atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi Kā būt samarietim?
Atvasaras Balss
Iesūtīts: 2011.09.07 04:23:23
Domāju, ka ikvienam gadās būt dilemmas priekšā - kā palīdzēt bomža tipa cilvēkam?
Šodien blīvā satiksmē, kur nevar apstāties, braucu garām skatam, kas mani satrauca un izraisīja neziņu, ko darīt: uz ietves, uz mājas pagraba koka dēļu lūkas, ar nedrošām kustībām apgūlās pajauns vīrietis nedaudz apbružātās drēbēs ar nesen skūtu, šķiet, rētām klātu galvu.
Sirdī iedūrās Kristus līdzība par samarieti.
Nebija jau viņš ievainots fiziski, bet nu slims jau laikam gan - ar alkoholu vai narkotikām.
Ko garāmgājējs šādam cilvēkam var palīdzēt? Ne ta naudu piedāvāt, ne ta aicināt mašīnā un ņemt līdzi uz mājām...
Nauda droši vien veicinātu atkarība turpināšanu. Aicināt sev līdzi - var tikt apdraudēta ne tikai manta, bet pat palīdzētāja un viņa ģimenes veselība vai dzīvība.
Kā jums liekas - kā parasts garāmgājējs, ne profesionāls rehabilitācijas darbinieks var šādam cilvēkam palīdzēt?
. 1 . 2 . >>
AutorsZiņas teksts
Atvasaras Balss
# Iesūtīts: 2011.09.07 04:24:24
Ko šādās reizēs darāt jūs?
skolnieks.
# Labojis skolnieks.: 2011.09.07 07:49:47
Interesanti, kas tur ir tik nesaprotams? Kā rakstīts ir Bībelē? Šķiet diezgan skaidri. Par sieviešu ordināciju jautājums šķiet ir daudz neskaidrāks, bet tur atbilde tiek sniegta momentā.

Varbūt tam cilvēkam bija cukura diabēts, tik viņam nav naudas un zināšanu lai to kontrolētu?
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2011.09.07 08:30:34
skolnieks.
Interesanti, kas tur ir tik nesaprotams? Kā rakstīts ir Bībelē? Šķiet diezgan skaidri.

Un kas tur ir rakstīts par šādām situācijām?
Pater Henricus
# Iesūtīts: 2011.09.07 09:23:09
Atvasaras balss , nu ja vīram trubas deg , var arī aliņam šim iedot ja lūdz, saskaņā ar gudrā Zalamana vārdiem.
Neiedodot jau atkarība nemazināsies.
skolnieks.
# Iesūtīts: 2011.09.07 09:33:58
Mārtiņš Un kas tur ir rakstīts par šādām situācijām?

Man ir apnicis desmit reizes malt vienu un to pašu. Lasi un dari! Bet nebazūnē apkārt cik nu grūti ir palīdzēt un no kuras puses pieiet un kā tas izskatās no vēl kāda skatu punkta, un vai tik neapzags.

Saviem vārdiem: ja jūti pret kādu līdzjūtību, tad palīdzi- vienalga kā, protams, nevajadzētu atdot preces ar noilgušiem termiņiem, ko šad un tad labdarībā esmu pamanījis.
Ja nevari palīdzēt, vai neesi sajutis šo vēlēšanos, tad dzīvo un dari priecīgus tos, kam vari palīdzēt.
S.R...
# Iesūtīts: 2011.09.07 09:53:52
Atvasaras Balss
kā kuro reizi. mums pilsētā X maz tādu nabadziņu. un ja arī ir, uz ielām neguļ.
varbūt izlasi Ž. Vanjē "Asaru avots". tur par mūsu mazākajiem brāļiem labi teikts.
Atvasaras Balss
# Labojis Atvasaras Balss: 2011.09.07 10:16:35
skolnieks.
Esmu ievērojusi, ka tu, tāpat kā šajā reizē, labprāt dod gudras pamācības citiem, pie kam, ar pārākuma un nosodījuma piegaršu.
Mans jautājums šoreiz bija - kā šādās situācijās rīkojaties jūs , ja esat piedzīvojuši.

