atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi Gaviļu gads
Aivars
Iesūtīts: 2012.02.09 16:06:27
Mūsu Kungs Jēzus reiz sacēla trauksmi Nācaretes sinagogā, kad pieteica, ka izsludina Gaviļu gadu: Lūkas 4:18 "Tā Kunga Gars ir uz Manis, jo Viņš Mani svaidījis sludināt prieka vēsti nabagiem, pasludināt atsvabināšanu cietumniekiem un akliem gaismu, satriektos palaist vaļā
19 un pasludināt mūsu Kunga žēlastības gadu."
20 Un, grāmatu aizvēris, Viņš to atdeva sulainim un apsēdās. Un visi, kas bija sinagogā, vērsa savus skatus uz Viņu.
21 Un Viņš iesāka uz tiem runāt: "Šodien šis jūsu ausīm dzirdētais raksts ir piepildīts."


Kā jūs, šodienas kristieši, reaģētu uz šādas Dieva `plānotās revolūcijas`(kā kāds to raksturojis) izsludināšanu ik pēc kāda laiciņa? Vai tas jūs iepriecinātu vai sarūgtinātu?

nedaudz intrigai http://www.kasjauns.lv/lv/zinas/71981/liga-dimitere-ludz-latvijas-prezidentu-atlaist-visus-paradus

Diskusija tikai kristiešiem

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
AutorsZiņas teksts
Aivars
# Iesūtīts: 2012.02.10 16:58:43
skolniekss [46.109.229.204]
Redzi, tur jau bija tā ideja, ka šādam cilvēkam top atdota viņa dzīves telpa, un viņš nav liekais
skolniekss [46.109.229.204]
# Iesūtīts: 2012.02.10 20:21:50
Aivars proti, tiek atdots tas pats nekas
Aivars
# Iesūtīts: 2012.02.10 21:25:15
skolniekss [46.109.229.204]
ne gluži. Bet viens ir skaidrs, - uz spāniju šis aiztriekts netiek, lai nomaksā parādus pieciem ebreju baņķieriem
Juris Saivars
# Labojis Juris Saivars: 2012.02.10 22:25:19
Aivars


Kā saskatu lietas -

1) mentāli slima sieviete vēlas pievērst sev uzmanību, adresējot valsts prezidentam Kristu zaimojošu vēstījumu.

2) sabiedrības (kurā par labu stilu tiek uzskatīti mēģinājumi iesmērēt Dieva to, kas pienākas ķeizaram) mēdiji, domājot, ka sociālekonomisko ligu nomocītajā sabiedrībā šis vēstījums gūs ievērību, cenšas no tā kaut ko „izpūst”.

3) sabiedrības reliģiozā daļa – sekojot savu līderu piemēram – var gribēt šai sakarā ieņemt kaut kādu pozu (jeb viedokli) cerībā ar šādu māžošanos uzlabot savu paštēlu.
Aivars
# Iesūtīts: 2012.02.10 22:57:32
Juris Saivars
par pirmo drīzāk piekrītu, par otro, ne līdz galam saprotu, kas ir iekavās, par trešo domāju, ka esi iebraucis lāčauzās (vismaz Latvijā kristieši mēdz būt gana dažādi domājoši)
Juris Saivars
# Iesūtīts: 2012.02.10 22:58:21
Starp Citu -

Kāpēc diskusijā "Garīgā dimensija un politika" LELB ir tik neproporcionāli pārstāvēta?
Visiem metropolīti, bīskapi un priekšsēdētāji, bet ļuturiem tik nieka Oberpfarers?
Aivars
# Iesūtīts: 2012.02.10 23:00:57
Juris Saivars
Kāpēc `nieka`?
Pieņemu, ka šis oberpfarers ir ietekmīgāks nekā daži metropolīti un bīskapi
Juris Saivars
# Labojis Juris Saivars: 2012.02.10 23:21:08
Nu, un kas tur būtu ko nesaprast –

vai neesi pamanījis gadījumus, kad par svētību tiek uzskatīta nauda, nevis gods?

