atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi Garīgais un Intelektuālais nav viens un tas pats!
Svētais
Iesūtīts: 2010.12.20 12:39:24
Uzskatu ka garīgs cilvēks ir tas, kas ir pieaudzis Dievā, bet intelektuāls cilvēks ir tas, kas daudz zina. Katrā ziņā tas nav ne tuvu viens un tas pats. Vai var būt, ka zinošs cilvēks nav gudrs? Un, ka tas, kas nav intelektuāls, ir? Ņemot vērā, ka pasaules gudrība Dieva acīs ir ģeķība un otrādāk, lūgums izteikties tikai kristiešus, kā jūs to saprotat?
. 1 . 2 . 3 . 4 . >>
AutorsZiņas teksts
Svētais
# Iesūtīts: 2010.12.20 12:39:43
Kā Jūs domājat?
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.12.20 12:43:49
Paarlasi Zaalamana Pamaaciibas... un tur var redzeet, ka viens otru neizsleedz, bet tieshi otraadi papildina. Dievbijiba ir visas gudriibas pamats... tachu buut Dievbijiigam un nepieaugt gudriibaa ir velti izkjeeziita iespeeja.

Nevar nevienu no apustuljiem vai pravieshiem par duraku nosaukt, visi vinji bij arii ljoti gudri intelektuaali.
Svētais
# Iesūtīts: 2010.12.20 12:45:53
Jošs Mulders
Jā , protams, zvejnieki bija ļoti lieli intelektuāļi .
Jošs Mulders
# Labojis Jošs Mulders: 2010.12.20 12:47:45
Jā , protams, zvejnieki bija ļoti lieli intelektuāļi

Jaa... jo ikkatrs no vinjiem zinaaja VD praktiski no galvas + katram no vinjiem bij 24x7 3 gadu gariigais seminaars pie pasha Dieva Deela...

Vari nosaukt veel labaaku izgliitiibu?

Buut gariigam nebuut nenoziimee buut mulkjim

Kaareiz ir smiekliigi veerot visaadus "gariigos puskoka leeceejus" kuri, kad vinjiem taktiski noraada uz vinju ne paaraak gaisho praatinju, atmahaajas... bet es kaa zvejnieks, mulkjiitis esmu un mulkjiitis buushu - bet Gariigums man ir tik daudz, ka pat balozha spalvas pa muti naak aaraa

Pateikshu veelreiz - buut gariigam un buut gudram, tas viens otru neizsleedz... un to vislabaak var ieraudziit pie Zaalamana Pamaaciibaam... jo taa ir kaareiz slavas dziesma Gudriibai... Dievishkjajai gudriibai
Aivars
# Iesūtīts: 2010.12.20 12:50:40
Vispār jau arī `garīgiem` kristiešiem netraucē neliela intelekta klātbūtne, vismaz tik daudz, lai zinātu, ka ne visi apustuļi bija `vienkārši` zvejnieki, utt
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.12.20 12:52:41
Aivars... a ko... nu muusu pestiitaajs - Vienkaarshi namdaris
pich_
# Iesūtīts: 2010.12.20 12:53:01
Svētais
pasaules gudrība Dieva acīs ir ģeķība

kāpēc tā?
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.12.20 12:53:19
pich_ redzeeji, teema tikai kristieshiem...
pich_
# Iesūtīts: 2010.12.20 12:56:31
Jošs Mulders

redzēju. Svētais lūdza kristiešus izteikties par viņa uzdoto tēmu, bet es tikai uzdodu jautājumu
Aivars
# Iesūtīts: 2010.12.20 12:56:38
Jošs Mulders
aha. totāls amatnieks
Bet nez vai tas nozīmē, ka vienīgais, uz ko dzīvē tiekties ir riģipsi skrūvēt
Svētais
# Iesūtīts: 2010.12.20 12:59:31
buut gariigam un buut gudram, tas viens otru neizsleedz

vispār es neteicu, ka tas viens otru izslēdz. Es teicu, ka tas nav viens un tas pats runājot par intelektuālo un garīgo. Gudrība ir nepieciešama garigajam cilvēkam, es to nenoliedzu un esmu par to. Taču vai esi aizdomājies, ka Pāvils, kas bija liels intelektuālis, un skolots jūdu bauslībā tika sūtīts pie pagāniem sludināt Jēzu, un Pēteris, kas bija vienkāršs zvejnieks sūtīts pie jūdiem? Vai tu saskati šeit Dieva gudrību? Pēc cilvēcīgās gudrības taču vajadzēja būt otrādāk, jo tā būtu piemērotāk?
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.12.20 12:59:34
Aivars, dazhkaart tomeer cilveeki aizmirst to, ko Kristus atbildeeja par miilestiibu - ka citastarpaa mums Dievs jaamiil ar visu savu praatu! Kaapeec ir kristieshi, kas ir gatavi sho sevis iedomaato "gariigumu" iemainiit pret Dieva daavaato praatu un gudriibu...
Svētais
# Iesūtīts: 2010.12.20 13:01:01
pich_
Pasaules gudrība neko nedod Dieva valstības priekšā, tāpēc. Dievam patika izglābt ticīgos ar ģeķīgu sludināšanu. Un Dieva valstībā bērni, kas uzticas Dievam saņem no Viņa Dieva gudrību savās ikdienas dzīves situācijās, kas nav saprotama pasaulei.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.12.20 13:02:59
Sveetais, es jau taapeec tev saku - es nepiekriitu tavai iedomai, ka peeteris bij "parasts zvejnieks".

