atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi Humanā Soda Teorija
Mulders
Iesūtīts: 2008.01.25 13:44:04
http://www.angelfire.com/pro/lewiscs/humanitarian.html

Iesaku izlasīt visiem... īpaši aicinājums būtu KN un a_masikam, jo viņi atklātā textā stumj tieši šo teoriju kā labu esam!

Texts ir angliski, būtībā visai pasmags, jo rakstījis Brits, pārtulkot man pagaidām nav laika, ja būs laiks, pārtulkošu!

Konspektu šeit nevaru uzrakstīt, jo texts ir gana koncentrēts un konspekts būs šis pats tulkojums!

Textā tiek pierādīts, kamdēļ KN un a_masika stumtā soda koncepcija ir nepareiza un ļauna savā būtībā, lai arī pirmajā mirklī šķiet ļoti laba! Šīs koncepcijas idejas jau var redzēt mūsdienu sabiedrībā šur tur, bet praksē to var novērot pie Eigēnikas prakses 20 gs sākumā Rietumu pasaulē!

Aicinājums visiem vēlreiz to lasīt un mēģināt saprast, lēnām un konceptuāli!

Mulders pats pilnīgi piekrīt autoram un viņa secinājumiem!
. 1 . 2 . >>
AutorsZiņas teksts
Mulders
# Iesūtīts: 2008.01.25 13:44:13
Prozīt!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.01.25 13:57:14
Ctulhu, tieši TIEŠI par to šis texts, ja iespringsi izlasīsi un ieraudzīsi kā šāda koncepcija ir būtībā vēl ļauāka. Tur viss argumentēti ir uzrakstīts labāk nekā es to jelkad spētu!

Tātad arī Ctulhu ir tiešs šī texta mērķauditorija... tu pat 1:1 atbilsti tam prototipam kas tur aprakstīts!

Ej un lasi un pārdomā!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.01.25 14:32:23
Mulders
a_masiks
Tieši tā - jārunā ir par Dieva sodu, nevis par cilvēku mēģinājumiem realizēt augstas idejas nepilnīgā sabiedrībā.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.01.25 14:34:10
a_masiks, acīmredzot neizlasīji...
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.01.25 14:44:15
Mulders
Man arī smagi lasās. Izlasīju pāris reižu, bet tā arī nepieleca galvenā doma.
Varbūt pasaki pats, vienkāršiem vārdiem?
Mulders
# Iesūtīts: 2008.01.25 14:50:41
KN, a_masiks, man ar ar pirmo reizi nepieleca, tad piesēdu ar vārdnīcu un teikumu pa teikumam lasīju! Tagad man ir doma to pārtulkot latviski!

KN nevaru pateikt ar vienkāršīem vārdiem, jo pats texts jau IR ļoti koncentrēta argumentācija bez liekvārdības, ja es vēl saīsināšu, tad pazaudēšu ko būtisku!

Labi, tauta, tad gaidīsim kāmēr jūsu padevīgais kalps iztulkos... pašam incē šo textu izstumt sabiedrībā!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.01.25 15:42:35
Mulders
Kā sapratu, tad galvenais, par ko autors uztraucās, ir tas, ka piespiedu psiholoģiska ārstēšana izmaina cilvēka personību. Otrs - bīstami tādu metodi nodot tirānu rokās, jo tad viņi oficiāli varēs izskalot smadzenes nevēlamām personām.
Kas ir labs un kas slikts - to nosaka sabiedrība, un ārstēšana notiks saskaņā ar šiem noteiktajiem standartiem, kas var mainīties no sabiedrības uz sabiedrību.
Kaut kā tā?

P.S. Vieglāk lasās citā fontā, lai cik tas nebūtu dīvaini. Times fonts datora ekrānā lasās ļoti slikti. Ievilku Wordā un pārtaisīju uz verdana :-)
Nu, tas tā varbūt ka tikai man.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.01.25 16:20:05
Ctulhu
1. Tas arī esot slikti
2. Ja ir tirāni, tad ielikt cietumā nav tik slikti kā nozombēt.

Mulders
Vai es pareizi izvilku galveno domu no raksta? Vai tur nebija pavisam cita doma?
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.01.25 16:23:51
Būtu arī jānodala, lai nesametam vienā maisā, šie trīs:
1) Patreizējā reālā situācija, reālā pasaule, zināšanu līmenis un cilvēki.
2) Nākotnes pasaule, zināšanu līmenis un cilvēki
3) Garīgā, Dieva pasaule, kas ietver paradīzi un elli.

Katrā no šiem ir savādāka Humānās Soda Teorijas izpratne.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.01.25 16:34:11
Ctulhu
Jā, tas par garīgi slimajiem ir arguments. Jau tagad mēs ārstējam, nevis sodam garīgi slimos. Par to teksta autors nekā nesaka, kaut gan atšķirība starp garīgi slimo un noziedznieku nav skaidri noteikta.

Kā sapratu, tad autors kritizē uzskatu, ka jau šodienas apstākļos vajag ārstēt pilnīgi visus - sākot no kabatzagļiem. Totalitāram režīmam tā ir īsta medusmaize.