Cik bieži esi dzirdējis no augstām tribīnēm ar saldām inteliģences mutēm slavinot tos, kas pieaudzējuši treknumu – un cik bieži ir slavināti tie, kas svētīti ar sirdsstāvokļa maiņu?

Uzaicināt uz „morālu izlīgumu” – bez jebkāda sociāl-ekonom-juridiska seguma – ir tukša muldēšana … ar to var aizsmērēt nevēlēšanos/negribēšanu veikt pat vissīkāko praktisku darbību … var jau stabulēt un pašiem priecāties – cik labi iznāk, tikai nepieciešams to darīt ar cieši aižmiegtām acīm, lai nebūtu jābrīnās – kāpēc neviens nedanco?

Par žēlastības gadu – situācijā, kad dvēseles pestīšanu noteica piederība noteiktam etnosam, kam par apliecību kalpoja īpašumtiesības, bija svarīga nodrošināt, lai pestīšanu kāds indivīds nepazaudē saimnieciskas nemākulības dēļ. Tādēļ ik pēc noteikta perioda tika atjaunots „factory default’s”.
Jaunā Izraēla situācijā tas būtu kas? Atjaunot piederību Kristus baznīcai dzēšot individuālo kļūdu izraisīto pārkāpumu sekas … ik pa 50 gadiem uzņemt atpakaļ visu Santus un Cālīšus

P.S. Tad LELB metropolīts atzina, ka viņa ietekme uz sabiedrisko domu ir tuva nullei, un aizsūtīja savā vietā oberpfareru?
Jeb viņu vienkārši neuzaicināja?
Juris Saivars
# Iesūtīts: 2012.02.10 23:52:15
Aivars vismaz Latvijā kristieši mēdz būt gana dažādi domājoši

ja vien viņi domātu kaut kur ārpus saviem sirds visnoslēgtākajiem kambariem – regulāri apmainītos ar domām Tvitter.com, veidotu aizraujošas sarunas Facebook.com vietnēs ... kam ar aizturētu elpu sekotu līdzi simtiem un tūkstošiem lielas auditorijas …

SovDepijas laikos mēdzu ar draugiem kopā lasīt Kropotkina „ Maize un brīvība ” un dziedāt „ Oi neverk, matušėle ” … vai tādēļ drīkst apgalvot, ka LPSR nebija politiski viendabīga, jo tajā bija pārstāvēti lietuviešu buržuāziskie anarhisti?
Aivars
# Iesūtīts: 2012.02.10 23:57:56
Juris Saivars
Kas ir twitter un feisbuk? Kas ir auditorijas?
Juris Saivars
# Iesūtīts: 2012.02.11 00:05:08
Feisbuks (ģīmjgrāmata) ir ž.īda Zuckerberga izgudrojums, kur arī kristieši tiek ielaisti

http://www.facebook.com/LatvianEvLutheranChurchNewYorkYonker.. s
Aivars
# Iesūtīts: 2012.02.11 00:13:30
Juris Saivars
šis ja - http://www.youtube.com/watch?v=akVKxNwBoj0 ?
Juris Saivars
# Iesūtīts: 2012.02.11 00:21:33
Noooo ... headshot - tā ir pavisam cita rotaļa
Aivars
# Iesūtīts: 2012.02.11 10:31:52
Juris Saivars
Par žēlastības gadu – situācijā, kad dvēseles pestīšanu noteica piederība noteiktam etnosam, kam par apliecību kalpoja īpašumtiesības, bija svarīga nodrošināt, lai pestīšanu kāds indivīds nepazaudē saimnieciskas nemākulības dēļ. Tādēļ ik pēc noteikta perioda tika atjaunots „factory default’s”.
Jaunā Izraēla situācijā tas būtu kas? Atjaunot piederību Kristus baznīcai dzēšot individuālo kļūdu izraisīto pārkāpumu sekas … ik pa 50 gadiem uzņemt atpakaļ visu Santus un Cālīšus


