atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi Krustvecāki
S.R...
Iesūtīts: 2010.09.10 11:27:36
vai kādam esat krusttēvs, krustmāte?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>
AutorsZiņas teksts
Vālodze
# Labojis Vālodze: 2010.09.11 16:30:22
Papētiet vesels. Bet šai jautājumā RKB nav nekā mistiska. To pat psihologi atzinuši, ka labāk par 6 gadiem bērns no 7 sāk daudz ko saprast un izvērtēt un uzmanību labāk notur, tāpēc arī skolā sāk iet no 7 gadiem ar 6gadīgiem bērniem lielākoties ir problēmas - viņi nogurst, nespēj uztvert tekstu
Jebkurā gadījumā no 8 var uzsākt mācības, no 11. 7 ir tikai tā robeža. jaunākus labāk nevest.
Kad es gāju katehēzi mums gan bija viens 6gadnieks. ļoti gudrs un apķērīgs. bet ar viņu vecmāmiņa stradāja un audzināja par priesteri katru dienu uz misi veda. viņš aizskrēja uz grēksūdzi uzreiz, tiesa priesteris teica, ka vajag bišku Dieva vārdu pmācīties un tad nākt
danar
# Iesūtīts: 2010.09.11 16:33:14
S.R...
Nav man neviena krustberna...bet gribetos.
Papucs
# Iesūtīts: 2010.09.11 16:45:24
Piespiedu kārtā man viena krustmeita ir, bet es negribēju, jo apzinos nevarēšanu uzņemties papildus atbildību, kas nav manos spēkos.
danar
# Iesūtīts: 2010.09.11 17:01:36
man ljoti patik ta ideja pie katoliem..par iestiprinamiem (ceru pareizi uzrakstiju)krustberniem...luteraniem ar ko tamlidzigu vajadzetu,tad ta varbut neizklistu prom no draudzem
Svētais
# Iesūtīts: 2010.09.11 19:44:07
Ar lielu pretošanos reiz mani iecēla par krustvecāku. Tā bija man kļūda, ka piekritu. Nebiju vēl tik stiprs toreiz, lai atsacītos. šos pienākumus nepildu, jo nav pamatojuma tam Bībelē.

pich_
neesmu, bet gribētu būt

Vispār krustvecāku būšana nav pēc Bībeles, bet ir cilvēku tradicija. tam nav nekada sakara ar garīgo dzīvi pēc Dieva Vārda.
danar
# Iesūtīts: 2010.09.11 20:02:50
Svētais
nav jau slikta tradicija,ja krustvecaks palidz audzinat bernu...nu tadas garigas lietas.Parunajas,uzdavina kadu labu gramatinu...nu,ta.
Es sev gribetu tadus krustvecakus,ipasi,tas prasijas pec kristibam...lai butu kads,kur palidz ieiet draudze..pasekot lidzi..nu,ta "pieskatit"
Svētais
# Iesūtīts: 2010.09.12 19:26:40
danar
zinaju, ka kads ta atbildes . bet neticu, ka kaut kada tada atbildeiba iir jauzliek krustvecakam labpratigi vai piespiedu karta , jo katrs Dievam atbildes pats par sevi
Vālodze
# Iesūtīts: 2010.09.12 20:45:59
Svētais
Nu redz, krustvecāki parasti ir kristieši. (Tas tā noteikts) Līdz ar to pat, ja krustvecāks nezina visas atbildes, viņš var palīdzēt ar padomu - ieteikt kādu rakstu vietu, ieteikt kādu kristīgu grāmatu, kristīgu psākumu (rekolekcijas piemēram). Aizvest cilvēku uz grēksūdzi un pie komūnijas (RKB, LELB laikam sanāk [pie dievgalda), var ar cilvēku palūgties un aizlūgt par krustbērnu. Ir tik daudzas lietas, kā krustvecāks palīdzēt krustbērnam tuvoties Dievam, atrast pareizo ceļu
Svētais
# Iesūtīts: 2010.09.12 22:17:30
Vālodze
Jā, laikam tā tam būtu jābūt . Es saprotu tavu domu gājienu, un Pāvils sevi sauca par garīgo tēvu draudzēm ( draudzes ļaudīm) , kurus viņš bija dzemdinājies Kristū. No šī aspekta viņu var nosakut par "krusttēvu" ļoti daudziem DIeva bērniem vadoties pēc tevis aprakstītā.
