atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi Vīriešu atbildība
Sieviete
Iesūtīts: 2007.10.27 18:21:09
Pārsvarā vīrieši (vairāki ateisti) citās tēmās jau labu brīdi diskutē gan par abortiem, gan dzemdību sāpēm, gan par sievietes (topošās mātes) tiesībām izlemt sava nedzimušā bērna likteni. Vai nevajadzētu pārrunāt vīriešu atbildību gan par sava dzimušā, gan nedzimušā bērna likteni?
Par vīrieša kā ģimenes galvas atbildību pret savu sievu un bērniem? Par daudzajām vientuļajām mātēm, kas vienas audzina savus bērnus?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 18 . 19 . >>
AutorsZiņas teksts
Mulders
# Labojis Mulders: 2007.10.31 16:20:26
Ctulhu, žēlastība pret dzērāju un nežēlastība pret šo kaiti... tur jābūt pareizai attieksmei! Un starp citu, šeit reliģija rāda ļoti labus rezultātus rehabilitācijā un konvertācijā! Tas ir jautājums par motivāciju kaut ko darīt/nedarīt!
Mulders
# Iesūtīts: 2007.10.31 16:21:18
Ctulhu, šķiet ka dažos jautājumos mums ir vienprātība!
Mulders
# Iesūtīts: 2007.10.31 16:24:53
Ctulhu, žēlastība pret ateistu bet nežēlastība pret bezdievību

Tici, kristietība nav nekāda eiforija, to tu pie budistiem labāk meklē, viņu uzstādījums ir - atbrīvoties no ciešanām! Kristietībai ir pat vienkārša atziņa - šajā dzīvē, tas neiespējams. Un ja tu neciet, znač tas liecina, ka kaut kur opijs iešpricēts!
Sheksna
# Iesūtīts: 2007.10.31 16:32:15
Vins ir vainiigs pie taa, ka ir pameeginaajis alkoholu.
Daļēji - jā. No otras puses, vainīgi ir sabiedrībā eksistējošie stereotipi, piemēram - `alkohols remdē sāpes` (btw, izplatīta tēze dzejā, mākslā, mūzikā, literatūrā).

Tas ir tiesi taapat, kaa situacija, kad cilveeks, kuram nodega maaja, saak iet laupiit.
Tur atkal ir varianti. Piemēram - birokrātu neizdarības dēļ cilvēkam neierādīja citu platību. Bez platības viņš, nespēdams sevi uzturēt kārtībā (scukas radinieki novērsās), palika bez darba. Banka iesaldēja kontus, ibo cilvēkam nosvila doķi. Atkal - pie kaudzes nelabvēlīgu faktoru kopuma cilvēks var nonākt situācijā, kad savas izdzīvošanas interesēs viņš ir SPIESTS laupīt. Es te drusku pārspīlēju un dramatizēju, bet fakts kā tāds paliek - nelabvēlīgu faktoru kopums VAR piespiest cilvēku nostāties uz nepareizā ceļa, un tad nu mēs tagad visi kolektīvi vainosim šo cilvēku, ka viņam, jā, nepietika spēka izturēt šos pārbaudījumus.

Piespiediis. Izgliitotam eertiibas nav tik svariigas.
Pieņemu, ka vesela kaudze izglītotu cilvēku Tev nepiekritīs. Viņi gribēs siltu, drošu mājokli, advancētu ledusskapi, kondišku, silto ūdeni, tualeti, platjoslas internetu, automašīnu utml.

Izgliitots cilveeks iet ekspediiciijaa zinaatkaares vadiits, a eertiibu tur nepiga nav. Vins pamet eertiibas un iet ekspediicijaa.
Ekspotīcija ir salīdzinoši īslaicīga un pēc tās izglītotais cilvēks enīvej atgriežas bāzē, kur šādas ērtības IR.