Neko viņš nelūdza, ievainots nebija, tikai mazliet līgani apgūlās uz dēļu virsmas (laikam, lai siltāk). Varbūt bija pieredzējis bomzis vai cietumnieks, ka zin šādas likumsakarības.
skolnieks.
# Labojis skolnieks.: 2011.09.07 10:21:47
Atvasaras Balss Nepavisam nejūtos un neesmu pārāks. Rakstīju tikai to, ko esmu lasījis. Iespējams spriežu nepareizi. Bet pie tā nu esmu nonācis.

Neko viņš nelūdza, ievainots nebija, tikai mazliet līgani apgūlās uz dēļu virsmas (laikam, lai siltāk).
Ja kāds ir saskāries ar cilvēku kam ir cukura diabēts, stadijā, kura nav nokontrolēta, tad zinās pastāstīt, ka uznākot lēkmei šāds cilvēks arī neko nelūdz, viņa uzvedībā var pamanīt reibuša cilvēka pazīmes. Ir gadījumi, kad šie cilvēki nonāk policijā, tiek bezkaunīgu garāmgājēju aplaupīti.

Ko darītu es? Iespējams paietu garām.
S.R...
# Labojis S.R...: 2011.09.07 10:26:52
Atvasaras Balss
hmm. man tīri labi patika skolnieka koments.

Ja nevari palīdzēt, vai neesi sajutis šo vēlēšanos, tad dzīvo un dari priecīgus tos, kam vari palīdzēt.

vai šim cilvēkam ir(bija) nepieciešama palīdzība? kāda?
pēc mīlestības mēs visi esam izslāpuši ļoti. ko tu izjuti redzot šo cilvēku?
vai tad ir svarīgi ko dara,domā citi? svarīga manuprāt ir tava atbilde sev.

nu labi, piemērs iz dzīves. pie veikala naudu diedelē puisēns. prasa 20 santīmus. es vaicāju - priekš kam? izrādās - saldējumam. iegājām, nopirkām. tad teicu - diedelēt nav labi. varbūt nedari tā vairs. tas arī viss. ceru, izdarīju pareizi.
ko teiksiet?
Atvasaras Balss
# Iesūtīts: 2011.09.07 10:40:49
S.R...
Tā es arī esmu darījusi.
Man šoreiz bija situācija, kad braucu garām mašīnu plūsmā vietā, kur nevar ne apstāties, ne nogriezties. Likās, ka vajag pieiet, pajautāt. Ja būtu gājusi ar kājām, noteikti to būtu izdarījusi.

