atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi pašcieņa...
Sandija
Iesūtīts: 2007.09.03 18:15:30
kā tas savienojas ar lepnumu, pazemību? Vispār - kas ir pašcieņa (no kristīgā viedokļa)?
<< . 1 . 2 . 3 . >>
AutorsZiņas teksts
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2007.09.06 23:27:15
Ctulhu

Arī alkoholiķis ir cilvēks! Kaut Tev dzīvē nekad negadītos, ka kāds no taviem mīļajiem kļūst par tādu!
Sandija
# Iesūtīts: 2007.09.07 14:47:43
Ctulhu nē, to nevar tā viennozīmīgi teikt. Kā tu justos, ja cilvēks kuru tu patiesi mīli, sāktu dzert? vai tu tā arī viņu pamestu, lai iet postā?
Ir jau briesmīgi tie nodzērušies cilvēciņi, bet tāpat viņu ir žēl, pat svešu. Un kur nu vēl tuvu cilvēku.
Un kā sāp mātei sirds par nodzērušos dēlu, kurš pret māti joprojām izturas ar cieņu un mīlestību?
Sandija
# Iesūtīts: 2007.09.07 14:59:33
Nu bet viņš taču ir dzīvs cilvēks! Un ir iespēja labot, lai kļūtu vesels!
Sandija
# Iesūtīts: 2007.09.07 15:09:50
Tev tāda cietsirdīga domāšana patreiz, vai vispār attiecībā uz alkoholiķiem. bet Dievs mīl tos cilvēkus tāpat kā mūs - nedzērājus.
Patiesībā man ir žēl to cilvēku.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.09.07 17:08:41
> Ctulhu
No komas gluži nē, jo smadzenes jau būs sačakarētas līdz noteiktam līmenim.
deprofundis
# Iesūtīts: 2007.09.10 01:01:03
galvenokārt, jāpajautā sev, vai klusē tādēļ, ka kristīgi nevēlas ķildu, grib apklāt tuvākā pārkāpumu utt., vai aiz vienkāršām bailēm un sievišķības tās sliktākajā nozīmē.
es pazīstu sievietes, kurām ieteiktu mācīties klusēt un kādreiz arī nerunāt pretī.
vilks
# Iesūtīts: 2007.09.10 10:31:54
deprofundis
es zinu gan sievietes, gan vīriešus, kam varētu ieteikt reizēm paklusēt un nerunāt..
Zaurs
# Iesūtīts: 2007.09.10 11:03:21
Zaurs iesaka runāt par tēmu un klusēt par beztēmām.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.09.11 15:15:03
Ctulhu, humānisms attiecas uz cilvēkiem, ļoti konkrētām SB pietam pārsvarā bāzējas grieķu, romiešu vērtībās!
Jānis Kalniņš
# Labojis Jānis Kalniņš: 2007.09.12 18:08:15
Ctulhu

Patiesībā te bija jautājums par pašcieņu, bet nu ir pārvērties diskusijā par humānismu. Labi. Tad man te tāds jautājums: Vai tu par sevi esi pilnīgi pārliecināts, ka tev nedraud tādas lietas kā alkoholisms, nedz arī tavam bērnam? No tevis iepriekš rakstītā sapratu, ka, ja tavs bērns kļūtu par alkoholiķi vai saķertu AIDS (no kā lai Dievs žēlīgi pasargā!), tu viņu tāpat vairs neuzskatītu par cilvēku un kaut kur iespundētu vai tīri humānu nolūku vadīts turētu badā, lai ātrāk beidz savu moku pilno dzīvi. Cik saprotu, tad arī bērēs tu tādā gadījumā nevienam neizteiktu līdzjūtību, jo galu galā, katrai eksistencei reiz pienāks gals. A pasaki man tā, nafig man jākļūst tādā gadījumā labākam? Kāda jēga vispār runāt par kaut kādu ētiku, pašcieņu vai vēl kaut ko, ja tas viss tik un tā anihilēsies. Ja man būtu tava filozofija, tad es ne mirkli nešauboties mestos hedonismā un dzīvotu savam priekam, kamēr vien spēju un nafig citus!