Jaa varbuut vinjsh bij taads pirms satika Kristu, bet noteikti vinjsh taads nebij peec Augshaaamcelshanaas un Vasarssveetkiem. Taakaa.. atmet sho "vienkaarshi zvejnieks" titulu...

Kaadam tachu bij jaaiet pie Pagaaniem. Paskaties kaa tas notiek pasaulee... Kristieshi nesuuta sveshaas zemees nesagatavotus cilveekus, bet suuta vislabaakos misionaarus. Tad kaapeec lai Dievs neriikotos liidziigi. Pietam kopaa ar Paavilu gaaja arii Barnaba... Paavils nebij vieniigais...

Vai peeteris pagaaniem nesludinaaja... kas tad bij Korneelijs?

Cilveeku gudriiba patieshaam Dievam ir gjekjiiba, jautaajums ir vai tu speej vienu no otras atshkjirt?
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.12.20 13:04:32
Sveetais... labi sheit iederaas Kristus vaardi - vienu vajadzeeja izkopt un otru arii neatmest.
Svētais
# Iesūtīts: 2010.12.20 13:08:46
Jošs Mulders
Tur jau tā lieta, Jēzus padarīja par sev derīgiem mācekļiem cilvēkus, kam nebija intelektuālas izglītības. Tieši to es arī saku, ka Pēteris sludināja dažiem pagāniem, taču Viņu Dievs pamatā bija paredzējis darbam ar jūdiem. Pāvils tieši pretēji, viņš bija sagatavots intelektuāli , lai varētu sludināt jūdiem, bet Dievs viņu sūtīja pie pagāniem. Vai tu nesaskati šeit Dieva gudrību tajā?
Svētais
# Iesūtīts: 2010.12.20 13:15:14
23 Bet mēs sludinām Kristu, krustā sisto, kas jūdiem apgrēcība un pagāniem ģeķība,
24 bet tiem, kas aicināti, tiklab jūdiem, kā grieķiem, Dieva spēks un Dieva gudrība.
25 Jo Dieva ģeķība ir gudrāka nekā cilvēki, un Dieva nespēks ir stiprāks nekā cilvēka.
26 Raugait, brāļi, savus aicinātos, nav tur taču daudz pasaules gudro, nav daudz vareno, nav daudz augsti dzimušo.
27 Bet, kas ģeķīgs pasaulē, to Dievs ir izredzējis, lai liktu kaunā gudros; un, kas nespēcīgs pasaulē, to Dievs ir izredzējis, lai liktu kaunā stipros;
28 un, kas pasaulē zems un nicināts un kas nav nekas, to Dievs ir izredzējis, lai iznīcinātu to, kas ir kas;
29 lai nekas, kas ir miesa, nelielās Dieva priekšā.

Šitas pants labi norāda uz to, ka Dievs izredz un izvēlas tos, kas nav gudri pasaules lietās.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.12.20 13:22:46
Jēzus padarīja par sev derīgiem mācekļiem cilvēkus, kam nebija intelektuālas izglītības
Nu no šī `pēcapgaismības šovinisma un naivā romantisma` vajadzētu atradināties.
Tādēļ vien, ka Nātanaēls nebija lasījis Šekspīru un Hokinsu, nenozīmē, ka viņš bija intelektuāli nespējīgāks nekā teiksim R. Ķīlis
Aivars
# Iesūtīts: 2010.12.20 13:23:58
Svētais
Nē, tas pants labi parāda kaut ko citu, proti, ka Dieva un pasaules vērtējums par cilvēku un to, kas ir labi un prātīgi, mēdz atšķirties
Svētais
# Iesūtīts: 2010.12.20 13:33:00
Aivars
Nu bet Dievs saka, kas "muļķis" pasaulē to Dievs izredz. Tas, kas sevi tur par gudru pasaules lietās, tam jāuzmanās .

1. Kor. 3:18 Lai neviens sevi nepieviļ! Ja kas jūsu starpā tur sevi par gudru šīs pasaules lietās, tam jātop ģeķim, lai tas kļūtu gudrs.

Tā Dievs skaidri pasaka, ka jātop par muļķi, lai kļūtu gudrs. Kā to izskaidrot? Es saprotu tā, ka tie, kas uzskata sevi par intelektuāliem un zinošiem pasaules lietās, tiem šī gudrība ir jāatmet tuvojoties Dieva lietām un risinājumiem kaut kādās situācijās un jautājumos. Kur jāpieiet ar Dieva gudrību.
. 1 . 2 . 3 . 4 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 155 , pavisam kopa bijuši: 34772