atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi Muhameda, Jēzus, Budas u.c. karikatūras
Mulders
Iesūtīts: 2007.09.10 10:42:36
Jūsu attiexme pret subj.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
AutorsZiņas teksts
vilks
# Iesūtīts: 2007.09.10 11:59:42
musulmaņi sen jau vairs nav ciemiņi šais zemēs. ciemiņš ir tūrists. Tas, kurš dzīvo, strādā, maksā nodokļus tāpat kā es un balso un ir zemes pilsonis, tam ir tieši tikpat tiesības, neatkarīgi no viņa izcelsmes un kultūras, kā man.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.09.10 12:04:33
vilks, bet "zīmēt karikatūras" vienmēr ir bijis Rietumu vērtība, tā IR Eiropas vērtība... vārda un preses brīvība, lai cik ļoti mums nepatiktu dažkārt paustais viedoklis. Ikvienam ir tiesības ar tām pašām metodēm un tā pati Dānija dod ļoti lielas iespējas (tiesas, preses brīvība, vārda brīvība) uzstāties pret šo tev nepatīkamo viedokli!
Un pareizi tu saki... Islams nevarēdams uzvarēt taisnīgā cīņā ar tām metodēm un ieročiem ar kuriem tiem uzbrūk, ķerās pie bezpalīdzīgā pēdējā ieroča - vardarbības! Tā ir vājuma pazīme, jautājums, kamdēļ Eiropai būtu jāpaciešs savā vidū kultūra, kas ikvienu konfliktu neatkarīgi no konflikta dabas, risina ar vardarbību! Tad taču karikatūras pauda tikai un vienīgi patiesību... labs brīdinājums... neaicināt pie sevis musulmani, jo nekad nezini kas viņam tavā mājā neiepatiksies!
Čista es arī uzskatu, ka Dāņi nedarīja labi, ka tā bij šīs vārda brīvības nelietīga izmantošana, bet neatbalstu pret Dāniju vai dāņiem vērstu varadarbību, manis pēc vēršiet kaut vai ekonomiskās sankcijas, tas ir leģitīms ietekmēšanas veids šajā pasaulē, nu pārdodiet viņiem Naftu par 3Ls litrā, nomierināsies... tak nav pareizi vardarbīgi risināt un draudēt ar kariem, nāvi u.c. šausmām, kuras Eiropai ir sāpīga tēma.
Mulders
# Labojis Mulders: 2007.09.10 12:07:37
> tam ir tieši tikpat tiesības, neatkarīgi no viņa izcelsmes un kultūras, kā
> man.

Bet tikai šajā Kultūrā. Islama pasaulē, ja tu neesi musulmanis, tev tiesības ir tikai ciemiņa tiesību līmenī, ne vietējā iedzīvotāja.
Kamdēļ mēs atļaujam Eiropā Musulmanim nebūt par eiropieti, tieši otrādi, aizstāvam musulmaņus pret eiropiešu prasību būt eiropietim. Bet neiepīxtamies pret musulmaņiem, kas savā zemē vispirms pieprasa tev būt musulmanim, un tikai pēc tam pārskata tavas zajavas.

Redz vilks, manuprāt, eiropa pati ir nodevusi savu identitāti. Vairāk NAV tādas EIROPAS... ir tikai publiska kāpņutelpa, visi dzīvokļi ir publiski, un tad nu kurš nu māk savām durvīm priekšā pielikt zīmīti "MANS" tas to prot, un kāpņutelpā dzīvojošie svēti atbalsta ikviena tiesības sev šādas durvis likt. Bet ja kāds liek durvis "Krsitietis, Eiropietis" tad tādas durvis tiek izgāztas, jo tā taču ir publiskā kāpņutelpa...