Nu `pestīšanu noteica` tas ir tā diezgan voluntāri teikts, bet pēc idejas vai tad Kristietība ir radikāls individuālisms? Kā tur Jānis apcer gadījumu ar brāli - trūkumcietēju un aizslēgto sirdi? Nez vai pestīšana būs tikai izsprukšana no ķezas kaut kad laiku beigās? Vismaz pie apustuļiem redzam, ka viņi savus pārsteigumus un domāšanas apvērsumus piedzīvo jau šajā saulē.
Bet kas attiecas uz Santiem un Cālīšiem un atpakaļuzņemšanu ik pēc 50 gadiem.. hm, vispār jau savulaik Zaļajā Ceturtdienā bijusi tradīcija dažu labu grēkāzi atkal atjaunot draudzē (nu tur vietējā kariņā kādu nositis, kādu aplaupījis, tādēļ no draudzes izmests) Cita lieta, vai maz abas puses to grib tādos gadījumos, kā Tevis minētie.
Un tomēr, šķiet, ka tā Gaviļu Gada ideja kaut kur pārsniedz vienkārši kopienas izlīgumu ar savu gauži reālo atgādinājumu, ka cilvēks tomēr ir vērtīgāks, nekā manta, ka viņš ir vajadzīgs, un ka nevar visu pasauli nopirkt un paturēt. Tas saknē ēdas ar konsumerismu un savtības instinktu kā leģendārā adata kamieļa acī
Ne velti trimdas pravieši žēlojās, ka Israēls nekad to nav īsit praktizējis, ne velti nācariešiem jumts nobrauca no Jēzus sprediķa par šo tēmu.
Rau, kā raud Jeremija 34 nodaļā, un piedraud ar zobena ""brīvības gadu": 17 Tādēļ tā saka Tas Kungs: jūs Man nepaklausījāt un nepasludinājāt brīvību savam tautas un cilts brālim, redzi, tad Es jums tagad daru zināmu citas brīvības gada iestāšanos, kad dota brīvība trakot zobenam, plosīties mērim un badam. Un Es jūs padarīšu par šausmu pilnu paraugu visām pasaules valstīm.


Pater Henricus
# Labojis Pater Henricus : 2012.02.11 11:42:42
Juris Saivars mentāli slima sieviete vēlas pievērst sev uzmanību, adresējot valsts prezidentam Kristu zaimojošu vēstījumu.
Varbūt mentāli nomākta kristiete, bet kur tu saskati zaimošanu?
Un nav brīnums, ja kristietim(-ei) brīžam aizbrauc jumts gan vērojot jau psalmista ievēroto - netaisnie zeļ un plaukst un salīdzinot ar savu pārbaudījumiem pilno dzīvīti.
Un tad arī parādās tādi dīvaini vēstījumi.
Šitā pati Līga - kad bija pravoslavu aktīviste, tad šiem gana laba,
kā paklupa, tā konfesijas biedri pirmie saklupa virsū.
Juris Saivars
# Labojis Juris Saivars: 2012.02.11 21:44:38
Aivars
IMHO - nav vērts domāt par Veco Derību marksistiskos šablonos … īpaši to ļeņiniski/trockiskajos paveidos – jo tad zeme iznāk ražošanas līdzeklis, to apstrādājošs bezzemnieks – lauku proletariāts, kuram nepieder ne ražošanas līdzekļi, ne darba augļi … un izeja ir meklējama dažādu kolektīvo īpašumu formu – kolchozu un sovchozu sociālistiskājā sacensībā

Vecajā Derībā Kanaānas zeme ir Dieva īpašums – nodota izraēliešu apsaimniekošanā kā īpašas žēlastības izpausme
Un, kad Tas Kungs, tavs Dievs, tevi ievedīs tai zemē, ko Viņš ar zvērestu ir apsolījis taviem tēviem - Ābrahāmam, Īzākam un Jēkabam, lai tev to dotu ar lielām un labām pilsētām, ko jūs neesat cēluši, un arī namus, kas pilni ar visādiem labumiem, kurus tu neesi sakrājis, un ar klintīs izcirstām ūdens tvertnēm, ko tu pats neesi izcirtis, un vīna dārzus un olīvkoku dārzus, ko tu neesi dēstījis,- un, kad tu tad ēdīsi un būsi paēdis 5.Moz. 6:10-11

