atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi Tev buus savu teevu un maati godaat lai tev labi klaajas un tu ilgi dziivo savaa zemee!
viesturs
Iesūtīts: 2007.09.15 04:37:56
Jautaajums buutu: Vai var teikt ka godaat noziimee to pašu ko miileet! Ir gana daudz indiviidu kurus cilveeki godaa bet no miilestiibas tur nav ne veests. Vai cilveekus kurus mums pienaakas godaat ir arii obligaati pienaakums miileet?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
AutorsZiņas teksts
Ēvalds Bērziņš
# Iesūtīts: 2007.09.17 12:37:17
a_masiks
Ko tu ar to gribi pateikt?
vilks
# Iesūtīts: 2007.09.17 12:47:57
Jēzus nepaklausīja savai mātei, kad 1)viņa viņu sauca ārā no mājas, kur viņš tobrīd sludināja 2)kad viņa "ar Jēzus brāļiem" gāja (vai sūtīja ļaudis) viņu "savaldīt".
Viņš paklausīja gan mātes lūgumam kāzās Kānā, bet arī drusku negribīgi
Mulders
# Iesūtīts: 2007.09.17 12:50:11
Svilpaste, var neklausīt arī nepārstājot godāt!
Andis Atvars [87.110.102.129]
# Iesūtīts: 2007.09.17 12:50:30
Nu gan tu pateici aplamību no savas izpratnes un izjūtām, nevis mēģināji ieraudzīt, ko Dievs liek. Izlasi vismaz 50. psalmu.
Ēvalds Bērziņš
Nu redz, nevar mīlēt, ja kādu nepazīsti, bet ar Jēzus Kristus ienākšanu šajā pasaulē situācija radikāli mainās un nav vairs "godāt" bet "mīlēt". Nu pamato savu patieso izpratni ar Jaunās Derības raksta pantu.
Dievs saka godā un neseko atrunas, kādos gadījumos var arī necienīt ( negodāt ), tādēļ nav nekādu izņēmumu- dzērāji vai nedzērāji, labi vai slikti vecāki... tās ir autoritātes un viss.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.09.17 12:52:23
Ctulhu, pirmkārt JHVH-SG nebij tiem pakļauts. Otrāmkārtām tu būsi gudrāks par pašiem Jūdiem, jo kad šiem prasīja uzrādīt JK grēkus - a jūdi bij lieli experti Mozus bauslībā - viņi neko nevarēja viņam uzrādīt, kā vien Dieva zaimošanu, un tajā viņi kļūdījās!
Ja JK būtu pārkāpis kaut vienu bausli, viņš nevarētu augšāmcelties! Tā kā, augšāmcelšanās ir pietiekošs kvalitātes zīmogs Kristus izpratnei par Mozus bauslību! Tev pagaidām nav šīs luxūrijas savas zajavas ar augšāmcelšanos neesi apstiprinājis, tamdēļ tomēr piesliešos JK izpratnei par Mozus bauslību!
Ēvalds Bērziņš
# Labojis Ēvalds Bērziņš: 2007.09.17 12:55:58
vilks
Jēzus nepaklausīja savai mātei, kad 1)viņa viņu sauca ārā no mājas, kur viņš tobrīd sludināja 2)kad viņa "ar Jēzus brāļiem" gāja (vai sūtīja ļaudis) viņu "savaldīt".
Viņš paklausīja gan mātes lūgumam kāzās Kānā, bet arī drusku negribīgi

