atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi Jēzus mācība
Sheksna
Iesūtīts: 2007.09.20 10:31:11
Ja izrādītos, ka Jēzus nemaz nav augšāmcēlies, vai viņa sludinātājai mācībai vēl joprojām būtu kāda jēga?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>
AutorsZiņas teksts
Sheksna
# Iesūtīts: 2007.09.21 19:42:23
Pamatā, esam vienisprātis, ka "ja Jēzus nav augšāmcēlies, tad viņa mācība NEKAS ĪPAŠS nav"
KURI jūs? Es tam nevaru piekrist. Ja arī Jēzus mācībai ir kāda jēga - tad tā tāda ir neatkarīgi no tā, kas ar Jēzu notika vēlāk.
Taču, par spīti Tavai patikai, vai nepatikai, mēs nesam atbildību par mūsu vecākiem, tāpat kā nesam zināmu līdzibu viņiem
Mēs esam atbildīgi par to, lai mūsu vecāki tiktu aprūpēti tad, kad viņi vairs lāga nevar tikt paši ar sevi galā. Bet - man nav jāatbild par manu vecāku nodarījumiem, kurus viņi izdarījuši sen pirms manas dzimšanas.
indriķis
# Labojis indriķis: 2007.09.21 22:10:33
ctulhu, pastāsti man - kā radās sikspārņi no bezdibenī lecošām pelēm, pastāsti man - kā radās putni no pterodaktiliem, pastāsti man kā cilvēks no pērtiķiem radās, pastāsti man kāpēc ir cilvēks, bet Dievs neesot, pastāsti man stāstiņu par pirmajām dzīvajām būtnēm - amēbām. Ak cik gudras būs tavas domas un cik viedas tavas liecības, ak Darvina mazmazmazdēl , Ļeņina mazmazdēl un Mao mazdēl, pastāsti cik uzcītīgs skolnieks tu biji padomju skolā un ar aizturētu elpu klausījies pasakas ar kurām tevi indoktrinēja. Patāsti man ka Dieva nav, bet viss virpuļoja vai sprāga un radās, pastāsti man kā dzīvā Dieva neesot, bet evolūcija ir dzīvāka par dzīvu. Tukši tavi salmi un ģeķīga tava gudrība, tu neiesvaidītais. Jo pastāstīt neko nevari...
Voldemārs
# Iesūtīts: 2007.09.22 10:24:46
Indriķi!
Ctulhu problēma, kas robežojas ar ģeķību ir tā, ka viņš, ignorēdams kristīgās mācības izejas punktu - iedzimto grēku - veic pārreliģiskus pētījumus. Tie gan noved pie kaut kāda rezultāta, kuru viņš pats ar lielu cītību slavē (te der atcerēties teicienu par suni, kurš pats savu asti ceļ), bet beigu galā izklausās pēc analfabēta un angļu valodas nepratēja, kas padzirdējis par tādu Šekspīru salīdzina un analizē Hamletu.
vilks
# Iesūtīts: 2007.09.22 19:09:52
Sheksna
Ja arī Jēzus mācībai ir kāda jēga - tad tā tāda ir neatkarīgi no tā, kas ar Jēzu notika vēlāk.
Nu jā, Jēzus mācībai ir jēga arī bez Kristus augšāmcelšanās. Bet - tā ir ļoti līdzīga citām skaistām mācībām, kā dažām budisma, jūdaisma, islama u.tml. Uz labu un morālu rīcību aicina vairums reliģiju. Domāju, ka Voldemārs tieši tādā kontekstā saka, ka, ja Kristus nav augšāmcēlies, tad Viņa mācība nav nekas īpašs.
Tas, ka Tev šī mācība netop īpašāka vai mazāk īpaša ar Jēzus augšāmcelšanās vēsti vai nē, tas neko nemaina globāli. Tas ir ticības jautājums - tiem, kas tic, tas ko maina, kas netic - tiem (vismaz pašlaik) neko daudz nemaina.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.09.24 09:28:53
> vilks
Daudzas reliģijas aicina ne tikai uz labu un morālu rīcību. Tās arī runā par rīcību, kas stāv pāri labajam un morālajam. Kristietībā tāda rīcība ir Kristus pieņemšana. Tas arī ir labi, bet daudz augstāka veida labums nekā večiņas pārvešana pār ielu. Protams, tas nenozīmē, ka večiņas var ignorēt.
Budismā tā ir nirvāna, krišnaītiem - attiecību atjaunošana ar Dievu.
vilks
# Iesūtīts: 2007.09.24 10:01:36
Karotesnav
nu, Bībele nerunā par Kristus pieņemšanu kā kaut kādu labumu, kas ir pāri (tas ir labāks par) morālo rīcību. Drīzāk tas ir morālas rīcības jēga un avots.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.09.24 11:04:31
> vilks
Vai tad Kristus pieņemšana pašam pieņēmējam nav nesalīdzināmi vērtīgāka par miljons slimnīcu uzcelšanu? Pie tam vērtīgāka nevis kā algas gaidīšana - par katru slimnīcu tik un tik zelta gabalu aizsaulē, bet gan kā vienreizējs notikums, dzīvības glābšana?
Mulders
# Iesūtīts: 2007.09.24 11:32:57
KarotesNav, viens otram jau netraucē. Tak daudz labāk taču ir būt gan pašam dzīvam gan darīt labus darbus, nekā darīt tikai labus darbus bet būs uz nāves gultas!
Manuprāt gan ir praksē ļoti grūti apvienot īstenu nesavtīgu labdarību ar Kristus noliegšanu. Bieži cilvēki putro Kristu ar Baznīcu... tā cilvēks var darīt labus darbus bet vairīties no Kristiešiem un Kristietības dēļ savas neizpratnes par to, ka runa jau iet par Kristu!
Tak nevaru es iedomāties kādu, kas dara labu un tai pat laikā Kristu netur par vērtīgu!
Taču lai Kristū ieraudzītu Dieva Dēlu, tur ar labiem darbiem nepietiek... tur vajadzīgs ticības lēciens, tad arī mainās šo labo darbu saturs, mērķis un paša darītāja izpratne!

