atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi Atlaides, bonusi, privilēģijas...
Raimonds
Iesūtīts: 2011.09.05 11:19:03
Nesen iegāju veikalā pirku krāsu un pārdevēja pajautāja, vai jums ir atlaižu karte, mums tagad ir akcija! Nebija, maksāju visu, cik maksā. Blakusstāvošie un pārdevēja noskatījās uz mani ar līdzjūtību.

Cik bieži un pazīstami! Veikalos, uzņēmumos, valsts iestādēs u.c. ļoti bieži sastopamies ar atlaižu programmām. Iespējams iegādāties klientu vai atlaižu kartes vai piedalīties tajā vai citā programmā. (Piemēram, sākot no benzīntankiem, veikaliem, telefonoperātājiem un beidzot ar Valsts ieņēmumu dienestu un pensiju līmeņiem). Jo patiesībā vienkāršs godīgs pilsonis nevar visam izsekot līdzi un, galvenais, viss maksā cik maksā. Ja vienam atlaide, tad tā uz maksātāja rēķina.

Vai jūsuprāt tas ir kristīgi un taisnīgi? Vai tas slēptā veidā neveicina tik ierasto korupciju un šāda veida neveselīgu domāšanu, pieļaujot iespēju, ka visu var nokārtot, sarunāt vai nobīdīt ?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
AutorsZiņas teksts
skolnieks.
# Iesūtīts: 2011.09.06 13:26:29
PapucsMārtiņš mērķis ir ne tikai piesaistīt klientu, bet arī apzināt klientu un viņa vajadzības. Ar šo kartes principu veidojas lieliska aina veikala menindžeriem.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2011.09.06 13:31:09
skolnieks.
Es zinu. Varu piedāvāt IT instrumentus šo datu smalkai analīzei
skolnieks.
# Iesūtīts: 2011.09.06 13:34:45
Mārtiņš Paldies. Man nav nepieciešams Tevis sniegtais pakalpojums.
Raimonds
# Iesūtīts: 2011.09.06 13:39:47
Mārtiņš
Iepirkuma procedūra visu sadārdzina un otrkārt paildzina. Iegūst tas, kurš paspēj ātrāk uz tā rēķina nopelnīt.

Labi, ja vēl no gadījuma uz gadījumu var kaut kā katrs var izšķirt pēc savas taisnības, bet ko var gaidīt no sabiedrības. Par kādu taisnīgāku sabiedrību vispār var runāt! Tāpēc nav jau liela iemesla kādam pārāk pārmest, ja viņš (manuprāt) rīkojas klaji netaisni. Arī pašiem kristiešiem taisnīguma izpratne atšķirsies. Viens visam atmetīs ar roku, sakot, ka pasaulē nav vērts meklēt taisnību (ies dzīvot mežā), cits savukārt brauks meklēt laimīgo zemi, cits zevi grauzīs katrā niekā saskatos antikristu.

Laikam vienīgais risinājums ir atgriešanās un atbildi meklēt pie Kristus ticības un Viņa dāvātās taisnības. Jo paši ar savu taisnību nekur tālu netiksim, ja arī sākumā var šķist, cik labs un taisns esmu, bet patiesībā, pie pirmā dzīves eksāmena izkrīti. Dieva vārdā par to ir tik daudz rakstīts.
"Jo ar bauslības darbiem neviens cilvēks nevar kļūt taisnots Viņa priekša." (Rom.2:20) "Tad nu mums, ticībā taisnotiem, ir miers ar Dievu caur mūsu Kungu Jēzu Kristu. Ar Viņa gādību mēs, kas ticam, esam iegājuši tai žēlastībā, kurā stāvam un teicam sevi laimīgus cerībā iemantot dievišķo godību." (Rom.5:2)

Ja it kā tik vienkāršās lietās, kā ar atlaižu kartēm (kas patiesībā ir tīrais sīkums), nemaz nerunājot par lielākiem darījumiem, kur likumdošana ir sakārtota, rodas šie jautājumu par taisnīgumu un godīgumu, tad vispār ir jautājums, par kādu taisnīgāku un godīgāku politiku vai sabiedrību kristieši var iestāties?
skolnieks.
# Labojis skolnieks.: 2011.09.06 14:50:03
Mārtiņš Ja šādā konkursā manu piedāvājumu ar minimālu cenas starpību uzvar konkurents, cik tas ir taisnīgi

