atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi Kapēc jādara tas, ko cilvēks negrib darīt?
Trilobīte
Iesūtīts: 2011.04.08 10:37:01
Nu tāds jautājums radās, jo man gan luterāņi, gan katoļi mēdz atbildēt ko tādu:
"Kas ir pilnvērtīga dzīve?...Tā, kurā es varu darīt visu to, ar ko man gribas nodarboties?"
"Vai tad dzīvē ir jādara tikai tas, ka patīk?"
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
AutorsZiņas teksts
vilks
# Labojis vilks: 2011.04.08 14:24:24
Protams, ka kristieši nav aicināti par katru cenu darīt to, kas nepatīk. Tomēr, ja arī nepatīk darīt kaut ko, kas, piemēram, rakstīts baušļos, ir jātiecas to darīt.
Ja cilvēkam, piemēram, pilnvērtīga dzīve saistās ar lielu naudu un tādēļ viņš ies aplaupīt citus cilvēkus, to nez vai varēs saukt par kristīgu rīcību.

Savukārt, ja patīk darīt kaut ko, kas nav pretrunā ar baušļiem un nedara nevienam ļaunu, bet, tieši otrādi - pat palīdz, tad tā ir laba rīcība.

Ja kāds kristietis saka, ka tā nav, tad, protams, ir labi arī norādīt viņam/i uz viņa maldiem. Man vismaz nav problēmu parasti pastāstīt cilvēkiem, kāpēc viņiem nepiekrītu, ja tas, ko viņi grib, lai es ar savu dzīvi daru, nekādi nav pavēlēts Bībelē.
biča
# Iesūtīts: 2011.04.08 14:28:11
Ctulhu
man jau ir čujs, ka daudzviet ar to pasaules gudrību ir vairāk domāti pašlabuma meklējumi, bet nu es neesmu nekāds teologs.
Raimonds
# Labojis Raimonds: 2011.04.08 14:31:09
Trilobīte
Ir jau pagrūti forumā sakarīgi izrunāties, tas attiecas uz formātu, jo tikai pēc ilgāka laika var noskaidrot skaidrāk viedokli. Bet mani pārsteidz tas, ka varbūt vienīgi atsevišķos gadījumos, ja vien ir vēlēšanās saprasties, tad tas ir iespējams.
Jā, tas jau laikam ir tas grūtākais, ka pašiem ir jālemj par savu dzīvi un neviena laicīga autoritāte absolūtās līnijās nevarēs mūsu vietā visu lemt un pasludināt absolūciju.
skolnieks.
# Iesūtīts: 2011.04.08 14:37:21
Trilobīte nu vo, es saku, ka varbūt skolnieks., kad ieraudzītu masikieni, arī stāvētu rindā ar neļķi rokā

Skolnieks. tāds nav..
Raimonds
# Iesūtīts: 2011.04.08 14:38:37
Ctulhu
Jā, absolūcija ir dāvana!
biča
# Iesūtīts: 2011.04.08 14:40:54
Ctulhu
diez kur šie palikuši? susliks izbanojis?
Raimonds
# Iesūtīts: 2011.04.08 14:41:23
Trilobīte
Kristietība visciešaķā veidā ir saistāma ar pašu Kristu un tāpēc par antiintelektuālismu nekādi nevarētu nosauktu. Tikai tulkotāji esam mēs.
Raimonds
# Iesūtīts: 2011.04.08 14:42:47
Ctulhu
Nekaitini Surikātu un būs ok!
vilks
# Iesūtīts: 2011.04.08 14:44:24
biča
diez kur šie palikuši?
nē, es domāju, viņiem ir apnikusi Cth vienveidība..
Vienkārši balss
# Iesūtīts: 2011.04.08 14:44:39
Trilobīte
es vnk gribēju parādīt, cik viņi ir liekulīgi kristieši.
Man patīk tirdīt pārāk pareizus cilvēkus,