Te ir tieši tas par Kainu un Ābelu, abi darīja labu un pareizu darbu - ziedoja Dievam no sava darba... taču ārēji labais darbs gan varbūt ir derīgs sabiedrībai, bet Kainu viņa darbs sagandēja, jo sirds ta bij ļauna!

Tā kā mēs sirdis neredzam, tad mums atliek vien vērtēt darbus, un tur gan muslims gan budists gan kristietis gan sarkanā krusta ateists visi ir zem viena mēra! Bet sirdis var iztiesāt un redzēt tikai Dievs... Un Dievs nav netaisns, par laicīgiem upuriem viņš atmaksā ar laicīgām balvām... arī neticīgajiem!
indriķis
# Iesūtīts: 2007.09.24 12:53:46
Jā, Voldemār , ctulhu gadījums ir spilgta ilustrācija Bībeles vārdiem par aptumšoto prātu, tukšu filosofiju un mācību vējiem. Iedzimtā grēka upuris...
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.09.24 13:06:19
> Mulders
Var apvienot, ne mazums visādu ideoloģiju. Ne grūtāk, kā kristietim rīkoties nesavtīgi, bez domas: "Kristus man tā teica, tāpēc es daru".
Īstajai domai būtu jābūt: "Es tā daru, jo savādāk nevaru".

Tuvākā ideoloģija - ateistiskais komunisms. Dara labu, bet reliģiju uzskata par opiju tautai.

Par Kainu un Ābelu nekas nav teikts, ko kurš domāja. Kaina upuri nepieņēma, bet Ābela pieņēma. Kaut gan Kaina upuris bija atbilstošs stadndartiem par to, kas jāēd cilvēkam.

Jā, par sirdīm piekrītu pilnībā!
Mulders
# Iesūtīts: 2007.09.24 13:10:44
KarotesNav

Īstajai domai būtu jābūt: "Es tā daru, jo savādāk nevaru".

Tieši par to arī bazars. Lūk un Kristietība piedāvā šo ceļu, Kristū iemantot šo jauno dabu... kura rīkojās brīvi un bezgrēcīgi jo tā ir normāli, tā ir Kristus daba... Kā putnam... lidot, jo nelidot nevar!

Par Ābelu un Kainu ir teikts, ka Kaina sirds bij ļauna! Palasi precīzi Genesi Dievs vispirms uzlūkoja Kainu un Ābelu un tikai pēc tam viņa upuri... upura "labumu" noteica upurētāja sirds!

Tāpat arī Dievs vērtēs darbus... darītājs nosaka darba labumu!
Sheksna
# Iesūtīts: 2007.09.24 13:38:37
Drīzāk tas ir morālas rīcības jēga un avots.
Tad jau sanāk, ka x-cilvēki spiež uz to, ka bez Jēzus augšāmcelšanās morālai rīcībai nav ne jēgas ne pamata? Tā?
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.09.24 13:44:10
> Mulders
Pag, bet reāli jau cilvēki to dabu tā uz sitiena nesaņem. Vai saņems tikai pēc nāves, tiks pārprogrammēti / attīrīti ?
Mulders
# Iesūtīts: 2007.09.24 13:51:49
KarotesNav, nē saņem jauno Dabu, taču tad arī notiek tas, ko neticīgie nesaprot ticīgajos, un par ko paši ticīgie bieži ir neizpratnē... tā sauktā Kristiešu duālā daba... šizofrēniskā... Par ko Pāvils runā arī Rom 7 nodaļā (ja neputroju) "Gribēt labu man ir dots, bet darīt labu nē, gribēdams darīt labu, man iznāk ļaunais... " nu aceries to tēzi!
Luters arī teica - mēs esam reizē ellei nolemti grēcinieki un reizē Paradīzes iemītnieki. Svētie Grēcinieki!
Koāns!

