atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi Kas ir dvēsele
KarotesNav
Iesūtīts: 2007.11.12 10:25:03
Diskusijā par abortiem noskaidrojās, ka tā īsti nav zināms, kas ir dvēsele, kaut gan abortu aizliegšana ir no tā tieši atkarīga.

Lūdzu, pasakiet saviem vārdiem, nevajag korekti pareizas definīcijas. Kas ir dvēsele, vai un kā tā rodas, kādas ir tās attiecības ar ķermeni un citām cilvēka daļām, ja tādas ir? Vai dvēseles ir vienādas (pēc sugas, kā cilvēki)? Vai arī dzīvniekiem ir dvēsele?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 17 . 18 . >>
AutorsZiņas teksts
Mulders
# Iesūtīts: 2007.11.12 12:12:26
KarotesNav, man ir aizdomas kamdēļ šo "ES" nevar nodefinēt. Jo Definīcija apriori ir tā teikt... objekta `izgriešana" ar zajavām no visiem pasaules objektiem.
Taču cilvēka "EGO" ir dinaimsks... pat ĻOTI dinamisks struktūra. To nevar izgriezt, jo definēšana ir statiska, bet šis objekts ir dinamisks.

Ja tā var teikt... dvēsele, miesa, gars tās ir viena objekt projektcijas dažādās realitātēs... varbūt tā?
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.11.12 12:15:25
Mulders
kad miesa savienojās ar Dieva doto garu, tad tapa dvēsele
Kā miesa savienojas ar garu? Kurā brīdī tas notiek? Ja miesā ir tikai ducis šūnu, tad savienošanās jau ir notikusi?
Vai arī savienošanās notiek apmēram tādā veidā, ka gars ierauga, ka kaut kur ir uzradusies miesa, kaut vai pāris šūnu, un tad rada dvēseli šai miesai?

Kas notiek ar dvēselēm, kurām miesas ātri tiek atņemtas, tas ir, aborti un zīdaiņu nāve?
Mulders
# Iesūtīts: 2007.11.12 12:22:09
KN, tev acīmredzot nav pazīstami šie "identitātes" paradoxi... Tie ir paradoxu klase, kas izsakāma apmēram šādi "Kad graudu kopums kļūst par kaudzi" "Kad junk kļūst par māxlas darbu"... Tā apmēram!
Nespēsi tu atrast šo "hard" robežu.
Tamdēļ Kristieši šo robežu novelk pie pirmā grauda, pie pirmā "junk" tā izslēdzot jebkādu kļūdu! Saproti, Dievs ir suverēns Dzīvības radītājs un uzturētājs... un rotaļāties ar to, ko pac Dievs ir radījis ir bīstami. Tamdēļ labāk šeit neriskēt un netēlot Dievu.
Labi ja izrādīsies, ka Dievišķā griba ir, ka cilvēks sākas ar 12 nedēļu un 11 nedēļas 23:59:59:999 vēl nav cilvēks, lai tā būtu, tad Dievs mums varēs vienīgi pārmest nelielu pārcentību...
Mulders
# Iesūtīts: 2007.11.12 12:22:38
Ctulhu, šī vienība pat varētu būt ir vēl ciešāka, bet kaut kas tāds apmēram varētu būt...
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.11.12 12:23:11
Ctulhu
Tas jums ateistiem, viss tik vienkārši. Kristiešiem vēl jātiek galā ar dvēseles izdzīvošanu, ja hārds palido.

Mulders
Gars = OS. Dvēsele = programma. Miesa = čaula šai programmai, t.i. arī programma vai dati, tikai citas dabas, pasīvi?

OS, redzot, ka dvēseles vide (miesa) ir gatava, rada programmu (dvēseli). Programma darbojas tikai tai čaulā, bez tās nedarbojas. Pēc nāves (čaulas iznīcināšanas) dvēsele mētājas kaut kur vai nu pagaidu čaulā vai "guļ" bez apziņas uz diska, kamēr tai iedod jaunu, labāku, paradīzes čaulu?
Mulders
# Iesūtīts: 2007.11.12 12:27:24
KN nezinu!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.11.12 12:31:21
Mulders
Tie identitātes paradoksi nav tik būtiski. Lai būtu, ka dvēsele uzrodas uzreiz pēc apaugļošanās.
Taču paliek jautājums: kas notiek ar tām dvēselēm, kuru ķermeņi mirst, līdz grūtniecības beigām? Tādu nav tik maz, šķiet, ka tur ne katra apaugļotā olšūna izdzīvoja.

Vēl jautājums: vai tā dvēsele ir "Es" vai nav?
Mulders
# Iesūtīts: 2007.11.12 12:33:21
Ctulhu, tu aizmirsti, Kristietībā saprāts un apziņa NAV matēriajs funkcija, bet otrādi, matērijai ir jāpieņem konkrēta sarežģītības pakāpe, lai dvēsele varētu manifestēties fiziskajā pasaulē.