Cilvēki IR gatavi atteikties no ērtībām reālu draudu priekšā.
Ugu, un šādi draudi šobrīd pastāv un ir pietiekoši reāli? Lai cilvēks atteiktos no ērtībām, draudiem ir jābūt tādiem, kuri draudētu viņam šīs ērtības permanenti atņemt. Tādā gadījumā cilvēks būtu ar mieru no šīm ērtībām atteikties ĪSTERMIŅĀ, lai tās saglabātu ILGTERMIŅĀ. Un tikai. Nekādu ideālu.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.10.31 16:33:46
Ctulhu, tak praksē bieži cilvēks identificējas ar savu "mācību". Tamdēļ arī alkahola gadījumā ir brīdis, kad cilvēks kļūst par pašu slimību... kad slimība valda un pašu cilvēku vairs nevar izšķirt.
Tas ir kā lepra... kad tā pieņēmusies, tad pats ķermenis kļūst šīs slimības manifestācija!
Mulders
# Iesūtīts: 2007.10.31 16:35:05
>Pieņemu, ka vesela kaudze izglītotu cilvēku Tev nepiekritīs. Viņi gribēs
>siltu, drošu mājokli, advancētu ledusskapi, kondišku, silto ūdeni,
>tualeti, platjoslas internetu, automašīnu utml.

Es stipri apšaubu, vai kāds var droši teikt, ka pie savas izglītības ir ticis neatsakoties no ērtībām... Tieši otrādi, prakse rāda, ka heidoniskie cilvēki, kas izvēlas ērtības iepretīm izglītības iegūšanas proces neērtībām, paliek bez izglītības ar lielu risku kļūt ļauniem!
Sheksna
# Iesūtīts: 2007.10.31 16:41:28
Es stipri apšaubu, vai kāds var droši teikt, ka pie savas izglītības ir ticis neatsakoties no ērtībām...
Ugu, tikai atkal - motivācija izglītoties vairumā gadījumu ir a ļa `laba izglītība = labs darbs = lielākas iespējas dzīvot labāk` ©. Nesaprotu, kāpēc ir tik grūti atzīt, ka tipiskam Rietumu civilizācijas pārstāvim, kāds mēs katrs vairāk vai mazāk esam, to ir tik grūti ATZĪT?
Sheksna
# Iesūtīts: 2007.10.31 16:46:36
Oj, da maaxlaa var atrast visaadas jautras teezes /piemeers: biibele kaa maakslas izstraadaajums/ ja mees saaksim sekot visam, ko var atrast maaxlaa, buus kirdik daudzos veidos.
Jā, bet šīs tēzes tur IR un vairāk vai mazāk, bet ietekmē cilvēkus un viņu uzvedību. Tu taču netaisies to noliegt?

Tas, ko Tu uzskaitiiji ( varbuut iznjemot auto) ir baazes nepieciesamiiba. Bet izgliitotam cilveekam nevajadzees ( jeb vajadzees mazaak) visaadas modes preces un tamliidziigi.
Atkal, kā to ņem... Tu piemēram, neskuj bārdu, bet es skuju. Attiecīgi, es lietoju tādu izstrādājumu kā skūšanās želeja. Sakarā ar to, ka jamās ir vairākas zortes, es vairākas esmu arī noprovējis un jūzēju to, kas man vislabāk patīk. Skūšanās želeja it kā ir nav modes prece, un tomēr...

Tad vēl - vai militārās tehnikas modelīši ira modes prece vai nava? Ok, teorētiski nava, bet praktiski tie ir tikpat bezjēdzīgi, kā mākslīgie nagi vai matu krāsas (mani vienmēr uzjautrina, kā sievieši ar dabiski blondiem matiem krāso šamējos blondus un otrādi :D).
Sheksna
# Iesūtīts: 2007.10.31 16:47:24
laba izglītība = labs darbs = lielākas iespējas dzīvot interesantāk
Tā BŪTU labāk. Odnako praksē ir tā, kā ir.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.10.31 16:48:20
>OK, tad mums atliek pienjemt, ka nedestruktiivaas uzskatu sisteemas
>nav slimiiba - ne teistiskaas, ne ateistiskaas.

