atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi Par bērniem dievkalpojumā
Balss
Iesūtīts: 2007.08.22 11:03:31
Pati esmu māte un esmu regulāri gājusi ar maziem bērniem uz baznīcu. Tas nav it nemaz viegli - noturēt bērna uzmanību daudzmaz vienā telpas vietā un bērna balstiņu pieklusinātu.
Tomēr sabiedrības priekšstati par to, kas piederas, kas ir vai nav pieļaujams, laika gaitā, protams, mainās. Arī baznīcā. Sv.Meinarda dienas svinīgajā mācītāju ordinācijas dievkalpojumā Domā dažbrīd, manuprāt, gāja pārāk skaļi. Zināma pietāte pret sakrālu telpu un tajā notiekošo bērnam ir jāmāca. Ja nav iespējams bērnu skraidīšanu ierobežot un skaļu sasaukšanos noklusināt, tad vecākiem ar bērnu telpa uz brīdi tomēr būtu jāatstāj - kā citādi bērnam likt saprast, ka šeit ir mazliet citāds uzvedības modelis nekā bērnudārzā?
. 1 . 2 . >>
AutorsZiņas teksts
Balss
# Iesūtīts: 2007.08.22 11:07:28
Pavisam maza bērna uzmanības piesaistīšanai labas ir mīkstas spēļu mantiņas, kas nokrītot zemā, nerada troksni. Lielākiem - papīrs un krāsas, ne cietas rotaļlietas.
Tomēr pāri visam - bērnam jāmācās, ka lai gan viņš baznīcā ir gribēts un gaidīts, dievkalpojuma brīdī ir jāuzvedas pieklusināti.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.08.22 11:09:33
Man arī pieredze liecina, ka baigi labi toč visādi zīmējamie pričendāļi palīdz sīkos safokusēt!
kaut..
# Labojis kaut..: 2007.08.22 11:36:17
O jā bērn bija dievkalpojumā, varēja pamanīt.. bet man personīgi viņi netraucēja.... jo ja vienu vai 2 vārdus no teiktā nedzird.. kontekstu taču var saprast!!!

un bērni ir jāņem no mazotnes uz dievkalpojumu, jo citādi izaug lielāki un bļaustās dievkalpojumā... tāpat kā klasiskos koncertos.. pavērojiet ārzemnieku bērnus ... viņi uzvedās klusi un netraucēti, jo tiek ņemti līdzi no mazotnes...
Mulders
# Iesūtīts: 2007.08.22 11:39:39
kaut... ij kurā koncertā bērns var pārbļaut pašus izpildītājus?
kaut..
# Iesūtīts: 2007.08.22 11:58:50
varēt jau visu var..
tas ir dabiski... bet ir bērni kuri to nedara...
un dažkārt ir interesanti pavērot tās neapmierinātās sejas, kuras uztrauās ka iztraucētas no "svētām pārdomām"
Balss
# Iesūtīts: 2007.08.22 14:49:50
kaut..
Nezinu, kur tu sēdēji Domā. Bet, ja bērnu klaigāšanas dēļ nevar sadzirdēt lūgšanu vai svētīšanu, tad ir arī pamats neapmierinātām sejām.
Nevirens ārzemnieku bērns nekļūst kluss un neprot uzvesties attiecīgi atbilstoši apkārtnei. To vecāki saviem bērniem pakāpeniski iemāca. Es šeit nerunāju par zīdainīšu raudāšanu, bet par bērneļiem, kam jau būtu jāspēj reaģēt un klausīt vecāku norādījumiem.
Zaurs
# Iesūtīts: 2007.08.23 19:55:59
Domā man bērni netraucēja. Un savā draudzē arī nekad nav traucējuši, ne dievkalpojumu vadot, ne tajā piedaloties. Vairāk an traucē šņācējtantes, kuŗas neatkarīgi no vecuma, rūpīgi aizbaida jaunās māmiņas, tā ka mūsu draudze vismaz ir palikusi bez sīkajiem pīkstuļiem.
Bērni dievkalpojumā ir svētība un draudzes redzamā nākotne. Par jaunajām māmiņām un tētiņiem ir īpaši jārūpējas un viņi jālolo, citādi draudze izmirst.
Briinumsons [81.198.149.191]
# Iesūtīts: 2007.08.23 20:06:24
vai Bērniem patīk baznīcā?
kad biju mazs puisītis (es biju paraugbērns) man patika uzturēties baznīcā līdz 5 min, bet tie bija citi laiki un nemaz ilgāk nevarēja uzturēties baznīcā.
Balss
# Iesūtīts: 2007.08.23 21:06:04
Es neesmu šņācējtante, bet pati esmu bijusi jaunā māmiņa. Ģimenes aizbaidīt, protams, nevajag un nedrīkst, Zaur, bet vecākiem savus bērniņus mācīt gan vajag. Mani bērni, kaut palieli, ar visu kušināšanu un reizēm ārā izvešanu ir izauguši un tomēr nāk uz baznīcu.
Mans mesidžs: uzmanīgi un ar mīlestību ir jāmāca jaunie vecāki pamācīt savus bērniņus.
vilks
# Iesūtīts: 2007.08.24 11:12:51
piekrītu gan Balsij, gan Zauram - bērnam ir jāmāca zināmās robežās uzvesties, nu, tāpat, kā māca uzvesties pie galda vai sabiedriskajā transportā. Tomēr pie vecāku pamācīšanas audzināt bērnus NEDRĪKST aizmirst VIENMĒR izteikt savu prieku par to, ka bērni nāk Baznīcā. Pie tam nav jau obligāti jāpamāca, labāk piedāvāt bērnam kādu mantu vai turēt pie baznīcas durvīm zīmuļus un papīru, ko piedāvāt bērniem, kas ir atnākuši. Savā draudzē es palaikam tā daru, un tas strādā
_S.T_ [217.198.224.13]
# Iesūtīts: 2007.10.06 15:56:09
Es uzskatu, ka bērni ir pietiekami dadz un dažādi, lai mēs nespētu novilkt stingru robežu - no cik gadiem bērnu ņemt līdzi uz baznīcu...
