atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi Garīgā brīvība
Papucs
Iesūtīts: 2010.07.18 21:26:23
Dažu cilvēku izteikto interesanto viedokļu ietekmē radās jautājums, ko grūti noformulēt, tāpēc varbūt kāds to spēs izsecināt no manām pārdomām.
Strauji tuvojas vecums, kas zina, varbūt pat nāve Tāpēc man šķiet, ka nebūs daudz kristiešu, kuri, atrodoties pie pilna saprāta, spētu apgalvot, ka Debesīs nokļūs tikai vienas vai otras konfesijas kristieši, bet citi nē (saistībā ar šo Muldera diskusiju ). Faktiski, ja kristietis būs pavisam godīgs, tad draugu pulkā pat spēs atzīt, ka Debesīs, iespējams, nokļūs arī kādi no krišnaītiem, budistiem un pat musulmaņiem, un arī tad, ja nebūs kristījušies.
Gandrīz jau 10 gadus dzīvoju ar izpratni, ko šajā diskusijā perfekti noformulēja incognito , ka īstā Kristus Baznīca jau ir visu to cilvēku kopums, kuri galu galā būs sastopami Debesīs.
..

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
AutorsZiņas teksts
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.07.19 09:53:34
danar, nu Romieshu 14 nodalja runaa par sho Briiviibu...

Briiviibas robezhas ir Kristus Persona...
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.07.19 09:59:34
Jošs Mulders
Ja kaads paziist Dievu, vinjsh sho Dievu momentaa atpaziis Kristuu tikliidz vinju ar Kristu iepaziistinaas.

Atkal jau visi tie, kas pazīst Dievu, nejauši biezākā slānī sadzimst kristiešu zemēs? Jo kristiešu zemēs viņi fiksi Dievu atpazīst Kristū, bet citticīgo zemēs tādu atpazinēju ir nez kāpēc daudz mazāk...

kamaeer tiem, kas Kristu noraiad, shis jautaajums arvien vinjus tirda un neliek mieru...

nu, budisti, hinduisti, musulmaņi, jūdi izskatās tīri mierīgi esam, atraduši Dievu un neraustās.
indriķis
# Labojis indriķis: 2010.07.19 10:11:27
Papucs, Faktiski, ja kristietis būs pavisam godīgs, tad draugu pulkā pat spēs atzīt, ka Debesīs, iespējams, nokļūs arī kādi no krišnaītiem, budistiem un pat musulmaņiem, un arī tad, ja nebūs kristījušies.
Ja nepagūstot nokristīties, ieticējuši, noteikti.

Bet tie pārējie tevis nosauktie - nē!, (lai cik tas nebūtu sāpīgi), jo kā jau to pieminēja, Jēzus saka, neviens nenāk pie Tēva, kā vien caur Viņu.
Tātad, atliek vien uzticēties Kristus vārdiem, vai ne.
Arī 2.Vatikāna konc. idejas šai sakarā neatceļ Dieva Vārdu.
Jošs Mulders
# Labojis Jošs Mulders: 2010.07.19 10:15:23
EM, nav jaadzimst Kristieshu zemees... arii Musulmanis var izraadiities, ka atpaziist Kristuu Dievu... bet redzi, taa kaa Islaamaa peec buutiibas ir iebuuveets Kristus noliegums, tad vinjiem ir gruuti Dievu atpaziit...

Budistam tad jau driizaaki buutu chanci... Laigan, dzirdeets ir ka vienaa otraa Budisma novirzienaa arii ir strikti iebuuveeti ierobezhojumi, kas neljauj Dievu iepaziit... tachu Dieva celji neizdibinaami... vinjsh arii puskoka leeceeju, vai nedaleeceeju var sev pieveerst... kaareiz caur kaut ko, kas tomeer ir vinja izpratnee pareizi nostaajies... Taakaa ir konvertiiti gan no Islaama gan no Budisma...

Biezhi gan shkjeershlji iepaziit Kristu ir... paradoxaali... kristieshi Jo taa vietaa, lai sludinaatu Kristu un Kristus Evangjeeliju mees sludinaam sevi, savu organizaaciju, savu kultuuru, savu dziives modeli, savu valsts iekaartu, savu... nevis Dieva

Domaaju, ka cilveeki, kas speciaali ir maaciijushies Missijas darbu to visu spees tev pastaastiit daudz struktureetaak!
-Jona-
# Iesūtīts: 2010.07.19 10:16:41
Papucs ...Debesīs, iespējams, nokļūs arī kādi no krišnaītiem, budistiem un pat musulmaņiem, un arī tad, ja nebūs kristījušies.