Bet vecā daba mirst... kā zieds, kas noplūkts vāzē vēl izskatās dzīvs, bet augļus tas vairs nevar dot! Tāpat arī vecā daba mūsos "spokojas" bet tā vairs nevar mūs pazudināt, bet jaunā Daba pieķerās Kristum grib darīt labu, tiecās pēc svētuma un bēg no ļaunuma!

Būt par kristieti nav medusmaize... šī cīņa notiekās pat ne tev acu priekšā, tu pats esi šīs cīņas karalauks... starp Kristu un Grēku tevī! Viena persona, bet divas dabas... mirstošais vecais Ādams un jaunais cilvēks, radīts pēc Dieva tēla un Svētuma!

Pilnīgi skaidri bilde atklāsies tiesas Dienā!

Un pēc nāves tu paliec ar to dabu, kura arī ir TU! Šis EGO ar visu viņas dabu tiek iemūžināts mūžībā! Ja tavs EGO ir vecais ādams, tad mūžīga prombūtne no Dieva... ja EGO ir jaunā daba, tad vecā mirst un iet bojā, bet ne tu, jo tev ir Kristus Daba, dāvana!

Spārni kas liek lidot jo tu esi putns, nevis tamdēļ, ka bail uz zemes staigāt!
indriķis
# Labojis indriķis: 2007.09.25 14:51:24
Jā, ateisti vēlas darīt labu savos propogandas tekstiņos, bet kad tiek pie varas, tad uztaisa slaktiņu. Nupat izlasīju biezu grāmatu par Mao - kolorīts Ateista tipāžs. 70.miljoni ķīniešu līķu uz sirdsapziņas.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.09.25 15:33:25
Ctulhu, jo tā viņi var iegūt labumu sev, var izvairīties no kaut kā slikta. Ja ateistam nekāda labuma nebūtu par viņa labumu, viņš to nedarītu!

Reiz jau teicu... par ateisma karogu neviens nāvē neies, arī ateisti nē!
Sheksna
# Iesūtīts: 2007.09.26 01:04:50
Reiz jau teicu... par ateisma karogu neviens nāvē neies, arī ateisti nē!
Toties gana liels ļaužu skaits ir gājis nāvē par lietām, kas ABSOLŪTI nav saistītas ar dieva esamību vai neesamību... par ZEMES lietām.
Nupat izlasīju biezu grāmatu par Mao - kolorīts Ateista tipāžs. 70.miljoni ķīniešu līķu uz sirdsapziņas.
Ugu, un viņš to darīja, lai pierādītu, ka dieva nav, vai vienkārši savas varas nostiprināšanas vārdā?
Mulders
# Iesūtīts: 2007.09.26 09:14:39
Sheksna,
Ugu, un viņš to darīja, lai pierādītu, ka dieva nav, vai vienkārši savas varas nostiprināšanas vārdā?

Viens otru jau neizslēdz. Jo ja Dieva nav, tad vienīgā vara ir tā, kuru tu pats izveido... dūres vara, kas arī leģitimizē Mao izdarības, jo tad cilvēks kļūst par pēdējo patiesības un morāles arbitru!
Kristofers
# Iesūtīts: 2007.09.26 11:49:19


Ir likums, un ir morāle. Likumus izdod valsts un tiesībsargājošie orgāni nodrošina to ievērošanu, un likuma neievērotaji tiek saukti pie administratīvas vai kriminālās atbildības. Morāli nosaka sabiedriskā doma, un sabiedrības nopēlums ir sods par morāles normu pārkāpumu.
Reliģiskā sabiedrībā morāles pamats ir konkrētās reliģijas noteiktās morāles normas un no Baznīcas izslēgtais automātiski tiek izstumts no sabiedrības. Viņš pat nevar gulēt vienā kapsētā kopā ar godīgiem cilvēkiem, viņu aprok aiz vaļņa.
Sekulārā sabiedrībā, kas ir bez reliģijas, faktiski nav vienotas morāles normas. Valda morālais relatīvisms.
Bet nav arī tā, ka "Dieva nav, viss ir atļauts". Pārkāp tik valsts izdoto likumu, un ja nenoveiksies, saņemsi likumā paredzēto sodu kā likts!
Teiktā ilustrācijai, piemērs: Lai uzzinātu, ka nav labi zagt, nav nepieciešami 10 baušļi. To var uzzināt arī no Krimināllikuma.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.09.26 11:57:20
Kristofers, bet kas tad izdomā krimināllikumu? Tātad, ja Dieva nav, tad būtībā jebkurš... un šeit es domāju tiešām jebkurš likuma norma ir pakļaujama balsojumam (demokrātiskā valstī) vai valdošās kliķes iegribām (totalitārismā) Un kas interesanti, nav morāla pamata viņus nosodīt!
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 95 , pavisam kopa bijuši: 1697