Apsolītās zemes stūrītis ir kaut kas daudz lielāks, kā vietiņa diļļu dobītēm – tā ir apliecība, ka tās īpašnieks ir piederīgs šai žēlastībai, daļa no tās tautas, kam Tas Kungs ir Dievs … Ābrahāma, Dieva kalpa, dzimums, viens no Jēkaba bērniem, Dieva izredzēts …

Īpašumtiesības uz zemes pleķīšiem Kanaānā VD ir noregulētas smalki un precīzi – pieminot pat ļoti īpašus gadījumus: skat. 4.Moz. 27:1-11; 36:1-12; 5.Moz. 21:15-17; 25:5-6; Joz. 17:3-6 …

Šiem noteikumiem ir nepārvērtējama nozīme – Jēzus ir Mesija tādēļ, ka Viņš ir leģitīms pretendents uz Dāvida troni … par kādu Viņš kļūst levirāta likuma (5.Moz. 25:5-6) ietvaros, jo pār Viņa audžutēva līniju klājas Jehonjas lāsts (Jer. 22:30) - Jāzeps bija Jehonjas pēctecis (Mt.1:12)





Pater Henricus
frāze: Pasludini, prezident, tautai brīvību no parādu jūga un Tu kļūsi par mazās Latvijas karaļvalsts lielo karali Andri Pirmo – ir atklāta ieņirgšana … un turpat zemāk tiek apgalvots, ka tas tiekot darīts Jēzus Kristus Vārdā
var jau ņirgāties par cilvēkiem – augstas vai zemas kārtas, jo tie jau nevar adekvāti atbildēt … tāpat kā var smieties par muļķi un sist kropli – arī tie adekvāti reaģēt nespēs.
Bet darīt to un piesaukt Kristus vārdu – tā ir Pestītāja vārda nelietīga valkāšana, jeb zaimošana.
Aivars
# Iesūtīts: 2012.02.11 22:33:40
Juris Saivars
Nu tas ir skaidrs, ka Dievs apsolīja zemi utt.. bet kāds sakars nekustamam īpašumam ar pestīšanu? Šķiet pat saduķeji tik lieli materiālisti nebija

Bet kā tu nonāc pie tā, ka Jēzus ir mesija tieši šī lāsta dēļ? Tādēļ, ka nav Jāzepa miesīgs dēls?
Juris Saivars
# Labojis Juris Saivars: 2012.02.12 01:27:26
Visas VD upurēšanas un šķīstīšanas mērķis bija dvēseļu salīdzināšana –

jo miesas dvēsele mīt asinīs, tādēļ Es tās jums esmu devis uz altāra, lai jūsu dvēseles tiek salīdzinātas, jo asinis salīdzina dvēseli (3. Moz. 17:11) – jo:
redzi, visas dvēseles pieder Man, kā tēva, tā arī dēla dvēsele, abas Man pieder; kura dvēsele grēko, tai jāmirst (Ec. 18:4).

a) Kas tās bija par dvēselēm, kuru glābšanas dēļ notika 24/7 Tempļa kalpošana?
b) Kā bija iespējams pierādīt, ka kāda konkrēta dvēsele pieder pie augstākminētajām?

Uzvedinošs jautājums – kam bija balsstiesības senajās pilsētu (piem. Rīgas un Bauskas) rātēs?


Jehonjas lāsts ir ž.īdu galvenais iebildums pret Jēzu kā Mesiju. Lai Jēzus laikā ( ž.īdu sabiedrībā arī šodien) kāds tiktu atzīts par Mesiju (svaidīto) – nepietika ar smuku runāšana vai pat ar ļauno garu izdzīšanu – pirmkārt un galvenokārt, tam vajadzēja būt leģitīmam pretendentam uz Dāvida troni.

