atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi Garīgā brīvība
Papucs
Iesūtīts: 2010.07.18 21:26:23
Dažu cilvēku izteikto interesanto viedokļu ietekmē radās jautājums, ko grūti noformulēt, tāpēc varbūt kāds to spēs izsecināt no manām pārdomām.
Strauji tuvojas vecums, kas zina, varbūt pat nāve Tāpēc man šķiet, ka nebūs daudz kristiešu, kuri, atrodoties pie pilna saprāta, spētu apgalvot, ka Debesīs nokļūs tikai vienas vai otras konfesijas kristieši, bet citi nē (saistībā ar šo Muldera diskusiju ). Faktiski, ja kristietis būs pavisam godīgs, tad draugu pulkā pat spēs atzīt, ka Debesīs, iespējams, nokļūs arī kādi no krišnaītiem, budistiem un pat musulmaņiem, un arī tad, ja nebūs kristījušies.
Gandrīz jau 10 gadus dzīvoju ar izpratni, ko šajā diskusijā perfekti noformulēja incognito , ka īstā Kristus Baznīca jau ir visu to cilvēku kopums, kuri galu galā būs sastopami Debesīs.
..

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
AutorsZiņas teksts
Papucs
# Labojis Papucs: 2010.07.19 11:08:10
incognito
jūdaismā viss Ok
Domāju, ka lielā mērā jā, ņemot vērā dziļo vēsturi.
Kur ir tā robeža, kad apsīkstot evaņģelizācijas iespējām, "kristiešiem" vajadzētu ķerties pie "pārbaudītām" Amerikas kolonizācijas metodēm?
Kā, piemēram, Irākā vai Afganistānā?

Varbūt varam pieņemt, ka neko vairāk no jūdaistiem un musulmaņiem Dievs nemaz arī negaida.

P.S. Tikai vienmēr paliek, protams, jautājums - vai jūdaisti ir Tēvu redzējuši?
-Jona-
# Labojis -Jona-: 2010.07.19 11:13:22
indriķis

ak ne viens ne otrs? tas, ka Samarietis pēc savas būtības ir vistīrākais kristietis, tevi kaut kā tomēr neuzrunā?
bet, interesanti, kāpēc neuzrunā, jeb - ko tad tomēr svērs tajā Tiesas dienā?

ja tas kladzinātājs ( ne pasaku oļiņiete ) nav nevienu ļauni pazudinājis ar savu kladzināšanu par Jēzu, neredzu problēmu.

oļiņietēm ir tāda problēma, ka ar savu tukšo kladzināšanu (pilnīgi pretēju darbiem) viņas pavisam reāli atbaida tautu no Jēzus.
un dīvaini gan, ka tu tādas saredzi tikai pasakās, tieši šobrīd (kaut vai pedofīlijas skandālu sakarā) tādu ir papilnam, vairāk kā jebkad.

sekas acīmredzamas un postošas - masveida atkrišana no baznīcas..
Papucs
# Labojis Papucs: 2010.07.19 11:15:16
incognito
Jā, un vēl uz tiem jūdaistiem, tāpat musulmaņiem un visiem citiem attiecas tas pats, kas uz kristiešiem - kladzināšana un rituāli , vai tomēr staigāšana Tēva pēdās?
-Jona-
# Labojis -Jona-: 2010.07.19 11:16:32
Papucs

par paškonsekrētu Svēto Vakarēdienu.
baznīcā sakramentus protams konsekrē zināmā kārtībā (Dievs ir kārtības Dievs), bet kas tad ir sakraments galu galā?
ja es, teiksim, kaut vai iedzerot ūdens malku, ar pateicību/pielūgsmi/mīlestību tajā brīdī veltu to Radītājam, ar to pašu tā arī ir lūgšana, arī apsolījums, ar to pašu arī - ciešāka savienošanās ar Kungu - kas jebkura sakramenta mērķis.
Papucs
# Iesūtīts: 2010.07.19 11:52:02
Ņemiet vērā, ka citos reģionos dzimušajiem, kur pareizā reliģija nav dominējošā, cilvēkiem jābūt garīgi DAUDZ brīvākiem, lai spētu atzīt Jēzu.
Varbūt, ka es, kam paveicies piedzimt pareizajā reģionā, esmu daudz nebrīvāks par musulmani vai budistu.
Varbūt arī man jākļūst DAUDZ brīvākam savā domāšanā, ticībā un attiecībās ar Dievu?

Joprojām uzskatu, ka kristietības legalizēšana 4.gadsimtā bija velna darbs, jo pirms tam taču bija jābūt pilnīgi slimam, lai kaut kādu ekstrēmu izjūtu vien vadītam sāktu sekot Jēzum. Toreiz kristieši tiešām bija kristieši.
-Jona-
# Labojis -Jona-: 2010.07.19 12:00:51
Papucs

daži šejienieši jau sen nesamērīgi AUGSTU novērtējuši citticīgos un pagānus - kristietība, lūk, esot jāspēj pieņemt katram 5 min laikā pēc tam, kad tur misionārs kāju spēris/Bībeli priekšā novicinājis!