Kāpēc tu uzsver Jēzus nepaklausību? It kā viņš būtu nepaklausīgs. Vai tu tā gribi attaisnot savas (citu) nepaklausības?
Es redzu, ka Jēzus vienmēr ir paklausīgs. Paklausība vienmēr ir attieksme pret Dievu. Starpība tikai, kam Dievs konkrētā brīdī deleģē paklausību saņemt.
vilks
# Iesūtīts: 2007.09.17 13:03:41
Ctulhu
es NETEICU, ka Jēzus negodāja savus vecākus, bet to, ka, pieaudzis būdams, pieņēma savus lēmumus par savu dzīvi (tas neizslēdz to, ka viņš saskaņoja šos lēmumus ar Dievu Tēvu). Kā to vajadzētu darīt ikvienam pieaugušam cilvēkam.
vilks
# Iesūtīts: 2007.09.17 13:04:56
Ēvalds Bērziņš
nesaprotu Tavu jautājumu. JD rakstītais aču nav atkarīgs no tā, ko mēs tur saskatām vai gribam saskatīt, teksts ir tāds, kāds ir. Protams, ka Jēzus bija arī paklausīgs. Bet viņam, kā jau teicu, bija arī savi lēmumi.
vilks
# Iesūtīts: 2007.09.17 13:06:34
Ctulhu
davai, necenties runāt par lietām, kuras nesaproti, a? (Es taču necenšos Tev iestāstīt, ka labāk sajēdzu ķīmiju, piemēram?) Nav gluži tā, kā Tu saki, bet, ja es arī skaidrošu, Tu tik un tā nesapratīsi. Esmu jau redzējusi, ka Tev tas nesanāk.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.09.17 13:06:56
Ctulhu, jā Radītājs ir vienlīdzīgāks par radību! Neko darīt!
Mulders
# Iesūtīts: 2007.09.17 13:10:09
a_masiks, Imenno... tak Jēzus ir ne tikai Dievs viņš ir arī Cilvēks! Itogo mēs imejem... vienu CIlvēku kas ir absolūti paklausīgs Dievam! Tātad pēc paša Dieva teiktā, Jēzums nevar arī mirt... bet Mirst. Tā kā Jēzus nevarēja mirt par saviem grēkiem, jo tie viņam nebija, tad nepieciešama loģika liecina, ka viņš mira kāda cita vietā. Savukārt (nezinu kā iekš LV, bet amerikā imho ir tāds likums) ir likums, kas ir visai loģisks, ka par vienu un to pašu nodarījumu nevar sodīt divas reizes. Tā kā Kristus ir jau miris kāda vietā, tad šis "kāds" ir brīvs no grēka un nāves.
Sprašivajetsa, vai tu esi šis kāds? Vai gribi būt šis kāds, jo tā kā Kristus ir arī Dievs, tad viņa nāvei un augšāmcelšanās ir dievišķs "izmērs", bet tā kā viņš ir arī cilvēks, tad šī visa depeša attiecas uz cilvēkiem!
Tātad ikviens Kristū saņem grēku piedošanu un mūžīgo dzīvošanu!
Mulders
# Iesūtīts: 2007.09.17 13:11:42
Tas ne par ko citu neliecina, kā tikai par stāstītāja/argumentētāja spējām pasniegt savu domu... nekā personiska - arī es tāds esmu!

a_masiks, dažreiz tas liecina arī par stāstītāja jautājuma izpratni un atskārsmi, ka tu vēl līdz tam līmenim nepavelc. Taču šeit iestājas klasiskā neticīgo lepnības grēks - neticīgais un ateists nepieļauj tādu jautājumu existenci Realitātē, kuri nav aptverami un izprotami ar viņam pieejamo "aparatūru"! Tamdēļ vieglāk ir deklarēt, ka tas stāstītājs ir muļķītis, nekā revidēt savu freimworku!
Ēvalds Bērziņš
# Iesūtīts: 2007.09.17 13:12:25
Andis Atvars [87.110.102.129]
Vai Jēzus ir atcēlis baušļus?
Kad tu pēdējo reizi lūdzi Mūsu Tēvs.. ? Vai tu tad neteici "Tev pieder gods mūžīgi"?
Gani, kas pirmie saņēma evaņģēliju, vai tie negodāja Dievu?
"...lai visi godātu Dēlu, tāpat kā viņi godā Tēvu. Kas Dēlu negodā, negodā Tēvu, kas Viņu sūtījis."
Un kā tad Raksti māca visu darīt Dievam par godu?
Vai tu varbūt arī gribi teikt, ka esi gudrāks par Luteru, kura sekotājs, šķiet, gribi būt vai varbūt man tikai šķiet?
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.09.17 13:17:57
> Mulders
Ir arī tads loģisks likums, ka par viena nodarīto cits atbildēt nevar, un cietumā liks to pirmo.

Ja Kristus ir piedzimis kā Cilvēks, tad kāpēc viņš nepārmantoja iedzimt grēku, kā jau visi cilvēki?
Mulders
# Iesūtīts: 2007.09.17 13:18:04
Ctulhu, Dievs nevar cancellēt pats sevi!