Redzi, nevajag pietaisīt to bļodiņu, no kuras pašam var iznākt ēst!
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2007.09.12 18:57:10
Ctulhu,

Ikviens alkoholiķis kādreiz nelietoja alkoholiskos dzērienus! Kam šķiet, ka tas stāv, lai pielūko, ka nekrīt!
Balss
# Iesūtīts: 2007.09.16 23:00:53
Ctulhu
Ja mans bērns kļūtu par alkoholiķi, es viņu iedabūtu slēgtā ārstniecības iestādē un nekad vairs nesatiktu.
Nevarēju iedomāties, ka tu esi tik cietsirdīgs...
Tu droši vien runā no teorijas, un bērnu tev nav.
Sandija
# Iesūtīts: 2007.09.17 18:59:03
Ctulhu Ja tu saskartos reāli dzīvē ar šīm problēmām savā ģimenē, tad tu domātu savādāk. Patreiz tavi spriedumi izklausās briesmīgi.
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2007.09.18 22:35:50
Eu, man tādas aizdomas, ka Ctulhu nav cilvēks, bet gan kāds kiborgs
viesturs
# Iesūtīts: 2007.09.19 05:06:25
Statistika liecina, ka labaakaas sievietes parasti izveelas "sliktos" puišus! Kapeec? Nezinu. Daudzas staajoties lauliibaa parasti nojauš vai zin ar ko buus dariishana, bet tomeer cer uz to ka viss tachu beigaas buus labi! Tad nu luuk - rezultaats! Ar taadiem viiriem sievietes parasti attieciibas tomeer neizbeidz, jo viņš taču nes naudu maajaas, un ko gan es bez viņa dariišu?

Beediigi bet fakts. turpinaat dziivot ar deģeneraatu nevajadzeetu, bet jautaajums ko dariit, ja nav kur iet? Jaabuut lielai izturiibai un stipriem nerviem. Un paari visam jaaluudz Dievs lai dziedina viiru!
Balss
# Iesūtīts: 2007.09.19 07:34:54
Cilvēka neatņemamā pašcieņa balstās tajā vērtībā, kas viņam ir Dieva acīs. Tāpēc, ka Dievs viņu ir radījis un viņu mīl, cilvēkam ir vērtība pašam par sevi. Tas arī dod pamatu cilvēka pašcieņai.
Ja vīrs alkoholiķis šo pašcieņu gadiem ilgi grauj un posta visu dzīvi, tad noteikti jāmeklā praktisks risinājums. Aizlūgšana ir svētīga, bet tikmēr, kamēr pats alkoholiķis negribēs dziedināties, nekas nenotiks. Iesaku meklēt Anonīmo Alkoholiķu atbalsta grupas līdzatkarīgajiem (ģimenes locekļiem).
Sandija
# Iesūtīts: 2007.09.19 10:10:31
Ctulhu Cilveeka pascienja un cienja vispar balstaas intelektaa
Kur tu to ņēmi?
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.09.19 10:15:54
> Ctulhu
Kas ir intelekts? Vai IQ?
Augsts IQ nemaz obligāti neatbrīvo no mazvērtības kompleksa, kam var būt visādi psiholoģiski cēloņi, kuru saknes meklējamas bērnībā un agrāk.
Sandija
# Iesūtīts: 2007.09.19 16:49:34
Balss Cilvēka neatņemamā pašcieņa balstās tajā vērtībā, kas viņam ir Dieva acīs. Tāpēc, ka Dievs viņu ir radījis un viņu mīl, cilvēkam ir vērtība pašam par sevi. Tas arī dod pamatu cilvēka pašcieņai.
Šajā gadījumā kā noteikt robežu starp pašcieņu un lepnumu.
Mulders
# Labojis Mulders: 2007.09.19 17:21:55
Ctulhu, vai tik tu Intelektu ar Viedumu neputro! Tb Intellect un Wisdom angliski būtu!

Atšķirība būs sekojoša: Inteliģents cilvēks tiks ārā no ikvienas situācijas, kurā Viedais nekad neiekulsies!
<< . 1 . 2 . 3 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 3 , pavisam kopa bijuši: 11149