Varbūt Tev vienkārši ir lielāka apetīte

Un Konkurss ir konkurss. Ar to ir jārēķinās.
Raimonds
# Iesūtīts: 2011.09.06 16:54:27
Ctulhu
Idejas vārdā vai vienkārši racionāli apsvērumi?
Raimonds
# Iesūtīts: 2011.09.06 17:13:49
Ctulhu
Vai ceļa uz progresu tasnīgumam un godīgumam ir kāda nozīme? Vai progresa vārdā ir attaisnojama netaisna rīcība?
neielog. [213.102.144.125]
# Iesūtīts: 2011.09.06 17:26:59
Ctulhu, kas nekorekts un neprecīzs ir reklāmā un atlaižu politikā? Un, attiecībā pret ko? Tava nepatika pret šiem dabiski izritošajām tirgus instrumentiem ir iracionāla. Kas nekorekts un neprecīzs ir tajā, ka kāds cenšas savu preci pārdot pēc iespējas izdevīgāk? Pateicoties reklāmai un mārketingam modernā civilizācija vispār var eksistēt. Ja patīk a - tb internets, brīva infoapmaiņa, tad neviebies par b - tūļiem, kam pateicoties tie var eksistēt. Jā, cilvēkam nekad nekas nav labi...
neielog. [213.102.144.125]
# Iesūtīts: 2011.09.06 17:40:38
Taadeejaadi tiek teereeti resursi, gan materialie, gan intelektualie - bez jeegas.(c)

Ja cilveks pērk, tātad tam ir jēga. Jēgu nosaka pats pircējs, nevis tu. Tev gadijumā nav dieva komplekss? Un, vai tie ir tavi resursi, kas tiek tērēti "bezjēgā"? Vai tam kājas neaug sociālistiskā pārliecībā, ka reursi ir "kopēji"?

Nav teikts, ka tas ir optimaalais modelis.(c)

Ko nozīmē optimāls? Un, kā tu iedomajies internetu un tv bez reklāmas? Bet stāvoklis - optimāls - nav iespējams principā, ja kas.
neielog. [213.102.144.125]
# Iesūtīts: 2011.09.06 17:41:58
Taadeejaadi tiek teereeti resursi, gan materialie, gan intelektualie - bez jeegas.(c)

Ja cilveks pērk, tātad tam ir jēga. Jēgu nosaka pats pircējs, nevis tu. Tev gadijumā nav dieva komplekss? Un, vai tie ir tavi resursi, kas tiek tērēti "bezjēgā"? Vai tam kājas neaug sociālistiskā pārliecībā, ka reursi ir "kopēji"?

Nav teikts, ka tas ir optimaalais modelis.(c)

Ko nozīmē optimāls? Un, kā tu iedomajies internetu un tv bez reklāmas? Bet stāvoklis - optimāls - nav iespējams principā, ja kas.
Aivars
# Iesūtīts: 2011.09.06 17:58:51
Ctulhu
TV- valsts televiizija, taa kaa PSRS.
ak cilvēk, LTV1 un LTV7 ir valsts televīzijas kanāli utt..
neatceries runas par abonentmaksas ieviešanu kā atrisinājumu, lai nav jāskatās reklāmas Jau toreiz prognozēju, ka arī maksas tv, nevis pazudīs reklāmas rullīši, bet vēl visi interneta `popupa` stila logi parādīsies tv.
neielog. [213.102.144.125]
# Iesūtīts: 2011.09.06 18:00:22
Ja procesu noteiktu pats pircējs, tirgus sabruktu.

Kam vēl, ja ne ražotājam un starpniekiem, noteikt procesu? Ja nepatīk reklāma, brauciet uz viensētu dziļos laukos, bez interneta un tv. Un ceļat tur savu transhumānisma ūbercivilizāciju un "taisnīgo" Jēzus valstību. Audzējiet kopīgus kartupeļus un sadaliet uz galviņām. Taisnīgi un godīgi, aleluja.
neielog. [213.102.144.125]
# Iesūtīts: 2011.09.06 18:09:19
es buutu ar mieru maksaat, teiksim 20% vairaak par internetu, ja tajaa nebuutu trauceejosjo reklaamu.(c)

Aber es nē. Un, domāju vairumsarī . Un, tam šoreiz nav sakara ar tēzi - vairākums=*****i. Šajā gadijumā tavs modelis ir klasificējams kā izspiešana.
neielog. [213.102.144.125]
# Iesūtīts: 2011.09.06 18:16:15
(c)Kaadeelj?
Tāpēc, ka - ja cilvēki sāktu bīdīt savas cenas, nebūtu izdevīgi vairs kaut ko ražot. Tik vienkārši.

Es, piemeeram, peerku to, ko man vajag. Nu, pienjemsim, ka visi taa dariitu. (c)

Ja visi būtu askēti kā tu, tirgus atkal sāktu nīkuļot, bezdarbs un jaunajām tehnoloģijām nebūtu telpas, kur attīstīties, kas to pērk un patērē. Atkal strupceļš.



neielog. [213.102.144.125]
# Iesūtīts: 2011.09.06 18:23:40
(c)Padomaa bik uz prieksju. Kas notiktu? Precju cenaam naaktu nost reklaamas izdevumi, preces kljuutu leetaakas.