Piedod, bet es gribu dzīvot savā dzīvoklī nevis publiskā kāpņutelpā!

p.s. Vilks, galvenais neuztver to visu ko rakstu personīgi, es vienkārši tevi izmantoju kā Eiropas "karikatūru"!
vilks
# Iesūtīts: 2007.09.10 12:08:40
nē. ar vardarbību risināt kādu jautājumu ir nepareizais risinājums jebkurā gadījumā. ja Tu ar savu draugu rādīsi uz mani ar pirkstu, bet es iešu Tevi nogalināt, mani notiesās jebkura tiesa.
te es Tev pilnīgi piekrītu.
vilks
# Iesūtīts: 2007.09.10 12:11:56
kas tad Tev neļauj dzīvot kā kristietim šajā pasaulē? Man šāda eIROPA patīk gluži labi. Man šķiet, ka tas ir ļoti bibliski - "uzņemiet svešinieku kā savējo savā vidū." Bet protams ari - "nepielūdziet viņu dievus". Mīlēt un pieņemt svešinieku, bet saglabāt savu identitāti tā, lai otram arī gribētos ticēt Tavam Dievam. Eiropas problēma ir tā, ka tā ir aizmirsusi savu Dievu un tai dotās vērtības, nevis islams vai informācijas publiskums. Tu taču neteiksi, ka Tava kristīgā identitāte liktu Tev zīmēt karikatūras par citām reliģijām?
Sheksna
# Iesūtīts: 2007.09.10 12:12:04
Rietumu līšana islāma valstīs ar karogu "demokrātija ūber alles!" tas ir slikti. Tas ir apmēram kā "proletariāta diktatūra ir pati labākā sabiedriskā iekārta, vajadzētu palīdzēt arī citiem ātrāk attīstīties un pareizāk dzīvot".
Vispār jau eiropiešu līšana islama un ne tikai valstīs sākās stipri ātrāk, tikai toreiz tā bija klaja kolonizācija, kura beidzās 60. gados. Tad arī panesās pirmais masveida dvieļu emigrācijas vilnis uz laimes zemi Eiropu - koloniju iedzīvniekiem šķiet bija atviegloti imigrācijas nosacījumi...
Islams nevarēdams uzvarēt taisnīgā cīņā ar tām metodēm un ieročiem ar kuriem tiem uzbrūk, ķerās pie bezpalīdzīgā pēdējā ieroča - vardarbības!
Ne tik daudz islams, cik atsevišķas radikālas organizācijas, kuras islamā balsta savu ideoloģiju.
Kamdēļ mēs atļaujam Eiropā Musulmanim nebūt par eiropieti, tieši otrādi, aizstāvam musulmaņus pret eiropiešu prasību būt eiropietim. Bet neiepīxtamies pret musulmaņiem, kas savā zemē vispirms pieprasa tev būt musulmanim, un tikai pēc tam pārskata tavas zajavas.
Musulmanim ir visas tiesības saglabāt SAVU identitāti tieši tāpat kā latvietim vai anglim. Kamēr tas neapdraud citu cilvēku identitātes, protams.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.09.10 12:33:16
>Kamēr tas neapdraud citu cilvēku identitātes, protams.

Nu vot šitais ir baigi subjektīvais texts. Kurš noteiks to robežu? Un kur garantija, ka "demokrātiski" robeža netiek pārdefinēta atkarībā no partijas, kas pie šprices?
vilks
# Iesūtīts: 2007.09.10 13:08:36
Mulder,
tas ir subjektīvs tikai tikmēr, kamēr netiek pieņemti konkrēti lēmumi. Likumos minētās robežas arī ir tās objektīvās robežas, kas ir spēkā mūsu valstī.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.09.10 13:09:54
vilks, tātad pietiek man paminīt likumu un objektīvās robežas mainās?
vilks
# Iesūtīts: 2007.09.10 13:19:33
valstī, jā. bet Tu novirzies no diskusijas par karikatūrām un identitātēm uz demokrātijas ierobežotību. Lai atgrieztos - varbūt pastāstīsi savu funktieri par to, kā Tavuprāt būtu jābūt? Bet lūdzu saprotami un īsi, Tavi garie teksti man ir grūti izlasāmi un saprotami, un tad es nesolu, ka atbildēšu.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.09.10 13:30:39
vilks, pareizi būtu tā, ka Eirpa skaidri un īsi definētu savas vērtības, tb šo morālo mugurkaulu un turētu pie šīm vērtībām savus pilsoņus un ciemiņus. Ja šo pārkāpj Eiropas pilsoņi, tie tiek attiecīgi sodīti. Ja to pārkāpj ciemiņi, tie bez ceremonijām tiek sūtīti mājās pitam ar visām ģimenēm!
Sheksna
# Iesūtīts: 2007.09.10 13:35:22
pareizi būtu tā, ka Eirpa skaidri un īsi definētu savas vērtības, tb šo morālo mugurkaulu un turētu pie šīm vērtībām savus pilsoņus un ciemiņus. Ja šo pārkāpj Eiropas pilsoņi, tie tiek attiecīgi sodīti. Ja to pārkāpj ciemiņi, tie bez ceremonijām tiek sūtīti mājās pitam ar visām ģimenēm!
Es redzu veselu kaudzi problēmu.
1) Kas tad definēs šīs vērtības?
2) Kāpēc pret dvieļiem jāpiemēro CITĀDAS sankcijas, it īpaši, pret tiem, kas ir EIROPAS PILSOŅI, t.i. ir paspējuši par tādiem kļūt? Ciemiņveida dvieļu IMHO nemaz vairs tik daudz Eiropā nav...
3) Par ģimenēm - te jau parādās vainas pārnese un kolektīvā atbildība... tipa - `valsts ienaidnieka ģimenes loceklis`...
vilks
# Iesūtīts: 2007.09.10 13:57:55
"pareizi būtu tā, ka Eirpa skaidri un īsi definētu savas vērtības, tb šo morālo mugurkaulu un turētu pie šīm vērtībām savus pilsoņus un ciemiņus"

