atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi kristiešu apraksts
Zaurs
Iesūtīts: 2007.09.25 11:12:56
Vēstulē Diognetam (autors nezināms) ir atrodams ļoti interesants agrīno kristiešu apraksts [tulkojums no angļu un grieķu val. mans].
Kas kopīgs un kas - atšķirīgs ar mūsdienu kristietību?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . >>
AutorsZiņas teksts
Labāks piemērs [159.148.73.94]
# Iesūtīts: 2007.09.30 01:18:34
"Ar tiem baznīcu cilvēkiem nu ir tā, ka viņi gan novērtē (sievietes skaistumu, pievilcību), bet tālāk nekas nesanāk, viņi ir neatsaucīgi ."

Briinumsons bij domāts kā vēl labāks piemērs šim textam. Jo vismaz ar vienu sievieti Tavam vīram ir sanācis. Ko nevar teikt par Briinumsonu.
Balss
# Iesūtīts: 2007.09.30 18:22:55
Labāks piemērs
Paga, paga, kas tad tavuprāt, ir ideāls? Celibāts? Tas kaut kā neparādās tēmā! Jeb tu domā, ka mūsdienu kristieša ideāls, atšķirībā no pirmkristiešiem, ir celibāts?
Labāks piemērs [159.148.73.94]
# Iesūtīts: 2007.09.30 21:51:56
Kur es runāju par celibātu? Un kopš kura laika seksuāls lūzeris = celibāts?
A par seksuālajiem lūzeriem arī nav MANI vārdi, bet tavējie!!!
" viņi gan novērtē ... bet tālāk nekas nesanāk, viņi ir neatsaucīgi"
Balss
# Iesūtīts: 2007.10.01 21:33:20
Labāks piemērs
Vai tu esi kārtīgi izlasījis manis rakstīto?
Vai tu kristiešus, kas neatsaucas kārdinājumam, sauc par seksuāliem lūzeriem ?!
Labāks piemērs akka a_masiks [159.148.73.94]
# Iesūtīts: 2007.10.01 22:00:42
Balss, es kārtīgi izlasīju Tevis rakstīto, un sapratu no pusvārda. Jautājums - vai TU pati kārtīgi izlasīji to, ko pati sarakstīji? Tu devi citātu no vienas dāmas tiešās runas, kas bija divdomīga un varēja tikt saprasta divejādi - ka kristieši ir vai nu nejēdzīgi tikumīgi, vai seksuāli neaptēsti. Es atsāju aiz SEVIS tiesības izvēlēties kurš variants ir vairāk piemērots. Jo vairāk tāpēc, ka citāts bez liekiem paskaidrojumiem nāk no Tevis. Un manam izvēlētajam variantam labāks piemērs par Tavu vīru IR Briinumsons. Un lai kā man viņa nebūtu žēl, bet savu lomu šis puisis ir izvēlējies apzināti. Tā ka piedod, bet pēc tevis dotā kritērija šis puisis IR mūsdienu kristieša etalons.
Balss
# Labojis Balss: 2007.10.01 22:09:35
Labāks piemērs akka a_masiks
MAN šis piemērs likās skaidrāks par skaidru. Viņa, protams, domāja, taviem vārdiem izsakoties, ka kristieši ir ... nejēdzīgi tikumīgi. Vai tev neliekas, ka tā varētu būt apzināta izvēle, nevis neaptēstums?
Redz mums, kristiešiem, liekas, ka uzticība un neatsaukšanās mājieniem ir tikums. Vai jums, ateistiem, tas ir - neaptēsts lūzeris ?...
Balss
# Labojis Balss: 2007.10.01 22:24:48
a_masiks
Ne jau visu kontekstu var ierakstīt forumā. Būsi taču dzirdējis par neverbālo komunikāciju? Ka intonācijas, kustības, mīmika izsaka reizēm vairāk par vārdiem. Pie kam, pazīstot savu vīru, varu apgalvot, ka lūzeris viņš nu gan nekad nav bijis. Viņam drīzāk jābūt stipri noturīgam viņam pamatoti izrādīto simpātiju dēļ.