Reiz, ejot pa ceļu vēlā vakarā kādā lauku ciematā, redzēju, ka vietējais dzērājs guļ aizmidzis uz brauktuves. Labu brīdi nopūlējos viņu pamodināt, piecelt, novilkt nost np brauktuves, bet viņš neļāvās, sāka uz mani rupji lamāties un dzīt prom. Tad nu es, lai arī noraizējusies, viņu atstāju.
Nākamajā rītā līķa uz ceļa nebija.
S.R...
# Iesūtīts: 2011.09.07 10:52:40
Atvasaras Balss
tā grāmata un šī cilvēka dzīves pieredze, redzējums uz nabagajiem, vismazākajiem, invalīdiem, kas citi ne runā, ne spēj pakustēt, citi akli. u.tt. Francijā un laikam arī citur pasaulē ir kopienas "Šķirsts", kur tādi tiek pieņemti parūpēti, samīļoti.
mani šokē šis redzējums - katrā tādā nabagā ieraudzīt Jēzu. Jēzu, kurš mūsu dēļ kļuva pats mazākais, atmestais, nosodītais. pagaidām nespēju. bet gribētos gan.
Atvasaras Balss
# Iesūtīts: 2011.09.07 11:44:41
S.R...
Pasūtīšu bibliotēkā.
Par Šķirstu esmu dzirdējusi... Tas uz mātes Terēzes pusi laikam, tikai šie nav gluži vēl mirstoši ļaudis, bet vientuļie un vārgie?
Zive.
# Iesūtīts: 2011.09.07 11:46:28
Pēdējā laikā skumjākais skats bija nākot uz darbu. Kāds gados samērā jauns vīrietis, notupies ielas malā peļķē mazgāja seju. Acīmredzami viņam bija slikti. Par laimi tur tuvumā stāvēja viens līdzīga paskata tipiņš un viņu vaktēja. Es aizgāju garām. Diemžēl būtu aizgājusi garām arī, ja nebūtu, kas viņu vaktē.
Citādi, ziemas laikā, cik esmu redzējusi uz soliņiem guļam kādus, vai vienreiz ceļa malā nakts laikā pie riteņa gulošu cilvēku, pati neesmu gājusi klāt, vienkārši neesmu spējīga sevi piespiest, bet esmu zvanījusi ātrajiem.
Atvasaras Balss
# Iesūtīts: 2011.09.07 11:51:55
Laikam vajadzētu kaut vai savākt sarakstu ar Rīgas patversmēm un turēt gatavībā kopā ar braukšanas biļeti, un to piedāvāt šādiem cilvēkiem, ja cita palīdzība nav iespējama.
S.R...
# Iesūtīts: 2011.09.07 11:54:20
Atvasaras Balss
tajās kopienās uzņemot dažādus cilvēkus, gan fiziskus, gan garīgus invalīdus.
bet es nevaru ierubīties, kā es lai ieraugu viņos Jēzu!!! ak vai, man, nabaga grēciniecei.
Zive.arī labi(par ātrajiem), ja nevari pati pieiet, neej. bet vai ir tāda vēlēšanās?
fratello
# Iesūtīts: 2011.09.07 12:35:02
balss, tā taisnošanās par blīvo satiksmi ir lieka. Tev nevajag sev pārmest, ka nepiegāji pie tā vīrieša. Tas ir normāli, ka sievietei ir bail no agresīvas nepazīstama vīrieša reakcijas. Pie pakrituša bērna vai sirmgalves Tu noteikti būtu apstājusies. Pie vīriem lai iet vīri. Tur būs spēks gan piecelt, gan panest, un ja nepieciešams savaldīt agresīvas rokas.
fratello
# Iesūtīts: 2011.09.07 12:46:16
parasti pieeju pie ikviena cilvēka kas guļ nepiemērotā vietā. ja tas ir epileptiķis, tad izsaucu ātros, ja alkoholiķis, tad ļauju izgulēties. Garām nevienam gulošajam nespēju paiet, neapskatījis tuvāk un nepārliecinājies vai nav kāda nelaime notikusi.
Atvasaras Balss
# Iesūtīts: 2011.09.07 12:59:41
fratello
Nav man it kā jātaisnojas, un es to arī nedaru. Tikai iekšā pašai tāda nelāga sajūta, ka varbūt vajadzēja tomēr meklēt kādu sānielu, kur iegriezties, apstāties un aiziet pie viņa?
Cilvēki jau uz tās ielas gan bija, diena vēl gaiša, tā nebija pamesta vientuļa vieta. Riktīgs levīta un priestera attaisnošanās gadījums...
Atvasaras Balss
# Iesūtīts: 2011.09.07 13:43:43
Ctulhu
Es jau arī nesaucu, nekāda redzama vina viņam nebija. Izskatījās drīzāk nedrošs uz kājām, bet re, ko raksta fratello par diabētiķiem...
neielog. [213.102.150.230]
# Iesūtīts: 2011.09.07 17:30:28
(c) Visi aarsti saka, ka prasaas kriminaalatbildiiba par atrasanos uz ielas dzeerumaa.

Melot ir grēks. Ārsti savā vairumā tomēr ir adekvāti, nevis puritāniski morālisti un alkofobi, kas virzītu tik absurdas idejas
Katrs atbild pats par sevi. Visoptimālākā morāle. Tas par alkāniem pakšos.

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 30 , pavisam kopa bijuši: 1822