Laigan klusībā vieni par otriem tieši tā domā, ka otri ir destruktīvi! Tak acīmredzot cilvēces pacietības mērs ir lielāks, paiet ilgāks laiks kāmēr kauss ir pilns un tas izlādējas karā!

Ir hipotēze (nav viedoklja man) ka USA tiesu sistēma uz doto momentu ir šis drošības ventilis, kur sabiedrība nolaiž tvaiku, tamdēļ Amerikas Kontinents savās mājās nav karojis jau cik tur tos gadsimtus...
Jautājums, vai tiešām šis ventilis visu negāciju izlaiž ārā, vai vienkārši novirza to citā gultnē - karš Irākā etc.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.10.31 16:53:47
Šeksna, atkal... nav nekas slikts savu izglītības augļus baudīt kā ērtības! Tak sabiedrība visā Vēstures gaitā par vērtīgāku ir uzskatījusi prasmi uzcelt māju nekā pašu māju!
Ja man ir māja, bet nav prasme to uzcelt. Jā man ir ērtības un man būs lielas bēdas par to zaudēšanu, jo es pac to nespēšu atgūt. Taču, ja es protu pats celt māju, mana nedrošība zaudēt to ko es varu atgūt, ir mazāka!
Līdz ar to, izglītība ir stabilitātes garants. Un jo gudrāks tu esi, jo mazāk tu pieķeries ērtībām, kuras ir tikai sekas tavai izglītībai!

Tādējādi... atteikties no ērtībām, kuras tu vari atgūt, nav nekāda liela bēda. Taču, tā kā sabiedriba, kas ir heidoniska, degradējas izglītībā, tad tā pieķeras šīm ērtībām, jo tās ir unikālas un neatgriezeniskas, jeb šo ērtību pievienotā vērtība aug apgriezti proporcionāli izglītībai sabiedrībā!

Mans ieraksts manā CV ir vērtīgāks, nekā faktiskais darbs, lai gan faktiskais darbs ir tas, kas man maizīti liek galdā!
Mulders
# Iesūtīts: 2007.10.31 17:01:20
>Domaat var, ko grib, bet ja nevar pieraadiit , ka otrs ir destruktiivs,
>jaatnesas ka pret konstruktiivu. Pieradiit var meeginaat, otrs tad
>oponee.

Tajā kaut kas ir. Taču redz, oponents tavu pierādījuu nekad nepieņems, ja jums abiem nebūs kopējas vērtību sistēmas! Ko nozīmē "destruktīvs"? Nezinu vai ēģiptieši, kas cēla piramīdas to uzskatīs par konstruktīvu vai destruktīvu projektu... cilvēki mira, bet nekropole bij nevāja. Tas pats par SantPēterburgu... konstruktīvs vai destruktīvs projekts. Kažokādas? Naftas ieguve? Etc. etc. etc., esmu pārliecināts, ka dažādu partiju adeptiem būs dažāds skatījums.

Līdz ar to pierādījums var būt tikai vēsture un empīrisms, tak tā sauktās "ideju valstis" un to jēdzīgumu praksē grūti novērtēt, jo no iekšienes vērtējums būs neobjektīvs, no ārienes, tendenciozs un tīrā formā šīs valstis nekad nevar ieraudzīt.
Kā arī šeit ir daudz interpretācijas, ir lieli darbi rakstīti par civilizāciju sabrukumu iemesliem, vai visi tiem piekrīt, vai nav alternatīvu skaidrojumu...
Nedomāju, ka šito var izdarīt viegli!
Meklēt patternus... var.. bet vai nesanāks spriest par radio rūķīšiem, nezinot kas lācītim vēderā?

Visas valstis, kas par būtisku ideoloģijas sastāvdaļu ir izvirzījušas aktīvu cīņu pret organizēto reliģiju, kas savā ideoloģijā tā vai citādi eikļauj ateismu - ir izmirušas visai ātri un destruktīvi.
Visas valstis, kas reliģiju politizē un padara par neatņemamu Valsts uzbūves pamatu - ir izmirušas ar visai destruktīvu blīkšķi!
Visas amerikas lielās civilizācijas ir izmirušas!
Austrumu civilizācijas izrāda sīkstu pretošanos vēstures entropijai!

