atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi Adventa laiks (diskusija kristiešiem)
Grēciniece
Iesūtīts: 2007.12.03 18:58:26
Svētīgu visiem Adventa laiku! Kā jūs to vadāt? Vai gavēnī? Vai ar pastiprinātu sirdsapziņas izmeklēšanu un bikti? Vai jūsu baznīcās katrai svētdienai un sekojošai nedēļai ir kāds īpašs saturs? Ja jā, tad kāds? Bet varbūt Advents nekā īpaši neiezīmējas jūsu ticības dzīvē? Kāpēc tā vai savādāk?
<< . 1 . 2 .
AutorsZiņas teksts
dafne
# Labojis dafne: 2012.12.11 09:50:19
...... [87.246.165.252]paldies,vienkarši un patiesi.Man nav nācies ļasīt daudz intervijas ar macītājiem,bet man šķiet,ja ir tā iespēja īzteikties publiski...dod cilvēkiem cerību.Es pati tā nonācu baznīcā,mācītājs bij ielicis vieteja avīzē rakstiņu,neatceros ko tiesi(bij uzaicinajums uz iesvētes māc.un neliels rakst.)...bet nu taja bridi ta naca ka gaismina..taja bezceribā,kurā atrados.Bet nevar jau zināt...iespējams, kādu uzrunā arī tas,ko Kaspars raksta.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2012.12.11 10:28:03
Andris raksta:
Var jau Ziemassvētkus nonivelēt līdz ģimenes kopā būšanas svētkiem, apdāvināšanās un palīdzēšanas svētkiem. Bet kāpēc ģimene nevar būt kopā, piemēram, 13. februārī, kāpēc slimiem bērniem nevar palīdzēt 23. jūnijā? Lasīju, ka daudziem tieši Ziemassvētki ir vislielākais depresijas laiks. Un es to ļoti labi saprotu. Ja man nav ģimenes, ja man ir slikti un par mani neviens neatceras? Nebūsim naivi, katram mēs taču palīdzēt nevaram, mēs nemaz nevaram apzināt katru, kam ir kāda vajadzība.

Tas ir tas pats ielāps, par ko izsakās Kaspars.

dafne
Bet nevar jau zināt...iespējams, kādu uzrunā arī tas,ko Kaspars raksta.

Abiem rakstiem formāts atšķirīgs: Kasparam intervija, Andrim uzrunas formas raksts.
...... [87.246.165.252]
# Iesūtīts: 2012.12.11 10:57:37
Mārtiņš
Pārveidota intervija, bet nebija doma pretnostatīt, vienkārši sveiciens priekš mūsu dafne s
dafne
# Labojis dafne: 2012.12.12 09:19:27
No kurienes ir nācis tas,ka Jēzus piedzima kūtī?
..Lūk.Ev.teikts:
" Un viņai piedzima pirmdzimtais Dēls,un viņa To ietina autiņos un lika silē,jo tiem citur nebija vietas tai mājoklī "

" Un namā iegājuši ,tie ieraudzīja bērnu līdz ar Mariju,viņa māti,un tie nometās ceļos un vinu pielūdza."(Mt.2:11)


"Un tie steigdamies nāca un atrada gan Mariju,gan Jāzepu un bērniņu,silē gulošu ." (Lūk.2:16)

Ka tur īsti ir?
Aivars
# Iesūtīts: 2012.12.12 09:54:12
Nu var jau apcerēt, ka tā nebija klasiska kūts, kā speciāli lopiem atsevišķi būvēta celtne, bet gan drīzāk priekšnams, kurā nereti lopi tika sadzīti uz nakti steliņģī, aiz kā arī tur bija ierīkota stacionāra sile.

Manuprāt, gan, lai kāds nebūtu izpildījums, kūtiņa paliek kūtiņa, pat ja iztīrīta. Beigu beigās nekas neparasts savā laikā arī mūsu platuma grādos nebija kūts, kas ir zem viena jumta ar dzīvojamo māju, un Sibīrijā tā tas ir joprojām, kur sniegotās ziemās vilki apkārt siro.
Mārtiņš
# Labojis Mārtiņš: 2012.12.12 14:18:36
Ir skaidrojums, ka tā kūtiņa ir kas līdzīgi kā mums, latviešiem, būtu pirtiņa (senos laikos tā bija normāla vieta bērna nākšanai pasaulē).