Pie kam, tā nebija palaidnīga sieviete šādā nozīmē - tas bija kaut kas tāds, ko mēdz saukt par uz divdomības robežas balansējošām asprātībām.
Andis Atvars [87.110.102.129]
# Iesūtīts: 2007.10.02 11:48:56
Bet nevaimanāsim, ja latvija būs svešu tautu apdzīvota, jo paši būsim vien pie vainas... Taisnība! Cik TEV ir bērnu? Skat. Jāni Kalniņu ar septiņiem!!!
Balss
Liekas, neko neesi sapratusi... , pat ja visiem forumā būtu pa septiņiem bērniem, tad tas neglābs latviešus no asimilācijas. Tas būtu pielīdzināms kā ūdens liešana caurā mucā. Ir jābeidz kristiešiem attaisnot abortus, kas Dieva acīs ir vislielākā negantība.
Balss
# Labojis Balss: 2007.10.02 15:05:21
a_masiks
Nu, bija jau tā saruna mazlietiņ divdomīga, ar pipariņu, bet šīs dāmas komentārs bija nepārpotams kompliments kristiešiem, ka viņi, atšķirībā no pārējiem, neatsaucas , lai gan labi redz un saprot mantu ... Es ļoti labi saprotu divdomības, bet nemaz nedomāju, ka būtu iebraukusi auzās !
Andis Atvars
Vai tu pazīsti kādu kristieti, vismaz šeit, mūsu Baznīcā, kas attaisnotu abortus? Es nē! Bet, lūdzu, necenties arī attaisnot tos bezatbildīgos vīriešus, kam vienalga, kur krīt sēkla un kas notiek ar viņu bērniem.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.10.02 15:09:25
Ctulhu, vai tas ir ateismu raksturojošs uzstādījums, vai kādas ateistu grupas uzstādījums?
Zaurs
# Iesūtīts: 2007.10.02 17:41:39
Labi, zaurs pajautās jautājumu citādāk: vai diskusijas dalībnieki kaut ko līdzīgu vēstulē aprakstītajam - nepilsonības sajūtu, cilvēcisku mācību (kaut vai to pašu horoskopu) neaizstāvēšanu, sajūtu, ka ir ne tikai valsts, bet arī dievišķie likumi, kristīgās kopības dzīvi - ir pieredzējuši savā dzīvē, un kā? un ja nav - kāpēc ne.
Īpaša vieta diskusijā piešķiŗama ateistiem, kuŗi tad varēs teikt, vai viņi no kristīgajiem to dabā ir redzējuši.
Balss
# Labojis Balss: 2007.10.02 18:50:15
Jā, Zaur , nepilsonības sajūta nemaz nav peļama - tā palīdz pārāk nepiesiet sirdi šai pasaulei un visiem tās pārejošajiem priekiem. Man patika kāda kristieša teiktais, kad viņš pēc ilgākiem ārzemēs pavadītiem gadiem uz jautājumu, kur tad viņš tagad jūtas kā mājās, atbildēja, ka ne īsti vairs tur, ne LV. Bet ka tas īstenībā ir labi, jo ļauj skaidrāk apzināties, ka mūsu īstās mājas ir Debesīs - ka šeit mēs tomēr esam svešinieki, tikai uz laiku.
Tas nebūt neizslēdz visas radības saudzēšanu un rūpēšanos par to. a_masik! Tas, ka gals pienāks, un ka tur nelīdzēs nekādi glābšanas plāni, nenozīmē to, ka nu mums uz vella paraušanu jādzīvo nost! Tieši otrādi - kristietis ar mīlestību un atbildību izturēsies gan pret dabu, gan dzīvniekiem, gan pirmkārt - pret cilvēkiem.