Mulder,
ar šo aicinājumu vērsies pie likumdevējiem, man tur nav teikšanas. Es esmu tikai par to. Bet Sheksnas minētās problēmas pastāv, un tā kā Eiropa ir nokavējusi to definēt pirms musulmaņu ierašānās, tad nu jau būs vērtības jādefinē, iekļaujot arī viņu vērtības. Tipa tāds nulles pilsonības variants. Jo neviens nevarētu apgalvot, ka musulmaņi Eiropu ir okupējuši.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.09.10 14:04:58
Sheksna, nu čista demokrātiski, sanāk cilvēki konkrētā teritorijā un uzkačā savas pravas. Teicu jau, ka pret pilsoņiem cita runa nekā pret ciemiņiem. Ja pilsonis neciena tos likumus kurus pats ir sev saistošus izteicis, viņu soda citi līdzpilsoņi. Savukārt ja ciemiņš atnāk un neciena mājas likumus, ciemiņu raida prom!
Ar ģimenēm tamdēļ, lai mums nebūtu problēma, ka mēs aizsūtām slimību, bet slimības perēkli atstājam. Protams, cita lieta ir, ja ģimene ir pilsonis, tad gan varam atrunāt, ka, ja tu aprecies ar pilsoni, tad tu arī saņem pilsoņa sodu par šīs mājas noteikumu pārkāpšanu!
Bet nu labi... esam eiropieši, varam vainu nepārnest uz ģimeni automātiski!
Mulders
# Iesūtīts: 2007.09.10 14:06:15
vilks, Šheksna jā piekrītu... definēšanas brīdis ir palaists garām, tagad vai nu jāintegrē Muslimi, kuri neintegrējas apriori, vai jāatkāpjas un par Eiropas vērtībām jāpieņem to, kas reiz bij Eiropai kopīgs - Kristietība - vai arī jāiedzen miets kaut kāds šodien šeit un tagad, tad daudzi cietīs!
Sheksna
# Iesūtīts: 2007.09.10 14:09:05
Ar ģimenēm tamdēļ, lai mums nebūtu problēma, ka mēs aizsūtām slimību, bet slimības perēkli atstājam.
Šinī gadījumā sanāk, ka Tu islamu definē kā slimību. Rodas jautājums: KĀPĒC?
vilks
# Iesūtīts: 2007.09.10 14:13:06
vai arī jāiedzen miets kaut kāds šodien šeit un tagad, tad daudzi cietīs!
kas tas par mietu, kas jāiedzen, un kas no tā cietīs?

vai jāatkāpjas un par Eiropas vērtībām jāpieņem to, kas reiz bij Eiropai kopīgs - Kristietība

nu tas, manuprāt, ir iespējams tikai daļēji. Ja Tu gribi atgriezties viduslaikos ar to kristietības vērtībām vai pat Lutera laikos, tad karš starp reliģijām ir neizbēgams. Tu to vēlies? Domāju, ka no tā iegūtu tikai ateisma propaganda, ja kristieši šodien sāktu ko tādu bīdīt. Mēs esam 21. gs. kristietība, nevis Lutera laika kristietība.