Sile (tīra - un mums nav pamata domāt, ka būtu citādi) ir ļoti piemērota bērna guldīšanai, it īpaši, ja ceļojuma situācijā ir jāizlīdzas ar pieejamo.

Lai arī viņiem noteikti bija savas grūtības, tomēr tā izstumtības traģika, kas nereti vērojama Jēzus dzimšanas ainiņās un attēlojumos, ir fantāzija, interpretācija.
Aivars
# Iesūtīts: 2012.12.12 14:37:54
Mārtiņš
Nu pirtiņā gan lopus parasti nedzen.
Bet te ar shematiskām ilustrācijām izklāstīta tā ideja par kūtiņu dzīvojamā ēkā - http://www.sviewp.com/RCbook/Bailey-%20Christmas%20-%20Middle%20Eastern%20Eyes.pdf
Mārtiņš
# Labojis Mārtiņš: 2012.12.12 16:19:02
Aivars
Tas bija domāts tā, ka tās dzemdības kūtī pie viņiem ir tikpat "briesmīgas" kā dzemdības pirtī pie mums. Pie kam lopi pie viņiem kūtī nemēdz uzturēties.
Paldies par ilustrāciju.
Aivars
# Iesūtīts: 2012.12.12 20:51:37
Mārtiņš
Pieņemu, ka pirtī gan mūspusē tās dzemdības bija pierastākas, un ja `citur nebija vietas tai mājvietā`, tad tas tomēr norāda uz zināmu izņēmuma gadījumu, kā tad, kad pirtiņa jau pilna gulētāju, un tiek nolemts, ka ērtāk būs virtuvi par dzemdību zāli pārvērst, nekā visus ciemiņus ķēķī izguldīt.
dafne
# Iesūtīts: 2012.12.12 20:57:43
Aivarses meitene no laukiem...un kūts ir kūts,bet priekšnams tomēr nav kūts...pat ja tur ir silīte un daži lopiņi.Arī latvieši savos namos ir sivēnus un vistas turējuši,bet tapēc jau nesaka,ka Jānis piedzima kūtī.
Aivars
# Labojis Aivars: 2012.12.12 21:17:47
dafne
nu vari būt droša, ka jūdi sivēnus savās kūtiņās neturēja!

Zini, te nesen bija viens TV raidījums, kur cilvēks bija izbijušā kūtī dzīvojamo māju iekārtojis. Cik krogi šobrīd neatrodas vecos staļļos. Bet ja tajā krogā atkal zirgus mitinās, un tajā dzīvojamā mājā - rukšķus, teic kas tās būs, ja ne kūtis.
Zinu, ka daži mēdz biezpienu dēvēt par svaigo sieru, jo lūk angļiem tas ir `cottage cheese`. Man tomēr šķiet, ja tas izskatās pēc biezpiena, garšo pēc biezpiena, smaržo pēc biezpiena, tas arī ir biezpiens. Tāpat kā galerts ir galerts un nevis `galvas siers`.
Ja reiz kāda telpa ir veltīta lopu novietnei, tā ir kūts, lai kur tā neatrastos projektā.

Viena lieta ko derētu atcerēties ir tas, ka izpratnē par šķīstību gan stipri atšķirās modernais eiropietis no tālaika ebreja. Mēs vemstāmies no domas par gaļas mušām uz jēra ciskas karstā dienā austrumu skārnī un govs pļekām istabas stūrī. Šie savukārt ar kaltētām govs fecēm maizīti atļāvās cept, mušu nodzīt un nepārdzīvot. Savukārt dzemdētāja 40 dienas bija nešķīsta.

Bet par latviešu Jāņiem un kūtīm runājot... nu ne jau visus kāpostos atrada, daži esot arī kūtspakaļā sagrābstīti un no ratupakaļas izkrituši
dekarts [83.136.137.129]
# Iesūtīts: 2012.12.13 04:10:12
Aivars ir arī vanckari
<< . 1 . 2 .

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 46 , pavisam kopa bijuši: 1602