vēlu būs. Un , ja māsa neliecinās , ka humpalas ir pareiz izlietotas, tad piedraudēšu ar bērnu ...izvarošanu...
Piedod , brāl, Tavs sastādītais teksts ir utopija. Uz šīs zemes nekas tāds nav noticis un nenotiks. Staļinam visi paklausīja, tāpat miljoni tika iznīcināti. Valstī vienmēr būs cilvēki , kas nepakļausies meļiem , slepkavām... Vai zini , ko nozīmē vārds taisns? Taisnais nepildīs pavēli un neskraidīs pa sodomu bērnus izvarodams, lai arī viņam māju uzceltu no Bībeles grāmatām. Labā draudzē neviens nevienu nekomandē. Visi dara savu darbu bez uzbraucieniem. Var jau palūgt. Mīlestībā ir jātrenējas visiem.
Par pēdējo laiku ar , brāl, mazlietiņ savādāk ir rakstīts. Tas jāsaprot tā. -Ticīgie ir lūgšanās un kāds tiek dziedināts. Visi priecīgi. Tajā draudzē lūgšanās piedalījies arī kāds ļaunu lietu darītājs un viņš tad Jēzum jautās - kā , es taču Tavā vārdā ļaunus garus izdzinu, bet Jēzus viņam teiks: nē, Tev es iedevu draudzi , bet Tu viņu atdevi sātanam ( izveidoji vārda klausītāju brigādi) Jēkaba vēstule.
Harizmātiskās draudzes ir visādas. nevajag ņemt sliktāko piemēru. Neesmu gan redzējis , ka harizmāti lielās , bet uz ielām viņi evaņģēliju sludina aktīvāk. Ir ļoti grūti pateikt to robežu kurā gadījumā harizmāts ir slikts ārišķīgi. Pirmkristieši bija daudz aktīvāki par mūsdienu harizmātiem ...plēsa drēbes, histēriski aizstāvēja Jēzu....
Aivars Lapšāns
# Labojis Zaurs: 2008.02.13 00:24:17
Mulders
For ju . Luters par draudzes, hierarhijas, klausīšanas problēmām.
Ja vēlies , varu izsūtīt visu grāmatiņu, tā ir neliela.
M.Luters
,,,Sakarā ar pāvestiešu ordināciju es gribu vispārīgi norādīt, ka visu to, kuri tad nu tiek saukti par priesteriem, svaidīšana un nozīmēšana šim amatam ir pilnīgā bīskapa varā. Tautas jeb kristīgajās draudzes piekrišana, par kuras ganiem tos grib nozīmēt, netiek prasīta. Kaut arī tieši šīm lietām būtu jābūt tautas ziņā — pašai draudzei ir vislielākā teikšana par to, jo tā taču ir Dieva tauta, pār kuru nevar nozīmēt nevienu, ja tā pati to nav izvēlējusies. Tikmēr romiešu kārtība paredz, ka bīskaps nosaka, ko draudzes locekļiem vajadzētu pārbaudīt kā derīgu vai nederīgu un aicināt. Tad nu visi tie, kas tādā veidā tiek ordinēti, ir neskaidrībā, jo neviens nezin, par kuras draudzes priesteri viņam būs jākļūst. Turklāt lielākā daļā tiek ordinēti „uz lēni”, proti, lai viņi varētu upurēt mises laikā. Tik tālu nu ticīgo tauta ir atbīdīta no savām tiesībām zināt, kādu priesteri bīskaps viņiem ir svaidījis. Bet es uzsveru, ka gribu uz kādu mirkli ieskatīties pāvestiešu īstenotajā praksē, kaut arī tajā valda bīstams sajukums un tā patiešām ir kaunpilna negantība....
Aivars Lapšāns
# Labojis Zaurs: 2008.02.13 00:42:28
Mulders
Sorī , sanāca divreiz ieklāt vienu tekstu.