vai nu jāintegrē Muslimi, kuri neintegrējas apriori,
kāda jēga izteikt priekšlikumu, kas nav iespējams?
Mulders
# Iesūtīts: 2007.09.10 14:21:21
Sheksna, vārds "slimība" bij domāts relatīvi! Jo ne jau no muslima kādām ģenētiskajām vai bioloģiskām īpašībām ir atkarīga viņa uzvedība, bet no šīs ideoloģijas. Nav jēga izolēt pliku ideoloģijas perēkli, vajag arī izolēt šīs ideoloģijas kanālus un citus perēkļus.
Teixim, ja esam pieņēmuši likumu, ka šeit nesmēķē, tad nepietiek izolēt smeķētājus, vajag arī izolēt ideju, kas aicina uz smēķēšanu šajā mājā. Tā kā ģimenē parasti izrietošajās attiecībās ir daudz ciešāka saskarsme, tad risks, ka ģimene adoptē šo ideoloģiju ir stipri liels. Bet ja ideoloģijas ideja ir vispirms "inficēt"`ģimeni, tad mums jau visa ģimene jāaplūko kā nevēlamas ideoloģijas perēklis ne tikai viens aktīvais indivīds!
Mulders
# Iesūtīts: 2007.09.10 14:28:14
>kas tas par mietu, kas jāiedzen, un kas no tā cietīs?

No zila gaisa jāizzīž kāds "mugurkauls". To tīri praktiski izdarīt ir ļoti grūti! Iet pa to ceļu, pa kuru mēģina iet Eiropa, Vārīt zupu tajā sametot katras atsevišķas kopienas mīļākās garšvielas, sanāk nebaudāms Hilduras Bokas kāpostu mixlis!

Nu lūk... man priex arī, ka galu galā saprati, lai ko darītu, ir sūdīgi! Visi trīs scenāriji ved uz tādu vai citādāku "karu". Manuprāt Eiropa mīļā miera labad ir jau padevusies un par paklājiņu nostājusies Islama priekšā!
Tad kad Eiropa sapratīs, ka tā cena tomēr ir pārāk liela, var būt par vēlu!

Jeb citiem vārdiem... šķiet ka Eiropa atradīs pareizo risinājumu, pēc tam kad būs izmēģinājusi visus nepareizos!

Tīri subjektīvi, domāju, ka pareizais Risinājums būtu atgriešanās pie Veceiropas vērtībām... Kristietības... tak nevis atgriezties pie uzskatiem kas valdīja 16 gadsimtā, bet gan pie šī mugurkaula! Morāle, ētika, uzskatu pamati.... Apgaismības sākumperiods...
Bet ja gribam runāt par Franču Revolūciju un cilvēktiesību hartu, tad neizbēgami vajadzētu runāt arī un formulēt par cilvēku pienākumu hartu!
Un jā... izcīnīt vēlreiz vienu karu ar konkurējošām reliģijām, reizi pa visām reizēm... Tad ir vismaz cerība, ka kaut kas paliks no Eiropas tāds, ko var saukt par "Eiropu"
Ja mēs tagad atsakāmies no vienīgā, kas bij Eiropisks - Kristietība - tad mēs esam jau padevušies vēl neuzsākuši cīņu. Jo Eiropas vairs NAV! Nav nekā tāda ko var saukt par "Eiropu" tā būs tikai nosaukums ģeogrāfiskam apgabalam kurš asociēsies tikai ar anarhiju, bet drīz ar dominējošu Islamu!
Taču es domāju, ka "Reliģiju karš` mūsdienās vairs nav risināms ar dzelžiem, bet to var risināt mēdijos, sabiedrībā un ar Vārdu! Tamdēļ nav obligāti jālīst asinīm... vienkārši ir jāatgūst savs mugurkauls!
Sheksna
# Iesūtīts: 2007.09.10 14:33:19
Tīri subjektīvi, domāju, ka pareizais Risinājums būtu atgriešanās pie Veceiropas vērtībām... Kristietības... tak nevis atgriezties pie uzskatiem kas valdīja 16 gadsimtā, bet gan pie šī mugurkaula! Morāle, ētika, uzskatu pamati.... Apgaismības sākumperiods...
Un KĀ tas tīri reāli izpaustos praksē? Caur KĀDIEM likumiem, noteikumiem, ierobežojumiem? Vai vnk intensificējot kristietības sludināšanu un evaņģelizāciju?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 62 , pavisam kopa bijuši: 16881