Mulders
Mēs te tagad ar salmu cilvēku cīnāmies vai kā? :-)
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.01.25 16:48:10
Ctulhu
Nu tāpec es prasu Mulderam, vai pareizi sapratu, kas tur rakstīts.
Citādi mēs te sāksim durstīt kārtējo "salmu cilvēku".
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.01.25 17:00:05
Ctulhu
"straw man" - putnubiedēklis.
Paņēmiens diskusijās, kad sagroza vai neizprot oponenta teikto, un tālākā diskusijā uzbrūk nevis oponenta argumentiem, bet tiem - sagrozītajiem. Parasti tā ātri svin spožu uzvaru. :-)

Termins, škiet ka būs radie no karavīru treniņiem, kur tie ar šķēpiem durstīja no salmiem taisītas lelles.
KarotesNav
# Labojis KarotesNav: 2008.01.25 17:39:32
Ctulhu
Nu pag, pagaidām mēs tikai durstam manu "salmu cilvēku".
Varbūt ka tai rakstā bija vēl kādas citas idejas, vai es ne tā sapratu.

Atnāks Mulders, pateiks, vai ir vai nav pareizi.
Vai pārtulkos visu latviski.

Un informācijas iegūšana tomēr nav personības mainīšana.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.01.26 17:44:44
KN neuztvēri īsti to domu! Tur dziļāk parakts... pierādīts, ka Humānisms sodu atrauj no taisnīguma, rezultātā tiek iznīcināts jēdziens "taisnīgums" (justice) un tā... Nu nepateikšu es tik konspektīvi, kad iztulkošu, ielikšu un tad parunāsim! Citādi tagad sastrēbsim karstu! Tēma gana inčīga īstenībā, nekad par to nebiju tā domājis kā autors!
Zaurs
# Iesūtīts: 2008.01.27 03:26:10
zaurs palasījās un padomāja - tā jau ir. kamēr ļauži nesaprot, kas viņiem pienākas, viņi nevar saprast, ko nozīmē žēlastība.
un to arī, ka grēka alga ir nāve. ja ne grēcinieka, tad kristus. un ja grēcinieks iedomājas sevi tādu neesam, kristus mirst veltīgi.
jo kur vairojas humānisms, vairojas nepiedošana.
Balss
# Iesūtīts: 2008.01.27 17:44:18
a_masiks
Ko sagrēkojuši miruši zīdaiņi? Vai nedzīvi embriji?
Saproti reizi par visām reizēm, ko ar to domā kristieši - fiziskā nāve NAV visa beigas un pat ne sods, bet materiālās pasaules likumsakarība, lai gan visai briesmīga. Bet - baismīga ir garīgā nāve, prombūtne no Dieva.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.01.27 21:12:15
Balss
Saproti reizi par visām reizēm, ko ar to domā kristieši - fiziskā nāve NAV visa beigas un pat ne sods
Tad jautājums no otra gala: kāpēc šiem ir priekšrocības, paradīze pa taisno, bet citiem ir jāpūlas un jāmokās?
KarotesNav
# Labojis KarotesNav: 2008.01.27 21:13:48
Mulders
Humānisms sodu atrauj no taisnīguma, rezultātā tiek iznīcināts jēdziens "taisnīgums" (justice) un tā.
Kas nosaka to taisnīgumu? Likumi? Kurus izdomā cilvēki - vakar bija šitā, šodien tā.

Tulko ātrāk! Mēs jau nepacietīgi gaidām!
Balss
# Iesūtīts: 2008.01.28 01:30:27
KarotesNav
kāpēc šiem ir priekšrocības, paradīze pa taisno, Neatbildēšu, jo neesmu Dievs, tātad nezinu.
Papūlies pats palasīt to Luisa rakstu - ļoti interesanti, tikai nepaguvu līdz galam izlasīt. Pirmajā daļā autors argumentē pret humānistu par barbarisku nosauktā noziedznieka sodīšanas principa nomaiņu pret t.s. ārstēšanu.
Tā būtībā nozīmē to, ka kāda noziegumu nodarījušā liktenis pilnībā atrodas kādu t.s. speciālistu, smadzeņu skalotāju rokās, kuri tad voluntāri izlems, kad attiecīgais subjekts ir pārprogrammēts un drīkst tikt atlaists brīvābā. Šī ideja būtībā ļoti līdzinās padomju laika psihslimnīcām, kurās uz beztermiņu ieslodzīja disidentus un ārstēja viņus vai nu līdz nāvei vai līdz tam brīdim, kad viņi atzina savus maldus un bija gatavi padoties.
Balss
# Iesūtīts: 2008.01.28 02:16:09
a_masiks
4 Jums, Saviem draugiem, Es saku: nebīstieties no tiem, kas nonāvē miesu un pēc tam vairs nespēj neko darīt.

26 Kā pēdējais ienaidnieks tiks iznīcināta nāve.

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 130 , pavisam kopa bijuši: 12988