Samazinoties savas preces cenai tirgū, ražotājs ir zaudētājs un strādā gandrīz kā uz pašizmaksu. Tas ir strupceļš, padomājot uz priekšu.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2011.09.06 18:26:39
neielog, kaut ko tu te fleitee...

Mums shodien, piemeeram, nevajag taadus fruktus, kas dariija senos laikos to darbu, ko shodien dara dators... Tirgus sabrucis? Nee?

Tieshi taapat, ja mees paarstaatu lietot kaut kaadu "juhnju", nu un ka tie, kas to razho paliktu bez darba, vinji buutu spiesti vai nu leekt daugavaa (un Darvina awards vinjiem par to) vai paarkvalificeeties un saakt razhot kaut ko, kas ir vajadziigs... peec kaa ir pieprasiijums, par ko ir gatavi maxaat ljautinji...

Es sheit pa daljai piekriitu Ctulhu, ka caur prechu uzcenojumiem mees uzturam liekeezhu varzu, kuru mieriigi vareetu atlaist...

Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2011.09.06 18:27:51
Samazinoties savas preces cenai tirgū, ražotājs ir zaudētājs un strādā gandrīz kā uz pašizmaksu. Tas ir strupceļš, padomājot uz priekšu.

Ja razhotaajam nav interesanti un "izdeviigi" razhot burbuljatoru, kuru bez iedolbiishanas neviens nepeerk... tad taa teikt, lai tas burbuljators iet turpat kur tas razhotaajs!

A citaadi mums uz sejas ir situaacija, kad razhotaaji razho absoluutus meeslus bet izdod milziigu naudu, lai iegalvotu stulbeniishiem, ka bez shii meesla vinji 21 gadsimtaa nemaz nevar dziivot...
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2011.09.06 18:35:14
Ctulhu
Pareizais jautaajums - kura izstraadaajums labaks, kvalitatiivaaks - tavs vai vinja?
Viss paareejais nav svariigi.


Valsts sektoram - saimnieciski izdevīgāko nevis labāko.

skolnieks.
Varbūt Tev vienkārši ir lielāka apetīte

Problēma ir citā apstāklī. Pirms tās prezentācijas vai cita pasākuma pircējs nemaz neiedomājās vai nezināja, ka kaut kas tāds noderīgs pastāv, ir pieejams vai utt.

Un Konkurss ir konkurss. Ar to ir jārēķinās.

Jā, rēķinos.

Raimonds
Jēzus skaidri norādīja, ka Dieva taisnīgums principā nav meklējams tā saucamajās pasaulīgajās kategorijās, tās var tikai liecināt, būt par atspīdumu. Aivara norādītā rakstvieta par netaisno pārvaldnieku tieši to rāda.
Tāpēc visas atlaižu kartes u.c. komercinstrumenti ir mūsu atbildības zonā un līdzās ar visu citu, ko cilvēks veidojis, veido pasauli, kurā paši dzīvojam. Tas attiecas ne tikai uz šo karšu izdomātājiem, bet arī uz lietotājiem.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2011.09.06 18:36:11
BTW, attieciibaa uz shirpotrebu, nu tur cepumi, cukuruudenji, da kaut vai visparastaakaa maize... sen vairs nevajag reklameet nezheeliigi, muusdienaas cilveekam pietiek resursu izmeegjinaat gan vienu cukuruudeni, gan otru, un tad jau var izdariit informeetu izveeli, kuru njemt labaaku...

A ja man jaapeerk ir kaads priekshmets, kuru es nevaru atljauties "kljuudiities", teixim jaapeerk automashiina... TAD vienalga man nepaliidzees kaut kaada skaista reklaama... jo tad man interesees tehniskie parametri u.c. lietas, ko reklaamaa nemaz nevar noinformeet...

Taapeec... ja ieveerosim taadu priekshmetu reklaamas, taas nemaz vispaar netirgo "tehniku" bet tikai "bildiiti"... meegjinot iestaastiit, ka ja brauxi taadaa autinjaa, tad vot SHITI kruta tas izskatiisies...

Un cilveeki uzkjeras... laigan es tieshaam nezinu vai ir daudz cilveeku, kas peerk auto taapeec, ka shamais iepatikaas reklaamaa, un po par paareejiem parametriem
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2011.09.06 18:38:42
Ctulhu
Ja kādreiz saskarsies ar valsts iepirkumu, uzzināsi.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 112 , pavisam kopa bijuši: 4099