AL
Trīsreiz. M.
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2008.02.13 01:43:34
Mulders

Te vēl Tev iekopēju no Lutera grāmatas. aklās paklausības sekas un kā Luteram bija jāborē pret iedibināto hierarhiju.
43. ,,Trešais kalpošanas amata ar Dieva vārdu uzdevums ir iestādīt jeb pārvaldīt svētīto mazi un vīnu. Šeit apcirptie dižojas un triumfē: šeit viņi lepni izriež krūti un saka: šī vara nepieder – ne eņģeļiem, ne arī Dievmātei, bet vienīgi tikai mums. Taču mēs neņemam nopietni viņu nejēdzības un apgalvojam, ka arī šis kalpošana amata uzdevums ir visu kristiešu ziņā, tāpat kā būt par priesteriem. Un mēs neprasām, lai mums ticētu, bet gan pierādām to ar Kristus vārdiem un Viņa atstātajām liecībām, kad pēdējā Vakarēdiena laikā Viņš sacīja: „to darāt, mani pieminēdami”. Apcirpto pāvestiešu [priesteru] viskarstākā vēlme ir, ka Kristus ar šiem saviem vārdiem būtu darījis par priesteriem [tikai īpašus apustuļus] un piešķīris viņiem varu konsekrēt Svēto Vakarēdienu. Tomēr šos vārdus Viņš teica tiem, kas tajā brīdī bija klāt, ēda no šīs maizes un dzēra šo vīnu. Un arī uz visiem, kuri vēl turpmāk nākotnē to ēdīs un dzers. No tā izriet: tas, kas tajā tika nodots, tas ir tika nodots visiem. Un viņiem nav šeit ko iebilst, kā vien tikai baznīcas tēvi un koncili. Un viņi vēl var likt priekšā viņu jau kopš senām dienām izmantoto un vispārliecinošāko ticības artikulu: mūsu ir daudz un mēs tā uzskatām, un tāpēc tai ir jābūt patiesībai.
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.02.13 10:18:34
AL, paldies, ka tu atgādini man Luterisko mācību par Kalpošanas Amatu, man tas viss zināms... bet acīmredzot tu nesaprati ko es teicu un arī nesaprati Rakstu Vietas ko norādīju!

Tev "nepaklausīt" ir kļuvis par tavu identitāti... nav svarīgi kam nepaklausīt un kādā lietā, tev svarīgi ir vienkārši nepaklausīt... tā vismaz rādās pēc taviem textiem. Tu savā "nepaklausībā" meklē kristīgo identitāti!

Lai tā būtu! Jo dzirdēji tu to ko gribēji dzirdēt bet to ko es teicu, tu palaidi gar ausīm! Es nekur neaicināju pakļauties meļiem vai varmākām!

Varbūt paskaidro kā TU saproti rakstu vietu
"Kalpi, paklausiet saviem kungiem visā bijībā, ne vien labajiem un lēnajiem, bet arī ļaunajiem."? Vai tu tā dari?

Kā tu saproti rakstu vietu "Pakļaujieties ikkatrai cilvēku starpā ieceltai kārtībai Tā Kunga dēļ" vai tu tā dari? Jeb vai tomēr nav tā, ka Harizmāti visādi Ļedājevieši un arī Jencīši atklāti deklarē, ka viņi ir nākuši mainīt Valsts iekārtu?


Un Luters tāpat kā Pēteris nepakļāvās aizliegumam sludināt Evanģēliju! Bet Valsts varu viņš negrāva nedz gribēja graut, viņš arī Baznīcu negribēja graut, bet reformēt... miermīlīgi ar Dieva Vārdu!
vilks
# Iesūtīts: 2008.02.13 13:28:06
Jā,paklausība vadītājiem ir viens no diskusijas atslēgvārdiem. Ir situācijas,kad vajag saklausīt,un situācijas,kad nedrīkst to darīt. Tik vajadzīga gudrība tos atšķirt.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 134 , pavisam kopa bijuši: 2876