man liekas, šajā tēmā jau bija visai izsmeļoši;
http://www.lelb.lv/forums/?fu=l&rid=2&id=3045

att. Bībeles pantu ieskaitot:
10 jo tālab mēs pūlamies un cīnāmies, jo esam likuši savu cerību uz dzīvo Dievu, kas ir visu cilvēku , visvairāk ticīgo Pestītājs.

plus vēl daudzās Rakstu vietas par to cik absolūti nederīga pestīšanai ir ieticēšana kopā ar ļauniem darbiem.
-Jona-
# Iesūtīts: 2010.07.19 10:19:56
indriķis kā jau to pieminēja, Jēzus saka, neviens nenāk pie Tēva, kā vien caur Viņu.

bet tā kā Valstība nenāk ārīgi redzamā veidā, tad ārīga vien nosolīšanās pati par sevi neko arī nedod. Jēzu var pazīt arī sirdī, resp., kā Mīlestību, un tā tad arī būtu nākšana pie Viņa pēc būtības.

resp., nu tad samarietis vai oļiņiete?
indriķis
# Labojis indriķis: 2010.07.19 10:20:34
Jošs Mulders , lasīts, ka arī budisms ar savu pasaules kā ilūzijas skatījumu ļoti pretojas kristīgai misijai.
Patiesi, ir daudz muļķību izdarīts, piemēram, Latīņamerikas ciltīs, mēģinot tiem uzspiest pseido rietumniecisku civilizācijas modeli tā vietā lai saglabātu maksimāli daudz no cilšu kultūras un ieradumiem to, kas nav pretrunā ar kristietību.
Jona , Jēzus Vārds ticībai piešķir konkrētību un atpazīstamību, un ne jau velti šī konkrētība ir tik svarīga Dieva atklāsmē - Viņa vārdā, bet mīlestība pati par sevi ir vārds ar 9.burtiem.
Jēzus un mīlestība =OK.

Mārtiņš
# Iesūtīts: 2010.07.19 10:24:01
indriķis
Esmu piedzīvojis, ka cilvēks (skolotāja 80tajos gados) vārdos noliedza Dievu, tomēr viņas rīcībai bija raksturīga konsekventa atbilstība un saskaņa ar Kristus sludināto žēlastību, pie kam izsaucot uguni uz sevi no visiem citiem (kolēģiem, skolnieku vecākiem, par bērniem nemaz nerunājot). Paradoksāli, ka iepazīstot Kristu, viņa (neticīgā!) ir viens no pirmajiem dzīvajiem paraugiem, ko atminos. Neticu, ka viņa nonāks ellē, jo viņa apliecināja Jēzu, kaut Viņu nepazina un šķietami noraidīja.
-Jona-
# Labojis -Jona-: 2010.07.19 10:24:26
un vispār - šeit nemitīgi tiek jaukti tie, kas gluži vnk ir maziņi ar tādiem, kas nebūt nav vairs maziņi, bet gan ļauni (lai arī formāli kristieši).

ļauns, melīgs t.s. "kristietis" - lūk, kuram pestīšana ir visvairāk apdraudēta.
danar
# Iesūtīts: 2010.07.19 10:28:29
Jošs Mulders
Ja brivibas robeza ir Kristus Pesona,tad butiba prieks kristiesa...robezu nav.Milestibaa robezu nav...
indriķis
# Labojis indriķis: 2010.07.19 10:28:41
Mārtiņ , tiesnesis ir Dievs.
Un Viņš ir žēlīgs un žēlsirdīgs, Kas nenotiesās pie mazākās iespējas nenotiesāt.
Bet mums dota Viņa pavēle saskaņā ar Viņa vārdu- pestīšana vienīgi caur Jēzu.
Jona , jā, manuprāt, kristietim ir visgrūtāk, visvieglāk ir tam, kuram Kristus dod žēlastību atgriezties īsi pirms nāves.
-Jona-
# Labojis -Jona-: 2010.07.19 10:30:12
indriķis pestīšana vienīgi caur Jēzu.


bet Jēzus = Mīlestība . nu tad samarietis vai oliņiete?
Jošs Mulders
# Labojis Jošs Mulders: 2010.07.19 10:31:34
Maartinjsh, tas jau ir tas paradoxaalaakais... ka biezhi cilveeki Kristu noraida kaut kaa "nepareizi", noraida ne to, kaa noraidiishana atnjem pestiishanu... un biezhi driizaak ir kaut kaadas bazniicas (mazais burts) noraidiijums vai kristietiibas kaa organizeetas religjijas noraidiijums vai kristieshu riiciibas/modelju/uzvediibas noradiiijums... bet buutiibaa Kristus tiek pienjemts...

