atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi Adventa laiks (diskusija kristiešiem)
Grēciniece
Iesūtīts: 2007.12.03 18:58:26
Svētīgu visiem Adventa laiku! Kā jūs to vadāt? Vai gavēnī? Vai ar pastiprinātu sirdsapziņas izmeklēšanu un bikti? Vai jūsu baznīcās katrai svētdienai un sekojošai nedēļai ir kāds īpašs saturs? Ja jā, tad kāds? Bet varbūt Advents nekā īpaši neiezīmējas jūsu ticības dzīvē? Kāpēc tā vai savādāk?
. 1 . 2 . >>
AutorsZiņas teksts
Grēciniece
# Iesūtīts: 2007.12.03 18:58:59
Paldies par dalīšanos pieredzē un viedokļos.
Mirga
# Iesūtīts: 2007.12.04 11:32:15
Priecīgās gaidās. Arvien plašāk atveŗot durvis un lieko aizmetot.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.12.04 11:52:52
Tev tāpat!

Es laikam būšu no tās sugas, par kuriem Rom 14 teikts "Citi visas dienas vienādi tur"
Mirga
# Iesūtīts: 2007.12.04 13:10:30
Paldies, Mulder!
Balss
# Iesūtīts: 2007.12.04 13:38:18
Mēs ar to ārišķīgo - ar Adventa vainagu...
Bērni skolā skrien pēc atzīmēm, pieaugušie - vēl intensīvākā darbā nekā parasti... Un prātu sāk nodarbināt (diemžēl) vecvecais dāvanu jautājums. Nu, nekur tu nespruksi! Ja jau nu vienmēr šo tradīciju Ziemassvētku vakarā esam piekopuši, tad kā nu pēkšņi to ignorēsi? Tāpat arī draugiem un kolēģiem kāds sveicieniņs jāizdomā. Ziemassvētku vēstules (ne kartiņas!) jāraksta, lai kaut reizi gadā mēs viens ar otru tādā jūtamākā veidā saskartos.
Ar Kristus dzimšanas svētkiem tam, protams, ir tikai nosacīts sakars. Vēlam viens otram Dieva svētību nākamajam gadam - tas ir labi!
Grēciniece
# Labojis Grēciniece: 2007.12.04 18:00:38
Mulders
Varu tik ar apbrīnu uzlūkot pieredzes bagātos ticības brāļus, kam nav nepieciešami īpaši periodi Baznīcas gadā (piem., abi gavēņi), lai tos izmantotu sevis disciplinēšanai, bet kas vienmēr ir teicamā garīgā formā.
Man gan kā ticības dzīves nosacītai iesācējai gavēnis palīdz vairāk kaut ko uzteikt savai garu paverdzinošajai miesai un sevi garīgi disciplinēt. Un vismaz man ir palīdzoši šajās četrās Adventa nedēļās vairāk pārdomāt to saturu, kādu nes šī katra konkrētā nedēļa. Piemēram, pirmā ir par Kristus pirmo nākšanu - nākšanu zemībā, vēl ne kā tiesātājam un soģim, bet tādam, kas aizlūzušu niedri neaizlauž līdz galam un kūpošu dakti nenodzēš pavisam.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.12.04 23:34:16
Grēciniece, būsi pārpratusi šoreiz mani!
Esmu pārāk vājš lai gavēni turētu, nemēģinu pagaidām sevi un Dievu mānīt un izlikties labāks kā esmu. Es savukārt apbrīnoju manu mazo brāļu praktisko ticību, ka vismaz 2x gadā viņi spēj sevi savākt... es tik 1x mūžā to izdarīju, bij ok, bet uzzināju kāds vārgulis esmu!
Vēl man ir augt un augt, tak ceru, ka Dievs arī vārguļus spēj stiprus darīt
Lai tev veicas!
Balss
# Iesūtīts: 2007.12.05 01:32:45
Mēs gavējam pirms Lieldienām - bet ne tik daudz ar ēdienu (es gan arī ar saldumiem... , cik ar tādām lietām vai nodarbēm, kas mūs pārlieku saista.
tante [78.84.254.235]
# Iesūtīts: 2007.12.05 20:37:39
Mjā,Adventa laiks-trakākais laiks visā gadāJa esi pedagogs bērnudārzā un mājās bariņš skolnieku,tad no klusā pārdomu laika nekas nesanāks,lai cik ļoti to gribētos-spēj tikai tikt līdzi trakajam pasākumu riņķa dancim.Laiks,kad tiešām var atvilkt elpu un nodoties mierīgām pārdomām sākas tikai pēc Ziemassvētkiem.Diemžēl...
danar
# Iesūtīts: 2007.12.05 22:07:18
Jā,arī tirdzniecībā strādājot...diemžēl,Adventa laiks ir trakakais laiks,kad īpašām pārdomām un sevis sakārtošanai laika neatliek,bet tajā visā ir kas brīnišķīgs,tas viss tā iztukšo un paņem no tevis tik daudz,ka liekas nekas pāri nepaliek...un tad,nāk Kristus
Balss
# Iesūtīts: 2007.12.05 22:49:09
danar
Mjā, taisnība - kad esi iztukšots un sauss, tad Kristus var nākt un piepildīt... Saprotu, esmu izjutusi.
Labāk jau varbūt būtu tā sagatavoties, kā rāda Grēciniece, bet... man Advents saistās ar prieka gaidīšanu, un tad gavēnis liekas tā kā nevietā!
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2007.12.08 05:58:16
"Šis ir tas gaidu pilnais laiks"

Savā ziņā Adventa laiks ir ļoti aktīvs darba laiks, īpaši aktivizējas baznīcu mūziķi, ir daudz koncerti. Pasaulē sākas liela iepirkšanās histērija, visādas atlaides utt.