Balss
# Labojis Balss: 2007.10.02 19:12:01
a_masiks
neizslēdz iespēju ļaunprātīgi iznīcināt
Es vienkārši nevaru iztēloties kristieti, kas nodarbotos ar dabas vai dzīvnieku ļaunprātīgu iznīcināšanu. Tāpēc ka cilvēka sirdī Dieva ieliktā vēlme ir - mīlēt un saudzēt. Gan citus cilvēkus ( ne bauslības, t.i., likuma dēļ), gan visu Dieva radību. Pirmais šāds norādījums tika dots cilvēkiem paradīzē. Un kaut ko no paradīzes sajūtas cilvēks apjauš, darot labu, mīlot, saudzējot, glabājot... Vai neesi to piedzīvojis arī tu?
Tu nevari vienlaikus mīlēt Dievu un postīt... Jo tuvāk tu atrodies mīlestības avotam - Dievam, jo vairāk tev gribas būt labam pret visiem... Es šodien laikam tādā poētiskā noskaņā... neiznāk man racionāli argumenti...
Balss
# Labojis Balss: 2007.10.02 23:43:38
a_masiks
Vai tu esi satapis tādus kristiešus, kas tīši posta dabu un nīdē dzīvību?! Šī grēka sapostītā pasaule tomēr ir Dieva radīta un brīnumskaista. Un vienkārši ģeniāli izdomāta un izveidota. Mani vienmēr pārņem prieks un apbrīna par to skaistumu, kādu Dievs savā radībā mums ir devis. Un devis arī spēju to saredzēt un par to priecāties. Un cik ģeniāli gudri, reizē sarežģīti un tomēr loģiski un sakarīgi viss darbojas...
Tu neesi pamanījis norādi ebrejiem Babilonijas trrimdā - dzīvot tur visā pilnībā, rūpējoties par tās zemes labklājību un augšupeju. Starp citu, rietumvalstu kristiešu vidū ir ļoti spēcīga kustība par dabas aizstāvību, par radības saudzēšanu, par ekoloģisku dzīvesveidu, rūpes par klimata pārmaiņām. Diemžēl, viņi bieži aiz rūpēm par šīs zemes nākotni savu uzmanību tik ļoti pievērš šādām aktivitātēm, ka aizmirst galveno Kristus pavēli - ejiet pa visu pasauli un dariet visas tautas par maniem mācekļiem! Tātād - svarīgāka par šīs puses laicīgo eksistenci tomēr ir cilvēka mūžīgā nākotne - vai tā būs ar Dievu vai bez Dieva...
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.10.03 09:09:15
> Balss
Nevaru nosaukt par ģeniāli gudri izveidotu pasauli, kura balstīta uz ciešanām, uz barības ķēdi. Jau pati ideja par apēšanu un saplosīšanu ir tālu no mīlestības un žēlsirdības.
Vēl ļaunāk ir tas, ka apēšana bieži notiek ar ļoti lielām ciešanām. Tie ir mazie bruņurupucīši, kuriem putni norauj kājeles un apēd, tas ir kāds molusks, kas savus upurus apēd pa šķēlītei, tie ir muskuļos dzīvojoši parazīti, kukaiņi kas dēj savas olas citos - dzīvos kukaiņos, mēra un citu slimību izraisītāji, utt.

> a_masiks
Vēsturē ir bijuši pat tādi kristieši, kas uzskatīja, ka kaut kāda tur āža ragi esot speciāli izlocīti tā, lai no tiem sanāktu ideāls spieķa rokturis.

Kristietība kopumā nav virzīta uz resursu saudzēšanu vai atieksmi pret dzīvniekiem kā "mazākajiem brāļiem". Jā, ir Asīzes Francisks, un atsevišķi citi kristieši, tomēr kristietībā pastāvētu arī bez tādiem kā viņi.
Andis Atvars [81.198.158.31]
# Iesūtīts: 2007.10.03 10:13:00
Vai tu pazīsti kādu kristieti, vismaz šeit, mūsu Baznīcā, kas attaisnotu abortus? Es nē! Bet, lūdzu, necenties arī attaisnot tos bezatbildīgos vīriešus, kam vienalga, kur krīt sēkla un kas notiek ar viņu bērniem.