(kurpretī Mozus savus mežoņus gadu desmitiem pa tuksnesi vadāja, un ar visu to tikai nākamā paaudze bija pa īstam derīga Dieva nodoma īstenošanā)
danar
# Iesūtīts: 2010.07.19 12:01:41
Papucs
Tu juties sasaistits kristietibaa?
Papucs
# Iesūtīts: 2010.07.19 12:11:11
danar
Nekādā gadījumā!
Tikai, saskaņā ar manas konfesijas dogmatiku, man nebija vēl ienācis prātā, ka arī es varētu pagatavot Vissvētāko Sakramentu.
Varbūt pamēģināt?
danar
# Iesūtīts: 2010.07.19 12:26:30
Papucs
ko tu gribi meginat..pasniegt sev Vakaredienu?
Papucs
# Iesūtīts: 2010.07.19 12:28:54
danar
Apsveru šādu iespēju.
ex-Kombulis [209.119.116.24]
# Iesūtīts: 2010.07.19 12:33:40
Hmz, Papuc, tas neož pēc garīgās šizofrēnijas ?
Man kaut kā nevilka uz tādu "ekstravaganci" - kad pārstāju apmeklēt baznīcas
danar
# Iesūtīts: 2010.07.19 12:38:53
Papucs
tu doma ka tad busi garigi brivaks?
Nu,nezinu...es censos doties tur,kur pulcejas draudze,lai sanemtu Vakaredienu..sev tacu grekus nevar atlaist.Pie tam,ja galigi cabigi var palasit Bibeli vai paklausities kadu sprediki...
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.07.19 13:30:14
Kas Mani ir redzējis, Tas ir redzējis Tēvu, tātad pareizs ir arī apgalvojums Kas Tēvu redzējis, tas ir redzējis Jēzu, vai tad ne?

Neesmu tik paarliecinaats... Kristus par Dieva paziishanu runaa caur sevi... Kristus ir shii pieeja Teevam... Tur jau tas prikols, ka nevar Dievu paziit un Kristu nepaziit.. ja kaads sakaas, Dievu paziistam, bet Kristu noraida, tad "does not compute".
Bet protams, ja kaads tomeer Dievu paziist, tas nekaadiigi Kristu nenoliegs... Tipisks piemeers ir Jaanis Kristiitaajs, par vinju teikts, ka vinjsh ir viirs, kas naaci no Dieva Tuvuma... un vinjsh Kristu atpazina kad tas tikai vinjam pretiim naaca... sakot "Luuk jeers, kas nes pasaules greeku" Taa kaut kaa...

Bet jaa Paziit Dievu ir paziit Kristu un paziit Kristu ir paziit Dievu... Bet noraidiit Kristu ir noraidiit Dievu un noraidiit Dievu ir noraidiit Kristu
indriķis
# Labojis indriķis: 2010.07.19 13:32:25
Jona Samarietis pēc savas būtības ir vistīrākais kristietis, tevi kaut kā tomēr neuzrunā?
Uzrunā šis- ja samarietis ( jūds, arābs etc.) tic Kristum, tad viss OK.
Starp citu, Pāvils apustulis māca par Jēzu - ja savā sirdī ticēsi un ar savu muti apliecināsi, tiksi izglābts.

Vispār mani pasaku tēli neuzrunā, uz papīra var uzkonstruēt ko vien grib, un , dzīvē arī tiem mīlas pilnajiem pie attiecīgā kairinājuma izlien ārā iedzimtā grēka āža kāja.

Masveida atkrišana? Ja cilvēkiem masveidā Jēzus ir pie kājas , un viņi atsaucas uz kārtējo baznīcas grēcinieku, manuprāt, viņiem a priori Jēzus jau ir bijis nebijis, un grēcinieki baznīcā ir tikai iegansts.

Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.07.19 13:33:20
Gnid, fair enough.

Tachu tas jau ir emergenta padariishana, ja cilveeki apvienojas ap kaadu ideju, maaciibu, tad neizbeegami tur rodaas kaut kaada organizeetiiba un organizaacija.
Jaa dazhkaart mees aiz kokiem mezhu neredzam... taapeec jau es saku, ka viens ir konfrontet cilveeku ar kristietiibu kaa organizeeto religjiju vai ar partikulaariem Kristieshiem un pavisam kas cits ar Kristus Personu... un Kristieshi ir tie, kas aiz visaam shitaam bizhuteerijaam saskata sho Kristus Personu un pie vinjas vien turas... lai arii ja es turos pie Kristus, tad kaadam no attaaluma skatoties sanaak redzeet manu dupu... bet taapeec jau tas ir Kristieshu Uzdevums sludinaat nevis sevi vai dajebko "savu" bet gan Kristu... vinja Personu... un es nezinu nevienu kas shodien buutu ar mieru (vismaz atklaataa textaa) Kristu sist krustaa... laigan vinjsh arii shodien no panckaam aaraa izpurinaatu ij ticiigos ij neticiigos.
Memekija
# Iesūtīts: 2010.07.19 13:41:42
Manuprāt garīgā brīvība sākas tad, kad atkarību no reliģijas nomaina uzticība Dievam.
Memekija
# Iesūtīts: 2010.07.19 13:45:27
Ctulhu tu domāji- "Dievs" ir viens no ..... (nav vārdu, kā to aprakstīt) nosaukumiem?
Memekija
# Iesūtīts: 2010.07.19 13:49:13
Ctulhu Hmmmm... Viena no versijām.. bet man tāds čujs, ka patiesībā viņas visas nemaz nav pretrunīgas.
Memekija
# Iesūtīts: 2010.07.19 13:57:35
Ctulhu ko tu saki par politeismu kā monoteisma versiju- daudzās dievības kā viena Dieva ddudzveidīgās izpausmes?
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.07.19 13:58:00
Ctulhu, ar "no panckaama araa izpurinaatu" es variaak domaaju sociaaleetisku darbu sabiedriibaa, nevis bubinaashanu pa stuuriem forumaa. Vot tu vai es... biezhi tu izmanto pilsonja tiesiibas iebilst pret mulkjiigiem leemumiem?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 14 , pavisam kopa bijuši: 1779