Ceru, ka tu to nesaki man. Neesmu mēģinājusi tevi pārliecināt, ka tev jādzemdē otrs bērns kaut kādu likumu vai sabiedrības vārdā. Tikai skaidroju - to pierāda neskaitāma pieredze - ka divus bērnus ir daudz vieglāk audzināt, nekā vienu.
biča
# Iesūtīts: 2011.04.08 14:45:07
Bet vispār vairāk par tēmas jautājumu mani brīžiem interesē, kā piespiest sevi izvākties no apātijas un darīt to, ko es gribu darīt...
vilks
# Iesūtīts: 2011.04.08 14:45:26
Ctulhu
man joprojām ir moderatora tiesības, es tikai reti to daru, jo ir drusku citas prioritātes pašlaik dzīvē ja cilvēki grib vairoties, viņiem jārēķinās ar sekām
biča
# Iesūtīts: 2011.04.08 14:45:57
Vienkārši balss
Jap, divi viens otru izklaidē. Gan reizēm sakaujas un tamlīdzīgi...
Vienkārši balss
# Iesūtīts: 2011.04.08 14:48:21
biča
Tieši tā. Un praktiski liek mierā vecākus ar činkstēšanu - nāc ar mani spēlēties.......
masiks [94.23.58.72]
# Iesūtīts: 2011.04.08 14:59:43
Vienkārši balss
Tev tas glaimo jeb kremt?
nekremt. vienkārši ir labi, ka sieva ir apmierināta ar sevi un savu pašcieņu. tātad, var zināmā mērā teikt, ka glaimo, vai vismaz es to uztveru pozitīvi.
sieva arī stāstīja, ka pie viņas bija ieradies briinumveidīgs onka, ap 35 gadi , kopā ar savu mammu. Jamais esot mēģinājis nožēlojami neveikli pakoķetēt, paflirtēt. Viņa stāstīja:"Ja tu būtu redzējis, ar KĀDĀM naidīgām acīm tā mammīte uz mani skatījās! Tjipa - tūlīt šitā padauza atņems man manu dārgumiņu, ACIS IZSKRĀPĒŠU!!!"....
masiks [94.23.58.72]
# Iesūtīts: 2011.04.08 15:02:23
Raimonds
Nekaitini Surikātu un būs ok!

barot arī nedrīkst. It sevišķi nedrīkstot dot konfektes ar visiem papīriņiem...
masiks [94.23.58.72]
# Iesūtīts: 2011.04.08 15:12:36
Trilobīte
nu, viņš jau arī mēdz piezagties no mugurpuses un pārsteigt kaut ko izdzēst...
vasara
# Iesūtīts: 2011.04.08 16:22:38
Iespējams, ja cilvēks dzīvotu uz vientuļas salas - aprīkotas tieši tā, kā viņa realitātē šķiet vispiemērotāk tam, lai patiešām viņš varētu darīt to, kas viņam patīk, tad piepildītos tas utopiskais sapnis - "es daru to, ko gribu". Bet tā kā viņš dzīvo vidē kopā ar citiem, tad 100% rīcības brīvība nepastāv un katru dienu var gadīties, ka jādara kaut kas, ko negribas.
Laikam jāmēģina atrast kaut kādu vidusceļu, kad mūsu dzīve nav tikai tāds viegli notrallināts laiks sev, bet kad esam kalpojuši citiem [„mīli savu tuvāko kā sevi pašu”]. Manuprāt to Dievs no mums grib un Dievs vēl saka, ka Viņam tīk priecīgs devējs - tāds kurš savam tuvākajam kalpo ar prieku. Nu reizēm tas ir afigenno grūti. Bet tai laikā Dievs mūs kaut kā veido, kaut ko salauž (iespējams tās sliktākās īpašības - lepnumu, patmīlību, egoismu, utt..), kaut ko iemāca.
Droši vien nav vērts lauzties aizvērtās durvīs, bet meklēt to, kas būtu vispiemērotākais sev. Taču ir lietas, par kurām uzreiz nav skaidrība, vai tas ir mans aicinājums. Dažreiz aicinājums uz kaut ko parādās ilgākā laika posmā, izejot cauri kādām grūtībām. Bet gadās arī kļūdīties. Tad atkarībā no situācijas, vajag tai lietai pagriezt muguru vai arī, ja to vairs nevar izdarīt, lūgt pēc Dieva palīdzības, kurš spēj palīdzēt mums visu panest un iziet cauri tam grūtību posmam.
~
A par bērnu radīšanu runājot – katoļu priesterīšiem vajadzētu nodibināt ģimenes ar daudz bērniņiem, a to zin tikai tūkstošiem grāmatiņas sarakstīt, kā apgrūtināt cilvēku sirdsapziņas par bērnu neradīšanu un izdarīt spiedienu. Tad varbūt viņi ieteiktu domu vairoties ar „smadzenēm” – kurš grib, cik grib un kad grib. Citādi jebkura doma „pret” jau ir grēks un ja gribi būt romiešos, tad vai nu 0,7l tāpēc, ka ir negribēts bērns, vai tāpēc, ka nedrīkst negribēt bērnus.
vasara
# Iesūtīts: 2011.04.08 16:35:26
Ctulhu, manuprāt, Aivara runāšanas rezultātā te neviena nav piespiesta radīt bērnu. Tā ka Tavs komentārs garām.
Un sabiedrības spiediens ir vienmēr - baznīca, radi, draugi - visi kam nav slinkums. Tikai vot pēc viena bērna tādam spiedienam var jau mācēt turēties pretī - vienk.ieslēdzot lielo po.
masiks [94.23.58.72]
# Iesūtīts: 2011.04.08 16:51:17
vasara
manuprāt, Aivara runāšanas rezultātā te neviena nav piespiesta radīt bērnu. Tā ka Tavs komentārs garām.
Un sabiedrības spiediens ir vienmēr - baznīca , radi, draugi - visi kam nav slinkums.


un ko tad, tavuprāt, Aivars te pārstāv? Zemledus makšķerniekus, vai knipelētāju pulciņu?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 18 , pavisam kopa bijuši: 1980