atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi Bērnu kristīgā audzināšana
vilks
Iesūtīts: 2011.07.30 21:25:31
Ko svarīgu savu bērnu audzināšanai esat ieguvuši no Bībeles un kristietības (kristīgās mācības)? Kā izmantojat to praksē?

Lasu pašlaik Baikovu grāmatu par bērniem un domāju par šādiem jautājumiem, priecātos uzzināt, ko citi labu ir izdomājuši un īstenojuši dzīvē.

Diskusija kristiešiem, kas audzina bērnus (vecākiem, kas ir kristieši).
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
AutorsZiņas teksts
dafne
# Iesūtīts: 2011.08.18 10:55:48
biča
man skiet ka tevii tas protests neljauj ari pasai normali "ieticet"ja mani kads vaktetu un dzitu uz baznicu,es noteikti atri vien atkristu no ticibas..tas ta ir.Bet nu ja kaut nedaudz tomert tici Dievam,tad si ir lieta nr.1.par ko ar Vinju runat,t.i.lugt
biča
# Iesūtīts: 2011.08.18 11:16:38
dafne
Redzi, pirms vairākiem gadiem ir bijis arī periods, kad es ticēju teju aptaurētā līmenī un biju jauniešu grupās, bet ar laiku man liela daļa no viņiem sāka šķist pārāk iestīvināti un garlaicīgi... Tajā laikā bija pat moments, kad mamma izdomāja, ka tad es noteikti esmu iepinusies sektā, jo jauno gadu svinēju kopā ar lksb - ne maajaas
Bалик
# Iesūtīts: 2011.08.18 11:18:44
biča
kā tajā lksb bija? par šādu aktivitāti es uzzināju, ap 2004, kad vairs nebiju students. tur gan ir absolventu grupiņa, bet nu nez...
dafne
# Iesūtīts: 2011.08.18 11:24:15
biča
nu tagad esi izaugusi
es tikai nezinu kas ir lksb
Bалик
# Labojis Bалик: 2011.08.18 11:25:20
http://www.lksb.lv/?cat=57&lang=lv
vilks
# Iesūtīts: 2011.08.18 15:39:45
Esmu redzējusi ļoti daudz situācijas, kurās bērni vai jaunieši dedzīgi tic vai vismaz ir ārkārtīgi aktīvi kristīgās aktivitātēs, un tad, pēc kādiem gadiem no visa aiziet un dzīvo pavisam citādāk. Varbūt turpina ticēt, nezinu, bet no draudzes mēdz būt ļoti tālu. No dažiem, ar kuriem esmu runājusi, ir radies iespaids, ka viņi vairs nevar ticēt tā, kā agrāk, bet par citām iespējām nezina, tāpēc uzskata, ka viņiem nav vietas baznīcā, jo viņi ir `nepareizi`.