Līdzība būtu šāda! Mikroshēmām jābūt konkrētā stāvoklī un konkrētā struktūrā savienotām, lai raidītais signāls varētu manifestēties redzamā/dzirdamā formā. Taču pats signāls existē pirms radioaparāta uzbūvēs.

Spriest par to brīdi kad "raidījums sākās" nevar izejot no radioaparāta gatavības pakāpes.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.11.12 12:33:45
KN, es teiktu ka dvēsele drīzāk ir ES nekā nav.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.11.12 12:43:30
Ctulhu, bet šeit KN runā un jautā Kristietības viedokli, tamdēļ no kristietības viedokļa arī cenšos atbildēt, cik nu man dots un cik nu pats ko saprotu! Dvēsele nav plika ķermeņa funkcija... tas arī viss...
KarotesNav
# Labojis KarotesNav: 2007.11.12 12:43:34
Ctulhu
Sīka vienība tā ir tikai pašā augstākajā līmenī.
Šajā - nē. Iznīcinot ķermeni, tiek nojaukts vesels dzīves plāns.

Pārdzīvojumi dvēselei ir ļoti ievērojami, jo dvēsele ir saidentificējusies ar savu ķermeni.

Nekas labs nebūs, ja sāks spēlētājus mest ārā no spēles, vienkārši tāpat, aiz gara laika.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.11.12 12:44:49
Mulders
To jau es zināju, ka kristietībā dvēsele nav ķermeņa funkcija.
Pasaki labāk, kad rodas dvēsele, un kas notiek ar tām dvēselēm, kurām iedotajiem ķermeņiem nelaimējas piedzimt.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.11.12 12:47:48
KN, dvēseli rada Dievs, kas notiek ar tām, kas nepiedzimst... nu nepiedzimst... nezinu!
Sanits
# Iesūtīts: 2007.11.12 12:52:45
Ko jūs domājat par gadījumiem, kad cilvēki stāsta par iepriekš pilnīgi nepazīstamu, tagad jau mirušu cilvēku dzīvēm? Raksta, ka stāstītos faktus esot pārbaudījuši un tie apstiprinoties. Vai tie, jūsuprāt, ir pilnīgi avīžnieku izdomājumi? Ja nē, varbūt tiem ir kāds sakars ar nemirstīgu dvēseli, kas ceļo?
Mulders
# Iesūtīts: 2007.11.12 12:54:39
Sanits, vai vienīgais veids kā uzzināt kaut ko par pagātni ir būt piederīgam šai pagātnei?
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.11.12 12:55:53
Sanits
Iespējams, ka tā ir reinkarnācija - dvēseles pārdzimšana. Avīžnieku izdomājumi tur ir liela daļa, bet ir arī bijuši nopietni pētījumi.
Taču reinkarnācija ir liela atsevišķa tēma, par kuru vispār būtu daudz ko runāt.
Gnostiķi un katari ticēja reinkarnācijai.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.11.12 12:58:39
Mulders
Tur nav tikai uzzināt, bet izjust, atcerēties. Sajūta tāda pati, kā atceroties sen aizmirstus bērnības notikumus, nevis vienkārši lūrot pa atslēgas caurumu.
Kā arī ir ārstniecisks efekts atsevišķos gadījumos. Pārdzīvojot "iepriekšējās dzīves sāpīgu notikumu", var atbrīvoties no fobijām, līdzīgi kā tas ir psiholoģijā, ja notikums ir bijis šīs pašas dzīves bērnībā.

Zinu jau, ka Muldera skaidrojums tam visam ir "Sātana māņi". :-)
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.11.12 13:01:07
Ctulhu
Atkārtota iespēja figurēja gnostiķiem un katariem, varbūt vēl kādiem kristiešiem.
Vai arī, ja atkārtotas iespējas nav, tad tās dvēseles saņem paradīzes ķermeņus tāpat, "par velti". Tas pats jautājums ir par maziem mirušiem bērniem, kuri paspēja piedzimt, bet nenodzivoja līdz apzinātam vecumam.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.11.12 13:02:14
Ctulhu
Vispār, par vienu tādu gadījumu lasīju. Kāda sieviete atcerējās kataru himnu vārdus, un šo himnu atrada tikai kādus 20 gadus pēc tam kādos tur arhīvos.
Sanits
# Iesūtīts: 2007.11.12 13:03:14
Mulders Man jau šķiet, lai kaut ko zinātu par kaut ko, kaut kādai sasaistei ar to ir jābūt. Ja nav bijusi iespējama parasta saziņa, tad ir jābūt bijušai kaut kādai savādākai.
KarotesNav Es nezinu, ko par to domāt, jo kristietībā parasti reinkarnāciju it kā noliedz. Jeb varbūt nē? Kāds kristīgo dogmatiku pārstāvošs to var pateikt? Man jau gribas domāt, ka kaut kāds sakars ar dvēselēm tur varētu būt, bet es nezinu.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 17 . 18 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 43 , pavisam kopa bijuši: 1599