Vālodze
# Labojis Vālodze: 2010.09.12 22:19:42
Svētais
Tikai diemžēl krustvecāki bieži ir kā ķeksītisbet.... ko lai dara, mēs visi tikai cilvēki
Svētais
# Iesūtīts: 2010.09.12 22:21:26
Vālodze
nu ja ...es esmu viens ķeksītis, jo tas nav pēc Bībeles. Parasti Dievs saved ar kādu, kas kļūst par to, kas tevi ir dzemdinājis Kristū, un kas noteikti uz kādu laiku ir tavs garīgasi tēvs, bet tas ir savadak, neka , ja tevi piestiprina vienkārši kādām kā krustvecāku, lai arī tu pēc brīvas gribas to dari un labprātīgi, tomer uzskatu, ka tas nav pareizi.
sabio
# Iesūtīts: 2013.10.01 15:33:46
kristīt varot arī bez krustvecākiem. Vai kādam ir tāda pieredze? Vai nelikās svarīga vai vienkārši apnika meklēt vai arī negribējās nevienam uzbāzties? Jo kā jau daži min, ka īsti negribot un nespēdami nē pateikt...
dafne
# Labojis dafne: 2013.10.01 16:00:05
Man
pasai krustvecaku nebija,pieaugusos ja krista ta laikam nav
oblig.prasiba...bet vajadzetu tomer kadam no draudzes
jaunkristito-iesvetito "pieskatit"...nu,man bija tadi
cilv.un varetu saukt vinus ari par saviem krustvecakiem.Meitai ir
krustmate kas baznica neiiet,toreiz..radu busana,sodien ta vairs
nedaritu....noteikti panemtu kadu no draudzes.
sabio
# Iesūtīts: 2013.10.01 21:35:58
jā, to, ka pieaugušos krista bez krustvecākiem to zinu, jautājums drīzāk par gadījumiem ar nepilngadīgajiem.
Par to paņemšanu no draudzes- jocīgi jau laikam ir, ja piestiprina kā krustvecākus kādu pilnīgi nepazīstamu ģimeni... Zinu vecākus, kam tas būtu galīgi nepieņemami.
Aivars
# Iesūtīts: 2013.10.01 23:26:29
sabio
Tuvplānā skatoties, jāsaka, ka "pazīstama" ģimene, kas pēc pusgada aizmirst pienākumus pret krustbērnu ir daudz debilāks variants nekā šķietami `nepazīstami" tuvinieki Kristū, kas cenšas uzturēt kontaktu ar krustbērnu un krustbērns ar šiem. Zinu dažu labu, kam `krustvecāku instititūcija" pati par sevi šķitusi debīla. Un tomēr... pēc gadiem trīs ar vislielāko cieņu ir runājuši par krustvecākiem, ko izvēlējušies saviem bērniem.
sabio
# Iesūtīts: 2013.10.03 11:08:27
tur jau tā problēma ka tie nepazīstamie tuvinieki Kristū ir nepazīstami un tādēļ ļoti saprotu tos, kas vēlas ilgus gadus pazīstamus (ar ko regulāri tiek uzturēts kontakts) cilvēkus par krustvecākiem saviem bērniem, jo no tiem labi zina, ko var sagaidīt.
dafne
# Labojis dafne: 2013.10.03 15:00:14
sabio
nu,un ko tad var sagaidīt no krustvecāka kurš pats baznīcā neiet,kristības tomēr nav tas pats kas bērnības svētki
sabio
# Labojis sabio: 2013.10.03 15:42:32
un ko var sagaidīt no t.s. baznīcas krustvecāka, kas pats īsti nezina, cik viņam krustbērnu ir? Tādi manīti. Jo ja paziņu , draugu vidū kāds pāris, kas nav šķīries un vēl abi kristīti, tad iet tā teikt uz izķeršanu... Kristīts, ar kristieti precējies vīrietis, kam VĒL nav krustbērnu, varētu būt LV reta parādība Bet tas tā, citi jau bērnu kristības rīko, kur 2 krustmātes
krake [82.145.208.198]
# Iesūtīts: 2013.10.03 21:54:51
Problēma rodas, ja nav neviena piemērota krustvecāka.
Kas labāk- prasīt obligātu kaut formāla krustvecāka piesaisti - (t.i.reāli kādu bieži pasvešu no draudzes pierunāt pastāvēt kristībās ar mazo) un atteikties kristīt, ja tomēr neatrod vai arī - ja nav, tad nav un kristīt ar vecākiem, kas galu galā būs tie, kas mazajam ikdienā mācīs kādu ticības graudu?
sabio
# Iesūtīts: 2013.10.04 23:54:53
man šķiet labāk tādā gadījumā ka krista bez krustvecākiem nekā kautkam uzbāzties un likt kādiem vēlāk justies vainīgiem, ka nav labi krustvecāki, "nē" nevarēja pateikt u.tml.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 43 , pavisam kopa bijuši: 33906