Nu šādi patterni... domāju tos lasot reāls vēsturnieks smiesies vēderu turēdams!

Man aizdomas, ka mēs esam nekompetenti spriest šādos mērogos, vismaz es toč!
Mulders
# Iesūtīts: 2007.10.31 17:01:55
Ctulhu, ja man ir pat uzdāvināta mužīgā dzīvība, tad man noteikti ir bezgalīgi resursi apgūt jaunas prasmes!
Mulders
# Iesūtīts: 2007.10.31 17:20:36
Ctulhu, skaties uz pirxtiem. Valstis, kuras savā ideoloģijā iekļauj ateismu kā vienu no aspektiem... Skandināvijā tas vēl nav... un tomēr, Skandināvija ir tuvu tam un tādējādi Skandināvija nostāsies uz savas destrukcijas ceļa...
Jo jau teicu, Dostoejvska "Ja Dieva Nav, tad viss ir atļauts" tēze paliek, jo ja nav augstāka likumdevēja par cilvēku, tad likums ir atkarīgs no spēcīgām personībām un to spējas pārliecināt sabiedrību par šīm idejām! Un ļoti grūti cilvēkiem ir tikt vaļā no šīs misionāriskās sajūtas, ka ja kāds nepiekrīt man, tad viņš ir ļauns apriori!

Veries veries, Skandināvija IR uz kara ceļa ar ticīgajiem, kaut vai ar tiem retajiem gadījumiem, kad cietumā liek mācītājus, kas no kanceles sludina heterosexualitāti un nosoda homosexualitāti! Kad Skandināvijas Baznīca būs iznīcināta, tad tu redzēsi īsto sekulārisma seju tur un ne tikai!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.10.31 17:37:16
Ctulhu
Kāda atbildība? Kā priekšā? Mēs atdosim galus, un mūsu vairs nebūs. Neviens atbildību neprasīs.
Tas, ko tu sludini, neizriet pa taisno no ateisma, tur ir cita ideoloģija pa virsu - humānisms, racionālisms vai tamlīdzīgi.
Sheksna
# Iesūtīts: 2007.10.31 21:57:03
n tad uzmaniibu , jautaajums: kaapeec cilveeki skuj baardu? Kaada jeega?
Sievai bakstās

nav nekas slikts savu izglītības augļus baudīt kā ērtības!
Protams, ka nav! Kurš tad apgalvo pretējo?

Taču, tā kā sabiedriba, kas ir heidoniska, degradējas izglītībā, tad tā pieķeras šīm ērtībām, jo tās ir unikālas un neatgriezeniskas, jeb šo ērtību pievienotā vērtība aug apgriezti proporcionāli izglītībai sabiedrībā!
Zamudril Da nekur viņa īpaši nedegradējās, vai pareizāk sakot, šī degradācija nav vispārizplatīta, jo izglītība vēl joprojām nodrošina iespēju tikt pie ērtībām. Kaut gan zināmā mērā par degradāciju var piekrist, ibo apkalpojošajā sfērā un lai noformētu pirkuma uz līzinga līgumu sevišķi lielu izglītību nevajag.

Tas pats par SantPēterburgu...
Krievijai vajadzēja ostu pie Baltijas jūras. Ģeopolitika. Pie šādiem pašiem nosacījumiem, spēlējot civilizāciju tipa datorspēli, tu Pētera I vietā rīkotos tieši tāpat.