Tas bija strikts Nātanam atklātā pravietojuma par Kristu noteikums:
Tāpēc tu tagad runā tā ar Manu kalpu Dāvidu: tā saka Tas Kungs Cebaots: .. Kad tavs laiks būs piepildījies un tu dusēsi līdz ar saviem tēviem, tad Es uzcelšu tavu dzimumu pēc tevis, kas nāks no tavām miesām, tam Es nostiprināšu viņa ķēniņa valstību. Un tas uzcels namu Manam Vārdam, un Es nostiprināšu viņa ķēniņa valstības troni uz mūžīgiem laikiem. Es viņam būšu par tēvu, un viņš Man būs par dēlu. 2. Sam. 7:8a,12-14

Vēlāk tas tiek vēl papildināts ar pašam Dāvidam dotu atklāsmi:
Redzi, tas dēls, kas tev tiks dzemdēts, tas būs miera vīrs, jo Es likšu viņam piedzīvot mieru no visiem viņa ienaidniekiem visapkārt; ne velti Salamans būs viņa vārds, un viņa laikā Es likšu Israēlam piedzīvot laimi un mieru. Viņš uzcels Manam Vārdam namu, viņš būs Mans dēls, un Es būšu viņa Tēvs, un Es nostiprināšu viņa troni pār viņa ķēniņa valsti Israēlu mūžīgi! 1. Laiku 22:9-10

Tātad – Mūžīgais Miera Ķēniņš varēja būt tikai tāds Dāvida pēctecis, kurš nāktu caur Salamana līniju. Jēzus mātes līnija neder – Marija ir cēlusies no cita Dāvida dēla: Nātana (Lk. 3:31).

Adopcija situāciju neglābj - Jēzus audžutēvs Jāzeps ir cēlies no Jehonjas, par kuru teikts Nevienam no viņa dzimuma neizdosies sēdēt uz Dāvida troņa un vēlreiz valdīt pār Jūdu! (Jer. 22:30)

Pozitīvs risinājums ir iepējams tikai vienā gadījumā – ja Marijas tēvam Ēlim nebija neviena vīriešu kārtas mantinieka. Tad – saskaņā ar levirāta likumu (5.Moz. 25:5-6), par Ēļa pēcteci tiek atzīts tas no viņa znotiem, kurš ir no tās pašas cilts. Jāzeps bija no tās pašas – Jūdas cilts, tādēļ viņš tiek uzskatīts par „domājamo” Ēļa dēlu. Savukārt Jēzus ir „domājamais” Jāzepa dēls un kā tāds Viņš nepieder nolādētajam Jehonjas dzimumam.

Jēzus nav Mesija pēc cilvēciskām asinām, Viņš ir tāds pēc Dieva likuma …
tas jauca galvu ž.īdiem toreiz, tas jauc viņiem galvu šodien … reiz viņi pat aizspērās uz tiesu meklēt taisnību … tiesnesis P.Pilāts, uzklausījis visas puses, izsprieda ka Jēzus ir likumīgs Dāvida troņa pretendents – un kā tāds nogalināms. Ž.īdi, pārsteigti par šādu iznākumu, vēlējās, lai spriedums tiktu mainīts – ka Jēzus sodāms tādēļ, ka pretendējis uz troņmantnieka tiesībām. Pilāts palika pie sava – sodāms tādēļ, ka bija troņmantnieks. Skat. Jņ. 19:19-22
Aivars
# Iesūtīts: 2012.02.12 17:32:56
Un par Jeremijas 31:29 Tanīs dienās vairs nesacīs: tēvi ēduši skābas vīnogas, un bērniem no tā zobi apmizējuši.
30 Ikvienam jāmirst sava nozieguma dēļ: kas ēd skābas vīnogas, tam zobi tiešām apmizēs. ?
Pater Henricus
# Iesūtīts: 2012.02.13 12:46:11
Juris Saivars Nu, dzīvo cilvēks savā pravoslavu un bērnības sapņu pasaulītē ar ilgām pēc labā ķēniņa - , lai dzīvo - tie vēl nav zaimi...
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 138 , pavisam kopa bijuši: 35719