Bet... un tas ir riskants deelis pa kuru staigaat... pats Kristus ir izteicis, ka pa pasauli izgaajushi vilki avju dreebees, viltus Kristi un tamliidziiga maskaraade... taapee imo mees te kaklu nolauziisim un sapiisimies meegjinot kaarteejo reizi izziist cilveeciigus kriteerijus peec kuriem filtreet uz elli vai paradiizi! Tiesaa mees nebuusim gluzhi tiesneshu lomaa...

Un Dieva tiesa ir taada, ka kljuudas deelj neviens ellee noteikti nenonaaks...
indriķis
# Iesūtīts: 2010.07.19 10:40:46
Jona, tā vispārzināma lieta, ka Jēzus ir Mīlestība, bet mīlestība nav Jēzus.
Bet oļiņieti var un vajag saskaņā ar Dieva vārdu pamācīt.
-Jona-
# Iesūtīts: 2010.07.19 10:51:35
indriķis

es nepavisam ar nerunāju par nez kādu miesīgu mīlestību ar mazo burtu, runa nav arī par oļiņietes garīgo izaugsmi. bet - kurš no abiem tuvāks Dievam/pestīšanai pēc būtības?

citiem vārdiem - ko tad īsti svērs Tiesas dienā - sirdis, jeb - cik bieži un pareizi kāds par Jēzu Kristu kladzinājis?

Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.07.19 10:53:01
incognito, nesaki to man... saki tam briesmiigajam propogandistam - Kristum Es meedzu ieklausiities taadu fruktu vaardos, kas pamanaas no mironjiem piecelties... var nodereet infa
indriķis
# Iesūtīts: 2010.07.19 10:55:29
Jona ,pēc būtības ne viens , ne otrs. Lai gan oliņiete visupirms ir literāra karikatūra. Grāmatā šādus tēlus ir radīt daudz vieglāk, nekā sastapt.
Un , ja tas kladzinātājs ( ne pasaku oļiņiete ) nav nevienu ļauni pazudinājis ar savu kladzināšanu par Jēzu, neredzu problēmu.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.07.19 10:57:15
Tev Kristus sniedz kaut kādus īpašus vēstījumus?

Neko vairaak, kaa to kas staav rakstiits.

Jan 8:19 Tad tie sacīja Viņam: "Kur ir Tavs Tēvs?" Jēzus atbildēja: "Ne Mani jūs pazīstat, ne Manu Tēvu; ja jūs Mani būtu pazinuši, jūs būtu pazinuši arī Manu Tēvu."

Jan 14:
7 Ja jūs Mani būtu pazinuši, jūs būtu pazinuši arī Manu Tēvu. Jau tagad jūs Viņu pazīstat un esat Viņu redzējuši."
8 Filips Viņam saka: "Kungs, rādi mums Tēvu, tad mums pietiek."
9 Jēzus viņam saka: "Tik ilgi Es jau esmu pie jums, un tu vēl neesi Mani sapratis, Filip? Kas Mani ir redzējis, Tas ir redzējis Tēvu. Kā tu vari sacīt: rādi mums Tēvu?

Nu taa apmeeram! Taakaa ikvienam izlasaams. Un ja tev ir pretenzijas pret shaadaam exkluziivaam zajavaam, tad luudz ar pretenzijaam pie krustaa sistaa... es tikai messanger
Papucs
# Labojis Papucs: 2010.07.19 10:58:22
1. Vai var būt, ka Dievs pagāniem tīšuprāt prātu nosacīti apcietinājis?
Teiksim tā - bija jābūt izcili apskaidrotam indiānim, lai pēc viņa dzimtā ciema nodedzināšanas un izkaušanas viņš vēl spētu aiz ārējām izpausmēm saskatīt īsto Dieva Dēlu.

2. Vai var būt, ka Dievs kristiešiem (oļiņietēm) tīšuprāt sirdi apcietinājis, lai atmaskotu tukšas Jēzus vārda piesaukšanas priekšā/pakaļā bezjēdzību?

3. Vai var būt tā, ka baznīcas mācības un dogmas tomēr ir ārkārtīgi šauras , resp., cik nav dzirdēts, ka dienvidu valstīs satiksmes noteikumi tik pat kā neeksistē, un tomēr ļaudis brauc un dzīvo.
Bet mēs Vissvētāko Sakramentu nekonsekrējam, jo lajam taču tas ir aizliegts!
Papucs
# Iesūtīts: 2010.07.19 11:02:34
incognito
Tā vajadzētu būt.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 66 , pavisam kopa bijuši: 36423