Visas valstis, kas par būtisku ideoloģijas sastāvdaļu ir izvirzījušas aktīvu cīņu pret organizēto reliģiju, kas savā ideoloģijā tā vai citādi eikļauj ateismu - ir izmirušas visai ātri un destruktīvi.
Piemēram?
Te gan jāskatās arī uz otru pusi - arī teokrātiskie veidojumi ir neizbēgami sabrukuši, kamēr reliģija nav bijusi vienīgā IDEJA, kura ir spējusi nodrošināt valsts vai valstiskā veidojuma īstermiņa uzplaukumu.
Ilgtermiņā reliģija arī nerullē - šamējā kā likums neiztur konfrontāciju ar laikmetu un zaudē savas pozīcijas, kad pietiekoši liels ļaužu skaits sāk nopietni apšaubīt šīs reliģijas postulātus.

Visas amerikas lielās civilizācijas ir izmirušas!
Ugu, tikai viņas vis nenomira dabiskā nāvē, bet tika iznīcinātas ar tehnoloģiski advancētāko Eiropas civilizāciju rokām.

Jo jau teicu, Dostoejvska "Ja Dieva Nav, tad viss ir atļauts" tēze paliek
Nekur viņa nepaliek. Bajāns bez reāla vai faktoloģiska pamata. Viss NAV atļauts, neatkarīgi no tā, ir dievs vai tāda nav. Cilvēku sabiedrība savas eksistences nodrošināšanas nolūkos pati izlemj, kas ir un kas nav atļauts, neatkarīgi no dieva eksistences vai neeksistences fakta.

likums ir atkarīgs no spēcīgām personībām un to spējas pārliecināt sabiedrību par šīm idejām!
Bulšits. Atkal - absurds likums ilgtermiņā neizturēs konfrontāciju ar realitāti.

Kāda atbildība? Kā priekšā? Mēs atdosim galus, un mūsu vairs nebūs. Neviens atbildību neprasīs.
Taisni tā. Savu bērnu, draugu, radu un kaimiņu priekšā. Domā baigais prieks ir nomirt ar apziņu, ka visi apkārtējie Tevi ienīst?
vilks
# Iesūtīts: 2007.11.01 10:07:49
Sheksna Savu bērnu, draugu, radu un kaimiņu priekšā. Domā baigais prieks ir nomirt ar apziņu, ka visi apkārtējie Tevi ienīst?

nezinu, nekad nav gadījies. Tomēr ir gadījies sastapt cilvēkus, kurus tas 100 gadus nesatrauc, ko citi par viņiem domā. Tā ka dažiem šis arguments strādā, bet dažiem laikam ne.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.11.01 10:34:59
Ctulhu, nu nepareizi!
No heidoniskā egoisma viedoklja ir pilnīgi po, kas ir pēc manas nāves. Es izmantoju visus resursus, lai savu lokālo vidi sakārtotu un padarītu ērtu, visi pārējie var iesēties.
Ja man ir vara un iespējas tā teikt, izturēt sabiedrības spiedienu, piemērm, šo sabiedrību atšaujot ar ūdens lielgabaliem vai stekiem, tad viss ir kārtībā.
Neviens no manis atbildību neprasīs un nevarēs pieprasīt. Mani nevar sodīt par to, ka es rīkojos tā kā man liekas pareizi, jo tu nevari mani tiesāt pēc saviem likumiem, kurus es neatdzīstu... Vienīgais tad, ja tu esi stiprāks par mani, atņem man ieročus un sadod pa kaklu! Tā teikt, empīriski uzspēlēt uz manām vājībām - sāpēm, tiexmi pēc ērtībām etc...
A tā... nekāda trascendentāla motivatora būt labam, nav!
Tb nafig būt labam, ja prakse rāda, ka ļaunie dzīvo labāku dzīvi?
Mulders
# Iesūtīts: 2007.11.01 12:33:14
Ctulhu, hehe forša tēze! Znač jānomirst tā lai nevar atdzīvināt... piemēram kremējoties vai skābē izšķīstot
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.11.01 12:38:45
Ctulhu
Toč nepadomājām.
Izvilks ārā no laiktelpas, nekāda skābe nepalīdzēs.
:-(
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 18 . 19 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 63 , pavisam kopa bijuši: 33629