Bet paraudzīsimies uz to mazliet savādāk - varbūt arī te izpaužas cilvēka ilgas pēc kaut kā ļoti brīnišķīga, skaista, kādas nepelnītas dāvanas? Mēs dažkārt tā pavīpsnājam par tiem, kuri atnāk vien Ziemsvētku vakarā. Savā jaunībā es pat biju ieņēmis tādu stulbu pozu - nu tad lai nu tie, kuri tik vienreiz gadā atnāk uz Baznīcu arī dzird par Dieva žēlastību, bet vien tiem, kuri iksvētdienas nāk baznīcā!

Tagad esmu pāraudzis šo vecumu un cenšos izmantot adventa laiku tā, lai Ziemsvētki tiešām atnāk kā brīnums, lai katrs, kurš kaut reizi gadā atnāk uz baznīcu, skaidri sajūt, ka te ir kaut kas brīnišķīgs!

Lūgsimies Adventā tieši par tiem, kuri atnāks Ziemsvētku vakarā, lai viņi saņem atvērtas acis un dzirdīgas ausis ieraudzīt Dieva brīnumu! Lai viņi aiziet, Dievu slavēdami, saņēmuši visdārgāko dāvanu!
Balss
# Iesūtīts: 2007.12.08 22:40:55
Jānis Kalniņš

ĀMEN!
dāvis [87.110.164.248]
# Iesūtīts: 2012.12.09 18:11:55
Intervija ar Simanoviču
http://www.tvnet.lv/zinas/viedokli/445537-mus_parnemis_globals_arprats
dafne
# Iesūtīts: 2012.12.09 23:38:46
Par to,ka mus parnemis"globals arprats"ziņo mediji katru dienu,gribas ko labu un gaišu dzirdēt...vismaz Adventa laikā...
Mārtiņš
# Labojis Mārtiņš: 2012.12.10 12:28:41
dafne
Kas tad ir Advents un tā pārdomu laiks? - ja tikai labais un gaišais, tad jau nav ko pārdomāt, un paliek plika "svētku" prece, pēc kuras iestājas savdabīgas paģiras, kuras gribas lāpīt ar nākamajiem pūkainajiem svētkiem, un nākamajiem...
Part to jau Kaspars, kā šķiet, arī runā.
Memekija
# Iesūtīts: 2012.12.10 12:42:29
Man šogad pirmo gadu pēc ļoti ilga laika atkal ir mierīgs adventa laiksTik sen jau biju pēc tāda noilgojusies. Sēžu mājās , auklēju mazu Mikromemekiju un cepu piparkūkas lielajām
dafne
# Iesūtīts: 2012.12.10 23:28:13
Mārtiņš
Par labo un gaiso dzirdēt..es domāju.. dzirdēt par Kristu.kur tu ka kristietis ņem spēku,mierinajumu,stiprinajumu sava dzivē..kad piedzīvo..nabadzību,škirsanos..vai kadas citas nelaimes.Es nedomaju,ka mums ir janosoda tie,kuri to vien gaida,kad vares apsēsties pie svētku galda..pat, ja tas ir plaksteris...lidz nakamajiem svetkiem...es nedomaju,ka sabiedriba ir tik akla,ka neredz sev apkart notiekušo arpratu.bet Adventa laika vari nest to mazo gaisminu citiem...vienkarsi liecinot par Kristu,kurs ir ienacis tava dzive....varbūt tā
dafne
# Iesūtīts: 2012.12.10 23:30:35
Memekijao super..nezinaju,ka ronīšiem arī garšo piparkukas
...... [87.246.165.252]
# Iesūtīts: 2012.12.11 01:20:54
dafne
Par labo un gaiso dzirdēt..es domāju.. dzirdēt par Kristu
Gribētos jau, bet čo ta mācītāju intervijās Kristus nav modē. R. kungs intervijā Klubam, kad šie jautāja par Kristu(uz kādiem jaut. Viņš atbildēja tieši), pateica - neiesim sīkumos, bet ko teica tāds un tāds gudrais, abet lūdzu.
Ņem, Tev, Ziemassvētkiem no manis http://www.liepajniekiem.lv/lat/blogs/2010/12/24/andris-bite-macisimies-redzet-to-labo-kas-ir-pasaule/

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 7 , pavisam kopa bijuši: 36531