Man liekas - kristīgam vecākam vajadzētu mācēt pastāstīt bērnam, ka ticība mēdz transformēties un augt gluži tāpat, kā cilvēks aug fiziski un psiholoģiski. Vai vismaz saglabāt uzticības pilnas attiecības ar bērnu gan viņa pusaudža gados, gan, kļūstot pieaugušam, lai ar viņu par to varētu runāt. Bet to, jādomā, ir vieglāk pateikt kā izdarīt.
Aivars
# Iesūtīts: 2011.08.18 17:04:17
vilks
Bet vai tas neceļas arī no tā, ka tas cilvēkbērns it kā tiek kodēts ka draudzē viņš ir `jaunietis`, uz ko attiecas tādas un tādas aktivitātes? Nu līdzīgi ar to problēmu, kur ģimenē bērns turpmākos 80 gadus tiek uzlūkots kā `bērniņš`?
svētais
# Iesūtīts: 2011.08.18 17:17:42
vispār vilks tevī ir daudz Dieva gudrības. Ir vērts ieklausīties. Esmu pagalam nederīgs vecāks, tāpēc nevaru nekādus savus padomus dot. visu esmu salaidis grīstē un sačakarējis attiecībās ar bērniem. tagad atliek cerēt un ticēt un lūgt Dievu , lai Viņš sakārto. Tā meitai pie Dieva nākot, attiecības protams uzlabojās daudzkārtīgi , bet tas nebija mans nopelns, kā starp citu itin visā.
Vienkārši balss
# Iesūtīts: 2011.08.18 17:28:56
svētais
Domāju, ka vecākiem nevajadzētu nostādīt ticību, draudzi un Baznīcu tā, ka vienīgais absolūti pareizais veids, kā ticēt un kā izdzīvot savu ticību, ir manējais.
Tas varētu attiekties kā uz formām, tā tradīcijām, mūziku. Formas ir domātas saturam, ne otrādi. Ja saturs būs vērtīgs un īsts, tad tas var būt ietērpts visai daudzveidīgās formās.
Tas jau arī ir tas, kas kristiešus vieno pāri konfesiju robežām - līdzīga (pat ja ne vienprātīga) izpratne par būtiskāko.
svētais
# Iesūtīts: 2011.08.18 17:31:49
nu protams, ka tev taisnība. nekad arī neesmu centies nostādīt tevis uzskaitīto kā vienīgo pareizo veidu.
Vienkārši balss
# Iesūtīts: 2011.08.18 17:34:58
Tad jau var cerēt, ka ar Dieva žēlastību visi bērni atradīs ceļu pie Dieva. Tikai nezaudē izturību aizlūgšanā, un nesagaidi, ka visam jānotiek tūlīt un tagad - Dieva dzirnavas maļ lēni...
svētais
# Iesūtīts: 2011.08.18 17:38:08
Vienkārši balss
o, jā, tas gan...Nezaudēt ticību, lūgšanu un pacietīgi gaidīt... Bet paldies par uzmundrinājumu . No tevis to vienmēr ir patīkami saņemt
biča
# Iesūtīts: 2011.08.18 17:47:59
dafne
Es tobrīd biju pilngadīga - neilgu laiciņu pēc tam, kad uz Rīgu pārcēlos. LKSB ir Latvijas Kristīgo Studentu Brālība. Pēc skandāla ar mammu par šo lietu, kas mani noveda līdz gastrītam, kļuvu kasķīga turieniešu vidū un drīz vien no turienes drīz pazudu - nepatīkamu atmiņu par to dēļ.
vilks
# Iesūtīts: 2011.08.18 18:09:07
svētais
pagaidām jau esmu tikai teorētiķe, vai no tā būs bijis kāds labums, varēs redzēt pēc gadiem 30 vai 50
Šerpais Ancis
# Iesūtīts: 2011.08.19 08:59:03
biča
Kā Tu reaģētu, ja kāds Tavs bērns izvēlētos citu reliģisko pārliecību?

Nav auglīgi runāt par to, kas būtu, ja būtu, tas pirmkārt. Otrkārt, man grūti iedomāties tādu situāciju, jo Dieva žēlastībā jaunajos ir sēts no mazām dienām, izpratne un personīgā pieredze ir gana liela un, ceru, visnodaļ pozitīva. Ja tomēr - nesamierinātos ar to un iespējams, ka mazāk gan pārliecinoši runātu (kaut arī to neizslēdzu), vairāk lūgtu, gavētu un klauvētu pie Dieva žēlastības.
svētais
# Iesūtīts: 2011.08.19 09:58:42
vilks
es ticu, ka tev viss izdosies .
Vienkārši balss
# Iesūtīts: 2011.08.19 11:00:56
Es arī domāju, ka vilks būtu ļoti piemērots un varētu veidot savu ceļu kā garīgais padomdevējs. Viņam ir visi priekšnoteikumi - inteliģence, izglītība, miers un pacietība - ja kas vēl pietrūktu, gan jau vilks varētu ar Dieva palīdzību to sagādāt!
biča
# Iesūtīts: 2011.08.19 12:04:09
Šerpais Ancis
Nu, mana mamma arī tā darīja un dara kā Tu (mums gan nav raksturīgas lūgšanas pie galda). Tās Bībeles daļas, ko esmu lasījusi (lielākā daļa VD gan nav lasīta - kad mēģinu, parasti sasprūstu visādos garos un garlaicīgos vēsturiskos aprakstos) parasti pārzinu labi un ar visiem skaidrojumiem, jo lasīts daudz teoloģiska rakstura grāmatu, bet ir tā kā ir un es šaubos, ka es ilgi vēl palikšu kristiete. Galu galā - sengrieķu mitoloģijas pārzināšana nevienu vēl par attiecīgās reliģijas piederīgo nav padarījusi.
Vienkārši balss
# Iesūtīts: 2011.08.19 12:08:29
biča
Tur jau tā bēda tev, ka esi saņēmusi zināšanas par reliģiju kā informāciju, ka Tev nav savas Dieva personīgās pieredzes, acīmredzot...
svētais Tev pateiktu, ko darīt... ja tu nesmietos un neatgaiņātos.
Dieva pieredze ir dzīva un priekpilna, un dziļu mieru sniedzoša.
svētais
# Iesūtīts: 2011.08.19 12:11:20
Tas gan, attiecības ar Jēzu ir dzīvas, dziļas, intīmas un personiskas. Jo Viņš ir attiecību Dievs. Kas meklē, tas atrod. Iepazīsti Jēzu, jo viņš ir vajadzīgs visiem.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 74 , pavisam kopa bijuši: 35946