Un nevaru es demonstrēt tev kaut ko neaptveramu. Tamdēļ jau tas ir neaptverams, jo nav demonstrējams tava freimworka ietvaros! Te arī parādās tava lepnība un nespēja pieļaut, ka ir leitas, kuras spēj domāt un aptvert citi cilvēki, bet tu nē!

Man, piemēram, nav problēmu sadzīvot ar domu, ka ir disciplīnas un lietas, kuras es nevaru aptvert, piemēram es nekad nevarēšu aptvert kas ir binokulārā redze! Nespēšu to empīriski piedzīvot, lai arī matemātiku aiz šī fenomena ļoti labi zinu!

Bet ir arī garīgas sfēras, kuras nevar aptvert, ja tev "aptveršanas freimworks" ir kvadrātisks, bet ideja ir apaļa!
Mulders
# Iesūtīts: 2007.09.17 13:19:53
>Ir arī tads loģisks likums, ka par viena nodarīto cits atbildēt nevar, un
>cietumā liks to pirmo.

Baidos ka tāda loģikas likuma nebūs viss! Tas vairāk ir sociāls konstrukts lielā daļā sabiedrības attiecināts uz līdzvērtīgām būtnēm!

Kristus piedzima no cilvēka - Marijas un no Svētā Gāra, Svētais Gars arī bij šis faktors, kas Kristu darīja tīru no iedzimtā grēka. RKB gan māca, ka pati Marija bij bez iedzimtā grēka, bet tas nepieciešami noved pie loģiskās ķēdītes, ka visi Marijas senčī bij bezgrēcīgi Tas, protams, ir nonsenss!
vilks
# Iesūtīts: 2007.09.17 13:20:04
a-masiks
nē, mana nevēlēšanās atbildēt ir saistīta ar vienkāršu resursu taupīšanu. Domāju, ka Ctulhu vajadzētu šo manu vēlēšanos novērtēt pozitīvi. Kad liels skaits pārliecinātāju jau ir strādājuši un nav varējuši jums to izskaidrot, tad nedomāju, ka man vajadzētu atkārtot šo eksperimentu vēlreiz. Nekādas ekskluzīvi jaunas informācijas, kuru jūs savulaik nebūtu saņēmuši, manā rīcībā tik un tā nav.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.09.17 13:20:57
> Mulders
Es pieļauju, ka varbūt Dievs varētu eksistēt. Ja pieņemu to kā darba versiju, nolieku pie malas "ateista aparatūru" un neprasu pierādījumus, tad kāpēc man tāpat nav saprotams viss, ko jūs stāstat?
Mulders
# Iesūtīts: 2007.09.17 13:22:26
a_masiks, a tu kur esi redzējis 1ās klases vielu, kad tur mācītu diferenciālvienādojumus!

Un kur tu esi redzējis kādu "amāli" kas varbūt ir iemācījies 1ās klases vielu, bet visas pārējās vielas ir atmetis un par "fufeli nodēvējis" un ARĪ spētu aptvet diferenciālvienādojumus!

Redzi apjēgsmei par difiņiem var būt divi šķēršļi.
1. Objektīvi tu esi 1klasnieks, maziņš vēl
2. Esi gan pieaudzis, bet apzināti un ar lielu dedzību pretojies pamatvielai, tādējādi nespēj saprast to, kas seko!

Abos gadījumos mums ir situācija, ak tu neaptevr difinjus, bet par to vaino skolotāju kurš a) redz ka maziņš esi un nesaproti b) redz, ka neesi apguvis un esi noraidiijis pamatus, tamdeelj nevareesi apguut ko vairaak c) Kristieshi kaa greecinieki dazhkaart nogurst
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.09.17 13:23:55
> Ctulhu
Tur varētu teikt, ka Dievs pieturas pie dotā vārda. Taču tad sanāk, ka Dievs nevar normāli pārķert visas kļūdas, un ir spiests ķerties pie tik ekstremālām metodēm kā paša upurēšana sev.
Viens skaidrojums būtu, ka tas bija vajadzīgs noteikta rakstura cilvēkiem, lielākam efektam.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 91 , pavisam kopa bijuši: 9606