Pirmām kārtām - viss sākas no ģimenes, no audzināšanas ģimenē. Un vecākiem jābūt pietiekami prātīgiem, lai izsvērtu - vai mans bērns būtu paņemams uz baznīcu vai varbūt vēl ne.
Balss
# Iesūtīts: 2007.10.06 19:13:32
Ir jau dažādi apstākļi dažādās baznīcās - citviet ir telpa, kurā atrodototies ar bērniem, caur skaļruņiem var dzirdēt dievkalpojumā notiekošo, citviet ir tikai baznīcas telpa. No savas pieredzes varu teikt, ka ir labi vecākiem ar mazu bērniņu pašiem sajust to robežu, kad maza iečīkstēšanās pārvēršas par skaļu, citiem traucējošu troksni un tad ar bērniņu uz laiku iziet ārā. Un atkal ienākt atpakaļ. Lai visiem būtu labi!
Kristofers
# Iesūtīts: 2007.10.07 15:58:58
Te nu laikam vajadzētu pamācīties no baptistiem, kuriem baznīcās ir īpaša telpa bērniem un mātēm ar maziem bērniem, kur skaļruņos var dzirdēt baznīcā notiekošo. Tāpat vienlaicīgi ar dievkalpojumu var kādā citā telpā noturēt svētdienskolas nodarbību.
Bērniem tomēr ir jāiemāca, ka dievnams nav īstā vieta kur hajot. Variet saukt mani kā gribat, bet mani tas bērnu saceltais troksnis traucē. Tāpat kā tantas, kuras nevar nodziedāt pareizi, bet gan šķībi un falsetā. Nu ja nav cilvēkam dziedāšanas dāvana, tad būtu labāk paklusējusi, dziedot klusi pie sevis sirdī.
vilks
# Iesūtīts: 2007.10.07 17:59:21
Kristofer-nu tad kāpēc bērni būtu jāizliek no dievkalpojuma,bet tantes,kas dzied šķībi,nē? Kaut kā netaisni sanāk.
Man patīk,kā manā draudzē ir iekārtots-1reiz mēnesī ir ģimeņu dievkalpojums,kur bērni ir kopā ar draudzi visu dievkalpojumu (šodien arī bija,man TIK ļoti patīk šie dievkalpojumi,lai gan,protams, koncentrēties ir grūtāk,piekrītu..bet kas ir teicis,ka mums dievkalpojumā vienmēr jāsēž dziļās personiskās pārdomās,no kurām mani neviens nedrīkst iztraucēt?) un pārējās 7dienās ir svētdienas skolas nodarbība. Bērni ir klāt dievkalpojuma sākumā,kad vēl ir pacietība un interese būt klusiem, un tad pirms sprediķa viņi dodas uz svētdienas skolu. Ir skaisti. Un,manuprāt, no tā svētību un prieku saņem visi.
Saulespuķe
# Iesūtīts: 2007.10.07 19:38:23
Dažas domas par bērniem.
Šodien mans personiskais bērns (iesvētīts 9-gadnieks) tā dīdījās un bakstījās visu dievkalpojumu, ka man no tā maz kas tika. Protams, ka tas nekādā veidā neiespaidoja apkārtējos un nebija jau nekas tāāāds, tikai - miera bija maz, jo te vajag roku paturēt, te samīļot, te parādīt kaut ko baznīcā, te vēl kaut ko... Ar lielāku vai mazāku darbību blakus jārēķinās vienmēr un tas IR grūti un tas zināmā mērā IR zaudējums, jo nav nekādas iespējas norobežoties no visa uz dievkalpojuma laiku. Bet apzinos, ka tāda nu ir vecāku kalpošana šai jomā, un ticu, ka Dievs to svētī un bagātīgi atalgo citā veidā un citā sfērā.
_S.T_ [217.198.224.13]
# Iesūtīts: 2007.10.08 23:28:29
Saulespuķe, labi teikts
farare [58.186.218.102]
# Iesūtīts: 2023.09.28 06:46:46
Concerns about addictive <a href="https://geometrydashfree.io">Geometry Dash</a> gameplay, microtransactions, and the potential negative effects on mental health have garnered attention.
sbfdád [58.186.165.201]
# Iesūtīts: 2023.10.11 07:37:47
Dažādām baznīcām jau ir dažādi uzstādījumi; dažās vietās ir telpa, kur jūs varat klausīties sprediķi caur skaļruņiem, kamēr esat kopā ar bērniem, un citās vietās ir tikai baznīcas telpa. Pamatojoties uz savu pieredzi, tunnel rush varu ieteikt mazu bērnu vecākiem īsu brīdi pastaigāties ar viņiem ārā, kad viņi sasniedz savu robežu, proti, kad neliela čīkstēšana kļūst par skaļu, satraucošu troksni. un atgriezties vēlreiz. Novēlu visiem labu!
dfhfj [58.186.165.201]
# Iesūtīts: 2023.10.11 07:39:02
Ticiet man, jūs esat pārsteidzošs, jo izmantojat tikai dažus vārdus, bitlife lai iedvesmotu citus, un tas ir neticams talants.
senhuyasa [1.53.239.220]
# Iesūtīts: 2024.03.08 05:28:42
Cooperative gameplay Geometry Dash encourages communication, coordination, and the development of interpersonal skills.

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 67 , pavisam kopa bijuši: 15926