Balss
Vai šis tekstiņš jau neparāda, ka Balss cenšas attaisnot abortus?
a_masiks
Par to latviešu asimilāciju... Vai neesi aizdomājies, kādēļ noveco Eiropa, bet aziatiem pietrūkst vietas dzīvošanai. Šodienas Latvijas problēma ir aborti un ezotērija... novēršot šīs, latvieši savā zemē piedzīvotu Saules mūžu.
Balss
# Iesūtīts: 2007.10.03 11:25:13
a_masiks
Palasi Vecajā Derībā par Babilonijas trimdu - tur tas rakstīts par laba darīšanu savi dzīves vietai.
KarotesNav
Jā, šis jautājums par barības ķēdi, bieži ļoti nežēlīgu, ir nodarbinājis jebkuru kristieti. Man tas ir bijis jāmēģina atbildēt arī maniem bērniem. Vienīgā atbilde, ko esmu atradusi, ir - lai gan Dievs šo pasuli radīja perfektu un skaistu, līdz ar cilvēka grēkā krišanu, kad visā pasulē ienāca grēks, šis ir grēka sapostītās radības izkropļojums, deformācija. JD arī ir teikts: Visa radība nopūšas līdz ar mums, gaidot atpestīšanu. (Tātad tāda būs! Atjaunošana perfektajā radības sākuma stāvoklī.)
Par tiem āža ragiem - Inkvizitori arī sevi sauca un uzskatīja par kristiešiem...
Andis Atvars
Vai šis tekstiņš jau neparāda, ka Balss cenšas attaisnot abortus? Nē, šis tekstiņš parāda, ka pastāv vīriešu līdzatbildība par abortiem. Masikam taisnība par cēloņiem un sekām. Bet cēlonis, manuprāt, ir novēršanās no Dieva un viņa cilvēkiem doto likumu (bauslības - t.i.,padomu, norādījumu, lietošanas instrukcijas) nepildīšana.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.10.03 12:15:25
> Balss
Tas nav pārliecinoši. Ko tad agrāk ēda tīģeri, blusas, odi un visādi citi plēsoņas un parazīti? Viņi tā ir uzbūvēti, ka savādāk nevar pastāvēt - visi tie nagi un ilkņi plēsoņām, kā arī barība - gaļa. Blusas barojas tikai no asinīm.
Vai arī tādas dzīvības formas tad nemaz nepastāvēja?
Balss
# Iesūtīts: 2007.10.03 14:53:11
a_masiks
Dieva cilvēkam uzticētās dzīvības iznīcināšana ir pretrunā ar visu, ko Dievs cilvēkiem ir mācījis, vienalga, vai šī dzīvība radusies laulībā vai ārpus laulības.
KarotesNav
Protams, ka šo plēsoņu uzbūve šobrīd ir piemērota viņu barības sagādei un pārstrādei. Tāpat parazītiem ir vajadzīgi saimnieki. Mēs viens otram darām pāri jau ar savu eksistenci vien. Ja nebūtu Atklāsmes Grāmatā aprakstītās perfektās Dieva valstības, kas tēlo tādas attiecības, kur jēriņš guļ blakus lauvam un bērns spēlējas ar čūsku, tad varētu kļūt drūmi. Bet pastāv izredzes arī uz dabas atjaunošanu tās sākotnējā harmonijā - bez ļaunuma sekām. Tas nekur Bībelē, protams tiešā tekstā nav rakstīts, bet man liekas, ka tā ir ļaunuma (Lucifera, kurš bija radīts kā visaugstākais eņģelis - tātad ar ļoti lielām pilnvarām un spējām, kuras viņš acīmredzot, tagad lieto destruktīvi) iejaukšanās radībā.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.10.03 15:01:46
Balss, vispār tevis citētās vietas ir no Jesajas grāmatas, ne no Atklāsmes grāmatas... un tā tēlo jauno Kristīgo pasauli, kur zem Kristus mācības apvienosies iepriekšējie ienaidnieki... no turienes arī bērna rotaļa ar čūskām un lauvas gulēšana blakus jēram!
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 34 , pavisam kopa bijuši: 34651